Jump to content

agresifagnostik

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  37
 • Katılım

 • Son ziyaret

agresifagnostik kullanıcısının paylaşımları

 1. Çok güzel yazdın kardeşim tebrikler. Tam benim anlatmak istediğim şeyleri özetlemişsin.
 2. Değer, toplum ahlakı aslında gereken bir şey değil, insanlar her şeyle dalga geçebilir, her şdyin kuralını insnalar koyuyor ise, mizahın sınırını da insanlar koyuyordur. Peki neden her şeyin mizabı olmasın, kara mizah diye bir mizah türü bir şey var, ben bir dini mizaha alet ettiğim zaman, ateisti, deisti, agnostiği gülüyor ama diğer ideolojilerini mizaha alet ettiğim zaman neden bir küfür, hakaret oluyor? Ben Atatürkçü ddğilim ama Atatürkü sever ve sayarım. Peki neden Atatürkü mizaha alet ettiğim zaman karşı çıkıyorsunuz, bütün bu tabuları yıkmaya uğraşırken, bu saçma tabular neden? Gülüp geçmel varken neden "Atatürk üzerinden mizah olmaz o.ç." gibi hakaretlerde bulunuyorsunuz?
 3. Başlık açıklıyor. Cevapları alalım, ölümsüzlük bulunsa, testini nasıl yapacaksınız? Açıkçası bence bolca yapılıp herkese dağıtılmalı. Nüfusu az ve orta olan bir ülkeye de dağıtıp sınayabiliriz tabii ki, daha yaratıcı olan fikirleri buraya alalım.
 4. Tanrıya ibadetlerin insana ve tanrıya ne faydası var? Tanrı neden bu kadar egoist? Kendisine tapmamız için bizi yaratması tam bir saçmalık. Tanrı neden her şeyi bildiği halde, Adem ile Meyve ağacı tiyatrosunu oynuyor? Amaç ne? Tanrı neden kafirleri, sanki kendisi yaratmamış gibi kötü tasvir ediyor? Hem yaratıyorsun, hem de suçlamaya başlıyorsun. Burası ayrı saçmalık. Tanrınız neden kadınlara erkeklerden daha az hak vermiş. 4 e 2 şahitlik hakkı, erkeklere çok eşlilik, erkeklere cennet ödülleri ve miras hakkı erkeklere daha fazla vs vs. Neden gereksiz organlarımız var? Gözlerimiz bozulabiliyor, gereksiz tırnak uzuyor, kıllarımız büyüyor.(saçma salak yerlerde de olması bambaşka hikaye) Neden kaos bir düzen var? Kaostan kasıt; ölüm, savaş, hastalık, iki başlı çocuk, yapışık ikiz, bir organı eksik engelli çocuk, hırsızlık. (bunlara sınav diyen, adaleti, eşitliği sorgulasın. Adalet, eşitlik olmayan yerde sınav yapmak, hak yemeye benzer. Tanrınız hakları çiğniyor benden demesi.) Neden kitabınızda Muhammet'in saçma sapan evlilik haklarını okuyoruz? Tanrının bize daha evrensel ve her zamana uygun bir kitap göndermesini isterdim. Neden bu kadar anlaşılmaz? Hem de apaçık dediği halde, başkası başka anlıyor, diğer bir başkası başka anlamaktadıır? Bu dine inanmanız size utanç vermiyor mu? Arapların uydurma dinlerine inanmak ve sonsuza kadar cehennem ve cennetle mükafatlandırılmak apayrı saçmalık değil mi? Sonsıza kadar cehenemmde yakmak merhametsizliğini göstermez mi? Aynı şekilde sonsuza kaaadar cennet çok sıkmaz mı? Bu korkutucu gelmiyor mu?
 5. agresifagnostik

  Tanrı ve mantık...

