Jump to content

tolg

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  23
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

tolg Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

34 profil görüntüleme
 1. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  bahrı yardık sonra onları boğduk demek onları bahr'da boğduk demek değildir.bir insan bu kadar mal olmamalı. firavun ve ordusu yemmde ölüyor.(tâ-hâ 78)(kasas 40)(zâriyât 40)
 2. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  sıkışınca ilgilenmiyorum xD ilgilenmediğin için mi 16-17 bin ileti kastın xD
 3. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  şuara 66 da nerde bahr https://mealler.org/SureveAyetler.aspx?sureid=026&ayet=066 bahr kelimesini göster.boğduk diyor.YEMM de öldüğünü söyleyen 3 ayet var çıkıp kuranda bu konuda çelişki var niye demiyorsun o halde xD firavun ve ordusu yemmde ölüyor.(tâ-hâ 78)(kasas 40)(zâriyât 40)!!! bu acı gerçeği sindireceksin. lisanı arabi deki ifade benimmiş gibi ne cımbız yapıyorsun ahlak yoksunu (Lisan Bhr” mad, Tac. Bhr Mad.) yazıyor kör müsün!! arapça sözlüklerdeki bhr maddesi anlayamadın mı xD
 4. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Eski Arap şiirlerinde de Fırat nehri “bahr” sözcüğüyle yer almasında bizi bağlayan ne var? sığınacak başka bir şey bulamadın mı xD Kuran'da, 1)Musa bahrı "infilak" ettiriyor.(şuara 63)2)firavun ve ordusu yemmde ölüyor.(tâ-hâ 78)(kasas 40)(zâriyât 40)3)Musa'nın bebekken bırakıldığı suya da yemm deniliyor.(tâ-hâ 39)(kasas 7) hani nerede bahr da boğduk diyor???hangi ayette???öyle bir şey olsaydı çoktan çelişki vaar diye ortalığı ayağa kaldırırdınız.
 5. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  neden kızıldeniz? akdenizin neyi eksik o da bahr hem kenan diyarına daha yakın. “Bahr”, “ister tatlı ister tuzlu olsun çok su” demektir. Bu sözcük “kara parçası” sözcüğünün karşıtıdır. Bu sözcüğün aslı “yarmak” demektir. Su, kara parçasını yardığı için bu isimle isimlenmiştir. Eski Arap şiirlerinde de Fırat nehri “bahr” sözcüğüyle yer almaktadır. Büyük, tuzlu sulara (denizlere) “Bahr” denmesi yaygındır. (Lisan Bhr” mad, Tac. Bhr Mad.)
 6. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Musa "Ey kavmim" dediğinde ne anlıyorsun?? aynı soydan olan insanları anlamıyor musun?? mısır tarihine bakarsan farklı hanedanlıklar göreceksin.adamlar hanedan genişlemesin diye ensest üremişler.sırf bu yüzden bazılarının şekli şemali kaymış tutankamon gibi. dönemin mısırı cazibe merkezi bolluk zamanı tek bir kavimden bahsedilebilir mi,yakın coğrafyada kimler varsa mısır medeniyetinin bir parçası olmuştur.
 7. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Kuran'da, 1)Musa bahrı "infilak" ettiriyor.(şuara 63)2)firavun ve ordusu yemmde ölüyor.(tâ-hâ 78)(kasas 40)(zâriyât 40)3)Musa'nın bebekken bırakıldığı suya da yemm deniliyor.(tâ-hâ 39)(kasas 7) Tevrat, Mezmurlar; 136-15 Firavun'la ordusunu Kamış Denizi'ne dökene, sevgisi sonsuzdur; kitaplardaki durum bu ,über mantıklı arkadaşlar ee bu Kamış Denizi ne?? Kızıldeniz nereden çıktı?? diye soramıyorlar xD şimdi bir tanesi gelecek laklak yaparak konuyu değiştirmeye çalışacak xD
 8. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  şu güya sorgulayanlara bak.peki bu kıızıldeniz iddiası nerden çıktı diyemiyorlar xD tevratta bile Mezmurlar; 136-15 Firavun'la ordusunu Kamış Denizi'ne dökene, sevgisi sonsuzdur yazıyor.bilmeyenler için kamış tatlı suda çıkar tuzlu suda değil.
 9. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  acze bak bugünkü coğrafi kavramlarla 1400 yıl önceki insan algısını karşılaştırıyor.barajda biriken suya 1400 yıl önce araplar ne diyordu anlat bakalım.bugün hazar göl mü deniz mi tartışması var,bizim lut gölü dediğimiz su birikintisine dead sea diyorlar.güya cevap veriyor işte ...
 10. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  baraj infilak ettirildiğinde belki ezilerek öldü boğuldu diyemem ama yemm'de yani nil tipi suda öldüğünü kuran söylüyor zaten.
 11. tolg

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Kuran'a göre kızıldeniz falan yarılamaz diyorum verilen cevaplara bak yok müteşabih ayet neymiş yok Muhammed diye biri var olmamış..konuyu değiştirmek için atılan taklalara bak,acze bak!
 12. tolg

  Hassas ayar ve paralel evrenler

 13. tolg

  Hassas ayar ve paralel evrenler

 14. tolg

  Faiz neden haramdır?

  paraya meta/mal gibi davranamazsın.çünkü para eskimez,bir ev alıp kiraya vermekle karşılaştıramazsın. para ölçü birimidir.alış-verişte kolaylık ihtiyacından ortaya çıkmıştır. kapitalist sistemin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz 26 kişinin mal varlığının 3,5 milyar kişinin mal varlığından daha fazla olduğu bir dünya.paranın hep aynı noktalarda biriktiği bir dünya,bunu mu istiyorsunuz??
 15. sadaka diye de bir kavram var ona da bak.
×