Jump to content

Tengrizm18

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  186
 • Katılım

 • Son ziyaret

Tengrizm18 kullanıcısının paylaşımları

 1. Tengrizm18

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Benim bu üyeliğimi sonlandırır mısınız. Yani benim bu hesabımı lütfen siler misinz?
 2. Tengrizm18

  Allah Sevgisi

  Bu imamlar,din adamları fakirlere şükretmelerini öğretiyorlar. Ama kendileri lüks içinde yaşıyorlar. Ve bu imamlar,hocalar din satarak kendileri bu dünyada cenneti yaşıyorlar.
 3. Tengrizm18

  Allahı neden göremiyoruz

  Aslında ben agnostisizm felsefi akımına inanıyorum. Yani Tanrının varlığını ve yokluğunu bilemeyiz. Bu yüzden bana agnostisizm mantıklı geliyor.
 4. Tengrizm18

  Allahı neden göremiyoruz

  Belki evreni yaratan bir Tanrı olabilir. Ama bu Tanrı dinlerdeki gibi olacağını hiç zannetmiyorum. Ve dinlerin tanrılarını insanların uydurduğu çok belli oluyor.
 5. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Neyse daha fazla tartışmayacağım.
 6. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Sonuçta yedi kat gök islamdan önceki dinlerde de varmış. Ve buda Kuran'ın bilimsel mucizesi olmadığı anlamına geliyor.
 7. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  https://dinsizdeist.blogspot.com/2011/07/gokyuzunun-tabakalar7-kat-gok.html?m=1
 8. Tengrizm18

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Kuran'da bilimsel hatalar vardır. Örneğin göğün yerin üzerine düşmesin diye allah göğü tutuyormuş. Ve yıldızları şeytana atılan taşlar yapmış gibi bilimsel hatalarla dolu bir kutsal kitap. Ve Kuran'a göre evren şu şekildedir.
 9. Tengrizm18

  İşte Fussilet, İşte Bilim!

  Evrende pek düzen felan yoktur. Hatta yaşadığımız dünyada bile düzen yok. Örneğin deprem gibi doğal afetler oluyor. Ve ayrıca doğal felaketler oluyor. Ben bir agnostik olarak evrende bir düzen olmadığını düşünüyorum. Eskiden ateisttim ama sonradan agnostik oldum.
 10. Tengrizm18

  Film Önerileri

  The dark knight,inception,matrix,karayip korsanları,transformers serilerini özellikle ilk 4 filmini tavsiye ederim. Çünkü transformers 5.filmi çöp ve berbat.
 11. Tengrizm18

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Canlıların hayatta kalmak için birbirini yemeleri aslında Tanrının olmadığının bence kanıtıdır. Bana göre canlıların birbirini yemesini Tanrı diye bir varlığının olmadığını gösterir.
 12. Tengrizm18

  Ateizme son darbe!

  Tanrının varlığına dair bilimsel bir tane kanıt dahi yok. Evren ve canlılar kendi kendine olabilir. Günümüzde bilim insanların çoğu ateisttir. Ve dünya çok da mükemmel değildir. Deprem gibi doğal afetler oluyor. Doğal felaketler oluyor. İnsanlar ise hasta oluyor, bazıları kanseri yenemeyip ölüyor. Virüs gibi bulaşıcı hastalıklar insanı öldürebiliyor. Örnek olarak verirsek corona virüsü bir çok insanları öldürdü. Ve ayrıca canlılar hayatta kalmak için birbirini yiyor. Eğer Tanrı olsaydı,canlılar hayatta kalmak için birbirini yemez ve deprem gibi doğal afetler olmazdı. Ve insanların bağışıklık
 13. Tengrizm18

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Tanrının sınav yapması da ayrı bir saçmalık. Tanrı imtihan sonuçlarını önceden biliyor. Ve bildiği halde sınav yapıyor. Ayrıca allah felan da yok. Bunlar arapların uydurmasıdır. Neyse sizinle bu konu hakkında tartışmak istemiyorum. Yinede saygılı ve seviyeli olduğunuz için teşekkür ederim.
 14. Tengrizm18

  Canlılar neden birbirini yiyerek yaşarlar ?

  Bir Tanrı nasıl olurda canlıların hayatta kalmak için,birbirini yediği düzensiz sistem yaratır. Bence Tanrı yok ve eğer olsaydı. Canlılar birbirini yemezdi. Ve insanlar hasta oluyor,bazıları kanserden ölüyor. O yüzden bu düzensizlik olduğu için rahatlıkla Tanrı yok diyebiliriz. Ve ayrıca Tanrının varlığına dair bilimsel kanıtta yok.
 15. Tengrizm18

  Kuranda bilimsel bilgi olamazsa bu nedir?

  https://dinsizdeist.blogspot.com/2011/07/evrenin-genislemesi.html?m=1 Bu site islamı çürütmüş. Ve Kuran'da evrenin genişleme iddiasınıda bu site çürütmüş oluyor.
 16. Tengrizm18

  cennet gerçekten sonsuzmudur??

  Cennet ve cehennem diye bir yer yoktur. Bunlar insan uydurmasıdır.
 17. İsa hiç yaşamamıştır. Bu yüzden hristiyanlıkta uydurmadır. Ve islam dini de uydurma bir dindir. Kısaca tüm dinler uydurmadır.
 18. Tengrizm18

  Bu adamların videoları sahte diyenler için

  Hristiyan David Wood müslümanları rezil ediyor. David Wood Zakir Naik'i rezil ve rüsva ediyor. Kolaysa hristiyan David Wood'un karşısına çıkıp islam argümanlarını savunsunlar.
 19. Tengrizm18

  Biraz futbol

  Futbolla pek ilgim yok. Ama bende Fenerbahçeliyim.
 20. Tengrizm18

  Nisa-34 dövün diyorsa bir sonraki ayet neyin nesi?

  Kuran'a göre erkeğe itaat etmeyen dövülür.Reformist müslimler bu ayeti kıvırırlar.Ama Kuran ilkel ve çağdışı olduğu için,kadın dövmeyi de emretmesine şaşırmamak .Ve kadın dövmek kötü ve ahlaksızcadır.Ama arapların dinine göre kadın dövmek normal bir şey gibi gözüküyor.
 21. Tengrizm18

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  https://kuran-bilimsel-hatalar.weebly.com/blog/kurandaki-apak-bilimsel-hatalar
 22. Tengrizm18

  "Düzen varsa tanrı vardır"

  Yıldızların şeytan için atılan taşlar olması,göğün yere düşmemesi için allahın tutması,göğün direksiz yükseltilmesi gibi bilimdışı ayetler var.
 23. Tengrizm18

  Peygamberin evliliklerini yeniden okuyalım

  Kadın düşkünü ve pedofilli Muhammed'i savunmak için resmen kıvırıyorsun ama farkında değilsiniz.
 24. Tengrizm18

  Suriyeliler ile ilgili sinir bozucu bir haber

  Suriyeliler pisliğin tekidir.Bu araplarda her türlü pislik ve ahlaksızlık var.
×
×
 • Yeni Oluştur...