Jump to content

Nuri Kara

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  442
 • Katılım

 • Son ziyaret

Nuri Kara kullanıcısının paylaşımları

 1. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Bir bebeği açlıktan öldürmesi diğer bebeği doyurduğu gerçeğini yokmu ediyor? Mutlu insanlar tanrının karakterini apaçık gösteriyor. Neyseya hatırladımki sağduyuyla konuşmak çok zor. Bir yere varılmıyor. her zamanki gibi bir dahaki konuşmamıza kadar, cevap bekleme.
 2. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Şunu demek istiyorum. Hayır o değil dediğin zaman karşılığında sebep sunarsın, yoksa kahvehane ağzı olur. Karakteri yok deyip sebep sunmamışsın. Alınmadımda, alıntı yaptığın için yazdım. O yazıya böyle konuşulur.
 3. Nuri Kara

  Muhammed'in Okuyamadığı Tevrat

  Derin anlamlar içermeze içerledim. Bazı sözler yüzeyseldir evet, ama derin anlamı olan sözler çok. Muhammed bir filozoftu, peygamberliğinden bahsetmiyorum. Bir örnek vereyim: İnkar edip ayetlerimizi yalan sayanlar ise cehennemliktir. Sana basit gelmiş olabilir, zaten basit bir cümleyi seçtim. Evrenesoğlu ve benzerleriyle karşılaştırabilirsin. Komplike bir cümle. Bir koşul var, inkar Edip yok sayanlar, yok sayanlar değil yani. Birşeye tanık olmadan inkar edemezsin. Tabi siz okuyup geçtiğiniz için, derin anlam nerde.
 4. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Karakterinin olmadığınıda filmi izlerken öğrendin herhalde. Tartışma forumu bura, kahve ağzıyla örneğin: Hasiktirla o yalan, sikerler onu, yok la olmaz öyle şey, hadi oyununu oyna fazla konuşma gibi şeyler yazacaksan, yaz banane.
 5. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Bir bebeğin gülerek, şen kakrak bir şekilde büyümesine izin veren aynı değilmi arkadaşım? Bunu seyretmesindeki amaç aynımı? Bir yaratıcı varsa bir karakteri vardır. Umut diyorum, nerden biliyorsun diyorsun. Doğru soru neden böyle bir umudun var.
 6. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Zaten öyle, benim dediğim siyah beyaz bir yargılama saçmasapan. İnanmadı, adam öldürdü vs. yargılama siyah beyaz olamaz. Bulunduğu şartlara göre ne yaptığına bakılır. Heralde tanrı bu kadar zeki.
 7. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  İyilik kötülük, kalın bir çizgiyle ayrılmamışki. Uyuşturucu müptelası bir ailenin çocuğu olupda çok iyi işler çıkarıyor olabilir. Sen adam öldürdün, odunsun yan bakalım bir tanrı modeli saçma. Hangi şartlar altında öldürdüğünü vede elinden geleni yapıp yapmadığını bilen buna göre yargılayan bir tanrı modeli herkese eşit davranabilir.
 8. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Bencede.
 9. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Sonuçta niyet var, en azından jonglör olmayı istiyo. Birisi karşıdakinin iyiliğini istediğinden dolayı empati yapmaya zorlar, ama yapamaz. Kötü dersen iyide demek zorunda kalırsın, müslümanlar sınav filan deyip iyi diyolarda senin kötü demekiçin bahanen ne? Iq seviyesinin empatiyi, insanların iyiliğini istemekle bir alakası yokki, isterse down sendromlu olsun. Iq'ya göre yargılayan bir tanrı modeli yokki. Zeki olun demiyo, iyi olun diyo. Neyse deist olarak söylüyorum. Yani bu bir umut diyelim.
 10. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Yok diyonda, beyin esnektir. Esnek beyin şekillenir. Mesela şuanda elin var, jonglör olabilirsin. Yaptıkça beynin esner. Değişir. Empati beyin ile alakalı, kullanırsa beyine yerleşir. Kötü insanları beyinleri yok sınıfına sokamazsın. Neyle destekleyeceksin? İyi gelişme var. Sonunda dengesizliği farkettin. Bundan sonra tanrıya kötü değil dengesiz diyerek eleştirmelisin. Sağduyulu ol. Neden tutarsız?
 11. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Mesele şuanda değil, bende değil, sende değil. Dört ay önce başka birşey yazacaktın. Yok canım konu tamamen benim huzurlu hissetmem. Örnek bu örnek, doğru ve mantıklı düşünmek istiyorsan, iyilikleride görecen, mantıklı bakacan, doğru ve mantıklı düşünmek yazacağına az anla. Dünyada sadece kötülükler olsaydı bir Allah'ın kulu yaşamaz, herkes intihar ederdi. Umutlar engel oluyor. Var yani bişeyler. Of şunu bile açıklattırıyonuz.
 12. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Şu an huzurlu hissediyorum yetmezmi?
 13. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Bu yazıdan ne anladın? Ben ne anladığımı söyleyeyim: Hayvanların aklı yokmuş, hisleri varmış. Hikmet buymuş. Bu yüzden hayvanlara musibet isabet edermiş. Sonuç olarak? Anlaşılsın içi boş olduğu anlaşılsın. Kelimeleri süslü olunca iyi anlamlar çıkmıyo. Süsle olmuyo o iş. Arada anlamlı güzel şeylerde var, ayırt edebiliyorsan onları yaz.
 14. Nuri Kara

