Jump to content

marechal1

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  729
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

marechal1 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

360 profil görüntüleme
 1. Bana Kur'an diye önümüze attığın yazıları çevir. Mesela Nisa Suresi, Bakara Suresi felan var mı yoksa aslında bu Tevrat mı???
 2. Bakalım şu yazılar hangi kitabın!
 3. BANA CEVAP VER! Çok büyük bir iftirada bulunuyorsun. ŞU AYETLERİ BANA ÇEVİR, KUR'AN'DAN MI DEĞİL Mİ! Eğer iddiana sadıksan Kur'an diye önümüze attığın Tevrat sayfalarını çevirirsin!
 4. Kardeşim,kafanda sıkıntı mı var? Seni gösterdiğin fotoğrafların hiçbiri Kur'an'a ait değil ki. Mesela o Kur'an (?) fotoğraflarından birkaç ayeti çevir bakalım Kur'an'dan mıymış yoksa Tevrat'tan mı!
 5. Öyle atıp tutmak kolay ispat lazım.
 6. Bunlar Tevrat ayetleri. Bana ayetlerden birkaçını oku bakalım hangi kitaba aitmiş?
 7. Yoksa eski Tevrat-İncil'e ait olmasın?
 8. Eğer birazcık İbranice biliyorsan şu ayetleri oku da Kur'an'dan mıymış değil miymiş (!) anlayalım.
 9. Yazıda: Birmingham Üniversitesi özel koleksiyonlar bölümü başkanı Susan Worrall, araştırmacıların, kitaptan geriye kalmış bölümlerin bu denli eski olabileceğini "hayal bile edemediklerini" söylüyor. Üniversitenin Hristiyanlık ve İslamiyet dalı öğretim üyelerinde Prof. David Thomas da, "bu kitabı yazmış olan şahsın o dönemde yaşamış, Muhammed Peygamber'i görmüş, hadislerine tanıklık etmiş olabileceğini" belirtti. "çok güzel ve şaşırtıcı derecede okunaklı durumda" olduğu kaydedildi. British Library'deki uzmanlardan Dr. Muhammad Isa Waley, "heyecan verici bu keşfin Müslümanlar için çok büyük bir sevinç kaynağı olduğunu" söyledi. Ben bu haberden aksine müslümanlar için iyi bir sonuç çıkarıyorum. Yahudi dilleri ile ilgili bir şey de göremedim?
 10. marechal1

  Aç bırakarak, ve öldürerek, sınav yapan allah.

  ﴾190﴿ Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün farklı oluşunda aklıselim sahipleri için elbette ibretler vardır. ﴾191﴿ Onlar ayakta dururken, otururken, yatarken hep Allah’ı anarlar; göklerin ve yerin yaratılışını düşünürler: "Rabbimiz! Sen bunu boş yere yaratmadın, seni tenzih ve takdis ederiz. Bizi cehennem azabından koru! ALİ İMRAN SURESİ... (100) Ve O aklını kullanmayanları pisliğe mahkûm eder! YUNUS SURESİ...
 11. marechal1

  Aç bırakarak, ve öldürerek, sınav yapan allah.

  Ayrıca onlar Tanrı'yı da reddetmiyorlar zaten. Ortak koşuyorlar. Onun gücünü başkasının gücüyle denk tutuyorlar. Kur'an geliyor -ki önceden bir kitap ve peygamber isterlerdi- yalanladılar.
 12. marechal1

  Aç bırakarak, ve öldürerek, sınav yapan allah.

  Peki neden o zamanki insanlar kafir olmuş bir de onunla ilgili ayetleri de getir bakayım. Ki kafir olmak Tanrı'nın evren içinde sana bahşettiği -yaşam, hayat da dahil- her şeye nankör olmak değil midir zaten?
 13. marechal1

  Aç bırakarak, ve öldürerek, sınav yapan allah.

  Ama şu anlaşılmasın: Fakir doyurmayan cehenneme gider. Ben bunu iddia etmiyorum. Kesin bir şey diyemem zira ben Allah da değilim onun adına hüküm koyayım.
 14. marechal1

  Aç bırakarak, ve öldürerek, sınav yapan allah.

  Salih amel nedir ey kardeşim? YOKSUL DOYURMAK, İYİLİK YAPMAK, ŞEFKAT VE MERHAMET GÖSTERMEK, YETİMİ SEVİNDİRMEK. İşte salih amel budur. Müddessir 44 zaten salih amel etmeyen kişidir.
 15. Kur'an'dan bir kanıt getirsene. Tevbe 5 gibi artık klişeleşmiş şeyleri getirme ama. Kur'an'ın bir yerinde bana ''insanları katledin, yakın yıkın tecavüz edin serbesttir'' diyen bir ayet getir lütfen.
×
×
 • Yeni Oluştur...