Jump to content

karamsarhuman

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.557
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

karamsarhuman Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.326 profil görüntüleme
 1. karamsarhuman

  Türkiye'den umudunuz var mı?

  aynen katılıyorum, müslümanların çoğuda arap sevdalısı... bu ülkeden en fazla keriz ve enayi çıkar. islam demek aptallık enayilik saflık ,psikolojık hastalık demektir..
 2. faiz bandından daha yüksek vadeli piyasa faiz oranı veren bankalar varmı sana göre? faizler 19.75 e düşmasine ragmen şuan % 22.5 faiz veren bankalar var..
 3. eper trump senatoya direnmekle kararlıysa ve türkiyeye ağır yaptırımlar içeren katsa yaptırımlarını , onaylamaz ise, işte o zaman mossad ve cıa % 100 trumpa suikast düzenliyecektir... ABD Başkanı Donald Trump, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi satın aldığı için Türkiye'ye yaptırım uygulanması yolunda baskı yapan senatörlere direniyor. Beyaz Saray'da medya mensuplarına konuşan Başkan Trump, Türkiye'yi S-400'ler konusunda suçlamadığını bir kez daha yineledi. katsa yaptırımları nedir? bir bakalım arkadaşlar. Meşhur yasa “CAATSA” ne diyor? ABD Kongresi’nin Türkiye’ye S-400 füze savunma sistemi alımı sebebiyle yaptırım uygulanması ısrarının arkasında kısa adıyla CAATSA (Amerika’nın Hasımlarına Yaptırımlar Yoluyla Karşı Koyma Yasası) olarak bilinen yasa var. 2 Ağustos 2017’de Başkan Trump’ın imzasıyla yürürlüğe giren CAATSA İran, Kuzey Kore ve Rusya’ya uygulanan yaptırımların da dayanağı. CAATSA, “Rusya Federasyonu’nun savunma ya da istihbarat sektörleriyle ya da bunlar adına çalışan kurum ve kişilerle önemli düzeyde alışverişte bulunan kişi ve kurumlara yaptırım uygulanmasını" öngörüyor. Türkiye’ye Rus yapımı S-400 füze savunma sistemi sebebiyle yaptırım uygulanmasını öngören madde de bu. ABD Başkanı Trump yasa gereği 70 sayfalık CAATSA metninde listelenen 12 yaptırım kaleminden en az beşini seçmek zorunda. Bu kalemler şöyle sıralanıyor: Yaptırım kapsamına alınan kişi ve kurumlara ihracat-ithalat bankası desteğinin kesilmesi, Mal ve teknoloji ihracatı ruhsatı verilmemesi, ABD mali kuruluşlarından kredi tedarik edilmemesi, Uluslararası mali kuruluşlardan kredi verilmemesi, Mali kurumlara ABD Merkez Bankası ile doğrudan alışveriş yapma izni verilmemesi, Yaptırım kapsamına alınan kişi ya da kurumlarla ihale ya da sözleşme yapılmaması, Döviz üzerinden işlem yapılmasının yasaklanması, Mali kurumlar ve bankalar arasında ödeme ya da kredi transferlerinin yasaklanması, Yaptırım kapsamına alınan kişi ya da kurumların ABD topraklarında gayrimenkul sahibi olmasının yasaklanması, ABD kişi ve kurumlarının yaptırım kapsamına alınan kişi ya da kurumlardan sermaye ya da borç alışverişinin yasaklanması, Yaptırım kapsamına alınan kişilere ABD’ye giriş yasağı, Yaptırım kapsamına alınan kişi ve kurumlara benzer işlevi olan üst düzey görevlilere de yaptırım uygulanması.
 4. peki uzun vadede düşünürsek, faizlerin tekrar artması , ne zaman gerçekleşir? senin tahminin nedir? veya dolar bu şekilde daha ne kadar baskılanabilr? piyasa ölü... piyasayı canlandırmanın en etkili yolu aslıında tek yolu diyelim, faizleri yüksetmektir... böylece dolar baskılanmadan ,piyasa hareketlenicektir..
 5. saf türkler asla anlamaz, türkiyeyi siyonistler yönetiyor atatürkçüler değil...atatürk 1923 te tüm yetkileri gizlice siyonistlere verdi. 2023 te görüceksniz..1963 te kenney suikastını düzenleyende siyonistlerdir, düşünsene kendi adamını öldüren üst el güçli güçler türkiyenin anasını beller, tayyib kukla oldugu için 2023 e kadar yaşıyacak 2023 te büyük olasılıkla tayyibe suikast düzenlenicek. çünkü 2023 te tayyıblede işi biticek bop tamamlanıcak..siyonistler trumpa suikast yapıcaklarmış.siyonistler 1963 yılında kennedyi öldürmüşlerdi yanlış politika izlediği için oldukça mantıklı bir ölüm olur bu.. Fed 8 büyük aileye ait, bizde merkez bankası sadece Erdoğan hanedanlığına ait... Yalnız bizimkiler öldürmüyor süründürüyor !! CIA İLE MOSSAD'IN HİÇ AFFETMEDİĞİ İKİ ŞEY senatoya karşı gelenleri yok etmek, cıa büyük planlarının önünde , sorun olan herkes yok edilmiştir, tarihe baktığımızda, bop projeside bu ürünün bir ayağıdır. tüm arabistanı israil topraklarına katmak, türkiyenin güney ksımlarını israile katmak, büyük israil projesi, hızla ilerliyor, asıl ama şu fırat ve dicle vadedilmiş topraklar projesi hızla ilerliyor. şu an siyonistler için 2 engel var, kendi seçtikleri başkanları ,yok etmenin planları nasıl olucak?bu başkanlar siyonizmin mantıgınına uymuyor. amerika küçülüyor, trump cebini dolduruyor, kezaa erdoganda öyle, politika hedefleri siyonizme uymuyor, bu suikatlerle 2023 yani bopu hızlandırmaya çalışıcaklar... eğer başarısız olurlarsa, suikastler başlıyacak suikastlerin olması daha iyi,eğer suikastler 2023 ten önce olursa bop projesi başarısız olmuış demektir. 2023 ve sonrası olursa bop tamamlanmış demektir. altını çizelim.. hedef 2023 ..
 6. sende şuna emin ol dostum, faizleri ve doları baskılayan, tek kişi var, oda tayyıbgiller... dediklerine katılırdım ama, merkez bankası genel müdürünü görevden niçin aldıgını öğrendiğim için, artık çok iyi biliyorumki, tayyib merkes bankası genel müdürüne 25 temmuzda, fazileri 400 baz puan indirmesi yöninde talimat vermiş, bu talimata uymayan ve tayyıbı yıllardır iplemeyen genel müdür ne yazıkkı yasal olmayan biçimde görevden alınmıştır... uzman ekonomistler akp döneminde işten çıkartıldı ve yerlerine ,ekonominin e sinden anlamıyan damat ları getirdi şin özeti bu..
 7. karamsarhuman

