Jump to content

KuranMumini2698

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  346
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

KuranMumini2698 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

350 profil görüntüleme
 1. Oralara elçi gönderilmediğini nereden biliyorsun?
 2. Güvenilir kişilere verdiğin zaman bir sıkıntı olmaz. Elçi gidenler vahiy/mesaj sorumlu olacaklar. Ben bunu araştırdım ve buharlar birbirine karışmıyor. Allah, elçi gönderilmeyen hiçbir yeri yok etmez.(17:15) Elçi gitmeyenler ise iyilik-kötülük sorumlu olacaklardır.(2:110-2:272-4:85)
 3. Elçi gitmeyenler iyilik kötülüklerden sorumlu olacak(2:286) Benim dediğim buharlaşma olayıdır. Göllerin suyu yağmurla beslenir. Buharlaşma yoluyla okyanusların suyu minerallerden elenir. Buharlaşma, tatlı suyla acı su arasında minerallerin karışımını önleyen fiziksel bir engel oluşturur.
 4. O paralar görevlilere veriliri. Sen Afrika yardım etmek için aracı ediniyorsun. 9:60'da geçen ifade de budur. Resul'e sadaka falan vermiyorsun. Benim dediğim olayı araştır ve arasında engel oluşuyor. Muhammed'den sonra elçi geldi. Adı Reşad Halife. Sünni uydurmaları geç. İşgal falan yoktur. Sonradan uydurulmuş şeyler.
 5. 2:271-Sadakaları açıklarsanız bu da güzeldir. Ama onları gizler ve yoksullara bu şekilde verirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır; günahlarınızdan bir kısmını örter. Allah, Habir'dir, yapmakta olduklarınızdan gereğince haberi vardır. Kur'an'ı bütünlüğüne göre değerlendirin. Sadaka fakirlere veriliyor. Çalışanlarda ceplerine değil fakirlere veriliyor. Örnek olarak verirsem; Afrika para göndereceğin zaman aracı ile gönderirsin. O aracılarda 9:60'da geçen kişilerdir. Onlara elçi geldiyse iyilik-kötülüklerden sorumlu olurlar.
 6. Haberi olmayanlar Kur'an'dan sorumlu değildir.(2:286) Muhammed, tebliğ ile İslam'ı yaymıştır. Savaş ile İslam'ı yaymadı.
 7. O çalışanlar kime sadaka veriyorlar? Muhammed'e sadaka verilmediği çok açıktır. Çünkü Muhammed devlet başkanı.
 8. Bu engelden maksat "buharlaşma"dır. Göllerin suyu yağmurla beslenir. Buharlaşma yoluyla okyanusların suyu minerallerden elenir. Buharlaşma, tatlı suyla acı su arasında minerallerin karışımını önleyen fiziksel bir engel oluşturur.
 9. 58:12-13 ayetlerde Elçiye sadaka verin demiyor. Sadece sadaka verin diyor ve o sadaka da 2:217 ve 9:60 ayetlerine göre fakirlere verilir.
 10. 2:271 ayetine baktığın zaman benim dediğimi görürsün.
 11. 9:60 ayetinde fakirlere sadaka verileceği söylenmektedir. Onlara sadaka veriyorsun ve günahların bağışlanıyor.
 12. Burada şefaat yoktur. Ayete bakarsan sadaka verenlerin günahları affediliceği söyleniyor. Bu ayette şefaat diye bir şey yoktur.
 13. Kur'an'da iki tane şefaat vardır. İlki gerçeğe tanıklıktır.(78:38-20:109-43:86)Muhammed'in şefaati(gerçeğe tanıklığı) 25:30 ayetinde belirtilmiştir. Diger şefaat ise kurtarma/aracılık, Kur'an bunu yok sayıyor.(2:48)
 14. Kur'an'da nesh-mansuh yoktur. Kur'an'da çelişki yoktur. Sünnilere göre hadisler, Kur'an ayetlerini iptal ediyor. Veda Hutbesinde "artık akrabaya miras yoktur" hadisi ile Bakara 180 ayetini iptal ettiler. 300 ayeti nesh etmişler. 15:91-93 ayetlerini okuyun. Kur'an'ı nesh edenlere cevap veriyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...