Jump to content

Ilahimasal

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  18
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ilahimasal Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Biyolojik anne demedik. Kur-an da demiyor. Kur-da mümunlerin ANNESI deniyor. Anne Sizin dediginiz gibi kur-an da , SAYGIDEGER diye bir kelime YOK Kur-an a sadık olarak bizimle muzakere yapmanız gerekir. ANLAM yükleyerek degil. Kur-anı yazan ANNE diyorsa anne demeliyiz. Anlam katmak gerekirse Muhammed diye işaret edilen kişi , ismi belirtilen ZEYD in MIRAS dan yaralanamaması için zeyd i çok basit bir yöntemle saf dışı etmek için bu yöntemi kullanmış gibi görünüyor. Zeyd mirastan mahrum edilmiş diyebiriz. Yalnız neden bu işi çözmek için zeyd in eşi ile bu duruma çare bulma yoluna gitmiş!! Çok radikal ve incitici bir yol bu. Bir çok yeri kurcalıyorum , muhammed in evlatlığının eşini aldığı gibi bir başkasının , evlatlığının eşini aldıgını göremiyorum. Sonuç olarak Bu ayet denilen sadece muhammede özel bir durum gibi ve kendinden kalacak mirastan zeydi mahrum etmek için bunu uyguladıgı görünüyor. Hani kutsal falan bir durum arasak bile YOK.
 2. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Peki boşadıgın eşine ANNE hürmeti gösterebilrmiydiniz. Malum peygamberin eşi MÜMINLERIN ANNESI .
 3. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  "Zorluk çıkmasın" dan , belirtiğiniz 2 madde çıkmaz. Belirttiğiniz cümleler kur-an da YOK . Bu sizin yorumunuz. ZEYNEP dediginiz gibi . Zeynep te YOK. Sizim yorumunuz üzerinden gidersek. Muhammed onunla " içinde gizlediği " nedenden sebep evlenmişler. Bu kur -an da VAR. Bu sebepten yapılacak YORUM AŞK da olabilir. Gelinim ile nasıl !!EVLENEBİLİRİM de olabilir. " İceride gizlenen " i kaynaga göre irdelersek . Tanrı bu emrini muhammed içinde gizlerken mi , muhammed e bildirmiş ysonra mı? ( bunu siz açıklayabilirsiniz) Bu durum anlaşırsa , muhammed AŞK için mi yoksa görev için mi bunu yaptı biliriz. İceride gizlenen önceden ve aşk içinse ,Evli bir kadına bu hisleri beslemek kime yakışır ? Kime yarar. İceride gizlenen , görev için ve sonradan ise , sırf muhammedin haricinde kaç kişi evlatlığının eşlerine AŞK duyorduki , içinden çıkılmaz bir hal aldı. muhammed bu görevi kabul etti. Sormuştum kaç mümin ve mümine , evlatlığının eşine AŞK ile yanıp tutuşuyordu!! Toplumun tamamını bağlamayan bir konuda ,bir kaç kişi için bu emirde gelmez , muhamedde bu görevi kabul etmez öyle degil mi ? Kaynaga bakınca bir şey net Muhammed emir gelmeden önce içinde bir şey GİZLİYOR. gizlenen NE ?
