Jump to content

gezenbocuk45

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  147
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne gezenbocuk45 kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. 29 dakika önce, Aa yazdı:

  Allah kimseye haksızlık etmez

  Yazdığınla çelişiyorsun. Arabistanda doğan bir kişi müslüman olarak doğuyor israille doğan adam yahudi olarak doğuyor. Adam yahudi olarak ölüyor ve cehenneme gidiyor. Hani adalet? Dünyanın bir tarafında açlık susuzluk var bir tarafta zenginlik var bu mu adalet?

   

  34 dakika önce, Aa yazdı:

  Allah’ın ayetlerini sorgulamam

  İşte sizin sıkıntınız bu. Korkuyorsunuz. Korkudan aklınızı bile kullanamıyorsunuz. 

   

  35 dakika önce, Aa yazdı:

  Hangi dine inanırsan inan , Allah’a şırk koşmasan , büyük gunahlardan uzak durursan , insanlara iyiliği ve güzelliği emredersen  , Allah karar verir  kimin cennete veya cehenemme gideceğine .

  https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Kehf-suresi/2243/103-106-ayet-tefsiri

  https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Bakara-suresi/224/217-ayet-tefsiri

  https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Âl-i İmrân-suresi/378/85-ayet-tefsiri

  Ayetlere göre müslüman olmak zorundasın. Dünyanın en iyi insanıda olsan kafir olduğun sürece hiçbir önemi yok. Asla cennete gidemiyeceksin. Kötü biri olsan fakat müslüman olsan dahi cezanı ç

  35 dakika önce, Aa yazdı:

  Kuranı Kerim’i hiç okumamışımız

  Okudum @Aa Eğer sen okusaydın ne demek istediğimi anlardın.

 2. 38 dakika önce, Aa yazdı:

  Saçma bulduğunuz ayet örneklerini soyleyebilirmisimiz lütfen ? Veya o bahsetiğin mitoliyikeri ? Merak ettim . 

  İnsanın çamurdan yaratılması güneşin çamura batması, göğün yere düşmemesi için tutulduğu, her canlıyı erkek dişi yarattığı gibi şeyler bu dinin bir uydurma olduğunu ortaya koymaya fazlasıyla yeterlidir.  Örneğin Adem havva nuh kavramları Harut Marut gibi kişiler mitolojik karakterlerdir. Hem adem havva kavramları evrimle çelişiyor.

   

  52 dakika önce, Aa yazdı:

  her insanda olduğu gibi .herkes her neye inanmak isterse on inanır

  40 dakika önce, Aa yazdı:

  Nerede doğacamıza karar veremeyiz tabi . İsrailde doğsaydınız herhalde büyük bir ihtimal yahudi olurdunuz . Veya mayalar döneminde doğsaydınız , belki kukulkan veya paqal a tapardınız

  İşin en saçmalığıda bu zaten. Ortada bir adaletsizlik yok mu sence? Örneğin sen müslüman olarak dünyaya geldin. Ama başka biri yahudi olarak geliyor. Yahudi olan iyi bir insan olarak öldü ve sen kötü bir insan olarak fakat müslüman olarak öldün. Ve iyi olan yahudi  cehenneme sen ise cennete gidiyorsun. Ne kadar adaletli bu?

   

  48 dakika önce, Aa yazdı:

  Neyse şaka maka allahtan Afrika da doğmamışız  , aman yarabim , veya kutuplarda Eskimo falan , hergun iglo yap , pof başlığı tut .

  Bende sizler (tüm teistler) için aynı şeyi düşünüyorum. Her dindar başka dinle alay eder kendi dinine bakmadan.

   

 3. 4 dakika önce, Aa yazdı:

  Bazıları da küçüklükten beri beyni islam hakkında yanlış ve cahil , doğru olmayan bilgiler ile dolar  , o zamanda zaten imkansız hale gelir

  Bu toplumda yaşıyan her birey zaten doğuştan müslüman olarak yetiştiriliyor. Aklını ve mantığını kullanan insanlar islamı araştırınca islamın ne kadar saçma, sapık, ilkel bir din olduğunu anlayıp dinden çıkıyorlar. Dinden çıkan insanlar dini yanlış bildiği veya yeterince bilmediği için değil, dinini mitolojileri okuyup onların insan uydurması olduğunu anladığı için dinden çıkarlar. 

