Jump to content

deadanddark

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  276
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

deadanddark Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. deadanddark

  Ay'da tarım savaşı sinyalleri

  Anladim. Ben buldum, inisin uzun surmesinin nedeni ayin bizim gormedigimiz tarafinin gunes gormesini beklemisler ve bu arada gereken butun kontrol testlerini yapmislar. Karanlikta inis riskli tabi.
 2. deadanddark

  Ay'da tarım savaşı sinyalleri

  Inisin kontrol edilmesi mumkun olmazdi. Dunyadan radyo sinyalini gormesi icin uydudan yardim alinmaliydi. Belkide cok titiz davrandilar,aksilik yasamamak icin.Yinede sen kendin konuyu arastir ,yanilmis olabilirim.
 3. deadanddark

  Ay'da tarım savaşı sinyalleri

  Zaten hemen prob inmemis, ayin biraz otesinde langrangede takilmis. Arac L noktasindayken dunyayi goren bir yorunge ciziyor. Aya inen arac ile kontrol L deki arac ile saglaniyor.
 4. deadanddark

  Ay'da tarım savaşı sinyalleri

  Düz bir yörünge/rota izlemedigi icin uzayabilir.
 5. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Freeze Brain Effect Sendromu var sende. Umarim ilerleyen zamanda buzlarin cözülür ,analitik düsünmeye baslarsin. Bir Rum suresidir tutturmus gidiyorsun. Dinimizi, inancimizi ,tanriyi ilgilendiren kisimlarina deginmiyorsun hic. Tutturma kismini gec. Bize tanrinin neden bir ülkenin savas kaybedip sonra kazanacagindan bahsediyor olmasini anlat.Mucizevi(!) olmasi disinda ne veriyor insanliga bu sure?
 6. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Geosenkron uydular icin de ayni sekilde düșünebilir miyiz sütlü. Ve yahutta diyelim dünyanin hemen dibinde ayni hizda ama dünya etrafinda dönmeden günes etrafinda turlayan bir kol saatinin dünyadakilerden ileri gitmesi söz konusu mudur.
 7. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Bunu söylerken normalmis gibi geliyor ama düsünmeye baslayinca bulaniklasiyor. Bu sorunu kendi kafamda bende cözemedim. Hani tam oldu bu is derken birden elektrikler kesilir ya iste öyle birsey. Simdi örümcek agini düsün, ic ice gecmis teller. Bu teller uzay zamani temsil etsin. Simdi örümcek agini tam ortasindan tutup asagi dogru cektigimizi ve bunu örümcek agini bozmadan basardigimizi varsayalim. Tellerin arasi iyice acilir. Buraya kadar hersey normal, beynimizin isinmasina neden olan kisma gelelim. Örümcek aginda bir telden digerine gecme süremiz 1 saniye olsun. Bu 1 saniyelik uzaklik tellerin arasi iyice acildiginda da hala 1 saniye.Fakat disardan bakan kisi o bir saniyelik mesafeyi 2 saniyelikmis gibi görüyor. Yani sen 1 saniyede o mesafeyi gectigini sanirken disaridaki gözlemci senin bu mesafeyi 2 saniyede aldigini görüyor. Sen 1 saniyede bir telden digerine atlarken , uzaktaki biri bunu 2 saniyede yaptigini görüyor. Bir diger tuhaflikta sen disaridaki birinin bir telden digerine atlayisini yarim saniyede yaptigini görüyorsun. Cünkü senin bulundugun yerdeki 1 saniye aslinda 2 saniye olmus.
 8. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Bir takim sorulara cevap bulamadik diye hemen tanrinin güclü kollarina birakmaya gerek yok kendimizi. Dünya disinda baska bir gezegende yasayan canlilar olup olmadigini da henüz ögrenemedik. Günesimizin bir zamanlar bir ikizi olup olmadigini da bilmiyoruz. Karadeliklerin icinde neler oluyor onu da bilmiyoruz. Neye benzediklerini de tam olarak bilmiyoruz.
 9. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  74.Ibrahim ile babasi Azer arasindaki fark nedir. Ibrahimin kara kasina kara gözüne mi hayran olmustur sayin Tanri. 75.Ibrahime gösteriyorsun ama babasi Azere niye göstermiyorsun Azerin gözü göz degil mi? Yildiz görmüs ona tanri demis, o zamana kadar görmemistir o yildizi. Sonra Ayi görmüs ama battigini bilmiyormus, sonra Günesi görmüs o zamana kadar günes dogmuyormus. (Samanyolunu gören yok mu, kimse ondan bahsetmiyor).
 10. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Kurani birseyler yazmiyor diye elestirmiyorum. Kurani yazmasina gerek olmayan seyler ve ayrica cikarlar gözetilerek yazilmasindan dolayi elestiririm.
 11. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Bu nasil bir cümledir!!! Kuranda ne yazmiyor söyle biz hemen elestirelim? Elestirmek icin satir satir yazmayanlari ariyoruz.
 12. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Element uydurma , kim söyledi fakirleri doyurmayla ilgili bir söz olmadigini. Aksine en basit seylerdir bunlari söylemek. Olaganüstü cümleler degilki bunlar.
 13. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Ayetlerde yazmasi önemli degil, baska yerlerde de yazar bunlar. Mantigimizda da yazar. Kuranda yazmasaydi bir fakiri doyurmanin güzel bir davranis sekli oldugunu bilemeyecekmiyiz.
 14. deadanddark

  Kutsal Kitap Kuran piyasadaki sahte Tevrat'ın bir hatasını daha düzeltiyor

  Sorun tanrinin her yeni kitapla sinavi yeniden baslatmasi. Saati kurdun, "baslayin" dedin. Sinav basladi. Neden sinava sürekli müdahale ediliyor. Sinavla ilgili sorunu ne?
 15. deadanddark

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Birak ayetlerle uyutulmayi, biraz gözünü ac. Bak eski astronomlara, bilim adamlarina. Ellerinde cok az imkanlarla bugün iyice netlige kavusmus bir cok bilgiyi bize önceden verdiler. Tanri bir savas kazanilacak bir savas kaybedilecek diyor, bir insan ise dünya yuvarlak diyor ,digeri görelilik diyor. Bir taneside 3. Dünya savasini bilmem ama 4.sü tas ve sopalarla yapilir diyor. Ne yapalim, bunu söyleyeni peygamber mi ilan edelim. Azicik da olsa aciver gayri gözlerini.
×