 4. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Tamam muzakere edelim. Siz Muhammed , zeynebe aşık olmadıda diyemezsiniz. Bu Zeynep i unutmayın. Kuran yoruma açık bir kitap tır." İçinde gizlediği " anda yoruma muhtaçtır. Net değildir. Açıkta değildir Bu sebepten de içinde isitciside var , adnan oktarıda , fetosuda , akp zihniyetide .... neyse Bilinen islam tarihinde evlatlığının eşine aşık olan birisi YOK . Yoksa boşuna mı yazıldı Yoksa ! Birisine özel mi ?Varsa yazabilirsiniz. *********** Hasan Akcay diyor ki ; "Muhammed o aşığın önündeki engeli kaldırmak için görev evliliği yaptırılan elçidir. " ************** Bu durum müşriklerin evlatlıklarını oğul bilmesini " kan bagı olmadığını " anlatmak için di ..... galiba!!! Aşk nereden çıktı ? Muhammed in tanrısı , MÜŞRIKLERI memnun etmek için mi AŞK engelini kaldırdı ? Müşriklere kıyak geçildi mi diyorsunuz? Kur-an da muhammed , Zeynep aşkına dair bir bilgi yok diyorsunuzda , iste en başta unutmayın dedigim ,ZEYNEP ismine dair bir bilgi var mıda ! Zeynep diyorsunuz?a
 5. "Aşşağılık Maymunlar "! Bu bir hakaret , maymunların tamamına hakaret edilmiş. Hakaret eden için maymunlar toptan paketlenmiş. Maymunlar neden aşşağılık Maymunlar neyden daha aşsagılık Maymunların Neden böyle olduguna dair bir tek söz yok. "Maymunlar aşşagılık "diyip geçilmiş Haydi kutsal , ilahi , tanrısal tarafından bakalım. -Neden tüm maymunları aşagılık yarattınız ? -Muhammedi Dunya ya getirene kadar niye bu hayvancıklara " aşşağılık maymun " demedinizde onca tanrısal yıl muhammedi göndermeyi beklediniz? -muhammed den önce bu hayvancıklar àşşagılık olmak için ve birilerine benzetilmek adına onca sene ne yaptılar. Aşşağılık aşağılık ürediler mi ? Ayrıca sormayın gitsin !! Çok kutsal ve ilahi bir konu. Tapınmasak olmaz.
 6. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Görev , müşriklerin evlatlık kurumundan kopması diyordunuz! Siz Konuya cevap verirken , muhammed ve zeynep arasındaki ilişkiye dair olan bir paylaşıma cevap vermişsiniz ayrıca. Aşk açısından ! Konuya sadık kalırsak , başlıktaki isimlerden muhammed AŞK meselesine ilk örnek oluyor. Bu görevi yerine getirmiş diyende sizdiniz. İceride gizlenen AŞK ise bambaşka bir durumu ortaya çıkarıyor. Muhammed gelinine AŞIK olmuş ve bunu içinde gizlemiş. Zeynebin bu aşkta tarafı belli de degil.
 7. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Kabul etmeniz gayet güzel. İtirazlarınız bitmiş. Hangimiz aşık olmuyoruz ki? İceride herkesten saklanan bu Aşkın sebebide olmalı . Muhammed onca yılın ardından , Zeynebe neden aşık olmuş.
 8. Basit çapsız sadece islam kölelerini mutlu etmek için bir zamanlar feto ve harun yahya gibilerin kullandıkları islamcı propagandası. Niteliğin değilde ,niceliğin ön planda olduğu bedevi sempatisinin dışa vurumu. Hatta aşiret kafası bile diyebiliriz. Bizim aşiret çok kalabalık. Bu tip konuları köpürtenlere Almanya devletinin gelişmişlik , teknoloji , insan hakları , ÜRETIM konusunda bildiğim kadarı ile ISLAM ILE ŞEREFLENMIŞ !!! devletlerin tamamından daha iyi durumda olması almanların yada bir başka halkın içinde ki bir kaç kişinin sırf eğlence ve heyecan arayışı içinde içeriğini bilmediği ve öğrenince tiksinse dahi çıkmak istediği anda canı ile ödeyeceği vahşi siyasi bir yapıya dahil olması abartılacak bir durum değildir. İsa nın bir PUT olduğunu bildikleri için bu kadar geliştiler. Işaret edilen kesim ,Isanın bir put olduğunu çok daha önce ögrendi . Muhammedistler , muhammed karekterinin uzayda bedeni ile gezdiğini anlatıp inanmak yerine , uzaya gerekli teçhizatla çıkılabildiğini KINADIKLARI toplumdan öğrenmek durumundalar.
