Jump to content

Kafkaslı

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  298
 • Katılım

 • Son ziyaret

Kafkaslı kullanıcısının paylaşımları

 1. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Siteye üyelik alma sebebim, yıllardır şahit olduğum ya da deneyimlediğim fakat bir türlü cevabını bulamadığım sorulara @anibal tarafından verilen cevaplar ve bu cevapların yaşadıklarım ile uyumuydu. "Kadınlar aşık olamaz" söylemi beni de rahatsız ediyor fakat çevremdeki örnekler de ne yazık ki bu durumu doğrulayacak şekilde ilerlemekte. Aklına gelmeyecek kadınlar eşlerini gizlice aldatıyor ve fark edildiği zaman gerekçe olarak da 'aşık değilmişim, duygularım bitti ya da eşimi artık sevemiyorum, iyi bir insan ama sanırım onu hiçbir zaman sevmemişim' tarzında ifadeler oluyor. Kadınlar için de yıkım bu durum çünkü yola çıkarken bu aşamaya gelebileceklerini hiç tahmin etmiyorlar. Kadın bağlanıyor fakat o ilginin sürekliliğini pek sürdüremiyor. Bunun sebeplerini de biyoloji açıklıyor. Sen hangi bölüme itiraz ediyorsun ki?
 2. Kafkaslı

  Aldatmak nedir?

  İnsanların neyi nasıl yaşadıkları elbette bizi ilgilendirmiyor fakat insanın sevdiği kadının, bir erkekle dost olup dertleşmesini aldatmak fakat cinsellik yaşamasını da doğal kabul etmesini benim anlamam pek mümkün değil. Kaldı ki diğer bir başlıkta "Niye kadınlar maço erkeğe gider?" tarzında bir sorgulama yapılmıştı ve orada da yazdım, bu maço tipleri popüler yapan işte bu örnekteki gibi erkeklerdir çünkü hiçbir maço çıkıp da sevdiği kadına "Tüm mahalleyi dolaşsan da fark etmez, bana döndüğün sürece sorun yoktur." demez. Kadınlar şayet bir erkeğe duygu besliyorsa başkası ile zaten olamaz. Nymphomaniac filmindeki gibi bir kadın değilse bahsettiğimiz kadın tipi, sevdiği adam bunu teklif ettiği an, hem kendini değersiz hissedecek hem de o adamdan uzaklaşmaya başlayacaktır. İnsan sevdiğini kıskanır ve kimse ile bu şekilde paylaşamaz, paylaşanlar da seviyor mudur gerçekten? Şahsen ben buna hiç ihtimal vermiyorum. Ahlakçılık ya da tutuculuk ile alakası yok fakat kendi adıma, bu tip durumlarda ortada bir sevgi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
 3. Kafkaslı

  Tüm güzel kadınlara açık mektup!

  Konuyu Srebrenitsa katliamına kadar nasıl bağladığını pek anladım fakat yine de anladığım kadarına görüş bildireyim. Bazı kadınlar mafyavari erkeklere yöneliyorlar çünkü onları daha sözünün eri, tuttuğunu koparan ve güçlü bir karakter olarak algılıyorlar. Hiçbir kadın ezik, yılışık ya da kadınların önünde şekilden şekile giren erkekten hoşlanmaz yani bir kadını elde etmek için paspasa dönüşen tipler var malum ve bahsettiğin bu mayfa modeli erkek, böyle hareketlerde bulunmuyor, herhangi bir kadının karşısında ezilip büzülmüyor. Durum böyle olunca kadınlar bu erkekleri daha çekici buluyorlar. Bu forumda yazıldı işte defalarca ve kadınların romantizm adı altında çok iltifat eden ya da sürekli yılışan erkekten hoşlanmadığı, kadın düşkünü erkek profilini elediği hep belirtildi. Senin kibar erkek dediğinin belli bir limiti olmalı yoksa aşırı kibarlığı abartanlar da var. Aldatma başlığındaki örnekteki gibi sevgilisine başka erkeklere gidebilirsin diyen birini gerçekten isteyen kadın çıkmaz fakat belli bir süre takılan da olabilir. Burada erkek hem ben sana yeterli gelemeyebilirim mesajı veriyor hem de kadına sahip çıkmıyor yani kadın bu noktada kendini değersiz hissetmeye başlar ve o erkekle zaman kaybetmeden başkasını bulur. Gördüğün gibi para ya da şöhret bir insanı kendine güvenli yapacak diye bir kural yoktur. Yakışıklılık, renkli göz, sarışın, esmer gibi durumlar kadınları çok etkilemiyor. Kadın bir erkeğin güçlü bir karakter olduğuna kanaat getirirse ne tipine bakar ne de parasına çünkü güçlü karaktere istese de karşı koyamıyor. Kadınlar internette daha rahatlar çünkü tek bir fotoğrafa dağları aşacak saf tipler var. Kadın bunu kullanır elbette çünkü başka bir meziyete ihtiyacı kalmıyor. İki fotoğrafla herhangi bir erkeği elde edebiliyorken, niye o erkeğe saygı duysun ki? Sen olsan bu kadar kolay elde ettiğin birine saygı duyar mıydın? Günlük hayatta da aynı şekilde bir erkeği kolaylıkla kendine çekebiliyorsa o erkeğe saygı duymuyor ve kolayca harcıyor. Tüm yazdıklarım sadece şahit olduklarım ve duyduklarım üzerine yani biyoloji açısından net bilgiye sahip değilim ama çok örneğini gördüm ve kadınlardan birebir duydum.
 4. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  @bilgivehis Kabullenmek kolay değil bazı şeyleri fakat gerçekleri görmezden gelmenin de kimseye faydası olmuyor. İşlerine mi gelmiyor yoksa kendilerini kandırmayı mı seçiyorlar bilemiyorum ancak ortada bir tuhaflık olduğu kesin...
 5. Kafkaslı

