Jump to content

Kafkaslı

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  249
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Kafkaslı Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

441 profil görüntüleme
 1. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Yahu senin bu iddiaların Emre'nin vampir ve sarımsak anlatımını da geçti. Gizli bir kaydı dinlediğini iddia ediyorsun, bilmem farkında mısın?🙂 Kayıt varsa da senin dinlemen imkansız, bu sebeple atıp tuttuğunu kabul etmelisin.
 2. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  BM Agnes Callamard'ın hazırladığı raporda MİT tarafından yollanan bir ses kaydından bahsediliyormuş, anlaşılan o ki bu konu kolay kolay netleşmeyecek.
 3. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Ciddi bir dezenformasyon var ve kim ne diyor belli değil.
 4. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Bu olayın içinde istihbarat olduğunu ben de düşünmüyorum fakat ortada amatörce alınmış bir kayıt olabilir mi, ondan da emin olamıyoruz. CIA Başkanı Kaşıkçı’nın Ölümüne İlişkin Ses Kayıtlarını Dinledi mi? Türkiye’nin elinde gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin ses kaydı var mı? Son bir haftadır bu konuyla ilgili iddialar ulusal medya organlarında yer alsa da Türk yetkililer bu konuda herhangi bir açıklama yapmış değil. Ancak önce Washington Post gazetesi ardından Reuters haber ajansı, Pazartesi günü Türkiye’ye gelen CIA Başkanı Gina Haspel’ın Ankara temaslarında bu ses kaydının kendisine dinletildiğini iddia etti. Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de kaybolmasının ardından kolunda bulunan ses kayıt özelliğine sahip saati Apple Watch’un dışarıdaki telefonla uyumlu olduğu, bu sayede sesin kayıt altına alındığı iddia edildi. Daha sonra ortaya çıkan görüntülerde de Suudi Arabistanlı gazetecinin kolunda saat olduğu net olarak görüldü. Ancak bazı teknoloji uzmanları aradaki mesafe nedeniyle saat ile telefon arasında veri transferinin mümkün olmadığını dile getirdiler. CIA Başkanı Kaşıkçı’nın Ölümüne İlişkin Ses Kayıtlarını Dinledi mi?
 5. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Ses kaydının nasıl alındığına gelirsek; iddiaya göre konsolosluğa girmeden cep telefonunu nişanlısına teslim etmiş ve kolundaki saat kayıt alıp, sesi telefona aktarmış. Nişanlısı ajan olsa gidip ses kaydını teslim eder mi? Kayıt böyle mi alındı bilemiyorum fakat iddia edilenler bu şekilde ve doğruysa şayet, gitmeden önce şüphelendiği bir durum olmalı.
 6. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  @Düşünen Hayvan bu gizli ses kaydını dinlediğini iddia ediyor ancak tabii ki bu mümkün olamayacağı için ben de "Nerede ve hangi dilde?" diye bir soru sordum. Ortada bir kayıt olduğu CIA tarafından doğrulanıyor fakat nişanlısının ajan olduğu yönünde bir ifade yok. Soru şu aslında: CIA tarafından dinlenen bir kayıda @Düşünen Hayvan nasıl ulaştı? Nişanlısının ajan olduğunu hangi kaynaktan duydu? Yoksa @Düşünen Hayvan da bir CIA ajanı mı?şeklinde soruyu genişletebiliriz fakat tabii ki sağlıklı bir cevap almamız mümkün olmayacaktır çünkü belli ki basında duyduklarını kendi dinlemiş gibi anlattı.
 7. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  CIA başkanına dinletilen bir ses kaydı vardı ve orada Kaşıkçı'nın 'ağzımı kapatmayın, boğuluyorum' diye bağırdığı iddia edilmişti. Nişanlısının ajan olduğuna dair bir bilgi ya da kayıt var mı, bilmiyorum. Kayıt varsa bile @Düşünen Hayvan nasıl ulaştı? Gizli değilse link verir, onu da yapmıyor.
 8. Kafkaslı

  Forumdakı herkese, özel bir başlık.