 9. Bir islamcının DEMOKRASI görüşü tren olarak bakmaktan daha ileri gidemez. Niye tren ? Laiklik , islama asla din açısından yaklaşamaz çünkü islam bir din ve dine bağlı inanç değildir. Çağının ve coğrafyasının kendi ürettiği vahşi bir arap siyasetinden ortaya çıkmış politika tipidir. Islam hiç bir dönem din olmamıştır. Islam siyaseti kendi içinde diğeri olmayan , baskıcı zalim , ganimetci , kadın ve çocuk düşmanı , büyücü fikriyatı ile masal hikaye yöntemlerini kullanan SIYASI bir yöntemdir.
 10. Ilahimasal

  ATATÜRK’ÜN İSLAM DİNİNE HİZMETLERİ

  Atatürk ün , bir inancı olup olmadığı durumu ve yargısı islamcılar haricinde hiç bir Dünya görüşü topluluk için önemli değildir. İslam dışındaki insanlar için Atatürk ün ortaya koyup uyguladığı herşey konuşulur hatta irdelenebilir. Atatürk ün isteğide bu yönde olduğu için MEDENİYET SEVIYESINE vurgu yapıp hedef olarakta orayı göstermiştir. Atatürk ün inancı ile alakalı konular sadece çağ dışı islamcıları ilgilendirir. Bunun nedeni ise ; İslamcıların çapıdır. Çaplarıda 1400 yıl önceki vahşi bedevilerin ki kadardır. Dünyayı değerlendirirken oradan bakabilirler. Başka bir pencereleri yoktur. Islamcılar o kadar sığ ve cahildir ki ; gereksiz oruçlarını dahi sorgularken , denizde arkalarından girebilecek olan suyun , oruçlarını bozup bozmadığını 1400 sene önce yaşadığı hakkında massallar üretetilen hikaye bir kişilik üzerinden değerlendiriler. Atatürk ün g.te kaçan su ile alakalı bir derdi hiç olmamıştır.
 11. Genelde çapsız ülkücülerin , kararsız Dünya görüşlerinin Karaman gibi siyasal islamcılar üzerinden dışa vurmuş , gereksiz hezeyanlarının burada kopyalanıp olmayan fikrinin dışa vurumudur bu başlık. Sıyasal islamın bed sesi Karaman gibilerin bile beğenilmese dahi bir Dünya görüşleri vardır ancak onlara yancı olmaktan daha ileri gidemeyen çapsız ve vizyonsuz ülkücülerin LAIKLI ve DEMOKRASI adına düsünecek kapasiteleri yoktur. Olmamıstır ve olması mümkün değildir. Bu tip kavramları anlayıp irdelmeleri için önce bir beyine ve daha sonra aşamalar ihtiyaçları vardır. Bu aşamalrdan birisi Karaman gibi sahibinin bed sesi siyasal islamcı , biat kültürünü benimsemiş sözde yazarlar de olamaz. Siyasal islamcı birisinin yazdığını dahi kahve ağzı ile yorumlayan birisi olsa olsa ülkücü cemaatinin ağzı bozuk provakatör ve terörün gerçek anlamı olan bir ülkücükten duyabikirsiniz. 21 yy da Halen ne olduğuna karar veremeyen bu yapı , arap ve kendince Türklük arasında kalan bu tiplerdende verimli birsey beklemekde mümkün deildir. Gelelim Karaman beyin yazısına Laiklik ve Demokrasi islam ile taban taban zıt olan ve hiç bir milletin halen içine sindiremediği , ortacagdan dahi daha geri kalmıs islamın 1400 yıllık argumanları ile kıyas edilerek fikir dahi üretilemez. Bıçak ile boyun arasında Dısi ile erkek arasında Boğaz ile mide arasında Ganimet ile hırsızlık arasında kalmış esasında DİN bile olmayan siyasi bir uygulamanın laikliği kavraması dahi mümkün değildir. Kavramasına dahi musade yoktur. Adı üzerinde BIAT kültürüdür. Demokrasiye dahi demogograsi ile bakan bir kitle demokrasinin en basit olan seçme girişimini bile emirül müminin agzının ićine bakıp , onun seçtiğini seçmek olduğunu dahi halen anlayamamış bir yıgındır. 