  Mantıkla bulamıcaksak, kalple mi bulcaz yani. İnanarak mı bulucaz tanrıyı? Bana mantıklı gelmiyor tanrı kavramı ama inanmalı mıyım? Bu sadece kendini kandırmak olur. Tanrıyı sözde inandığımızda gerçekten inanmış olmayız, çünkü inanmak için mantıklı bir sebep olması gerekir. Kendisini hiç göstermemiş bir tanrıya kendimi atamam. Saklanıyor utangaç çocuk gibi, saklanmasın da göstersin kendini. Çok beğenmiş bay tanrı.
 6. agresifagnostik

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Yani diyor ki kitap haline neden getirilmedi, Peygamber zamanında.
 7. agresifagnostik

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  İlk önce islam dinin geçtiği ilk yıllara ait tarihi belge sunmalısınız. Çünkü ortada konuşacak bir belge yok.
 8. agresifagnostik

  Sorgulamadan yaşamak istemez miydiniz?

  Sorgulayan insanlar daha derin düşünceler, bilinmezlikler içerisinde olabildiği.için kafası boş durmaz. Sürekli bir şeye takarlar. O yüzden sorgulamayan dindar kafasını örnek verdim. Aynı şekilde tınlamayan ateistler de var. Benim sözüm sorgulayarak kafasını yiyen insanlara. (ayrıca bana) Çünkü bilinmez bir ortama fobim var. Gizemli şeylerin her zaman ortaya çıkmasını isterim. Ama tanrı bilinmezliği tercih erti. Bir türlü kendisini göstermiyor. Bu da kafamı hoplatıyor. Ünadı bırakıp ta gelse fena mı olur? Göstersin kendisini soktuğumun tanrısı.
 9. Sorgulamadan önce ne kadar da mutlu bir yaşamımız vardı. Neden insanları boş bir inanca yöneltiyoruz. Bırakın doğru yolu kendileri bulsunlar, o an yaşadıkları mutlu anlarını ellerinden almasak diyorum. Eğer gerçeği öğrenirseler, gerçeği kaldıramayabilirler. O yüzden bilinmezliği ortadan kaldıramayacağımız için intihar bile edebiliriz. Neden dindarları uyandırıyoruz, eğer mutluysalar hem de? Dindarken ne kadar mutluyuz, cennnete gitme hayaliyle yanıp tutuşuyorduk. Şimdi sadece elimizde tek bir yaşam var. O da kısa süreli bir ömür. Yaşam ne boktan değil mi? Bence deli diye nitelendirdiklerimiz bizden daha şanslılar. Biz akıllı varlıklar maalesef çok şanssız varlıklarız. Dünyanın derdini çekecek bir beynimiz var. Hayvanlar, zihinsel engelliler, dindarlar öyle mi? Hayat ne verdiyse yaşıyorlar. Sorgulama derdi yok.
 10. agresifagnostik

