Jump to content

Keyhole

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  70
 • Katılım

 • Son ziyaret

Keyhole kullanıcısının paylaşımları

 1. Allah'ın ilk bilinme durumu Hz. Adem'den başlıyor. Zaten Hz. Muhammed'den öncesi var ??
 2. 1- İlk soruya cevap verilmedi. Varsa sizin bir cevabınız verin. Ama somut cevaplar olsun. Tekerleme değil. 2- Bu bir seçenekse zaten buna kimsenin itirazı olamaz. Zıttı olana da olamayacağı gibi.
 3. Bilgi kafanızda dolaşıyor ama kullanılmak üzere inecek yer bulamıyor. En azından o ayete karşı olan ön yargınızı kırmış olmak güzel. Anlattıklarınıza anlatan olarak değil de dinleyen olarak bakıldığında nasıl görüldüğünü bir bilseniz eminim çok uzun bir süre konuşmazdınız... Sağlık olsun
 4. Bu başlığın altında yazanların arasında en cahili sensin sanırım. Ulaşıp ulaşmadığı hakkında benden nasıl bir bilgi vermemi bekliyorsun?
 5. Yaşar Nuri Öztürk'ün bir çok görüşüne katılıyor olsam da bazı görüşlerine katılmıyorum. Bu video da bahsettiği açıklamalar var olan gerçekler. Fakat deizm haktır. Bu yüzden bunu tercih edeceğim demiyor tabi ki.
 6. Bende burada kaç gündür aynı şeyleri söylüyorum. Sizin ortaya koyduğunuz din örneklerine bende inanmıyorum. Ya da sözde Müslümanların islam adı altında ki yaşadıklarına asla katılmıyorum. Siz de zaten bu örneklerden yola çıkarak bu görüşü seçmişsiniz. Bu nedenle size hiç bir zaman tek bir olumsuz kelimem olmadı. Aksine görüşünüzü kabul etmiyor olsam da saygı duyduğumu ifade ettim. Eğer aramızdaki bu yanlış ifadeleri eleyebilirsek daha faydalı bir diyalog yaşama şansımız olur. Tüm bu islam adı altında sizlerin sunduğu örnek saçmalıkları bir kenara bırakın. Benim size sunduğum islam anlayışını ortaya koyalım. Bunun üzerinden ilerleyelim. Diğer anlamda ne siz ne ben bir sonuca gidemeyiz.
 7. Soru 1- Bahsi geçen ayetteki 5 meal çevirisi yani "VURUN değil SALIVERİN" eğer doğru ise bu ayetin açıklaması sizce normal midir? Soru 2- Ateist olmak size ne kazandırıyor Soru 3- Allah'a inanan biri ne kaybediyor
 8. Sizde o zaman ateist olarak çıkar peşindesiniz. Ateist büyüklerinizden kim bilir ne paralar alıyorsunuz.
 9. Onca soru sordum tek bir yanıt veremediniz. Çalışıp gelin.
 10. Olsaydı gibi bir kavramdan mı söz ediyorum. Siz kendiniz dediniz 5 meal de salıverin anlamında bir açıklama var diye. Bende diyorum ki bu 5 açıklamayı doğru kabul edecek olursak açıklama da bir yanlışlık var mı? ( Yine kıvıracaksınız cevap vermeyeceksiniz ama yine de soruyorum )
 11. Lütfen Yaşar Nuri Öztürk'ün desit olduğu hakkında yaptığı açıklamanın video adresini verebilir misiniz? Buyurun birde buradan dinleyelim isterseniz.
 12. Güzel... İşte sizden beklediğim yanıtlar bunlar. En azından samimi. Kesinlikle onların bunları anlamaya ihtiyaçları var.
 13. Geldiğiniz yoldan gidiyorsunuz sanırım Şu soruya bile yanıt veremiyorsunuz. Gerçekten hayal kırıklığısınız. Bahsi geçen ayette ki kelime VURUN değil de SALIVERİN olsaydı. Sizce ayet normalleşir miydi ? Cevap verin öyle gidin
 14. Muhtemelen farkına varmıyorsunuz ama yavaş yavaş benim doğrularımı örnekliyor olmanız olumlu yönde ilerlediğimizin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Programı yöneten kadın aslında gerçek islamla tanışınca değil islam çarpıtılınca şoka giriyor. Sizin de benim de şoka girdiğimiz gibi. Bu anlatımların hepsi külliyen yanlıştır. İslamda asla bunlara yer yok. Bu meali bilerek isteyerek bu meali yanlış çeviren varsa bunu kendi bilir. Ben şahsen istemeyerek bu şekilde çevirdiklerini düşünüyorum. Ama yanlış çeviriyorlar. Benim de savunduğum görüş "salıvermek" Bu durumda bahsettiğiniz gibi "Edip Yüksel, Yaşar Nuri Öztürk gibi "çağdaş" görüşlü mealciler Nisa 34ü "dövün" diye değil "uzaklaştırın" diye tercüme etmişler." O zaman neden ısrarla diğer çevirileri savunuyorsunuz bu görüşlere yer vermiyorsunuz.? Bu görüşlerin doğru olabileceğini düşünecek olursak bahsı geçen ayetin İNANMIYOR OLSANIZ DA yorum yapmanız anlamında doğru olduğunu düşünebilir misiniz?
 15. Ben Allah'ın bana bahşettiği aklı doğru kullanma yetkinliğiyle size cevap veriyorum. Aklıma güveniyorum. Beni sürekli seni anlamamış olmakla suçluyorsun. İyi de senin düşündüğün mantıkla bakacak olursak o zaman suçlu ben değilim. Sensin. Sen, seni yanlış anlamama mahal veriyorsun.
 16. Ben diyorum ki Kuran'da kadına ne "Vur" kelimesi geçiyor ne de "hafifçe vur" kelimeleri. Bakın siz yanlış tefsirlere, yanlış örneklere göre bir yorum yapıyorsunuz. Buna asla kabul edemezsiniz, etmeyeceksiniz. Çünkü kabul etmeniz demek Allah'a inanmamak için elinizde bir veri kalmaması demektir.
 17. Bahsettiğiniz şeylere izin veren Allah'a bende inanmıyorum...
 18. Keyhole