1400 yıldır hiç üretmeden tüketen ve ganimet yolları tıkanan bu guruh dışarıdan bir gelir edemeyince doğanın cografyalarına verdiği kaynakları tüketmek yada kaynagı yoksa kendi iç kavgaları ile birbirlerini tüketen bir topluluk olmaktan ÖZGURLUGUN , DEMOKRASININ ,LAIKLIGIN ne olduğunu anlamaktan çok uzaktırlar. Bu baglamda bu kavramlar üzerine yaşamak üzerine fikir beyan etmeleri dahi komikliktir. Gücü ele geçirdikleri her yeri tüketen bu guruhun yazarları olsa olsa kendi biatcılarını manupile etmeye çalışmaktadırlar. Tabiki ne olduğuna henüz karar veremeyen hilkat garibesi AÇ ülkücülerde ganimetten pay istmektedirler. Fakat ganimet dibini bulduğu için avućları ile dilleri arasında gereksiz fikirler üretmektedirler. Yüce önderimiz ATATÜRK bunların ne mal olduğunu bildiği için gerekli düzenlemeleri LAIKLIK çerçevesinde halkın anlayacağı ve yaşyacagı şekilde uygulamaya sokmasına karşın işte zararlı ot , dibinden kesilmesine rağmen kökünden sökülmediği için tekrardan bitip zarar vermektedirler. Demokrasi ve laiklik hatta insan hakları özgürlük üzerine bir şeyler yazılmalı ama zararlı otlar ve halen ne olduğuna karar veremeyen bu tipler için OKU demekten başka bir yolda yok. Ilimi bilimi dahi kuran OKUMAK sananlara bunu dahi demek boşunadır.
 12. Bekirin kızını peygamberinizin aldığı istediği , yani arkadaş arkadaşın kızına yürüdügü kötümü ? Soru bu Sayet sen arkadaşının kızı buluga ermişse ve nikahlada aldınsa iyimidir? Yapıyormusuniz bu tip islami tabanı olan uygulamaları ? Benim için kötü
 13. Ilahimasal

  Oruç neden var?

  Mevsim diyerek iddianı ortaya koyan sensin. Bu ( mevsim) iddiana karşı düşüncemi söyledim. Dön bak yazına mevsimden başka bir iddian yok. Ne yapmalıydım ? Ay diye belirtmedigin yerde olmayan üzerinden düşüncemi ZAN ederek mi kursaydım. Tıpkı sana "protestan" " fetocu " zannı ile davranış sergileyen islamcı gibi mi yazssaydım. Ne yazdıysan onun cevabını aldın. Mevsim dedin , cevabını aldın. Şimdide mevsim saçmalığını dahi savunamayan sen AY saçmalıgını ortaya koydun. Önce Mevsim saçmalığını savun. Bakarız Ay ' a
 14. Örnek ! Peygamber dediginiz kişi mesela Yaşıtı ! Ve arkadaşı olan bekirin kızına yürümesi. Hemde iki namaz arasında. Bu durum senin için ILAHI bir durum benim için MASAL olması haricinde kötü bir masal. Sen 55 yaşındaiken arkadaşının kızına hallenmeyi sünnet olarak yapabilirsin hemde iki namaz arası. Ama ben yapamam bre döl israfı. Var mı arkadaşlarından birinin kızına öğlen namazına mütakiben yürümek? Ben de peygamberim gibi arkadaşımın suratına baka baka senin şu körpeyi bana ver de icabına bakarım diyorsan buyur buraya yaz herkes sana iyisin yada kötüsün diyebilsin tabi burada yazabilmen midenin neler alabildiginide ortaya koyar.
 15. Yine saçma bir iddia ! Hangi kötülükten alıkoyar? İslama göre olanlardan ise bunun zamanı 10 dakikayı geçmez. 10 dakikadan sonra kötü dediğin şeylere devam mı ediliyor? 5 vakit bile olsa 50 dakika kötülükten alıkon ve diger kalan zamanlarını kötülük için geçir. Öyle mi ? Kötü görecelidir. Şahsen namaz kılmak için ayrılan sürenin kaytarılan bir zaman dilimi olduğunu düşündüğüm için üretimden çalınan bir kötülük olduğunu söyleyebilirim.
×
×
 • Yeni Oluştur...