  Narsistik Enerji Vampirleri Hakkındaki Tweetlerim

  Emre neye devam etmeyi düşünüyorsun cidden? Nasıl bu hale geldin ki sen? Bu yazdıklarını nerede okuyorsun da gerçek gibi aktarıyorsun? Yok kanca takarmış yok göbeğini hoplatırmış yok sarımsak görünce kaçarmış...Nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorsun ki sen?
 6. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Kendisine yazık ediyor ve vaktini alakası olmayan kadınları gözlemlemekle harcıyor. İlk üye olduğumda sana da demiştim, ne bilirsek bilelim biyoloji kısmını anlamadıkça taşlar yerine oturmuyor. Senin yorumların benim şahit olduğum durumlarla uyumlu olduğu için üyelik almıştım fakat görüyorum ki çoğu üyede sana karşı bir ön yargı var ve yazdıklarından çok seninle kavga etmeye geliyorlar. Neyse zamanla anlarlar neyin ne olduğunu nasılsa.
 7. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  İşin biyoloji kısmını tam bilemediğimiz için senin ya da benim yaptığım tüm yorumlar sadece kendi hayatımızda şahit olduklarımızdan bir kesit yansıtıyor. Senin yetiştiğin çevre farklı benimki farklı ve doğal olarak senin etki altında kaldığını iddia ettiğin birçok şeyi ben fark etmiyorum bile. Mesela yan masada kim var umrumda olmaz fakat sen anlattığın tüm örneklerde, karşındakileri ciddi ciddi izliyorsun, kızların her hareketinden haberin var. İstismar edilme o zaman ve iradeni güçlendir, tuzak varsa düşme o tuzağa. Bu duruma başka ne denir ki?:)
 8. Kafkaslı

  Aldatmak nedir?

