Jump to content
Ateistforum

notdefteri

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  123
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

notdefteri Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

350 profil görüntüleme
 1. notdefteri

  Bill Gates gizli müslüman mı?

  Bill gates ile fethullah gülen zaten cia kontrolunde.Yardımlaşmaları normal.
 2. notdefteri

  Beden ağırlığı antremanlarında set sayısı

  Enerjik filan değilim.Tembel sürekli uyuyan biriyim. Trolluk yapmıyorum. https://www.opensuseturkiye.com/forum/ https://forum.pardus.org.tr En çok bu iki foruma giriyorum.Linux habire sorun çıkartıyor. Bilim ile ilgili türkçe forum yok zaten. spor ile ilgi forumlarda pazarlama amaçlı kurulmuş.Hiçbirşey öğretmiyorlar.
 3. notdefteri

  Robotlar

  evet eminim.
 4. notdefteri

  Beden ağırlığı antremanlarında set sayısı

  verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Yaş yetmiş iş bitmiş. 50 yaşındayım. Tam beden çalışırsam yüksek setler için çok zaman harcamam gerekecek.
 5. notdefteri

  Robotlar

  evet servo motorda olur step motorda.
 6. notdefteri

  Beden ağırlığı antremanlarında set sayısı

  Örnek vereyim. 1.durum 3 set 20 tekrar set arası dinlenme süresi 2,5 dakika (2 x 2.5)+(60şınav x 2 saniye)=7 dakika 2.durum 6 set 10 tekrar set arası dinlenme süresi 1 dakika (5x1)+(60şınav x2 saniye) = 7 dakika Aynı sürede 7 dakikada 60 şınav hangisi daha hızlı gelişme sağlar?
 7. notdefteri

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Bilgisayarda seçimler yapıyor. Satrancta milyonlarca hamleden seçimler yapıp insanı yenebiliyor. Benim göstermek istediğim şey bu değil. Allah hakimiyetinde olan insan özgür olamaz. Özgür olmak bağımlı olmamak demektir.İnsan Allah'ın hakimiyetinde olduğu için bağımlı yani özgür değil. İnsanın seçimlerinde Allah dan bağımsız olduğunu söylemek insanı tanrılaştırmak demektir.Yada başka tanrılar insana müdahele ediyor anlamına gelir.
 8. Bir sette maksimum tekrar sayısını arttırmak için az set maksimum tekrar mı yapmalıyım yoksa çok set az tekrar mı? Hangisinde daha hızlı sonuç alırım.
 9. notdefteri

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  satranc programı yazdın. Bilgisayara yükledin.Ama bilgisayardaki bütün transistorlar atomlarına daha küçük parçacıklarına kadar senin hakimiyetinde(kontrolünde yönetiminde). karşısınada bir rakip bir bilgisayar koydun onunda bütün hakimiyeti sende. Bunların hangisi daha iyi oynayacak diye denemek imtihan yapmak cezalandırmak mantıklı mıdır? Bilgisayarlar hakimiyetin dışında olsaydı denemek mantıklı olurdu.
 10. notdefteri

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Allah ın Hakim sıfatını kabul ediyor musun etmiyor musun? Etmiyorsan sorun yok ediyorsan özgür irade ile imtihan olayı mantıksız oluyor. Herşeye hakim olamayan şeyede tanrı demem ben.
 11. notdefteri

  Yıllardan bir şeyler beklemeli miyiz?

  Ben herşeyin irademiz(irademde dahil) dışında gerçekleştiğine inanıyorum. Yılların zaten iradesi yok.
 12. notdefteri

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Allah insanlara acı çektirmedende kendilerini gösterebilir. İmtihan olayı Allah ın hakim sıfatına zarar verir. Herşeyin Allah'ın hakimiyeti altında olduğunu kabul ettikten sonra insanları imtihan etmesine nasıl inandığını merak ediyorum? Yoksa Allah ın herşey hakim olduğunu kabul etmiyor musun?Başka tanrılar mı var?
 13. notdefteri

  Cem yılmaz terbiyesizliği

  Cem yılmaz kendi filmini kendisi yayınlasın bakalım kaça satıyor sinema biletlerini.
 14. notdefteri

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Fetöcü damgası yemiştir.
 15. notdefteri

  Buluşların değeri nasıl hesaplanıyor?

  Maliyetinin iki katı kadar.
×
×
 • Yeni Oluştur...