   

  13 dakika önce, Aa yazdı:

  Allah kendine ve ayetlerine güveneni ve inananı sever , sevgisini hissettirir , ve ayetler ruhuna işler , titrersin . Ama ön yargıyla yaklaşırsan , güvenmeden ve teslim olmadan bunları hissedemesin

  Hayır ben önyargılı değilim. Ben bir müslüman olarak dini okudum ve akla mantığa uygun olmadığını gördüm. Sana bir tavsiye veriyim. Kuranı incili tevratı okumasın. Mitolojileride okumalısın. Dediğim tavsiyeye uyarsan zaten dinin uydurulmuş masal olduğunu göreceksin.

 4. 7 dakika önce, Aa yazdı:

  Laflarımı çevirme . Benim verdiğim yanıt ortada . Ben sizinkini cevirmiyorum. Benim dinim bana sizin inancınız size 

  Laf çevirdiğim yok. Her neyse bana dininin gerçek olduğuna dair mantıklı bir kanıtın var mı?

 5. 5 saat önce, Aa yazdı:

  Yorumunuza gelince tamamen islam dinini ve kuranı araştırmadığınız bayaa bir ortada ( kesinlikle ) .

  Sen öyle zannet. Asıl senin dinini araştırıp öğrendiğimiz için inanmıyoruz. 

 6. 3 dakika önce, Kindi yazdı:

  basit şuursuz,kudretsiz,ilimsiz atomlar zerreler bu kainattaki olayları seni ,senin dilini gözünü, kulağını, duymayan görmeyen tat almayan basit maddeler nasıl yapıyor

  Başta demiştim tanrıyla ilgili somut bir kanıt yok diye. Senin o akılsız şuursuz dediğin atomlar sayesinde canlılık oluştu. Sizin dediğiniz gibi atomu bir basit tuğla olarak düşünmeyin. 4.5 milyar yıl önce dünya oluştu nerdeyse 1 milyar yıl sonra canlılık oluşmaya başlıyor. Bu canlılık olayı bilimsel olarak kanıtlandı.

 7. 3 dakika önce, Kindi yazdı:

  basit şuursuz,kudretsiz,ilimsiz atomlar zerreler bu kainattaki olayları seni ,senin dilini gözünü, kulağını, duymayan görmeyen tat almayan basit maddeler nasıl yapıyor

  Başta demiştim tanrıyla ilgili somut bir kanıt yok diye. Senin o akılsız şuursuz dediğin atomlar sayesinde canlılık oluştu. Sizin dediğiniz gibi atomu bir basit tuğla olarak düşünmeyin. 4.5 milyar yıl önce dünya oluştu nerdeyse 1 milyar yıl sonra canlılık oluşmaya başlıyor. Bu canlılık olayı bilimsel olarak kanıtlandı.

 8. 2 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

  organik kimya başta olmak üzere ileri düzeyde kimya dersleri gördük

  atomların elektron dizilişi moleküllerin oluşması ve bağ sayıları o bağların oluşması esnasında enerji oluşması bağı kırmak için dışardan enerjinin verilmesi hepsi ölçülüdür

  carbon 6 elektron oksijen 8 elktron bulundurur

  en yakın kararlı neondur elektronları 10 dur carbon 4 elektron alarak veya ortak kullanarak 4 bağ oluşturur bu yüzden canlılıkta merkez temel atomdur

  oksijen 8 dir en yakın neona 2 elektron ortaklaşa kullanarak bağ oluşturur iki oksijen o2 molekülü olur 

  o2 hayati moleküldür su hayati moleküldür tüm moleküller kararlı yapıdadır  kararlı yapı ince bir düzen ve dizayn demektir

  CO2 de 2 oksijen iki elektron toplam 4 elektron ile 6 olan C ile kararlı yapı oluşturur CO2 de hayati moleküldür

  şayet oksijen az olursa CO yani karbon monoksit oluşur ve bu zehirlidir kararlı yapı oluşturmak için gider

  kandaki hemoglobine bağlanır daha kararlı olan O2 molekülünden daha fazla hemoglobine bağlanma meyline sahip

  o yüzden kanda oksijen taşınmadığı için insan boğulur zehirlenir ölür

  CO2 kanda aynen oksijen gibi taşınan bir gaz ancak zehirleme olmaz tam tersi kandan uzaklaştırılır ve oksijenin bağlanmasına mani olmaz.

  kanın oksijenlenmesi çok üst düzey bir işlemdir.koronada ki boğulma da akciğerlerdeki bronşların oksijen alışverişi yapamaması nedeni ile boğulma meydana gelir.

  belli teknikler ile akciğer olmadan kanın  bellir süre oksijenlenmesi için değişik çalışmalar var ancak yeterli başarı elde edilemedi.

