Jump to content

memjan21

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  264
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

memjan21 Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. memjan21

  Pontus jenosidi

  Haha tayibe hastayım gibi konuşma kimin ne yaptığını çok iyi biliyorum.tayibinde Atatürk un de. İkisi de faşist.eger devlet yıkılmış ise herkese kendi ulusunu Kurmakta özgürdur. Osmanlı döneminden falan bahsetmis miyim yukarıda hayır onunda kötü bir develet olduğu söyledim ama cumhuriyeti tam bir fiyasko. Bölge bölge katliam bir de dünya savaşlarinda savaşan halkına.iste cumhuriyet budur.
 2. memjan21

  Pontus jenosidi

  Neden bazı şeyleri kabul etmek bu kadar zor. İlle de Amerika ya mi benzemek lazım. Şunu kabul etmek lazım cumhuriyet ise yaramadı. Bakın şu anki duruma bunu çok güzel söyleyebiliriz. Yunan topraklari idi orası. Osmanlı dağıldi mi o zaman bir devlet yok ve her ulusun kendi kaderini tayin hakkı vardır. Osmanlıdan ne anladı ki bu halk cumhuriyetten ne anlasin. Dersim mesela, pire için yorgan yakmak neydi. Sonra Zilan, Koçgiri, yahu daha yakında olan Uludere kaç insan öldü? Eee ne oldu Aha da çöl oldu burası. Sayayim mi, Özbek, Afkan, Arap, Kürt, laz, çingene, Süryani, kızgız, Tacik falan filan cumhuriyetiizde ataniz da sızın olsun. Bırakırlarsa. Derdim başta söyledim yine söylüyorum en azından ülkenin su anki konuma bakarak ya hu şu kadar insan öldü ama ülkenin hâline gel bu olmaz saygı gösterisi olmaz ama 19 Mayısta kutlamalar yaparsiniZ.
 3. memjan21

  Pontus jenosidi

  BM nin soykırım madenlerini yukarıda ben de paylaştim. Ya hu şu maddelere bir baksana hangisi Ermeni ve Pontus ta yok.
 4. memjan21

  Pontus jenosidi

  Anibal kaç bin kişi senin çitan? Söyler mısın merak ettim? Amerika/Japonya mi?
 5. memjan21

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Onu bilemem ama ABD nin kicından ayrılamamasi ABD ye işlerini yaptırmasi falan her iki ülkede de müttefikler. Ortadoğu'da ABD bir üs gibi kullanacak İsraili.
 6. Mükemmel mi? İmanli olmak tanrıyı mükemmel yapmaz. En mükemmel varlık tanrı, en mükemmel fiili düşünmek olduğuna göre tanrı insanı falan düşünmez. Eğer bizi seviyorum falan diyorsan hayal görüyorsun. Tanrı eksiksiz, kusursuz olmalıdir, bizim gibi serserileri düşünerek fiyakasini bozmaz. Zaten öyle bir şey yapmış olursa artık mükemmel olmaz. Mükemmel bir varlık sadece kendi kendisini düşünür.
 7. Eğer inanıyor ise çelişki neden olsun ki? Mesela evreni tanrının var etiğine inanıyorsa neden çelişki olsun. Tek mesele iman meselesi. Ki imanın Pisagor bağlantıları, sanat gibi dallar İnsanın belki de sonsuz arayışında bir bardak soğuk su gibidir.
 8. memjan21

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Yahudilerin en büyük başarısı yine söylemek istiyorum ama o da toplum olmalarıdir. Peki o halde neden hala bir NATO ülkesi değil?
 9. memjan21

  Evrenin başlangıcı akıl dışı mı?

  Neden multiverse demek olabilecek bütün ihtimaller demek değil mi? Tanrının varlığı neden ihtimal sayılmıyor?
 10. memjan21

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Bugün Roma dini hala pagandir. Hristiyanlikla eğilip bükülmüş ama hala pagandir. Musa, Yusuf hikayeride mısır hikayeleridir. Yahudilerin öyle planlari falan da yok bence de. Nasıl Müslümanlar arasında farklı ritüeller varsa, Yahudilerin de benzer ritüelleri var.
 11. memjan21

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Bu kadın da Harvard üniversitesinde bir prof ve türkolog. https://youtu.be/21Tvso0Dr3c
 12. memjan21

  Yahudilerin başarılı olmasının sebebi

  Yahudiler ağlama duvarına tanrı yani temmuz öldü diye ağlarlar. Çünkü yaz bitmiştir ve güneş yer altına inmiştir. Pagan inançlari hep vardır dinlerde, olmak zorundadır da.
 13. memjan21

  Evrenin başlangıcı akıl dışı mı?

  Birinci ihtimalle göre tanrın da var olma ihtimali yok mu?
 14. memjan21

  Pontus jenosidi

  Savaşın da soykırımında ne olduğunu bizzat yaşamış birisi olarak çok iyi anladım merak etmeyin. Bunu hep söyledim yine söylüyorum. Olanlar oldu. Ölenler geri getirilemez ancak onlara yapılanları unutmak ya da hak ettikleri için öldüler demek ahlaksızca geliyor benim için.
 15. memjan21

  Pontus jenosidi

  "35000"
×
×
 • Yeni Oluştur...