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  İşin ilginci, bütün dinleri ortadoğuya göndermiş. Kendisinden habersiz bir sürü insan var. Tutarsız kitaplar, bilmem neler. Ama korkutarak da sonuca gidebilior. İnsanları korkutuyor ve korkmayanları yakıyor. O kadar merhametli işte, ne dersin. Adaletli de bir de, pehh. Ayrıca eşitlik te vermiş ha, düzenli bir evren yaratmış. İnsanlardan sonsuz kat büyüklükte birisi ama nedense kadınların saçlarına göz dikmiş. O kadar güçlü ki, köleliği kaldırsa ayağa kalkarlar diye köleliği de kaldırmamış canım tanrım. Vay be, ne kadar merhametli, köleler kim ki. Önemli olan soylu, zenginlerin rahatlığı. Onlar olmasa islam gelişemezdi. Onlara borçlu koskoca tanrımız, işte öyle. Napalım, biz de köleliği kabul edicez. Tanrıya şükretmeliyiz, sevap kazanmalıyız. Allahın sevgisini almalıyız. Niye? Çünkü huri var, hem de 72 tane yaw. Ayrıca sınırsız cariye sahibi de olabiliriz. Kölelerimiz olur. Oh ne güzel lan. Tanrım sne ne kadar merhametlisin. Bizi düşünüyorsun. Aferin sana. Böyle ol işte. Hahahaha, yaşasın tanrım.
 11. Black Mirror dizisinde bir bölümde; insanlara, ölümden sonra bi mekanda yaşama hakkı veriyor. Bunun bir de sınavlı, adaletli bir test sistemine uyarlandığını düşünün. İnsanlar çeşitli teknoloji ile takip edilip, iyi olup olmadığını test edecekler. Ölene kadar devam eden test, öldükten sonra bilinci yaşatılacak şekilde bir mekana toplayacaklar. Dinlerin modernize edildiği, teknolojiye uyarlandığı bir şey bu. Tabii biz görmeyeceğimizi düşündüğümüz için üzülebiliriz. Ama umuyorum, bunun için çalışmalar başlamıştır da en az 10 sene içerisinde gerçekleştiğinş görürüz. Tabii imkansız bu teknolojiyle, o yüzden en az 50 yıl bekleyebiliriz. Dinlerin yerini teknolojş ve bilimin yer almasıyla ve ilerde gerçekleşecek bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğendiğiniz bir yazı olur.
 12. agresifagnostik

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  Knk, bir arap bedevisine inanmadığımız için sonsuza kadar cehennemde yanmak ne kadar mantıklıdır? Bir de öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, Allahının eski ilkel kanunları işlemiyor. Daha evrensel bir şey tasarlamalıydı. Ama yok bu zamandaki insanları önemsemedi.
 13. agresifagnostik

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  Cevabın için teşeklürler ama müslüman olmam için daha yaratıcı olmalısın. @akılsızşuursuzatom
 14. Müslümanlara soru: Allah neden böyle bir ihtiyaç hissetti. Hiç yaratmasaydı zaten ne dertlerimiz olurdu, ne de varlığımızdan haberimiz olurdu. Buna rağmen bizi yaratıp kendisine her gün ibadet etmek boş vakit kaybı değil midir? Bunun yerine bilime önem vermemizi sağlayıp, insanlara kutsal kitabında bilimsle ipuçları verebilirdi. Neden herkesi bu kitaba inanmamızı istiyor? Ha bir de ortalıkta neden yok? Sınav olduğunu söylersiniz siz şimdi, peki ya o zaman neden bize varlığını bildirmeyi düşünmüş. O zamanlardaki insanlara resmen torpil geçmiş. Allahınıza diyoruz ki ortalığa çıksın, göstersin kendisini. Ama utangaç bebe gibi ortalıkta gözükmüyor. Ayroca kendisine inanan insanların cennet girmesi, inanmayanların sonsuza kadar azap fikri sanki pek merhametli olduğu söylenemez. Peki neden kendisini merhametli olarak tanımlıyor? Amacı ne? Sınav desen, adaletsiz, eşitsizlik, acımasızlık, kaos birarada. Bir dd bu dünyanın cehennemi varsa daha da kötü. Peki 1400 yıl önce kendisine peygamber diye tanıtan deliyi neden dinleyip sonsuza kadar yakılacağımızı düşünelim. Ne insanlar gitti tahtalı köye. O insanlarla aynı ortama giricez, bu benim vicdanımı rahatlatıyor. Peki bu yobazların gittiği cennete gitmeyi neden çok istiyorsunuz? Ayrıca sizi tehdit eden bir tanrıya inanmak pek mantıklı değil gibi. Ama siz yinede mantıklı bulduğunuz ne varsa anlatın islam hakkında. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Sizin düşüncenizi de dinleyelim.
 15. agresifagnostik

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  Knk sen müslüman değil miydin yaw. Ne ara ataist oldun. Anlamak güç.
 16. agresifagnostik

  Ölümden sonrası için teorim.

