Jump to content

Baris28

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  39
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Baris28 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Baris28

  Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

  Güzel kardeşim, senin ne dediğin önemli değil. Sen zaten bilgisiz bir insansın. Söylediklerinin bir dikkate alınabilirliği yok. Sen ahlak konusunda doğal seçilime atıfda bulundum ama sosyal darwinizm demedim diyorsun ama sosyal darwinizm kavramını ortaya atan Spencer, aynı zamanda ahlak ile doğal seçilim arasında ilişki kuran kişidir. Ahlak konusundaki evrimsel bakış açısına zaten binlerce itiraz gelmiştir. En basiti bugünkü modern insan, kendisinden 1000 yıl önce yaşamış Orta Çağ insanında daha ahlaklı değildir. Hatta MÖ yaşamış kavimlerden bile... Darwin'in öğrencisi Huxley bile ahlak konusundaki darwinist varsayımlar konusunda kararsızdır. Bu sebeple lütfen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışma. Eğer bilmiyorsan bana sor, hiç gocunma. Ben sana öğretirim. Sahip olduğum muhteşem bilgi hazinesini seninle paylaşırım.
 2. Baris28

  Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

  Bu sadece Hitler ile sınırlı bir konu değil. Dawkins genel olarak darwinist bir dünyada yaşamak istemem der. Çünkü, bu dünya kötü ve güçlünün zayıfı ezdiği bir dünyadır der. Ayrıca Darwinist olmayan bir dünya yaratmaktan söz eder. Tarihte bunun haklılığını göstermiştir. Zira 19. yüzyıl İngiliz ve Fransız emperyalizmide ezilen halkları sömürme payesini kendilerine bu teori doğrultusunda vermiştir. Yani Dawkins denilen kefere bile darwinist prensiplerin sosyal yaşama olan etkisinden korkmaktadır. Bu sebeple kardeşim, gelin bu darwinizmi bırakın ve yaratılışçılık gerçeğine dönün. Tüm ilmi hakikatler Yaratılışçılığın, varoluşa dair en güvenilir teori olduğunu ortaya koymaktadır.
 3. Baris28

  Ateistlerin cevap veremediği basit soru

  İnsanların şiveleri ile dalga geçmeniz hiç hoş değil.
 4. Baris28

  Ateistlerin cevap veremediği basit soru

  Genellikle ateistler, dindarları cahil olmakla, ilimden, bilimden habersiz olmakla suçlarlar. Ama aslında dindarlar, pek çok bilimsel gelişmeyi bilir ve takip eder. İlmi gelişmelerden habersiz, dünyadaki entelektüel olaylardan soyutlanmış değildirler. İşte yerçekimi üzerine önemli bilgilerin verildiği ve yine bir dindar tarafından yapılmış faydalı ve ufuk açıcı bir sohbet;
 5. Baris28

  Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

  Hayır, yanılıyorsunuz. Dawkins bile Hitler'in o insanlık dışı ideolojik referanslarını oluştururken Darwin'in doğal seçilim fikrinden yola çıktığının doğru kabul edilebileceğini, toplumsal hayatı darwinci prensipler doğrultusunda yaşamamamız gerektiğini söylüyor. Darwinci prensiplerin sadece insanlığın buraya nasıl geldiğini açıklayabileceğini belirtiyor. Böyleliklede bugünkü sosyal hayatı tasarlamak için sosyal darwinizmin kullanılamayacağını ve bunun insanlık zararlı olduğunu söylemek istiyor.12:05'den itibaren izleyebilirsiniz. 1
 6. Baris28

  Din güzel Ahlakdır

  Bu bilgileri aldığın hadis kaynaklarında Peygamberin göğe çıktığı, azıcık yiyeceği binlerce kişiye yetirecek kadar bir mucize ile çoğalttığı, Bedir Savaşı sırasında 3 bin melek tarafından destek gördüğü, ayı ikiye yardığı, hiç bir kadına el kaldırmadığı, düşmanları tarafından da hi övüldüğü, yüksek bir ahlaka sahip olduğu söyleniyor. Yukarıda bu kaynaklardan alarak verdiğin bilgilere mutlak olarak inanıyor, doğruluğundan emin olabiliyorsan, yine aynı kaynaklarda geçen bu mucizevi vakalarıda kabul etmen gerekir.
 7. Baris28

  Ateistlerin cevap veremediği basit soru

  Ente''ll'ektüel değil, Ente'l'ektüel... Lütfen daha doğru kullanımını bile bilmediğiniz kelimeleri kullanmaya çalışarak kendinizi rezil etmeyin.
 8. Baris28

  Ateistlerin cevap veremediği basit soru

  Ateistlerin, Müslümanların entelektüel birikimi, kıvrak zekaları karşısında çaresiz kaldıkları, cevap veremedikleri anlar çoktur. Mesela benim aklıma gelen bu anlardan biriside şudur;
 9. Baris28

  Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

  Saçmalamışsınız. Darwinizmi, sosyal hayata uygulamaya kalk bakalım nasıl bir sonuç ortaya çıkıyor. Sosyal darwinizmin toplumda oluşturacağı ahlak anlayışı güçlünün, zayıfı ezeceği bir sosyal düzendir. Bunun insani ahlakla ilişkisi yoktur.
 10. Baris28

  TÜRKIYE GiZLi iSGAL ALTINDADIR

  Lozan bir hezimettir. Lozan'a hiç bir diplomatik deneyimi olmayan İsmet İnönü'nün gönderilmeside bu hezimetin sebebidir. Eğer günümüz dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu gibi bir diplomat Türkiye'yi temsil etseydi şu anda belkide sabahın şu saatlerinde Paris'te kahvemizi yudumluyor, öğlen yemeğinide Londra'mom hangi restoranında yiyeceğimizi konuşuyor olurduk. Üzücü...
 11. Baris28

  dünya ekonomisi 2023 yılında çökücek.

  Berat Albayrak'ın açıkladığı son ekonomi paketinden sonra ben, 2023 yılında küresel çapta bir ekonomik kriz olsa bile bunun Türkiye'yi teğet geçeceğini düşünüyorum. Zira Türkiye'nin gördüğü belkide en başarılı ekonomi bakanı olan Sayın Albayrak tüm önlemleri almış görünüyor. Özellikle yapısal reformlar konusunda. O zaman ne diyelim, 2023 hedefleri doğrultusunda durmak yok, yola devam.
 12. Baris28

  Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

  Lütfen kullandığınız üsluba dikkat edin...
 13. Kızıldeniz'de bu yarık hala görülmekteymiş. Hatta bölgeye giden nice ateist, bu yarığı gördüklerinde tövbe edip, imana gelmektelermiş. Allah'ın hikmeti işte...
 14. Baris28

  Tanrı Varmı Yokmu Artık İspat Edilebilir

  Şu güneşe, şu aya, şu ağaçlara bakın. Bunlar hiç kendi kendine olmuş olabilir mi? Demek ki bunların bir tasarlayıcısı ve yaratanı vardır. İşte ispat ettim. Hadi sizde gelin Müslüman olun ve selameti bulun.
 15. Çünkü, İsmet İnönü'nün Cehape iktidarı döneminde Kuran okumak yasaktı. Bu sebeple ecnebiler bu ayetleri bizden önce okuyup, televizyonu icat ettiler.
×
×
 • Yeni Oluştur...