Jump to content

technobase

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  25
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

technobase Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

80 profil görüntüleme
 1. technobase

  Kozmik fon radyasyonu...

  Şifrelenmiş mesajların sonsuza yakın çözümü olabilir.Bu yüzden hangisinin tanrının gerçek mesajı olduğunu bilmek zor.
 2. technobase

  Kısıtlı tanrı...

  ilk başta böyle bir tanrıya itiraz etmiştim. panenteizm teizmdeki tanrının herşeyi yoktan var etmesinin mantıksal olanıksızlığını çözmek için çift tanrı kabul etmiştir.Biri bilinci temsil eden tanrı diğeride tanrının evreni oluşturmak için kullandığı malzeme olan madde. Bu görüşe göre tanrı maddeyi yoktan var etmemiştir.Madde tanrı gibi ezeli ve ebedidir.Kötülüğün kaynağı madde olarak gösterilebilir.Bu görüşte imtihanda mantıklı olur.Çünkü tanrının madde üzerinde mutlak hakimiyeti olmaz.Kısıtlı olur.
 3. technobase

  Kozmik fon radyasyonu...

  dijital veriye dönüştürünce her veriye eşleştirebilirsin. eski bir kodlama yöntemi var mesela. şifrelenecek metindeki harfler yerine o harflerin bilinen bir kitaptaki satır sutun sayfa numaraları yazılır.Kitabı bilmeyen şifreyi çözemez.
 4. technobase

  Kozmik fon radyasyonu...

  Doğal yayın olduğu için içerik içermez. Jupiter gezegenide yayın yapıyor.
 5. technobase

  10 yıl sonra tekrar merhaba

  Forumda eski yöneticiler arasındaki @serabis de ateist değildi. Gereksiz bir korku.Zaten tam yetkileri yok.
 6. technobase

  Din gereksizdir

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Protestan_Ahlakı_ve_Kapitalizmin_Ruhu Max weberin Protestan Ahlakı ve Kapitalizmin Ruhu kitabını oku. Ücretsiz pdf için https://media.turuz.com/her_konu-2018/3085-Protestan_Exlaqi_Ve_Kapitalizmin_Ruhu-Max_Weber-Zeyneb_Gurata-Baki-1999-86s.pdf Din her zaman geriletmez. Saydığın ülkeler protestan zaten. Diğer bir sebep ise saydığın ülkelerde deneycilik ve pragmatizm felsefesi hakim. Faydalı işe yarıyorsa kullan zararlı ise terket. Akılcılık ikinci planda.
 7. technobase

  Piri Reis

  Kaynak bulamazsın. En büyük kaynak dedelerin. Eğitimleri ne? Osmanlı eğitime bilime önem vermemiş. Üretime dayanmayan ganimet üzerine kurulmuş ekonomisi var. Eğitim yuvaları denilen medreseler tarikatlar haşhaş esrar alkol vb uyuşturucuların yuvası olmuş. Deli petro hollandada tersanelerde işçi gibi çalışıp gemi yapımını öğrenmiş. Avrupalı askerlerden topçuluk üzerine eğitim almış. Osmanlıda bilime önem vermedikleri gibi merakda yok. Gerçi birçok bilim adamı çıkartan Fransa ile Almanya nında denizlerde başarıları çok az. Atlas okyanusuna geniş sınırı olan Fransanın denizcilikde ispanya portekiz hollanda ve ingiltere nin gerisinde kalması daha ilginç.
 8. technobase

  Demokrasi saçmalığı

  Türkiye'de Richerkrasi var.
 9. technobase

  VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

  deizm isim, din b. (***) Fransızca déisme isim, din b. (***) Tanrı'yı yalnızca ilk sebep olarak kabul eden, evreni bir Tanrı'nın yarattığına inanmakla beraber yaratıcının evrene hiçbir müdahalesi olmadığını ve olmayacağını savunan, vahyi reddeden görüş Deizmde tanrı evreni yaratmış sonrasında ise evrene hiç müdahelesi yok. Evren kendiliğinden eylem halinde. Evrenin tanrıdan bağımsız eylem yaptığına mı inanıyorsun?
 10. technobase

  VİCDAN SAHİPLERİNE SESLENİYORUM!!

  zaman=eylem Eylem dünyanın kendi etrafında dönüşü olur, ışığın uzayda aldığı yol olur,kum saatinde kumun boşalması olur.Olurda olur.
 11. technobase

  En büyük sır henüz çözülmedi

  Konuyu açan kişi bilgisayar programcısı. Sen ise bilinç hem sır değil diyorsun hemde ileride yapılabilir diyorsun. Demek ki birşey bilmiyorsun.
 12. technobase

  Körelmiş organ ve evrim saçmalığı

  Beslenme ile alakası yok. Dişin yuvası yamuk düzgün çıkmıyor.
 13. technobase

  Biz İnsanı sınayacağız(İnsan 2)

  Allah ne verdiyse onu alır.Ne eksik ne fazla. Hatalı eksik programlama dışında insan hata yapamaz.
 14. technobase

  Kısıtlı tanrı...

  Tanrı senin oyuncağın değil. sen onun oyuncağısın. yönetilen yönetene yardım edemez.
 15. technobase

  En büyük sır henüz çözülmedi

  sır yok ise bir tane bilinçli robot bilgisayar yapabiliyor musun?
×
×
 • Yeni Oluştur...