  Kuranda Çocuk Hakları Niye Yok?

  Düşünen arkadaş`, "birkereden birşey olmaz , dayak cennetten çıkmadır , babasıdır doverde sever de, eti senin kemiği benim , babaya itaat Allah'a itaat tır" vs yazdıklarınızın ne Kuran'da ne de İslamiyette yeri yok. Saçma sapan uydurmalarla kendinizi haklı çıkartamazsınız. İbrahim'in oğlunu kurban etme hadisesi yorumu bugünün şartlarına bakarak yapılacak bir yorum değildir. O günün şartlarına bakılarak yapılması gereken bir örnek hadisedir. Bir teslimiyet örneğidir. Nihayetinde elde olanı olmayanlarla paylaşılması hadisesidir. Israrla kendi belirlediğiniz bir Kuran kalıbına bağlı kalıyorsunuz. Siz bu kalıba bakarak yorum yapıyorsunuz. Ben size hayır öyle değil diyorum. Ama siz neye inanmak istiyorsanız ona inanmaya devam ediyorsunuz. Üstelik bu inancınız o kadar sağlam ki asla vazgeçemiyorsunuz. Bahsettiğiniz ayetlere ben Müslüman olarak inanmıyorken siz ateist olarak benden daha fazla inanıyorsunuz : ) güldürdünüz beni cidden.
 19. Bu senin inanmamak için uydurduğun bir İslam dini çünkü. Benim inancımda bahsettiğin gibi haksızlık asla olmaz.
 20. Değerli zamanını ayırarak bana yanıt verme zahmetine giren herkese paylaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ama görüyorum ki Allah'a inandığını söyleyip inandığı gibi yaşamayan kötü örneklerin bile siz ateistlerin inanmamak için gösterdiğiniz sebeplerden daha somut sebepleri var. Tam anlamıyla Allah'a inanan bir Müslümanın karşısında bu görüş asla etki yapmaz. Burada olan sizlerde bu görüşü savunabilecek yeterlilikte değilsiniz. Daha fazla diyalog size de bana da katkı sağlamaz. Bu nedenle sizlere son mesajımı yazıyorum. İnanmadan önce neye inanmayacağınızı iyi sorgulayın. Benim, neye inanacağımı, inanmadan önce sorguladığım gibi. Saygılarımla...
 21. Tamam arkadaş bakma işte nasıl kendini iyi hissediyorsan öyle yaşa. Herkes kendine iyi gelene inansın ya da inanmasın. Bu neyin çırpınışı.
×
×
 • Yeni Oluştur...