Jump to content

Duru akıl

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  70
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Duru akıl Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ucuz denirken yanlış anlaşılmasın lütfen , ucuz ya da pahalı ! sonuçta , sadece , kişiye kendini daha iyi hissettiren mecazi bir telkin olmadığını ispat edebilirsin kanaatindeyim , ne dersin???
 2. Ölümü öldürmek ! İlginç bir iddia , bu yazdığın şeyin ucuz bir metafor olmayıp , gerçeği yansıtan bir fikir olduğunu ispat eder misin , yani ölümü öldürmek dediğin şeyi başarmış ve böylece mezara gitmekten kurtulmuş bir tek kişi var mı dünyada?
 3. Duru akıl

  Oruç neden var?

  Hasan AKÇAY Bey değerli bilgilerinizi paylaştığınız için minnettarlık hissi duyuyorum, tabii kide meselenin bu derece derin olduğunun farkında olduğumu söyleyemem çünkü şahsen oruç ibadetinin açların halinden anlamak için farz kılınmış olduğunu zannediyordum , saygılar , sevgiler ...
 4. Duru akıl

  Oruç ve entropi.

  Burada entropiyi hangi anlamda kullandınız biraz açarmısın?
 5. Duru akıl

  Oruç neden var?

  Kısa ve öz .
 6. Duru akıl

  Oruç neden var?

  Bir ev hayvanının ceza olması size göre ne anlama geliyor? Misal böyle bir vicdansızlık yapan kişi örneğin davalısına bir muhabbet kuşu ya da minik bir kedi hediye edince mesele hallolmuş mu oluyor ? Çay var mı çay :s
 7. Duru akıl

  Oruç neden var?

  Bir de şu var , günahla şerle işi olmayan bazı günümüz Müslümanına haksızlık etmiş olmuyor musunuz , çünkü şu sıcak günlerde oruç tutan insanlar size göre sebepsiz yere ceza çekiyormuş intibaı uyandırıyor???
 8. Duru akıl

  Oruç neden var?

  3. maddeyi kanaatimce gayet güzel izah etmişsiniz bununla birlikte orada tek bir madde görünmüyor ki , toplam 3 madde var , misal 2. maddede ki ''yoksulları doyurmak '' ifadesi nasıl doğru anlaşılabilir bu konuda bir görüşünüz var mı?
 9. Duru akıl

  ateistler zekat konusunda neden körler

  Açıkça sadaka diyen bir kelimeyi parantez içine zekat diye tercüme etme cambazlığına yeltenmeden bunu ispatlayabilir misin.
 10. Duru akıl

  ateistler zekat konusunda neden körler

  Kardeş cidden bu konu şimdi daha çok ilgimi çekti , aktardığın ayetlerin hiç birinde zekatın fakirlere dağıtılan bir şey olduğu yazmıyor ! Hadis diye aktardığın rivayette var sadece ??? Sadaka ve zekatı birbirine karıştırmamak gerekir! Şimdi yeniden bir göz atıp bunu kesin olarak ispat eden bir ayet bulabilecek misin?
 11. Duru akıl

  Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

  ''Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz '' bu ayeti mantıklı ve tutarlı bir şekilde siz nasıl anlıyorsunuz ondan bahsetsenize?
 12. Duru akıl

  Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

  Dostum siz de neyi savunduğunuzu bilmeden öyle gelişigüzel lakırdılar kullanmaktansa bu ayeti bi araştırsaydınız daha iyi olmaz mıydı böyle de çok absürt oluyor hani!
 13. Duru akıl

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Güzel kardeşim öyle iddialarla gel ki biraz yenilir yutulur cinsten olsun samimi tavsiyemdir;) Matematikle haşır neşir olan bir kimse bu yazdıklarında ki yanlışlıkları çok kolay farkeder diyim sana .
 14. Öyle zaten , belki de kendisi öyle olmasını istediği için öyle görmeye çalışıyordur .
 15. Nuri Bey bu fikirler hangi dine göre acaba sorabilir miyim , eğer islamiyetten bahsediyorsanız kaynak gösterebilir misiniz?
×
×
 • Yeni Oluştur...