Jump to content

Ilahimasal

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  27
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ilahimasal Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Ilahimasal

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Buradaki üyeligimi sonlandırırmısınız.
 2. Ilahimasal

  Türk ateistlerindeki gereksiz Alevi sempatizanlığı

  Üyelik nereden sonlandırılıyor ? Forumdaki talep yerini bilmiyorum. Aramak gibi zahmete giremem. Sonlandırabilirmisiniz. Beni uyarmışlardı. Bura ile alakalı.
 3. Ilahimasal

  Türk ateistlerindeki gereksiz Alevi sempatizanlığı

  Bir şeye veya olaya iyi veya kötü denmesinin anlamı ve felsefi gerekçesi nedir? Bu bir durum tespiti midir yoksa bir değer koyma mıdır? varsa cevap alalım.
 4. Ilahimasal

  Türk ateistlerindeki gereksiz Alevi sempatizanlığı

  Halen göremedik ! Ciddiyetinizi ve bilimselliginizi. Ahlak üzerinden Bir başkasının eleştirdiği toplulugun ahlaki! Duruşuna karşı verdigim cevaba , sizin atlayıp , beni tanımadıgınız halde sahsımın ahlak konusunu bilip bilmedigini konusmak gibi garip bir bilimsel duruşunuz var. Ahlakın tanımı , Etigin tanımı bu gün dilendiginde bulunup okunabilir. Anlaşılması ayrı bir konu. Ahlak konusu , ihtiyacı olan muhattabını bağlar. Sizi baglar mı baglamaz mı bu beni alakadar etmez. Varsa ahlaka ihtiyacınız gidin alın /anlayın. Neymiş benim bilmedigim o ahlak .
 5. Ilahimasal

  Türk ateistlerindeki gereksiz Alevi sempatizanlığı

  Senin tarzınla gidelim (ad hominem) Kanserdin ne oldu ? seni kanserden kurtarmak mümkün degil. Ahlak kanseri.
 6. Ilahimasal

