Jump to content

Melon şapka

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  49
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Melon şapka Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. İstedikleri kadar takiyye yapsınlar, bilgi çağındayız ve bilgiye ulaşmak artık çok kolay, islamın bitişi yakındır.
 2. Melon şapka

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  İslam öncesi islam kültürü zaten mevcuttu. Hristiyan ama yahudiliğin genel prensiplerini de bırakmamış, namaz, abdest, içki, domuz yasağı gibi adetleri olan Suriye kökenli mezhepler islam öncesi mevcuttu. İslam Mekke’de icat edilmedi. Suriye yapımıdır. Mekke, Medine sonradan eklemedir. Şu kitabı okumanı şiddetle tavsiye ederim. https://dl140.zlibcdn.com/download/book/3384909?token=f42ca7b5560609adede9c77ca6ac6b7f
 3. Melon şapka

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  Aydınlanma dönemi hariç insanlık tarihi çöplüktür. Yalan, dolan, katliam tarihidir.
 4. Melon şapka

  Optimistik nihilizm...

  Sıradan çoğu insan optimistik nihilisttir. Yeni bir şey gibi ortaya sunmanın gereği yok.
 5. Melon şapka

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  Kuran’ın çoğu yahudi- hristiyan kökenli kilise babaları tarafından yazılmıştır. Mekke döneminde indiği iddia edilen surelerin tamamı ise hristiyan ilahileridir. Bu surelerde kafiyeyi bozan, genel ritme uymayan her ayet sonradan eklemedir. Kuran anonim bir eserdir. Tek kişi yazmamıştır. Zaten stilistik çalışmalarda Kuran’ın çok sayıda yazarı olduğu ispatlanmıştır.
 6. Melon şapka

  Savaşta! tanrılar, kimden yanadır?

  Bence başlık güzel. Savaşta Tanrı kimin yanındadır? 10.000 nükleer başlıklı silahı olan ateist bir toplumu, at ve kılıçlı, imanlı müslümanların yok etme ihtimali nedir?
 7. Melon şapka

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Saçmalığın farkındamısın? İleride günah işleyeceği için katledilen bir çocuk var. Cennete gidecek diyorsun. Cehennemlik olduğu için katledilen bir çocuğun cennete gitmesi..Şaka gibisiniz.
 8. Melon şapka

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Bu çocuk cennete mi, cehenneme mi gidecek?
 9. Bu linkte, gerizekalı, sadist bir ortaçağ derebeyinin, kralının dağıttığı adalete benzer kesitler sunulmuş. Size yaşam hakkı veren krala itaat ederseniz canınızı bağışlarız, etmezseniz yakarız gibi. Allah da aynı şeyleri söylüyor. Mantık aranmıyor. Bu çağ da bu kafaların olması çok tuhaf.
 10. Melon şapka

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  İslamın en büyük açıklarından birisi de bu iddialara cevabının olmamasıdır. Çünkü Muhammed denen zat aldığı vahiyleri kitap haline getirmemiş, sözlü aktarımla aktarılabileceğine inanmıştır. Üstelik kuran kendisini bir kitap olarak tanımlar. Halife Osman’ın kendisinin ya da kuran şahitlerinin kurana ekleme, çıkarma yapmadığını nasıl bilebiliriz? Bu imkansız. Yani böyle bir ilahi süreç olamaz. Baştan sona saçma ve aptalca.
 11. Melon şapka

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Ahlağın kuralı yoktur, evrensel tanımı vardır. Başkasına zarar vermedikçe herşeyi yapabilirsiniz. Kuran ahlağı böyle tanımlamaz. Yerel, ilkel, empati yoksunu bir takım kurallar sunar. Kuran’ın bir iki doğru söylemesi ne ifade eder ki? Hitlerin kavgam kitabında bile bir ton doğru bulabiliriz.
 12. Melon şapka

  Muhammed Kudüs’ü niye feth edemedi?

  Müslümlerin bir zamanlar Kudüs’e secde etmesinin mantıklı açıklaması var mı?
 13. İman birliği ve kafirlere ders açısından, bu olayın gerçekleşmesi kesinlikle şart idi, Ama niye olmadı?
 14. Melon şapka

  İslami bilim meyvelerini vermeye başladı..

  Bence kadınları mideye karından hortum atarak beslemeleri lazım, dudak frikiği detayı önemli, islam dünyasını fitneye düşürebilir, akıl var ama mantık yok, fıkıh kitaplarını incelemeden yapılmış sanki?
 15. Melon şapka

  Tanrı ve mantık...

  Doğanın beni yok etmek gibi düşüncesi yok, sadece fizik kurallarına göre yok oluyoruz, bu termodinamik formülü,..o formülün eşitliğinin yanına katsayı eklemek de bizim eğlencemiz, bu eğlence bitmeyecek.
×
×
 • Yeni Oluştur...