Jump to content

Kafkaslı

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  127
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Kafkaslı Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

214 profil görüntüleme
 1. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Gerçekten ilginç bir durum ve her kadını onla kıyas yapıyor, kendi zihninde ona hapsolmuş durumda ve dediğin gibi kadın hatırlamıyor bile olabilir çünkü çok zaman geçti aradan...
 2. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Anladım ancak bu beyinde oluşan program bir şekilde aşılabilir değil mi? Beyin üzerinde çalışma yapılarak kurtulmak mümkün olmaz mı? Sonuçta o kadın yok artık ve yenisi nedense onun yerini alamıyor, yıllarca süren bir işkence adeta.
 3. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Halin ortada, kaldı ki zaten sana benzemem mümkün değil, dedim ya aramızda kalite farkı var. Yine de çaresizliğinin farkındayım, elimden gelen bir destek olursa tabii ki yaparım, malum benim gibiler insanlık için varız ve düşünemesen de sen de bir insansın.
 4. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Benim bir arkadaşım var. Seneler önce bir kıza aşık olup bazı nedenlerle ayrılmak zorunda kalmıştı. Şu an evli ve iki çocuğu var fakat halen ara ara o eski kıza aklı takılır ve her şeyi bırakıp ona gitmek ister ama tabii ki çocukları olduğu için yapamaz. Anlamadığım nokta ise, nasıl oluyor da insan çok iyi bir düzeni varken geçmişe böyle takılı kalabiliyor? Bahsettigin bu vazopressin hormonu hangi şartlarda salgılanıyor ve ilişki bitse bile geçmişte kalan kişiye bağlı kalınmasına mı sebep oluyor? Araştırmada okuduğum kadarı ile AVPR1A diye bir sadakat geni varmış ve bu gene sahip memeliler daha çok vazopressin salgılayıp tek eşli olmaya yatkın oluyorlarmış ve bu genin 334 değişik formu varmış.
 5. Kafkaslı

  Dil

  Filozoflar tabii ki birbirinin görüşüne bazen katılır bazen de katılmaz, bunu anlamış olman bile büyük başarı, iyi bir gelişme. Dil konusunda başka sözüm yok, ana hatları ile bu kadar, bundan sonrasında kendin çal kendin oyna...
 6. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Karşındaki insana göre ne konuşacağın değişir yani bu konuda ne desek boş fakat kendine güvenen ve donanımlı biri olmayı başarırsan, konuşma konusunda da sıkıntı yaşamazsın. Espiri yapabiliyorsan iyi olur ancak espiri yapacağım diye saçmalayanlar da var ve öyle komik duruma düşülüyor ki kadını etkilemek yerine soğumasına sebep olunuyor. Kadına göre değişir ve bu sebeple öncelikle kadınların dünyasını anlamak için normal arkadaş gibi başla, ilerleyen zamanda neye dönüşür bilinmez, hem böylece daha az stres olursun. Dediğim gibi ben bu konuda uzman değilim ve bazı durumlarda gözlemler yeterli gelmeyebiliyor.
 7. Kafkaslı

  Dil

  Hem okuma hem anlama konusunda sıkıntın var ve üstelik bırak çok yönlü düşünmeyi, hiç düşünmeyi beceremediğin için senin felsefeden anlaman mümkün değil, aynı noktada bozuk plak gibi dönüp duruyorsun. Bir de akademisyenlerle tartıştığını iddia edip komik duruma düşüyorsun. Bu saçmalıkları tek bir akademisyene söyle bakalım, seni bir daha kale alacak mı? Senin felsefeden ne anladığın ya da ne düşündüğün önemli değil, gerçekte ne oldugu önemli. İnsan bu dünyada var olduğu sürece felsefe asla bitmez, şayet biterse de ancak tek tip düşünce üreten robotlar yapıp tüm insanlığı imha etmiş falan olmaları gerekiyor. Son kez söylüyorum, ister anla ister anlama! Bir filozof argüman ortaya koyarken dili çok doğru kullanmaya çalışır ki hem kendini doğru ifade edebilsin hem de mantıksız bir görüş ortaya atmış olmasın. Dili hatalı kullanırsa zaten argümanı çürütmek de çok kolaylaşır. Kavramları açıklamak için sadece felsefe yapılmaz, bu saçmalığı nereden uyduruyorsun bilmiyorum fakat filozoflar zaten yetmediği noktada sürekli yeni kavram üretir ya da yeniden tanımlarlar. Senin şu yukarıda yazdığın saçmalık tam bir komedi, yahu bilmiyorsan git öğren, aynı saçmalıkta ısrar edip durma... Üç beş filozofun her şeyi çözdüğü falan yok, nerede yazdım ben böyle bir şey? Sen kendi kafandan uydurup yazıyorsun ve yine hayal görüyorsun. Teolojik tartışmalar benim ilgi alanıma girmiyor, beni öyle bir tartışmanın içine çekmeye çalışma boşuna, o konuda yazanlarla tartış.
 8. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Yahu kendi takıldığın ucuz yerleri bana niye öneriyorsun ki? Aramızdaki kalite farkını da idrak edemedin daha değil mi? Sen işte oralarda sürünürsün, ben ise istediğim en kaliteli ilişkiyi yaşarım, aramızda çok fark var, bana özenme boşuna.
 9. Kafkaslı