  İlk mesajlarını okursan sen de anlarsın. Cümle içinde gereksiz yere 'soru işareti' kullanır. Kim olduğunun önemi yok, insanlara saldırıp vakitlerini çalmasın yeterli. Kimse bu sitelere boş muhabbet yapmaya gelmiyor.
 9. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Fazla bilim kurgu izlemekten böyle oluyor olabilir.:)
 10. Kafkaslı

  Forumdakı herkese, özel bir başlık.

  Siteye üye olmadan önce de bir okuyucu olarak takip ediyordum ve @karamsarhuman nikinle gelmeden, farklı niklerle defalarca atıldığına şahit oldum. Kavak ile aranda geçen yazışmada da bunu bir daha yapmayacağını belirtmiş fakat anlaşılan o ki insanlara haksız yere sataşmaktan, hakaret etmekten yine vazgeçememişsin. Hiç kimse bu siteye seninle uğraşmaya gelmiyor. İnsanları rahatsız etmekten ve haksız yorumlarla iftira atmaktan vazgeç artık. Gereksiz başlıklar ve yorumlarla siteyi trollediğin yetmiyormuş gibi bir de mantıklı yorum yapan insanlara saldırıp durma. Seni nereden tanıyoruz dersen? Soru işaretli cümlelerin, bozuk Türkçe kullanımın ve insanlara sürekli sataşan yorumlarından.
 11. Kafkaslı

  Sizce nasıl özgür olunur?

  İnsanlara türlü türlü iftira atmak ve söylemedikleri şeyleri sanki söylemişler gibi çarpıtmak, senin gibilerin işidir. Tecavüz konusunda yorumlarını bilmeyen yoktur, nik değiştirince unutulduğunu mu zannediyorsun? Kendi çarpık düşüncelerini başkalarına mal etmeye çalışma. Katil bir insanın kendi algısında ne düşündüğünü yazdım, bu benim öldürmeyi mutluluk verici kabul ettiğim anlamına gelmez. Onlar gibi düşünenlerin penceresinden baktığımız zaman, her mutluluk verici eylemin doğru olmadığı sonucuna varırız ve bu da senin "Her mutluluk verici eylem aynı zamanda özgürlüktür, özgür olmak için mutlu olmak yeterlidir." iddianı çürütür. Normal insan algısı ile sağlıklı düşünemeyen insan algısını bir tutmak hatadır ve aradaki farkı göstermeye çalışana da bu şekilde iftiralarla saldırmak çok rahatsız edici bir tavırdır fakat seni herkes biliyor zaten ve fazla söze gerek olduğunu düşünmüyorum. Defalarca atıldığın bir siteye geri gelip saçma yorumlarla siteyi kirletmek yerine, düzgünce ve insanları haksız şeylerle hedef almadan yorumlar yapmayı dene. Benim çizgim ve duruşum bellidir, senin gibilerle normalde muhatap da olmam fakat nik değiştirdiğin için bazen geç fark ediyoruz.
 12. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  İnanmamakla ne ilgisi var? Böyle gizli bir kayıda nasıl ulaştığını ve hangi dilde dinlediğini merak ettim. Orjinal kayıt mıdır, nasıl emin olabiliyorsun? Kadının ajan olduğunu nasıl öğrendin?
 13. Başarılar diliyorum, kolay gelsin...
 14. Kafkaslı

  Sizce nasıl özgür olunur?

  Yazdıklarımdan bunu mu anladın cidden? İlginç...
 15. Kafkaslı

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Nerede ve nasıl dinledin, hangi dilde ? Dediğin gibi büyük olasılıkla hesapladıkları gitmemiş olabilir ve belki de öldürmeyi hiç planlamamışlardı. Planlamış olsalardı şayet, bu işi konsoloslukta yapmazlardı diye düşünüyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...