  ateistin cevapsız kaldığı anlar.

  caner taslamanın rezil olduğu anlar.... diyalektrik materyalizmin kurallarını açıkça ispatlayan bilmci.
 8. tayyib yüzünden.... tayyib olmasa dolar şu an 12 tl. faizlerde % 30 olurdu... herşeye saray karar vericekmiş,, bu ülke hala nasıl batmıyor? nası lbir sosyal patlama olmuyor? ,anlamak imkansız, üretim sıfır.., beton ekonomısı çökmüş durumda, bu şartlarda 1 ay daha enflasyoın sabit olucak 1 ay sonra kış gelicek ve fiatlar tekrar yükselicek bunun mantıgı yok.bu sartlara en az 2 yıl faizier isabit tutucagını açıklayan merkez bankası genel müdür apar topar görevden alınıyor fazl söze gerek varmı? en ufak bir twitte veya en ufak bir enflasyon artısında bu ülke artık bunu kaldıramaz. işte o zamandoları tayyıb bile duırduramaz. sonunda olucagı o.. çok ama çok yanlış bir hamle resmen intihar ettiler. faizleri indirmekle.
 9. peki 30 temmuzda fedd 25 baz indirirse ne olur? veya faiz indirmezse dolar ne olur?ıng bankın faiz oranı hala % 24 neden acaba?
 10. ?anlamaz bu ampül kafalılar...
 11. doları 5.70 e sabitlemişler, kendimi hitlerin yönettiği nazi cavanarındaymış gibi hissediyorum, doları 5 70 e kitlemek nedir ya? enflasyon ne işe yarıyor o zaman? bu ülkede doların 5. 70 olduguna nasıl inanalım? merkez bankasına kayyum atılan zihniyetten hayırmı gelir? türkiye ekonomisi 2 yıl önce gerçekten iflas etmiştir 25 temmuzda çok net gördük...
 12. son bi soru daha merkez bankasının faiz indirimi örnegın halkbankasının %19.5 luk faiz oranını etkilermi?vadeli hesap faizlerini etkilermi?
 13. bu soru çok önemli mutlaka cevap ver dostum....türkiye'deki yabancı bankaların faiz oranlarını kim belirliyor..örnegın halk bankasının faiz oranlarını merkez bankası belirliyor, ama img bak yabancı banka onun faiz oranlarını feedmi belirliyor? yoksa merkez bankasımı?merkez bankası faiz indirdi bankalar ne kadar faiz indirir? yada indirirmi?
×
×
 • Yeni Oluştur...