  Bu tipik kendine güveni olmayan bir erkek davranışı işte çünkü karşı tarafa "Ben sana yetemeyebilirim." sinyali veriyor. Başkasına gitmeyi düşünene kapıyı göstermek ve geri gelirse de asla kabul etmemek gerekir.
 9. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Şansını deneyen de çıkardı denemeyen de fakat çoğu zaman kadınlar ne yapsa fark etmiyor çünkü kendine göre bir niyet okuyan mutlaka denk geliyordur. Olay şu aslında, bizler kendi yaşadığımız toplum ve yetiştirilme tarzımıza göre kadın-erkek davranışlarına birer anlam yüklüyoruz fakat tüm bunların ne kadar gerçeği yansıttığı tartışılır. Saçma hareketlerle erkeğin ilgisini çekmeye çalışan ya da aynı anda birkaç erkeği idare eden çok sayıda kadın var ve kimsenin buna bir itirazı yok fakat kadınlar hep bu şekilde davranır denilemez. Dikkat çekmek ya da ilgi görmek için senin bu dediklerini yapan kadınlar da elbette çıkabilir fakat hiç ilgiden hoşlanmayan hatta bunalan kadınlar da var yani bu iddia ettiklerin genel kadın davranışı değil, sana öyle denk gelmiş. Güzellik, yakışıklılık yaşadığımız son yıllarda çok ön plana çıkartılıyor ve zorunlu gibi algılatılıyor çünkü bundan para kazanan büyük bir sektör var. O bahsettiğin kızlar da kendine pek güveni olmayan ve sürekli çevresinden övgü-ilgi bekleyen, onaylanmak isteyen tipler olabilir çünkü bu davranışları her kadında göremezsin. Erkeklerde de var böyle tipler, yanında bir kadın varken her yeri keser. İlgi çekmek uğruna bir soytarıya dönüşür v.s Senin denk geldiğin bu kadın profilleri sadece belli bir kadın kesimini yansıtıyor ve bunlara bakıp da kadın analizi yaparsan çok yanılırsın.
 10. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Yetiştirilme tarzına göre değişir bu dediğin fakat her kadında aynı tavırlar yoktur. Senin yetiştirilme tarzına göre de bu taciz gibi gelen davranışlar, başka birisi için hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Suriyeli bir erkeğin her gördüğü çarşafsız kadına bakması gibi yetiştiğin ortama göre değer yargıların da değişir. Rus ya da Alman erkekleri için bir kadının kıyafeti kolay kolay dikkat çekmezken Suriyeli bir erkeğin tavrı başka oluyor. Koşullardan bağımsız olarak incelenen genel erkek ve kadın davranışları içinde senin bu bahsettiklerin yer almıyor. Sen ilgilenmiyorum diyorsun ama kızın her hareketini de takip ediyorsun. Nasıl bir ilgisizlik ki bu şimdi?
 11. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Kızlar senden ilgi bekliyor ve sen de ilgi göstermiyorsun diye sana şiddet uyguluyorlar yani:) Kadınlar bazen yanındaki erkeği başka bir erkekle kıskandırmaya çalışabilir ve bu durumda seni sadece kullanıyor da olabilir. Sence seni gerçekten istiyor olsa elde edemez mi? Kaç tane erkek var bu ülkede kadından ilgi görecek de elinin tersi ile itecek? Var fakat çok az bir sayı bu.
 12. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Konu ben değilim sensin ve taciz edildiğini iddia eden de sensin.:)
 13. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  @anibal Bu durumu daha önce beyinde meydana gelen bir değişim olarak açıklamıştı.
 14. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Senin o zaman bu durumda hiç evden çıkmaman gerekiyor çünkü olur da kızlar seni dağa falan kaldırmaya çalışırsa işin içinden hiç çıkamazsın.:) Kenyalı mısın sen yoksa? Kenya'da bahsettiğin şekilde tacizler oluyormuş.:) Kenya'nın Nairobi merkezli "Cinsiyet İzleme Örgütü" tarafından yayımlanan bir raporda, 40 milyon nüfuslu ülkede 2,1 milyon erkeğin, kadınlar tarafından "fiziksel, cinsel ve psikolojik" istismara uğradığı belirtildi. Kenyalı sosyal bilimci Ndiritu Njoka'nın hazırladığı raporda, söz konusu istismarın yüzde 90'ının fiziksel olduğu, erkeklerin işsiz olması ve yaşlarının ilerlemesiyle doğru orantılı olarak bu konuda artış yaşandığının tespit edildiği ifade edildi. Ülkede kadınların genellikle "aldatma, ekonomik sömürü, ev işleri yapma ve çocuk bakmaya zorlama" gibi konularda erkekleri istismar ettikleri dile getirilen raporda. 2009 yılında yapılan araştırmada, sözü edilen rakamın 1,5 milyon olduğu, 2013 yılında bu rakamın 2,1 milyona yükselmesinin endişe verici olduğu kaydedildi. Kadınların erkekleri taciz ettiği ülke
 15. Kafkaslı

  Aldatmak nedir?

  Aldatmak niyetle ilgili bir durumdur yani kadın erkek yanyana geldi ya da diyalog kurdu diye hayatındaki kişiyi aldatmış sayılmaz. Bir insana bakıp geçebilirsin ve o an aklından hiçbir şey de geçmiyordur, bu tavır aldatma kabul edilemez fakat birine ilgi duyup onunla ilgili hayallere dalıyorsan elbette bu bir çeşit ihanettir. Cem Özer'in söylediği örnek de düpedüz ihanettir.
 16. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Mesaj iki kez çıkmış bu ileti silinebilinir.
 17. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Kadında hormon seviyesinin sürekliliği sağlanamadığı için kadın belli bir süre sonra o erkeğe ilgisini kaybetmeye başlıyor kısmını çok iyi anladım ve yukarıda alıntıladığım bölüm ise çoğu erkeği bitiren detay işte. Bu özgüven, ne para ne yakışıklılık ne de kariyer ile olacak şey değil elbette. Günlük hayatta karşılaştığımız örnekler ile bu dediklerinin tuttuğunu daha önce de söylemiştim, tek kafama takılan ise kadının bir erkeğe bitmeyen bağlılık duygusuydu ve ben bunu aşk olarak algılıyordum fakat anladığım kadarı ile bu kadınların karşına giden erkekten daha iyisi çıkmadığı için, mecburen bağlılıklarını sürdürüyorlar. Bu kadar açıklama ve kaynaktan sonra @AteTürk_ de anlamıştır diye tahmin ediyorum.
 18. Kafkaslı

  Sizce bu ilişki yürür mü?

