Jump to content

karamsarhuman

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  416
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

karamsarhuman Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

256 profil görüntüleme
 1. gerçekten emin olduğum birşey var, ilk defa sizinle paylaşıcam, bir tanrı varsa gerçekten, öldükten sonra tekrar bilinçli olucaksak, tanrının planı deşifre! olucak demektir. tanrının ölüm sonrasu bir planı varsa, ve bu plana bizler dahil isek, o zaman tanrının ne düşündüğünü neden varolduğumuzu? anlıyabiliriz, diye düşünüyorum, benımkisi sadece insancıl bir tahmin, ama sonuçları kaçınılmaz olur, ne yazikki tanrını planına anlam veremiyorum, neden varolduğumuzu anlamanın tek yolu bu, asıl sorulması gereken soru: tanrının gücü herşeye yetiyorsa, ölümden sonrası içinde bir planı olabilir, ama benım düşüncem tanrının herşeye gücü yetmediğidir. yaratılan her şey evrenle beraber sonsuza dek yok olup gidicektir. hiç şüphem yok.
 2. arkadaşlar o değilde, yeni üyeleri boşverin, eski üyelerden bile 0 ileti olanlar var,adam yıllardır üye ama hiç iletisi yok.. adam yazmaya değil tatile gelmiş sanki,siteye söyle bir çıkıcam havası var, bu teistlerde 0 ileti olanların % 80inin teist olduğunu düşünüyorum, deniz çok sıcak şöyle bir dalıp çıkıcam.. havası hakim..
 3. karamsarhuman

  Allah çok mu cesur?

  süper allah tabiri nedir? ilk defa duyuyorum, o zaman mutlaka mega allah, sonrada ciga allah, sonrada ultra allah, diyerek, anibalın sonsuz paralel evren hipotezi gibi sonsuza dek gider bu tez, tanrının varlık olduğunu düşünmüyorum, ama onu ne olarak düşünebilirm, bilmiyorum,
 4. peki diyelimki kendisini yok etti, bunu başardı, sonra ne olur? evren dağılırmı? yokmu olur? yoksa kaosmu başlar? veya duragan halemi gelir? bence tanrı yok olursa, evren yok olmaz, bana göre evren bir sistemdir, sonsuza dek varolabilicek biçimde oluşmuştur.
 5. allahın herşeye gücü yetiyorsa, bu güçlerini iyilik ve kötülük yaparak kullanabilir.(fiziksel varoluş kusurları) allahın herşeye gücü yetiyorsa, bu güçlerini göreceli olarakta yapabilir, ama neden göreceli olarak yapmıyor? al bir paradox soru daha. allahın herşeye gücü yetttiğini kim ispatlıyabilir? ( tabıkı yine allah ispatlıyabilir) allahın herşeye gücü yetttiğini nasıl ispatlar? ( tabiki, hiçliktede ispatlamak zorunda kalır. teistler herşey kavramını yaratılış olarak herşey kabul etmişler, bu hiçte mantıklı değil. asıl mantıklı olansa,herşeyin gerçek anlamını bulmaktır. nedir o? herşeyin içinde tanrıda var, anladınızmı? tanrıda vardır. tanrıyı ayırırsak , bu herşey olmaz , biz tanrı değiliz konu başlıgını bu yüzden açtım. burda tanrının güçlerini sorguluyoruz.. insanların değil. tanrının gücü sadece yaratmayamı yarar? şimdi anladınız değilmi? nerden nereye bağladım?
 6. allahın sıfatlarında böyle bir tanım görmedim,onun herşeye gücü yeter benım gördüğüm bu ayet, sen bu ayeti farklı yorumluyorsun, kendisi dışında herşeye gücü yeter, böyle bir tanımlama bende ilk defa duyuyorum..
 7. anlıyamadım, kendisi dışında herşeye gücü yetmek tabiri, nasıl oluyor? biraz açarmısınız? kendisi dışında dersek, paradoxtan kurtulmak, mantıklı gelmedi bana, bunun kitaplarla bagı yoktur, sonuçta onunda varolduğu bir yer olmak zorunda, kendisi dışında herşeye gücü yetse bile, kendisi kendi gücüne denk olduğu için, bana göre tanrının en büyük rakibi kendisi değilmidir? ben sana bir örnek verim tanrı kendi gücünü aşamadığı sürece, örneğin bir insan kendi gücünü nasıl aşar? kaldıramadıgı taşı, 1 milyon yıl sonra vinç icat ederek aklıyla aşar, şimdi sana soruyorum, tanrı aklıyla kendı gücünü aşabilirmi?
 8. karamsarhuman