  ensest ilişkiyi kabulde zorlanan türk ateistleri

  Benim görüşüm değil? Niye paylaşıyon ozaman, kabüllenmişsinki paylaşıyorsun. Ateistleri tek bir çatı altında toplayamazsın, aralarında biri yazdıysa bile bu diğerini bağlamaz. Aynısı müslümanlar içinde geçerli. Ben seni yavşaklarla anmıyorum.
 15. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Nereye varmaya çalışıyorsun. Allah iyilik için yarattı insanlar kötü kullanıyor demeye. İradeli oldukları için suç insandadır. Yoksa Allah iyilik olsun diyemi yaratmıştır? Allah kötülüğü istemiştir, yoksa kötülük olamazdı. İbrahim peygamberin bıçağı nasıl İsmail peygamberi kesmediyse öyle olurdu. Ama bizim bıçaklar insanda kesiyor. Onu geçtim yağmur örneğinde insan filan yok; fazla yağdıran Allah değilmi? Bırak bu işleri. Burdan ekmek yok. Aynı taraftayız aslında. Öyle düşün.
 16. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Siktir olup gidiyorum..
 17. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Fazla yağdırmak kötüdür. At kafası, terbiyesizsin. Şaşırmıyorum ama, birini fazla yüceltirsen , değere hakaret sanarsın. Eleştiri bir hakaret değildir. Tabii Said eleştirilemez. (At kafası). Hakaret budur.
 18. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Ben sana hakaret etmedim, eleştiri kaldıramıyormusun? Aksine sen bana hakaret ettin, öfke kusmak vb. deyimdir. Hakaret saydıysan düzelteyim, ezberini döküp kaçmak yok. Buda ikinci hakaretin.
 19. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  İyi o zaman yeni bir önerme kurayım, Allah iyimi kötümü bilmiyorum, iyi olduğunu umuyorum. Bu önermede sıkıntı nedir?
 20. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Evliyanın adını Said diye anmamamı yoksa sana bir deyimi kullanmamamı fazla takıldın? Yeriyon ama, hayali diyon? Öv demiyorum zaten, hayali varlığı yerde iyi yanlarına bakda yer. Bir zahmete girmeden iyilikleri yok edebilir, hayali varlık istiyor diye orada.
 21. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Azıcık kendin düşün, keyif aldığın herşeyi sayacak değilim, küçümsemen sorun değilde... Bu arada hayatın hangi yönündesin onu bilemem. Bazıları şanslı oluyor. Kaderleri yüzlerine gülüyor. Herkesi bir tutma. Müteferrik şeyleri toplamış? Sonra yinemi ayırmış. Herkes istediğini koparamaz! Haline münasib olanıda değil. Meyvesi gelir onu bulur. O bulamaz. Bir valide matem tutarken yediği meyva acıdır. İstediğinden değil. Ezberini kusup kaçmak yok. Risaleci değilmisiniz, annem babam gibi ezbercisiniz hepiniz. Said ne demiş. Aman anlamı bozulmasında kimse anlamasın, en güzelini o yazmıştır. Said Nursi yanlış söyleyebilir, ama ben daha görmedim. Sende bunlardanmısın?
 22. Nuri Kara

  ensest ilişkiyi kabulde zorlanan türk ateistleri

  Ne sağlık açısından nede dinin yüzünden reddediyorum. Sen dinin yüzündenmi reddediyorsun? Yazmakta bile zorlandığın şey dinene ters konuşmakmı? İğrenç olduğu için zorlandın, ateistte iğrenç olduğu için reddedebilir.
 23. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Ben Allah'ı öv demedim, örneğin bana uymuyor. Yerceksen yine yer ama iyiliklerinide gör. Lezzet alman gibi. İhtiyaçtan fazlası.
 24. Nuri Kara

  Ateist Çocukları!

  Peki ya kötülükler, hüzünler? Peki ya iyilikler, mutluluklar? Dünya ne iyi nede kötü. İyiliklerde var kötülüklerde. Madem kötülükleri yarattı diye kızıyorsunuz, iyilikler içinde övün. Müslümanlar daha tutarlı, en azından kötülüklere bir bildiği vardır diyorlar, ateistler eleştirirken kötülükleri dillendirip duruyorlar bu bütüncül bir bakış değil, bütüne bakmayan göremez. Sağlam argüman üretemez. En azından iyilikleri görmezden gelmek yerine iyiliği gösterip elinden almak için yaratmış falan deyin.
 25. Nuri Kara

  coronaviruse karşı felak nas sürelerini okuyun.

  Faydalı olması için anlama, yoksa psikolojik olarak çökersin, bumu faydalı olacakmış diye. Fuck fuck demekde faydalıymış. Anlamını araştırma sonra söyleyemezsin.
×
×
 • Yeni Oluştur...