Jump to content

fatihkara

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  188
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

fatihkara Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

273 profil görüntüleme
 1. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Çözdüm. Çok ilginç ? Çözümün böyle bir yerden cıkması Hepinize teşekkür ederim. Bu çözümde dolaylı yada endirekt hepinizin katkısı oldu. Sorucağınız her soru sizi bir cevaba götürecek. Her cevapta sizi yeni bir soruya. Bu yolculuk cevap siz olduğunuzda biticek. Anahtarı sizle paylaşayım özbenlik . Üyeleğimin silinmesini talep ediyorum. Hepinize başarılar dilerim.
 2. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  ...
 3. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Sn @teflon dan fırcamızı yedik artık samimi olalım deyip sizin ile ilk samimi paylaşımımı yapayım o zaman sn. Sağduyu (buda espri alıngalık gösterdiğimi düşünmeyin) Öncelik ile benim tanrı kavramım arapların aciz tanrısı yada canı sıkıldığında gökten şimşekler indiren yada benim yalakalığıma ihtiyac duyan bir tanrı değildir. İnsanoğlu kendi zayıflı ve acizliği oranın da mükemmel olan bir Tanrı imajı yaratmıştır. Benim Tanrımın benim onu savunmasına da ihtiyacı yokki bende ona yalakalık yapacak kadar öznelliğimi kaybetmiş değilim. Verdiğim mücadele şurda. Eğer dünyadan Tanrı kavramını cıkarırsanız , Bu kavram yerine kapitalizmin koyduğu argumanlar çok daha zarar verici, insanlığı bu noktaya getirende bu kavramlar. Şu an bütün dünyada enformasyon teknikleri ile bu pompalanıyor. Preacher Super Naturel the god of egypt Clash of the Titans Gibi filmler ile Tanrı kavramının ici boşaltılıp yerine kapitalist sistemin gücleri konularak sistem sömürülmekte. Olay giderek şuna döndürülmekte ya arapların tanrısını sececeksin yada kapitalizmin tanrı yerine koyduğu paraya dayalı güce. Çok komiktirki dindarlar bir Tanrıya inanıyorum ayağı altın Allah Allah derken, secimlerini kapitalizmin gücünü seciyorlar. Her ikisini secemeyenlerde bu fikri komple siliyor. Ben sizi bir Tanrı fikrini empoze etmeye çalışmıyorum. Tanrı fikri silindiğinde yerine geçen kapitalist gücün etkileri yüzünden cabalıyorum. İnsanlara 3. bir alternatif verebilmek adına araştırıyorum. Bu benim insan olarak kendi cabalarımı anlamlandırma yada ulvileştirme cabamda olabilir.
 4. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Tmm daha iyi anladım sizi şimdi. Pek çok insanda bu izlenimi bırakırım. Ukala olduğum hissini ilk izlenim olarak. Sanırım bu saygı takıntımı insanlar mesafe ve ukalalık olarak yorumluyorlar. İlk değilsiniz pek çok kez deneyimlediğim bir tecrübe. Sorun sizden değil büyük ihtimal ile benim ifade uslubumdandır. Özürlük bir şey yok. Sadece bilgi peşinde bir insanım . Önyargısız. Evet samimiyet konusunda eksikliklerim olabilir. Ama asla ardniyet ve ukalalık olarak adlandırmayın lütfen bunları.
 5. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Tamam biraz daha acayım Evrim bir işleyiş makenizmasıdır. Bahsettğiniz doğal selection da bu mekanizmanın bir parcası. Sorum şu select yapabilmek adına, select yapacağı objeler ile ilgili tanımlayabileceği bilgiye, tanımladığı ve belirlediği objeler ile neyi nasıl sececeğine dair veri lere ve secim kurallarına bu evrim mekanizması nasıl sahip oldu. Ortada bunları deneyimleyebileceği bir canlı yokken dedim.
 6. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Özürlük bir şey yok. Sadece sizi tek bir şekilde affederim Bilginizi ve paylaşımınızı samimiyetle benden esirgemezseniz diyeyim. Bilginin her türlüsü değerlidir. Bilgili bir insansın davranışlarına değer vermesemde bilgine değer vermek zorundayım deyip lafımı da sokayım icimde kalmasın (espri yaptım bu satırı dikkate almayın )
