Jump to content

marechal1

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  599
 • Katılım

 • Son ziyaret

marechal1 kullanıcısının paylaşımları

 1. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bakara Suresi, 190. ayet: Allah yolunda savaşın lakin AŞIRIYA GİTMEYİN. Çünkü Allah AŞIRIYA GİDENLERİ sevmez. Pekala, Işid böyle mi yapıyor? Sanırım yapmıyor. Tevbe Suresi, 4. ayet: Ancak kendileriyle antlaşma yaptığınız müşriklerden (antlaşma şartlarına uyan) hiçbir şeyi size eksik bırakmayan ve sizin aleyhinize herhangi bir kimseye arka çıkmayanlar (bu hükmün) dışındadır. Onların antlaşmalarını, süreleri bitinceye kadar tamamlayınız. Allah (haksızlıktan) sakınanları sever. Tevbe Suresi, 13. ayet:Yeminlerini bozan, peygamberi yurdundan çıkarmaya kalkışan ve üstelik size tecavüzü ilk defa kendileri başlatan bir kavimle savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Oysa Allah, eğer siz gerçek mü’minler iseniz kendisinden korkmanıza daha lâyıktır. Muhammed Suresi, 4. ayet:(Savaşta) inkâr edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın (sağ kalanlarını esir alın). Artık bundan sonra (esirleri) ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır. Nisa Suresi, 90. ayet: Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir. BU AYETLERDEN DE ANLAŞILDIĞI ÜZERE iSLAM TERÖR DİNİ DEĞİLDİR, ASLA DA OLAMAZ. SAVAŞ SEBEPLERİ VE YAPILMASI GEREKENLER AÇIKTIR. TEK YAPILMASI GEREKEN AYETLER ARASI BAĞLANTIYI KURARAK GERÇEĞİ BULMAKTIR.
 2. Kuantum dalgalanmaları, herhangi bir dış etki olmaksızın nasıl oluşuyor açıklar mısınız?
 3. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Arapça bilmeyen kişilerin meallerden yola çıkarak direkt dinden çıkması gerçekten saçma.
 4. marechal1

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  Sen harbi cahil bir kişisin. Madem Muhammed gelinine sulanmış (haşa) Diye bir şey geçsin. Madem adam çok istiyor,daha önceden evlenirdi.
 5. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bir tek o var zaten birçok din bunu gösteriyor.
 6. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Madem yer almadı neden savaş yapıldı! Kur'an'da eğer antlaşma bozulursa savaş yapılır. O dediğin kabile ile neden savaşılmış?
 7. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  1. Şık kısmen soruda da doğruluk var. Ahura Mazda vs. gibileri de gerçekten Tanrı olabilirler, sonradan kendilerine gelen dini politeizme dönüştürmüşlerdir.
 8. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Dalga mı geçiyorsun müslümanlarla yoksa ciddi misin?
 9. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Peki bir şey diyeceğim, karşı taraf madem çok barışçıl niye ''biz sizinle savaşmayacağız'' demek yerine Kureyş'in yanında yer aldılar?
 10. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

 11. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Savaşa sakat ve yaşlı insanlar giriyor çok zekisin!
 12. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  12. Eğer antlaşmalarından sonra yeminlerini bozup dininize dil uzatırlarsa, küfrün elebaşlarıyla savaşın. Çünkü onlar yeminlerine riayet etmeyen kimselerdir. Umulur ki, vazgeçerler. (Tevbe)
 13. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Kur'an'da var mı böyle bir olay?
 14. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  7. Allah'a ortak koşanların Allah katında ve Resûlü yanında bir ahdi nasıl olabilir? Ancak Mescid-i Haram'ın yanında kendileriyle antlaşma yaptıklarınız başkadır. Bunlar size karşı dürüst davrandığı sürece, siz de onlara dürüst davranın. Çünkü Allah, kendine karşı gelmekten sakınanları sever. (Tevbe)
 15. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Böyle bir şey yok. Muhammed 4'e göre artık esirler serbest bırakılıyor. Bunu Peygamber torununu öldüren devlete mi soruyorsun?
 16. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Tevbe 4'teki maddelere aykırı bir şey varsa bu durum uygulanır.
 17. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Peki bir şey diyeyim. Savaştığın kabilenin hepsi gelip teslim olsa ''savaşmayacağız'' dese kiminle savaşacaksın bre kardeşim benim.
 18. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Enkarnasyon da diyebilirsin. Bunu da Kur'an eleştiriyor. İsa (as)'a yapıldığı için.
 19. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Asıl fark nedir biliyor musun? Süper zencinin bir kitabı yok. Tanrı insan değil ki zenci olsun. Tanrı insanüstü bir varlıksa neden bizim gibi bir canlı olsun?
 20. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Terörizm ayetler yoktur Kur'an'da bir tarafından sallama. Savaş için gelen ayetler zaten müslümanlara savaş açan Kureyş gibi kabilelerdir.
 21. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bilmem, bekli de birisi İskandinavya'ya gönderilen peygamber tarafından ''Bu sizin yaratıcınız ona tapın ve ondan başka tanrı edinmeyin'' diye anlatılmış Tanrı'dır. Sonra da politeizm başlıyor.
 22. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Üfff be kardeşim amma konuştun ha süper zenci de süper zenci.
 23. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Ancak kendileriyle aranızda antlaşma bulunan bir topluma sığınanlar yahut ne sizinle ne de kendi toplumlarıyla savaşmak (istemediklerin) den yürekleri sıkılarak size gelenler müstesna. Allah dileseydi onları başınıza belâ ederdi de sizinle savaşırlardı. Artık onlar sizi bırakıp bir tarafa çekilir de sizinle savaşmazlar ve size barış teklif ederlerse bu durumda Allah size, onların aleyhinde bir yola girme hakkı vermemiştir. (Nisa 90)
 24. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Ahura Mazda, Allah, Yehova.. hepsi aslında aynı zat. Çünkü o kendini toplumların dillerine göre tanıttı. Aslında Sümer'deki inanç ile Kur'an'ın benzerliğinin bir sebebi de budur.
 25. marechal1

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bilmem olma ihtimali var. Ama Tanrı bizimle konuşuyor. Ayrıca bilimsel olarak Tanrı'nın olmamasını kanıtlayamadığın için de..
×