  Bir an aklıma geldi, sizinle paylaşayım dedim. ?
 17. Ölümden sonraki teorim; bir enerjimiz var ve öldükten sonra bu enerji ile sanki bir tanrıymışız gibi dünyayı izleyebilecreğiz. İstediğimiz kişileri, olayları, o an ne yaşanıyorsa izleyebileceğiz. Hatta ölen, şuan bizi yalnız bırakmayan kişiler var. Onlar bizi izliyorlar. İsteseler ABD, Rusya neresi olursa olsun gidip izleyebiliyorlar. Bir ruh gibi bir şry var ve biz onun içinde sadece izliyoruz. Olaylara, kişilere dokunamıyoruz. Uzaktan izliyoruz sadece. Sizce bu teori nasıl? Bu arada agnostiğim.
 18. Maddenin ezelden beri olma ihtimalini de yazsaydın. Neyse ben yazmış oldum.
 19. agresifagnostik

  Kısıtlı tanrı...

  Müthiş hayal gücü. Güzel bence. Takdir ettim ama tanrıyı aciz olarak tanımlarsak, o tanrı kavramına girmez. Farklı bir tanımlama oluşturursunuz. Onun adına tanrı demek komik duruyor. Felsefik olarak kafa dağıtıcı ve beyin jimnastiği yapmamızı sağlasa da, kavramlar aşırı hayalüstü. Kavramların elle tutulur somut bir desteği yok. Dinlerin bile kaynağı varken, senin tanımın hiçbir şey. Sadece hayalden öteye gidememişsin. İslandan bile geridesin.
 20. agresifagnostik

  Aklıma takılan bir soru

  Dinlerde mantık yok zaten, bu sorunun cevabını da alamazsın. Sonuçta kitapta yazmıyor bu çelişkilerin cevabı.
 21. agresifagnostik

  Atatürk Türk bayrağını değiştirmek istemişti

  Keşke uygulayabilseydi. Acaba şu an nasıl bir nesil yetişecekti? Gelişmede bir rol oynarmıydı bilemiyorum. İleride böyle bir şey olur mu, onu da kestirmek zor gibi.
 22. Bence de artıyor. Daha geçen ay İslamcıydım. Düşüncelerimi farklı bir bakış açısına sokunca; Agnostik-Ateizme yöneldim. Bu durum bende, bilime daha da meraklı birisi yaptı. Burayı keşfetmemin etkisi de var, ayrıca Ayhan Tarakçı adlı YouTube kanalını da sizlere öneririm. Oradaki bilimsel içerikleri okuyarak, bilime olan merakımı giderdi diyebilirim. Ayrıca Evrim Ağacı'nın websitesi ve Youtube kanalı da buna dahil. İyi bilimler.
 23. agresifagnostik

  nasıl ateist oldum

  Neden onu korumaya çalışıyorsun anlamıyorum? Kendini savunamıyor mu o? Burada kavgayı başlatan o kişi gibi.
 24. agresifagnostik

  İnsanlık Bir Virüsmüdür

  Kardeş hayatını yaşa, boşver. İnsanı insan yapan zekasıdır. Doğanın bize bahşettiği bir özellik zekamız. Bu yüzden doğa suçludur. Vermeseymiş zekayı, insanlara aklı. Verdi ve sonucunu gördü. Yok olmaya doğru adım adım atıyor. Kendi sonunu hazırladı. Biz kendi kendimizi mi oluşturduk da bunu söylüyorsun. Doğanın suçu. Bize güçlü bşr bilinç verdi ve kendini yok etmesini sağladı. Aklımız olmasaydı hiçbir anlam kazanmazdı. Bu yüzden aslında var olan ama hiçbir şey olurduk. Bilinç bize evrenin anlam kazanmasını sağlıyor.
 25. agresifagnostik

  nasıl ateist oldum

  Ben sizi anladım. Duygular, benlik gibi kavramlar insanın bilincinde oluşturduğu yanılsamalar olduğunu söylediniz. Bu konuda tamamen haklısınız.
×
×
 • Yeni Oluştur...