Jump to content

inanır

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  11
 • Katılım

 • Son ziyaret

inanır kullanıcısının paylaşımları

 1. Hiçlikten varlığın oluştuğuna inanmadığım mantıksız bulduğum için için tanrıya inanıyorum. Hiçlikten hiç çıkar varlık çıkmaz.
 2. Onu yarı şaka yarı ciddi olarak söyledim. Ateistler nasıl her konuda uzlaşamıyorlarsa teistlerde her konuda uzlaşamayabilirler. Komik olan ne?
 3. modifiye edilmiş islam dini diyebilirsin.
 4. inanır

  insan , neden kurallara ,dine ihtiyaç duyar?

  nereye gideceğini bilmeyen kaptana ne rüzgar yardım eder ne de pusula diye bir atasözü vardı. Onun için doğru yada yanlış kurallar koyarız.
 5. inanır

  genel evde çalışan kadınlar, hakkında.

  Forumda yazılarına baktım. Yazılarında ateist evrime inanmak zorunda değil diyorsun. Şimdi kalkmışsın sebebi evrim diyorsun. Ayıp nereden çıktı?Bu konuları konuşmayalım demedim.Cinsellikten insanlar zevk haz almasa saydıklarımın hiçbiri olmazdı. Ateist isen sana bu zevki doğa kazandırdı.Ama ben teistim ben bunların sebebini doğaya bağlayamam.
 6. Ayıp değil.Çünkü onlarında yönetimi tanrının elinde. Yani tanrı dilediği için sinirlenip kuduruyorlar.
 7. Özgür irade var demedim ki yok tabi. sınırları belirleyen hangi akıl ? Bu insan aklı olamaz.Çünkü insan aklı sonradan olmadır.Ve oluşurken çevre şartlarından etkilenmiştir. Çevre şartlarıda sonradan olmadır.Sizler doğayı tanrılaştırıyorsunuz. Sürekli değişen birşeyi ben tanrı kabul edemem.
 8. inanır

  genel evde çalışan kadınlar, hakkında.

  Tanrım başka türlü üreme şekli verseydin, insanlar bu durumda olmazdı. Birbirlerine birbirlerine cinsel içerikli küfür edemezlerdi.Zina,fuhuş,tecavüz,cinsel sapıklıklar gibi durumlarda olmazdı.
 9. Tanrının bilgisi dışında birşey değişmeyeceği için bütün kitapları tanrı göndermiştir. Tanrının dilemesi dışında sizler dileyemezsiniz der.Kitapları değiştiren insan değil tanrı oluyor bu durumda.
 10. inanır

  Mucize

  Kim daha iyi küfür eder forumuna gelmişim.
 11. inanır

  Arkeolog Mesut Alp

  Kürtçe konuştuğu için birşey anlamadım.
×
×
 • Yeni Oluştur...