  Genelleme yapmıyorum fakat bu internet ortamında gerçekleşen tanışmalarda yaşanan olumsuzlukları ve olası riskleri iyi biliyorum. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bir kadın ya da erkeğin sosyal medya üzerinden birisine mesaj atıp hal hatır sorması, o kişiye özel bir ilgisi olduğu anlamına gelmez. Paylaşımları, fikirkeri ya da sohbeti hoşuna gittiği için de bir insanı merak edebilirsin ve bu durum illa ki o kişiye ilgi duyuluyor demek değildir. Kız sana mesaj attı diye onun sana ilgisi olduğunu düşünmen seni yanıltır fakat kız bunu açıkça belli etti ise o zaman iş değişir, yine de ilk görüşme teklifi ondan gelmedikçe baskı kurman ya da peşinde koşman sana kaybettirecektir. Seninle sohbet etmeye çalışan kızı terslemene gerek yoktu sonuçta belli bir mesafe korunduğu sürece herkesle sohbet edebilirsin fakat benim anlatmaya çalıştığım farklı bir durum. Yani internette tanışıp ilişki yaşamayı alışkanlık haline getiren insanlardan bahsediyorum ki bu tipler aynı anda çok sayıda kişi ile görüşür ve en uygun bulduğu ile ilerlemeye karar verir fakat ilk ters düşme durumunda da yine sosyal medyada teselli aramaya başlar. İnternette tanışılabilir fakat duygusal bir aşamaya gelmeden önce bir araya gelip birbirinizi tanımanız gerekiyor tabii şayet aradığın bir macera değilse ve anladığım kadarı ile de böyle bir şey peşinde değilsin. Kendini kaptırmadan önce yüzyüze geleceğiniz zamanı beklemeni tavsiye ederim çünkü tek bir hareket bile birbirinizden soğumanıza sebep olabilir. Resme bakıp da bu insanla güzel bir geleceğim olur demek bir hayalden öteye gitmez. Sonuç olarak çok fazla kaptırmadan görüşmeyi bekle yoksa hem boş yere zaman kaybeder hem de üzülürsün. Görüşme adımı gelmiyorsa da hiç uzatmadan geri çekil derim.
 19. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Biyolog değilim antropolog değilim psikiyatrist değilim, neyi iddia edeceğim bu durumda ? Belgesel izleyip kitap okumakla olmuyor bu işler maalesef. Uzman olmadığım bir konuda ancak görüş bildirebilirim, soru sorabilirim fakat iddialaşmam çünkü saçmalık olur bu. Neyse şimdi çıkmam gerekiyor.
 20. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Keşke bu söylediklerini kadınlar da doğrulasa hatta yaşamı ile örnek olsa ama maalesef kazın ayağı hiç de öyle değil. Kadının aşkından çok terk edişi yıkıcı oluyor genelde...
 21. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Özgüvenle ne ilgisi var? Bilmediğim bir konu bu, eğitimini almamışım, neyi savunabilirim ki bu durumda? Uzman olmadığım bir konuda kimse ile iddialaşmam, asıl o zaman komik duruma düşerim.
 22. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Kendini bir erkeğe aşık zanneden hatta onunla evlenen, çocuk da yapan fakat sonra aşık değilmişim, mutsuzum diye ağlayan ya eşini aldatan ya da mutsuz hayatına katlanmaya çalışan bir sürü kadın tanıyorum. Aşık olduklarını zannediyor olabilirler belki de...Yatalak eşine bakan da sadece vicdanlı davranıyor olabilir.
 23. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Hatalı sonuç dediğin nedir? Kadının aşk olayını bilimsel şekilde ele alıyor ve bu işin eğitimini almamış kişilerin aşk zannetiklerinin gerçeğini açıklıyor. Sen ve ben gözleme dayalı konuşuyoruz ve aslını değil görüneni yorumluyoruz. O da uzman olarak hayır doğrusu budur diyor, şimdi iki kitap okuduk ya da üç beş insan gözlemledik diye biz daha mı iyi bileceğiz?
 24. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  @AteTürk_işin gırgırındasın galiba da kaç değerli bilim insanı harcandı böyle ve kolay mı sanıyorsun o eğitim sürecini, verilen emeği? Var mı bu konuda uzmanlığın da bu kadar sert eleştiriyorsun?
 25. Kafkaslı

  Yanlış sonuçlar

  Anladım ne demek istediğini elbette fakat ne yorum yapacağımı da bilemedim çünkü yaşayan bilir. Sen kendini nasıl ifade etmeyi tercih ediyorsan doğrusu budur ve kimse karışamaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...