  Dil

  Senin gerçekten ciddi bir algı problemin olmalı ki insanların yazmadığı şeyleri uydurup, sürekli olarak yalan iddialarda bulunuyorsun. Oku bakalım, ne zaman bilimi felsefeden ayrı tutmuşum? Dil felsefesi oku biraz da boş yere benim değerli vaktimi çalıp durma. Descartes önemli bir filozoftur ve neye inandığı değil, bilime ve insanlığa ne kattığı önemlidir. Ne saçmalıyorsun yine? Hangi başlıktı hatırlamıyorum şu an ancak @Natüralist Ateist yazmıştı ve filozoflar arasında inançlı-inançsız kavgası olmayacağına vurgu yapmıştı. Doğru söylüyor, olmaz çünkü insanları değerlendirirken bilimselliğine ya da felsefeye, insanlığa olan katkılarına bakar felsefeciler yani sen ateist misin, teist misin ya da nihilist misin felsefe ile ilgilenen kişiler açısından önemi yoktur. Tabii ki farklı görüşler eleştirilir ancak farklı düşünüyor diye hiç kimse dışlanmaya çalışılmaz. Yine anlamayacağının farkındayım ancak şöyle bir örnek daha açıklayıcı olur belki... Doktora gittiğin zaman tedavi olurken ateist ya da teist misin diye saçma bir soru sorar mısın? Tabii ki sormaz, tedavini olur ve teşekkür edersin. İşte felsefeciler için de insanlığa katkı sunan her bilim insanı, filozof ya da başka meslek grupları neye inandığı ya da inanmadığı dikkate alınmadan çok değerlidir. Senin bunları idrak edebilmen şu şartlarda pek mümkün görünmüyor, öncelikle tarafsız düşünmeyi ve bağnaz düşünce kalıplarından kurtulmayı öğrenmen gerekiyor, belki o zaman senin için de bir umut olabilir...
 10. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Düşünemediğin için kadınlar seni taciz ediyor şeklinde hayal görüyor olman çok normal, aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış. Senle aynı zihniyette birisi daha var: Dekolte giyen kadın tacizci; erkekler şikayet etmeli
 11. Kafkaslı

  Dil

  Yazılan iki kelimeyi zor anlıyorsun zaten, hangi 100 kelimeden bahsediyorsun? Nankörlük etme, senin seviyende yani anaokul düzeyinde anlatmaya çalışıyoruz ki rahat anlayabilesin diye ama ne mümkün, onu bile algılayamıyorsun... Felsefe çok geniş bir çerçevede düşünebilmeyi gerektirir çünkü felsefenin hedefinde tüm insanlığı ilgilendiren konular vardır ve kendi içinde bölümlere ayrılsa bile, felsefe ile ilgilenen insan belli bir kalıbın içine sıkışıp kalamaz. Tam manası ile felsefe yapmak için öncelikle belli bir birikime sahip olmak ve daha önce ortaya atılmış görüşleri bilmek gerekir. Sen bunu bile algılayamayıp sanki kopya çekiliyormuş gibi göstermeye çalışıyorsun. Kavramların içerikleri tam belirlenmezse doğal olarak düşünceler de doğru ifade edilmez, bulanık kalır fakat bu demek değildir ki dilin gelişimi ile kavramlar daha netleşir ve dolayısıyla felsefeye de gerek kalmaz, tabii ki bu sadece senin uydurduğun bir saçmalıktır... Descartes demiştir ki: "Felsefesiz yaşamak, gözleri açmayı hiç denemeden gözü kapalı yaşamaktır." Senin anlamanın mümkün olamayacağı bir bakış açısı katar felsefe hayata ve daha bilinçli yaşamayı öğretir.
 12. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Bana kalırsa şu bahsi geçen 46 kişinin arasında düşünemeyen hayvan da vardır, ondan kafayı taktı burada yazılanlara.:) Sen bu hayatta neyi doğru anladığını zannediyorsun ki bu konuları doğru anlayabilesin? Düşünemeye düşünemeye vardığın sonuç bu mu şimdi?
 13. Kafkaslı

  Dil

  😀
 14. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Biz çok şey diyoruz da sende anlayacak kapasite olmadığı için fazla yüklenmek de istemiyoruz, malum ne kadar zor anladığın ortada.
 15. Kafkaslı

  Kızlar Niye Mini Etek Giyer

  Haklısın, bu düşünemeyen kalas kafasında çok erkek var, bunları kim nasıl düzeltecek, işte o sorunun cevabı yok...
×
×
 • Yeni Oluştur...