 7. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Alınganlık göstericek yaşta değilim. Hassasiyet göstermeize gerek yok . Sadece ifade şekil ve tavranızın bu noktaya gitiğiniz belirtmek amacı ile yazdım. Sorunun doğrusu yanlışı olmaz. Her soru kendi icinde kendi teorisini ve gerekcesini barındırır. Bu gerekce ve teorinin yanlışlığı belirtilmeden sorunun doğruluğu ve yanışlığı konuşulmaz. Hala kişisel tespitlerdeyiz. Kişisel tanımlamalardayız. Bu kadar basit bir soruda anlamadığınız nedir onu bir anlayabilsem.
 8. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Bu arada @teflon yazdığınız 2842 adet mesajın binden fazlasını okumuşumdur. Merak etmeyin. Benim sorduğum sorunun cevabını henüz vermemişsiniz .
 9. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Saygım üzerinden kendinize paye cıkarmanıza gerek yok. Ben saygıyı samimiyet elde etmek icinde kullanmam. O benim kendime saygımdır. ayrıca benim size göre kişisel davranış bozukluklarımın evrim ile sorularımla alakasını bağdaştıramadım ?
 10. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Bu yazdıklarınızı tamamen öznel kişiliğiniz ile ve insansı tepkilerniz ile yazıp sonrada bana insansı yaklaşımından sıyrıl demenizi sevimli buldum. Ben biligi düzeyiim tartışma ya gelmedim. Evet pek çok insana göre cahilim ve eğitimimi tamamlamaya çalışıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Benim kadar kitap okuduğunuzu düşünmüyorum (emek anlamında), Ayrıca neyi yazıp neyi yazmayacağıımı size soracak değiim bir dorum ortamında, Kendi menfi tespitlerinizi kendi görüşleriniz doğrultusunda yapmış sınız. Hissetmiş olduğunuz rahatsızlığın boyuru tepkinizin boyutlarından anlaşoldığı gibi. Sanırım düşünmek zorunda bırakmışım sizi. Gülümseyip cahil adam deyip gecebilmek yerine, takılıp kalıp böyle bir öfkeye dönüşterebilecek kadar düşünmenize sebep verdim demek.
 11. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Tekrarlıyorum eleştirmeye ve konuyu saptırmaya odaklandığın için sorunun anafikrini göremiyor ve baskın lık kuracaksın diye secmeye çalıştığın terimler ile kendini gülünc duruma düşürüyorsun. Sorumu bir anla önce.
 12. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Sorumu daha da acayım peki . Evrimin işleyişini sormuyorum ? Evrimin işleyebilmek adına gerekli duyduğu bilgi ve öğrenme mekanizmasını soruyorum. Evet bunun için bir sınıf acarsanız memnuniyetle katılırım.
 13. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Sn @teflon yazdıklarında bir bilgi kırıntısı varmıydı ? eleştirilerinden ve konu saptırmalarından başk abir şey göremedim. Çok basit bir soru sordum, sorunun ana fikrini bile anlamamışsın ...
 14. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Her zaman soruya soruyla mı cevap verirsin ? Evrimleşmenin presudürlerini, kurallarını ve değişim paremetre , koşullarını bilmene gerek yok. Ama bunların olmak zorunda olması gerekliliği konusunda yeterli bilince sahip olduğunu biliyorum. Şimdi tekrar soruyorum evrim denen mekanizmanın insan gibi karmaşık bir organizma oluşturabileceğini kabul ediyorum. Presedur kural veya parametre tanımlarını boşver. DAha ortada insan ve canlı hic bir varlık yokken. Bu tanım ve kurallar ve paremetreler evrim denen işleyiş mekanizmasına nasıl işlenip aktarıldı ki , bu parametre ve kurallar milyonlarca kimyasal reaksiyon sonunda canlı organizmalara dönüşebildi ? Ortada canlı hic bir varlık yok fakat evrim denen mekanizma canlı organizmalara gidecek fizik, matematik ve kimsayal reaksiyonları, kuralları ve terminalojiyi nasıl öğrendi ve öğrendiğini ugulayıp canlı organizmalara ulaştı ?
 15. fatihkara

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Evrimleşmenin presudürlerini, kurallarını ve değişim paremetre ve koşullarını belirtebilirmisin.
×
×
 • Yeni Oluştur...