Jump to content

Basri

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  51
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Basri Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

73 profil görüntüleme
 1. Basri

  11 Eylül 2001 Komplo Teorilerine Dair

  İddiaları ve argümanları tek tek incelesen bile bu saçma sapan komplo teorilerini destekleyen tek bir kanıt yok ortada.Ayrıyeten elbette Amerika bu saldırıları savaşlar için bahane olarak kullandı ancak aynı zamanda dediğim gibi yaşadığı bu rezilliği ve yerle bir olan süpergüç imajını ve güvenlik açığını kendi cahil halkı ve diğer halklar nezhinde en aza indirmek içinde bu komplo teorilerini kullandı ve bizzat destekledi.
 2. Basri

  11 Eylül 2001 Komplo Teorilerine Dair

  Forum tartışma forumu.Bende konu açtım fikrimi ve görüşümü yazıyorum.Zira bu forumdada bu komplo teorisi saçmalıklarına inanan bir yığın kişi var.Eğer görüşün varsa yazarsın yoksa benim konumu okumak veya cevap vermek zorunda değilsin.
 3. Sen daha İslamdaki cariye hukukundan bir habersin.Özgür hiçkimse geçici olarak cariye olmaz.Cariyenin cariye statüsünde olması için gereken şartlar vardır.Cariye fahişe demek değildir.Az biraz fıkıh öğren.
 4. Cahil Türk halkının en büyük hezeyanlarından biride sağcısı solcusu ateisti muhafazakarı fark etmez büyük resmi gören ilkokul mezunu AKPli misali herönüne gelen komplo teorisine inanmasıdır.Bunların en meşhurlarından biride 11 eylül saldırılarının sözde Amerikanın kendi tarafından gerçekleştirildiği saçmalığıdır.Bırakın bu boş komplo teorilerini.Sözde dünyanın en büyük gücü parayı, kültürü, teknolijiyi kontrol eden bir güç olan Amerika.Kendi topraklarında vurulduğunu örtbas etmek ve yaşadığı rezilliği zihinlerde silmek veya en aza indirmek için tüm istihbarat kanalları ve kaynaklarıyla bu saçma sapan komplo teorilerini bilinçli olarak kendisi yaydı.Çünkü mühim olan yani bir devlet için en mühim şeylerden birisi imajdır. Peki amerika nasıl bir imaj sağlamak istiyor kendisine ? O imaj ne ? Amerika vurulamaz ! Amerika bu saçma sapan komplo teorileriyle beni kimse vuramaz ancak ben istersem kendi kendimi vururum demek istiyor.Ancak gerçek öyle değil.Amerika bir tanrı devleti değil.Herşeyi göremez kontrol edemez bilemez.11 Eylül 2001 de basbaya 10 bin kişilik bir örgüt içinden geçti Amerikanın. 11 eylül 2001 saldırıları yakın tarihte üzerinde en tartışılan aynı zamanda en detaylı araştırma yapılan olayların başında gelir. bu araştırmaların en kapsamlısı 2004'te yayınlanan 570 sayfa ve 14 bölümden oluşan, 15 milyon dolara malolan 9/11 komisyon raporu'dur. isteyen google'da arama yapıp indirebilir, dileyen kitabını satın alabilir. bu komisyon, başkan ve yardımcısı dahil bütün birimlerin kilit isimlerinin ifadesi alınarak hazırlanmıştır. soru ve cevaplar kameralar karşısında yapılmış büyük bölümü de canlı yayında dünya tarafından izlenmiştir. olaya tiyatro diyenler acaba bu raporu okudu mu? gerçek bilgiye ulaşamayan, ulaşmak istemeyen, komplo teorileriyle aklını yemiş kişilerin hala tiyatro diye yazması aslında bize özgü bir olay değil. aynı kişiler pearl harbor baskınına, aya inişe, john f. kennedy cinayetine de komplo deyip olayı kapatıyor. çözemediğimiz, gerçeğe ulaşamadığımız her olay komplo mudur? tek gerçek okumadan, araştırmadan kulaktan duyma bilgiler midir? neden ile sonucu düşünüp bağlantıya ulaşmak her zaman doğruyu göstermez. olaydan sonra yaşanan gelişmeler abd'nin işine gelmiş, neocon'lar ortadoğu'ya çöreklenmiştir. bu bir gerçek ama olayın kendisine komplo demek abesle iştigaldir. binlerce kişi tek bir günde yaşamını yitirmiş, dünya devinin sembolleri yerle bir olmuştur. abd'nin ortadoğuya girmesi için bu kadar büyük bir katliama ihtiyacı var mıdır? karizmayı çizdirmek bu kadar kolay mıdır? geçmişte böyle planlar hazırlandığını söylemek, olaya kılıf bulmaktan başka bir şey değildir. ama siz bu rapora da tiyatro dersiniz. sabit fikirleri değiştirmek imkansızdır. sahip olduğunuz bilgi değil dedikodudur. uğur mumcu'nun dediği gibi "bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz."