  Türk ateistlerindeki gereksiz Alevi sempatizanlığı

  Ahlak ne ? Ateistim diyorsun ya ! Neyin ahlakı bu ? Ateist birisi senin gibi ahlaktan yada bir şeylere (vatan) deger vermek gibi kutsalları yoktur. Dogma diye işaret ettiğin kesimler gibi ahlak safsatası yapıp ateist im deme yada kullanma . Faşist olman ise ateist olmadığının kendi ağzından beyanıdır Biraz aptal birisine benziyorsun.
 7. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Muhammed dilediği kadını kendine alma yetkisini yazmış zaten. Kendini muhammed e sunan kadınlar diyerekte , muhammed in göremedikleri kendine gelsin diye bir kapı daha aralamış. Doyumsuzluk Azgınlık diyebiliriz ancak zeynep denilendeki mevzu o kadına şehvetle bakmanın daha ötesinde. Miras !!! Muhammed mirasını zeyd e bırakmak istemiyor. Hatta zeydin namusuna dahi göz koyuyor. Sokaktan birini cevirin ve muhammed demeden bu durumu sorun. Emin olun düm düz söver.
 8. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Biyolojik anne demedik. Kur-an da demiyor. Kur-da mümunlerin ANNESI deniyor. Anne Sizin dediginiz gibi kur-an da , SAYGIDEGER diye bir kelime YOK Kur-an a sadık olarak bizimle muzakere yapmanız gerekir. ANLAM yükleyerek degil. Kur-anı yazan ANNE diyorsa anne demeliyiz. Anlam katmak gerekirse Muhammed diye işaret edilen kişi , ismi belirtilen ZEYD in MIRAS dan yaralanamaması için zeyd i çok basit bir yöntemle saf dışı etmek için bu yöntemi kullanmış gibi görünüyor. Zeyd mirastan mahrum edilmiş diyebiriz. Yalnız neden bu işi çözmek için zeyd in eşi ile bu duruma çare bulma yoluna gitmiş!! Çok radikal ve incitici bir yol bu. Bir çok yeri kurcalıyorum , muhammed in evlatlığının eşini aldığı gibi bir başkasının , evlatlığının eşini aldıgını göremiyorum. Sonuç olarak Bu ayet denilen sadece muhammede özel bir durum gibi ve kendinden kalacak mirastan zeydi mahrum etmek için bunu uyguladıgı görünüyor. Hani kutsal falan bir durum arasak bile YOK.
 9. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Peki boşadıgın eşine ANNE hürmeti gösterebilrmiydiniz. Malum peygamberin eşi MÜMINLERIN ANNESI .
 10. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  "Zorluk çıkmasın" dan , belirtiğiniz 2 madde çıkmaz. Belirttiğiniz cümleler kur-an da YOK . Bu sizin yorumunuz. ZEYNEP dediginiz gibi . Zeynep te YOK. Sizim yorumunuz üzerinden gidersek. Muhammed onunla " içinde gizlediği " nedenden sebep evlenmişler. Bu kur -an da VAR. Bu sebepten yapılacak YORUM AŞK da olabilir. Gelinim ile nasıl !!EVLENEBİLİRİM de olabilir. " İceride gizlenen " i kaynaga göre irdelersek . Tanrı bu emrini muhammed içinde gizlerken mi , muhammed e bildirmiş ysonra mı? ( bunu siz açıklayabilirsiniz) Bu durum anlaşırsa , muhammed AŞK için mi yoksa görev için mi bunu yaptı biliriz. İceride gizlenen önceden ve aşk içinse ,Evli bir kadına bu hisleri beslemek kime yakışır ? Kime yarar. İceride gizlenen , görev için ve sonradan ise , sırf muhammedin haricinde kaç kişi evlatlığının eşlerine AŞK duyorduki , içinden çıkılmaz bir hal aldı. muhammed bu görevi kabul etti. Sormuştum kaç mümin ve mümine , evlatlığının eşine AŞK ile yanıp tutuşuyordu!! Toplumun tamamını bağlamayan bir konuda ,bir kaç kişi için bu emirde gelmez , muhamedde bu görevi kabul etmez öyle degil mi ? Kaynaga bakınca bir şey net Muhammed emir gelmeden önce içinde bir şey GİZLİYOR. gizlenen NE ?
 11. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Tamam muzakere edelim. Siz Muhammed , zeynebe aşık olmadıda diyemezsiniz. Bu Zeynep i unutmayın. Kuran yoruma açık bir kitap tır." İçinde gizlediği " anda yoruma muhtaçtır. Net değildir. Açıkta değildir Bu sebepten de içinde isitciside var , adnan oktarıda , fetosuda , akp zihniyetide .... neyse Bilinen islam tarihinde evlatlığının eşine aşık olan birisi YOK . Yoksa boşuna mı yazıldı Yoksa ! Birisine özel mi ?Varsa yazabilirsiniz. *********** Hasan Akcay diyor ki ; "Muhammed o aşığın önündeki engeli kaldırmak için görev evliliği yaptırılan elçidir. " ************** Bu durum müşriklerin evlatlıklarını oğul bilmesini " kan bagı olmadığını " anlatmak için di ..... galiba!!! Aşk nereden çıktı ? Muhammed in tanrısı , MÜŞRIKLERI memnun etmek için mi AŞK engelini kaldırdı ? Müşriklere kıyak geçildi mi diyorsunuz? Kur-an da muhammed , Zeynep aşkına dair bir bilgi yok diyorsunuzda , iste en başta unutmayın dedigim ,ZEYNEP ismine dair bir bilgi var mıda ! Zeynep diyorsunuz?a
 12. Ilahimasal

  Biz onlara, “Aşağılık maymunlar olun !” dedik.

  "Aşşağılık Maymunlar "! Bu bir hakaret , maymunların tamamına hakaret edilmiş. Hakaret eden için maymunlar toptan paketlenmiş. Maymunlar neden aşşağılık Maymunlar neyden daha aşsagılık Maymunların Neden böyle olduguna dair bir tek söz yok. "Maymunlar aşşagılık "diyip geçilmiş Haydi kutsal , ilahi , tanrısal tarafından bakalım. -Neden tüm maymunları aşagılık yarattınız ? -Muhammedi Dunya ya getirene kadar niye bu hayvancıklara " aşşağılık maymun " demedinizde onca tanrısal yıl muhammedi göndermeyi beklediniz? -muhammed den önce bu hayvancıklar àşşagılık olmak için ve birilerine benzetilmek adına onca sene ne yaptılar. Aşşağılık aşağılık ürediler mi ? Ayrıca sormayın gitsin !! Çok kutsal ve ilahi bir konu. Tapınmasak olmaz.
 13. Ilahimasal

  ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Görev , müşriklerin evlatlık kurumundan kopması diyordunuz! Siz Konuya cevap verirken , muhammed ve zeynep arasındaki ilişkiye dair olan bir paylaşıma cevap vermişsiniz ayrıca. Aşk açısından ! Konuya sadık kalırsak , başlıktaki isimlerden muhammed AŞK meselesine ilk örnek oluyor. Bu görevi yerine getirmiş diyende sizdiniz. İceride gizlenen AŞK ise bambaşka bir durumu ortaya çıkarıyor. Muhammed gelinine AŞIK olmuş ve bunu içinde gizlemiş. Zeynebin bu aşkta tarafı belli de degil.
×
×
 • Yeni Oluştur...