Jump to content

karamsarhuman

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.210
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

karamsarhuman Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

625 profil görüntüleme
 1. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  hocaEbü'l-Esved ed- zat 604 yılında medinede yaşamış, bir alimdir..bizzat ilk yazdıgı kuranı diyorum, çünkü kuranı ilk arapçaya çeviren kişidir.. evet yanlış duymadın asıl bomba şimdi geliyor, muhammed peygamber olabilr ama kuranı bu alime yazdırmıştır.. detaylı bilgiler zamanla gelicektir..
 2. karamsarhuman

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  bence ters dönmesi imkansız birileri sanırım 500.000 yıl beklememiş anlaşılan venüsü ters döndürmüş. veya doğuştan ters bir gezgen .... Venüs neden ters yönde döner? Komşu gezegenimiz olan Venüs birçok yönden tuhaf bir gezegendir. Öncelikle tümgezegenlerin aksine doğudan batıya doğru döner.
 3. eğitim aldık bizim aldığımız eğitimler temel! yoga meditasyonu idi.. bu çok detaylı bir eğitimdir. ve türkiyedeki uzman master ciolar bu eğitimleri almaz.. bizim ülkemizde hiç kimse saatlerce bu eğitimi alıcak kadar , cesur değildir, tığ gibi esnek olmalısın ayrıca açlığa ve eğitime çok sadık olmalısın.. ,tummo solunumu oldukça zor ve detaylı bir eğitim sürece gerektirir.türkiyede budizm ve yoğa konusundan ne kadar uzman eğitimi alabilirsinki? aslında bu eğitimleri bir çinli rahipten almayı tercih ederim, fakat çince bilmiyorum. dipnot! Hamile bayanlar ve uykusuzluk, kalp rahatsızlıkları, fıtık ya da ciddi solunum ve omurga sıkıntıları yaşayanlara önerilmez. bu egzersizleri günde 7 saat yapıcak, insan herhalde androit yada robot olmalı, Karın solunumu nasıl yapılır? 1. Öncelikle yaşadığınız gerginlik düzeyini kaydediniz. Ardından bir elinizi göğüs kafesinizin sağ altına; karnınızın üzerine yerleştirin. 2. Burnunuzdan yavaş bir şekilde derin bir soluk alın ve sonra aldığınız havayı yapabildiğiniz kadar yavaş verin. Karnınızdan soluk alırsanız eliniz gerçekten yukarı kalkar. 3. Tam ve derin bir soluk aldığınızda bir dakika tutun ve ardından aldığınız havayı hem ağzınızdan hem de burnunuzdan yavaş bir şekilde dışarı verin. Soluğunuzu tam olarak dışarı attığınızdan emin olun. Kollarınızı ve bacaklarınızı bezden bir bebek gibi gevşek bırakın. 4. On kez yavaş ve tam karın solunumu yapın. Soluk alırken dörde (1-2-3-4) kadar yavaşça sayar; ardından yine dörde kadar sayarak soluk verirseniz, yavaş bir şekilde solunum yapmış olursunuz. Her nefes alışınızın sonunda kısa süre duraklamayı unutmayın. İlk soluk verişinizde 10’dan 1’e dek geriye doğru sayınız. Daha sonraki soluk verişlerinizde birer sayı aşağıdan başlayarak geriye doğru sayınız. Bu süreç aşağıda daha basit olarak tanımlanmıştır.
 4. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  burdan tüm müslümanlara sesleniyorum okudugunuz! tüm mealler! yanlış çevrilmiş ayetin doğrusu şu bak elimde oriinal arapçadan okuyorum, al kendin çevir gözünle gör gerçek arapça kurandaki 43. 44.. o zamanlar ayet numaraları düz yazılırdı..ayette diyorki biz daha önce erkek peygamber göndermedik, türkçe mealcilerce bunu kafalarına göre çevirmişler, demişlerki biz erkeklerden başka daha önce peygamber göndermedik, kuranı arapça orjinalınden yazan hocaEbü'l-Esved ed-Düelî...الآية 43:44 أيها النبي قبل أن لا ترسل لهم نبيا ذكرا ، إذا كنت لا تعرف ذلك ، اسأل أيها النبي قبل أن لا ترسل لهم نبيا ذكرا ، إذا كنت لا تعرف ذلك ، اسأل الكتاب المقدس والتوراة
 5. karamsarhuman