 5. 11 Eylül ve sonrası Amerika için tam anlamıyla bir rezillik dönemidir.Tüm dünyaya rezil rüsva oldular.Sizin gibiler hala Amerikayı vurulamayan bir tanrı devleti olarak görüyor.Aslında amerikanın tam da istediği şey bu.Bu komplo teorileriyle biz istemeden kimse bizi vuramaz demeye getiriyorlar.
 6. Yavaş salla.Mümin kişi kendi eşi veya emrinin altındaki cariyesinden başkasıyla ilişki kuramaz.Bu zinadır.Sünni fıkhında salladığın gibi birşey hiçbir zaman olmamıştır.
 7. Öyle birşey yok.Darul İslamda yasak olan büyük günahlar zina içki fuhuş gibi darul harbtada darülküfürdede yasaktır.
 8. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Sen bana muz vermişşin ama ne yazık ki benim sana verecek kemiğim yok.Onun için git başka yerde havla benden sana kemik çıkmaz.
 9. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  İslamın karşısında kim varsa onlarla savaşacağız.O sünnilerin en az yarısı bizim yanımızda savaşır diğer yarısıda tarafsız kalır.Ben ehli sünnet bir müslümanım diyen birinin siz dinsizlerin yanında falan savaşıp sizi destekleyeceğini falan sanıyorsan hayal görme derim değişik.Bizim tek efendimiz Allahtır.Bekleyin bakalım bizde sizinle birlikte beklemekteyiz.Allahın izniyle Türkiyedeki müslümanların uyanışı başladı.Ilımlı münafıklığında sekülerliğinde elbette bu topraklarda birgün sonu gelecek.Bu ama yarın olur ama 1 yıl sonra ama 10 yıl sonra ama olacak.Sizin devriniz bitti artık.
 10. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Hahahaha ulan güldürme beni.Taliban 18 yıl önce Usame Bin Ladini teslim edin yoksa size savaş açarız diyen Amerikaya siktir çekmiş bir hareket.18 senedir aralıksız dünyanın en büyük ordusuna ve müttefiklerine karşı savaşan bir hareket.Daha bir 18 yıl daha savaşmayada gücü ve kudreti var.Amerika yaptığı harcamalar ve kayıplardan dolayı psikolojik maddi ve manevi olarak gerilemeye girmişken mi yalvaracak ? Sen Amerikayı gözünde çok büyütüyorsun.Asıl yalvaran Amerika.Anlaşma yapalım biz çekilelim sizde IŞİD ve El Kaideye Afganistanda barınma üssü ve eğitim kampı vermeyin bu iş güzellikle bitsin biz çekilelim siz ne yaparsanız yapın diye yalvarıyor.
 11. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Hayallerde yaşayan ibneler sizsiniz koçum.Bu ülkenin %70-80 i sünni.Bu topraklar 900 sene İslam toprağıydı.Allahın izniyle müslümanlar uyanmaya başladı.Bakalım hayırlısı.%70-80 nüfusun sünni olduğu bir ülkede siz kafir ateistlerin dinsizlerin sekülerlerin laiklerin olası bir devrimde kazanabileceğinizi mi sanıyorsunuz ? Biz bu ülkede %70-80 iz.Sizin gibiler ancak taş çatlasa %20-30.
 12. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Biz sizmiyiz kafirlerden gördüğümüz herşeyi taklit edelim avrupa maymunları amerikan sıçanları.
 13. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Ne kadar çok kafir var müşrik var şu memlekette.Disardan bakinca ne kadar igrenc göründügünüzün farkinda degilsiniz degil mi? Tiksiniyorlar lan sizden. Sizleri nesli tükenmis yaratiklara benzetiyorlar anlamiyor musunuz? Temizlenin lan artik, insana benzeyin azicik.
 14. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Yav he he değişik.Hepsi Amariga izrail oyunu.
 15. Basri

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  http://www.haber7.com/dunya/haber/2815803-anlasma-saglandi-abd-bir-ulkeden-daha-cekiliyor Amerika Talibana biz ülkeden çekileceğiz bu iş çok masraflı oldu artık barışalım siz istediğinizi yapabilirsiniz ama nolur sizde IŞİD ve El Kaideye barınma üssü vermeyin anlaşalım öyle çekilelim diye yalvarıyor.Az araştırda bak.Afgan otunu ben değil sen çekmişşin ki sayıklayan sensin.
×
×
 • Yeni Oluştur...