Jump to content

tolg

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  106
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

tolg Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

175 profil görüntüleme
 1. el yemm,firavun ve ordusu söz konusu olunca deniz/kızıldeniz,Musa'nın bebekken bırakıldığı su söz konusu olduğunda Nil/nehir oluyor militan ateistlerden bir kişide çıkıp ayet bükmekten bahsetmiyor/bahsedemiyor.bu durum da militan ateistlerin ne kadar tutarsız ve gelenekçi bir anlayışa sahip olduklarını kanıtlıyor.palavralara zeval gelmemesi için görmezden mi geliyorsunuz :b
 2. bu olayla ilgili zamanda yolculuktan yok kuantumdan falan bahsetseydim buralarda iyi muhabbet dönerdi ama ayetleri saplayınca hepsi sus pus oldu xb
 3. yokmuş gibi davranınca yok olunmuyor..bilginize.
 4. el yemm,firavun ve ordusu söz konusu olunca deniz-kızıldeniz,Musa'nın bebekken bırakıldığı su söz konusu olduğunda Nil-nehir oluyor bir kişide çıkıp ayet bükmekten bahsetmiyor.
 5. sadece burada değil başka ortamlarda da yazıyorum.bugün bir tarama yaptım kızıldeniz goygoyu yapanlardan biri yorumumu silmiş.yorum dediğim de 3 satırda özetlediğim sadece ayetlerin bulunduğu kısım,el bahr ve el yemm farkının ortaya koyulduğu kısım kendi iddialarımı yazmıyorum.güya Allah'a iman eden tipler bunlar,ayetlerin üstünü örtmeye çalışıyorlar galiba..mekkeli müşriklerde Allah'a iman ediyordu biliyorsunuz değil mi gerçi ateistler şirkten bahsedemez ama ...
 6. red sea yarıldı desem bir sürü mantıksal çürütme yapacak kişi evde yokuzu oynuyor şimdi
 7. hesap ayarlarında sol en altta imza...
 8. iş goygoy yapmaya gelince dil pabuç kadar sadd el kafara failure analysis diyorum çıt yok.hiç görmüyorlar bile xb
 9. türkçeye mucize diye çevirdikleri kelime ayet.kafası biraz çalışan birinin bu durumdan kıllanması gerekir.mucize kelimesi zaten arapça ve kuranda geçiyor aciz bırakmak/bırakan anlamında ve kullanımlarına bakın çoğunlukla Allah'ı veya ayetlerini aciz bırakmaya çalışanlardan bahsediyor.ama bizim palavracılar türkçeye geçmiş mucize kelimesine doğaüstü anlamını yedirmişler bile.Kuran'da müşrikler doğaüstü beklentiler içinde adamlar Muhammet yolda yürüyor,normal insanlar gibi yiyip içiyor diye isyan ediyor (Furkan 7-8)
 10. ATEİSTFORUM'UN KURULUŞ AMACI VE İLKELERİ 1....Her konuda her türlü düşünce, mevcut yasaları çiğnememeleri koşulu ile özgürce belirtilebilmelidir...ülkemizde en yaygın din olan İslam'la ilgili her türlü bilginin araştırılması, incelenmesi, derlenmesi ve üyeler arasında yayılması, forumun en başta gelen görevlerinden ve sorumluluklarından biridir. şimdiye kadar hiçbir ortama girip bu konu beni ilgilendirmiyor veya saçma kapatın bunu gibi abuk sabuk tepkiler vermedim bu özgüven nereden kaynaklanıyor acaba.hoşuna gitmediyse girmezsin başlığa olur biter silah zoruyla sokmuyoruz kimseyi başlığa ne tipler var ya xb palavracılarla tartışmak kolay tabi bunların piri celal,oturur evrimi inkar eden mallarla saatlerce tartışır çünkü biliyor içi rahat ama taslaman gibiler gel tartışalım dedi mi yemez,önce makale yayınlasın falan gibi absürt isteklerde bulunur.pirlerinin çapı bu yamaklarının ne olabilir.
 11. hiç tanımadığınız biri size usulca yanaşıp sadd el kafara dedi mi xb
 12. daha önce sadd el kafara failure analysis'ten bahsetmiştim tabi bizim bilimseller sallamadı.sonuç bölümünde aynen şu cümle yazıyor: the dam is observed to be very critical at fully impounded and totaly submerged conditions. Yani Barajın tamamen su tutmuş ve tamamen suya batırılmış koşullarda çok kritik olduğu görülmektedir diyor.Yani amcanın biri asasıyla dürtse gidecek o kadar kritik xb işte bunlar hep tesadüf.
 13. göreceksiniz ateistler gelenekçileri kendi ayetleriyle vuramayacak !bunu da buraya yazıyorum xb
 14. çeşitli ortamlarda bu iddiayı ortaya attım şimdiye kadar cevap verebilen birileri çıkmadı.güya bir tanesi hadis getirecekti gidiş o gidiş.çoğunu haberi bile yok bahr/yemm farkından.isterseniz siz de deneyebilirsiniz bir cevap alabilirseniz buradan bilgilendirin.
×
×
 • Yeni Oluştur...