  Güneşin Batıdan Doğması Mümkündür

  küresel olarak, dünya elips olmayan biçiminde soldan sağa dönüyorsa, güneşin batıdan doğması imkansızdır. güneşin sağdan sola küresel olarak dönmesi gerekiyor, batıdan doğması için.. 1: soldan dönmesi demek, doğudan doğması ve batıdan batması anlamına gelir. 2: ters döndüğünü farzedelim, bu seferde, güneş doğudan değil batıdan doğması gerekirki bu seferde, dünyanın yörünge haraketinin ters oranda değişmesi gerekir,bu imkansızdır..
 6. tanrı iyii insanları sevseydi, her insanı farklı zihinlerle yaratırmıydı? herkes farklı düşünürse, ve farklı düşünücek kadar olgusu sabit! gelişmişse , o zaman nasıl bir iyilik kavramı oluşabilirki? bana göre; dinlerin olmadıgının ispatlandığı günümüzde, iyilik ve kötülğk kavramınında ne kadar mantıksız olduğu ortaya çıkmıştır, açık ve net! olarak iyilik ve kötülük diye birşey yoktur, herşey enerji ve güçten ibarettir, güçlü varolan zengin olur kötü olanda zengin ve güçlü olarak mutlu yaşar. iyilerde iyi oldugu için fakir ve mutsuz yaşar.
 7. https://www.youtube.com/watch?v=ItU3Qpe3O-g akpli miroğlunun pkkyı öven konuşması..
 8. arkadaşlar, kendi iletine neden yorum yapılır, bizi bana izah edebilirmi? çok merak ediyorum..
 9. benim bu konuda hiç bir bilgim yok, dostum, üzgünüm ama, yardımcı olamıyacağım, bilgisi olanlar varsa mutlaka yorum yapıcaktır. tek bildiğim tibetli shalinlerin saatlerce yaptığı meditasyon türüdür.
 10. aslında demirtaş, hdp den değilde, chpden aday olsa, chp daha fazla oy alırdı hiç şüphen olmasın... adam diğerlerine göre, en dürüst en ilkeli ve en namuslu siyasetçidir..bu ülke bundan çok çekti arkadaş, dürüst ve ilkel isiyasetçiler her zaman haksız yere suçlanarak cezaevine girmiştir. .
 11. bravo demirtaşa, akp nin tuzağına düşmemiş..
 12. karamsarhuman

  Kur'an'da Çelişki Var Mı ?

  yazdıkların benim yazdıklarımla ne alaka? sen farklı bir konudan bahsetmişsin, senin mantıklı bir konu başlığı açtıgını ayrıca açtıgın konulara hakim oldugunu ne zaman görücez? arkadaşım, zaman kaybısın sadece..ben sana çelişkili ayeti direk gösteriyorum, sen farklı bir ayet gösteriyorsun, sürekli aynı taktik bayatladı bu numara ... kafirleri öldür, esir al kellesini uçur, köle ve cariyue yap diyor ayetler, ne yemegi? ne evlenmesi?
 13. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  Matta 5:18). (İsa dedi ki), ‘Gök ve yer ortadan kalacak, benim sözlerim ise asla ortadan kalkmayacaktır
 14. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  herhalde kuran tahrif oldu diyecek hali yok, değilmi? tabiki önceki dinleri kastediyor, açıkça, tahrif oldu diyor. kuran tahrif oldu diyemez mantık dışı olur, teistler hayatı mantık dışı ama, açıkçası kurtan tahrif olmadıgına göre, teistlerin iddiası bu, tevrat ve incilin tahrif oldugunu açıkça belirrtmiş ayetler, diğer dinlere bok atıp atması önemli değil, asıl önemli olan gerçekten bok olanın kuran oldugu gerçeğidir, ayette diyorki biz incil ve tevratı gönderdik tahrif oldu , ve sonra ayet kendini yalanlıyarak, daha önce peygamber göndermedik diyor ayetler, zaten mantık dışı yazılmış, incil ve tevrat tahrif olsa ne olur? olmasa ne olur ? yanlış biliyorsun, sadece parantez içindekiler değil, aynı zamanda arapçadan çevirirken tamamı çevriliyor zaten. parantez içindekiler, sadece eş anlamlı keliemlerin parantez içine alınmış eklerinden oluşmaktadır.
 15. karamsarhuman

  En fazla kuran tahrif olmuştur.

  şimdi müslümanlara açıkça soralım, madem tevrat ve incil tahrif oldu, bunu kabul ediyorsunuz, o zaman neden daha önce peygamber göndermedik diyen ayetini , reddediyorsunuz? bana göre bu öümcül bir çelişkidir. bu çelişki islamı paramparça etmiştir., ..
×
×
 • Yeni Oluştur...