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  pardon ismi yanlış yazmışım, kagıdın araplara gelişi, yazıcaktım, m.s. 791.... yanlışlıkla çin yazmışım, düzettiğiniz için teşekkür ederim. bu aralar moralim bozuk ve uykusuzumda, dalgınlık işte...
 9. verdiğim örnekleme insancıl değildir, burda yalnızca tanrıyı baz aldım, herşeye gücü yeten tanrı,kendini yok edebilirmi? çünkü yok oluş eylemi bir kendi gücünü sınaması olucaktır, zaman makinası paradoxu ise, insancıl bir eylemdir, başka etkili bir örnekleme ile devam edelim. 1: tanrı kendi kendini sınayabilirmi? 2: tanrı neden varolduğunu anlıyabilirmi? 3: tanrı yaratmak dışında, bir işe yarıyabilirmi? gördüğünüz gibi beylerrr, tanrı kızabilirmi? aşık olabilirmi? intikam alabilirmi? yerine, tanrı kendini öldürebilirmi? gibi eylemler, yalnızca tanrı için geçerlidir, diğer eylemler sıfat olarak! tanrı ile bağdaşmaz.
 10. karamsarhuman

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  en azından şunu isaptlayın yahuuuu,,, 121. sayfadan oluşan, orjinal kuran nasıl olduda? 631 sayfa oldu, nasıl olduda?bazı ayetler var nerdeyse yarım sayfa,,, toplasan,, 500 ayeti geçmez imkansız! nasıl olduda 6666 ayet oldu.....hadi buyrun açıklayın ama zıçmadan kokutmadan altınıza etmeden açıklayın bekliyorum..
 11. karamsarhuman

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  8 yyda yazılmış deniyor, kaynakta ama 8 yyda kagit var matbaa yok, 8 yyda yazıldıysa zaten orjinal değildir. ilk vahiy muhammed 40 yaşında indiyse, orjinal kuran büyük olasılıkla m.s. 612 yılı diyelim 10 yıl sürse 620 yılında bitmiş olması gerekiyor. iyide arkadaş ö dönemde kagıt icat edilmediki. nasıl kitap olarak çogaltılıcak.. ilk kagit icadı cinliler m.s. 791..
 12. karamsarhuman

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  bana mantıklı cevap vericek müslüman aranıyor, hemde acil! 1400 yıl önceki kuranın korunduğunu bana isaptlayın.. biri bana bu arapçayı türkçeye çevirsin arkadaş, ne yazdığını görelim.. ayrıca gerçek kuranın ingilterede ne işi var? neden? arabistanda mekkede değilde ingiltere??? yok öyleeee bedava ispat harbi gerçekçi taş fırın ispat olucak.. ingiilterdeki orjial mushaf 121 sayfa , ne alaka???? 6666 ayet? nasıl olduda 121 sayfa birden 631 sayfa oldu...biri bana mantıkl ıcevap versin eşek gib anırarak teist olucam.... http://arkeofili.com/ingilterede-bulunan-1370-yillik-kuranin-tamami-internette-yayimlandi/
 13. karamsarhuman

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  seninle ciddi anlamda iddiaya girelim, o zaman bana evindeki musafın 1400 yıl önce yazıldığını, ciddi anlamda ispatla, bende müslüman olucam, eğer ispatlıyamaz isen,sen deist olucaksın.mesele kuranın kelami değil, asıl mesele 1400 yıl önce matbaanın olmayışıdır, hangi dönem? hangi şartlarda kuran tahrif olmadı, diyorsun, ispatın nedir? hangi dönemlerde? kuran kitap olarak yazıldı ve çogaltıldı, matbaanın icadı, m.s. 1500 yıllar. arada 900 yıl var. incil tahrif olmuşsa tevrat tahrif olmuşsa kuran neden tahrif olmasın, üstelik parşomente yazıldığı gerçeği var iken, nerden bilicez? kuranın gerçek oldugunu. ayrıca, kuran 1400 yıldır nasıl korundu? tevrat 10 emir ve tablet olarak indi. incilde öyle. kuranda parşöment veya tablet olarak indi. alimler kuranı nasıl korudu? hangi dönem korudu? ilk kuran nerde çoğaltıldı? çok fena sallıyorsunuz ama ben yemem bunu, ilk kuran ebubekir dönemınde kitap haline getirilmiş. matbaanın icadı m.s. 1500 . ebu bekir dönemi m.s. 573.. m.s. 634. muhammede aynı yaşta nerdeyse? o zaman kim kitap yazdı arkadaş mantıklı cevap versene bana işkembeden sallamadan. ama bana mantıklı cevap veremez isen deist oldun demektir. ona göre mantıklı yaz..
×
×
 • Yeni Oluştur...