   

  güneşte ki he ve h dönüşümleri de böyledir  ince hesap vardır.

   

  öyle tesadüfen oluşması mümkün değil

   

  molekül bir nevi atom harflerinden  belli şartlarda  meydana gelen anlamlı kelime gibidir

   

  tesadüfen bir maymun klavye ye tesadüfen bassa  istiklal marşının ilk kıtasını ilk satırını oluşturması ne kadar imkan dahilinde ise tesadüfen molekül de o kadar imkan dahilindedir.

  hele hücre doku organ sistem sistemler organizma oluiması ise daha üst düezey bir iştir.

   

   

  Hidrojen ile oksijen tepkimeye kendi kendine girer. Dışarıdan bir müdahale yok. Çünkü bu elementlerin bağ kurması enerji denen kavram sayesinde olur. Bu enerji evrende hep var olan birşeydir. Evrene dışarıdan enerji girişi yok. 

 9. 16 dakika önce, Kindi yazdı:

   

  Kainatın oluşumu için 3 seçenek var

  1-Kendi kendine olmuştur

  2-Sebepler biraraya getirmiştir.

  3-Tabiat yapmıştır.

   

  bunlar dışında başka bir madde bilmiyorum varsa söyleyiniz eğer bu üç maddenin kainatı oluşturamayacağı çökertilirse geriye bir şık kalıyor. Bu üç maddeyi çökertecek çok döküman var foruma yassam sayfalar yetmez.  

   

  İlim irade kudret sahibi olan canlı olan bir varlık tarafından yaratıldığıdır.

  Tanrı kavramı baştan çöküyor zaten. Ne bir hareketi ne bir izi hiçbir somut bir kanıtı yok ortada. Siz sadece var diyorsunuz. Bence var diyebilirsiniz buna bir şey diyemem. Bir şeyin kendi kendine olması neden garip geliyor? Neden illa biri yapmak zorunda? En basiti Hidrojen ile oksijen bağ yaparken kendi kendine oluyor. Biri müdahale etmiyor. 

 10. 26 dakika önce, Kindi yazdı:

  Allahı bizim beş duyu organımızla algılanmaz biz onu icraatleriyle biliriz 

  Sırf beş duyu organımız için demiyorum. Bu tanrının hiçbir somut kanıtı yok. İnsanların duyamayacağı frekanstaki sesleri ölçebiliyorsun ama beş duyu organınla algılayamıyorsun. Elma düşerken onun enerjisini beş duyu organınla algılayamıyorsun. Ama tanrının hiçbir şekilde tutulabilir bir şeyi yok ortada. Boşuna metafizik diye bir kavram ortaya atılmadı. Sevgi, aşk, nefret gibi duygular hormonların salgılanmasıyla var. Bunu bile ölçebiliyorsun. Ha bir yaratıcı varsa bile insanların uydurduğu tanrılar kesinlikle yoktur. (Allah zeus, vs.) Senin Arap Tanrısıda dahil.

 11. Bir yaratıcının olduğunu düşünmüyorum. Çünkü tek bir delili bile yok. Ne görülüyor ne duyuluyor ne ölçülebiliyor hiçbir somut kanıtı yok. İnsanları hayvanları, telefon bilgisayar araba vs ürünler gibi kıyaslamak evren, canlılık hakkında bilgisizliği ispatlar. Dinlerdeki tanrılar kesinlikle uydurulmuştur. Kutsal (!) kitapları okuyunca görebilirsiniz. 

 12. 34 dakika önce, kabara yazdı:

   

  deli.thumb.jpg.aed4e030f2fcc591ebe5ddb930bc71b1.jpg

   

  "Yatırıldığı akıl hastanesinde ölü olduğuna inanan ve bu nedenle de yemek yemeyen ve hiç bir yaşamsal faaliyete katılmayan bir akıl hastası, tüm uzman psikiyatristlerce girişilen her çabaya rağmen, ölü olmadığı konusunda bir türlü ikna edilememiş.

  Hastanın bu kararından vazgeçmeyeceğini anlayan ve tedavisini üstlenen psikiyatristlerden biri, sonunda hastaya, ölülerin kanayıp kanamayacağına dair bir soru yöneltir.

  Hasta “tabii ki kanamaz, çünkü, ölülerin tüm hayat fonksiyonları durmuştur” der. Bunun üzerine psikiyatrist, küçük bir iğne alıp hastanın parmağına batırır.

  Bir müddet şaşkınlıkla parmağına bakan ve kanadığını gören hastanın tepkisi ilginçtir. “Lanet olsun! Ölüler de kanarmış.”

  Bir kişiyi ikna edemeyecekseniz, edemeyeceksiniz demektir."

  Ne güzel bir fıkra. :) 

  Bu fıkrayı okuyunca ne hikmetse teistler aklıma geliyor. Anlatıyorsun anlatıyorsun hiç anlamıyorlar. Sizin haliniz o akıl hastası gibi işte. Olmayan cennet ve cehenneme, ahiret denen yere sanki gidip görmüş gibi inanıyorsunuz.

 13. Bizler bu hayatı bir defa yaşıyoruz. Tek bir hayatımız var. Bu hayatımızı güzel, mutlu anılarla, olaylarla doldurmalıyız. Teistlerle laf yetiştirmek duvarla tartışmaktan hiçbir farkı yok. Bu insanları uyandıramayız. Yapılabilecek en iyi şey çocuklarımız olursa onlara dinlerin masal olduğunu öğretmemiz gerekir. Sorgulayabilen, okuyabilen bireyler yetiştirmeliyiz. 

 14. Teistlerin kafasını anlamak zor. Bu put seni yaratıyor ve ölünceye kadar ne yapacağını biliyor ve seni niye sınava sokuyor? Akla mantığa sığmıyor. Sonunda yakacağını bile bile niye kendine kul yaratırsın? Bu put tecavüzcüye o düşünceyi veriyor. Birde çocuğa tecavüz olunca sınav derler? Kime neyin sınavı bu? Annesi babası ölmüş bir çocuğa tek yakını dayısı var desek ve dayısı çocuğa tecavüz etse bu kimin sınavı ve ne yararı var? Çocuğa tecavüzü engellese veya müdahale etse imtihanın sırrı kalmıyormuş. Ve bunu derken Allah'a şu yap şunu et diye dua etmenin mantığı nedir? 21 yy. olmuş hala arap masallarını tartışıyoruz.

  Kehf Suresi

  23. Hiçbir şey hakkında sakın "yarın şunu yapacağım" deme!

  24. Ancak, "Allah dilerse yapacağım" de. Unuttuğun zaman Rabbini an ve "Umarım Rabbim beni, bundan daha doğru olana ulaştırır" de

  Bu ayetlerde ispatıdır. 

 15. 5 saat önce, anibal yazdı:

   

  Orada tantanası ettiğin zararlar, inek, deve, koyun vs. için geçerli değil mi sence? 

   

  Ha, birde beklendiği üzere bol bol uydurulmuş senin videolarda. Neymiş, domuzlar çöple beslenmişmişler falan falan. Elbette külliyeten uydurma, ne beklersin ki bir dinciden daha başka.

  Yanlış kişiyi alintiladiniz ben zararlı filan hiç demedim :)

 16. 18 dakika önce, kabara yazdı:

  Sen çok biliyorsun bay cahil. Takılmışsın Darwin denen bir salağın peşinden gidiyorsun.Her konuda senden çok bilgim var ?. Evrim konusunda da dinim konusunda da . Anca soru sor sen bugüne kadar bilim adına ne öğrendin çok merak ediyorum. Soru sormayı mı ?

  Gördük evrim konusundaki bilgini. Kalın kafana birşeyler tıkmaya çalıştım ama tık yok sende. Hala yüzsüzce daha senden daha iyi biliyorum diyorsun. Kurandan haberin bile yok ne bilgisi? Sizde körü körüne inançtan başka bir şey yok Ayet atınca siz anlamıyoruz öyle dememiştir diyip kıvırıyorsunuz.  

 17. 58 dakika önce, kabara yazdı:

  Ben de sizin gibi aptal,salak,cahil olmadığım için cevabını buluyorum. Sürekli kendime cevap veremediğim sorularım olmuyor.

  1400 sene önce senin sapık zihniyetin ne yapıyormuş araştırmanı tavsiye ederim.İnsan düşüncesi sapık olunca her gördüğü şeyi öyle sanıyor.

  Kendinizi benimle karıştırmayın. Burdaki cahilce ve konuşan sensin. Kendi dininin ne olduğunu bilmeyen bir cahilsin evrim bilim hakkında zerre bilgi sahibi değilsin anca geveliyorsun. 

×
×
 • Yeni Oluştur...