Jump to content

KuranMumini2698

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  222
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

KuranMumini2698 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

136 profil görüntüleme
 1. Elli birinci ayette kendileriyle dost olmamız yasaklanan kitap halkının nitelikleri 5:57 ayetinde açıklanıyor. Kitap halkının arasında iyiler de var (3:113). Kitap halkının yemeği yenir, kızlarıyla evlenilir. 5:57 ve 60:8 ayetleri, diğer insanlar ve toplumlarla olan ilişkilerimizde bize temel ilkeleri verir. 5:69 ayeti bu konuda aydınlatıcıdır.
 2. 68:52 ayetini oku! Şuara 198-199 ayetlerde geçen "yabancı kişiler" Şuara 200'de veriyor. "Kalbi suçlu/fitne olanlar" demektedir. Ayetleri bağlamından koparmayın.
 3. KuranMumini2698

  Big Bang

  Furthermore, He settled to the heaven, while it was still gas, and He said to it, and to the earth: "Come willingly or unwillingly." They said, "We come willingly." Edip'in çevirisi budur. Arapça sözlüğe bakın "sümme" kelimesi hangi anlamlara geldiğini görürsünüz.
 4. KuranMumini2698

  Big Bang

  Arapça sözlükten bak! Edip Yüksel İngilizce çevirisinde "sonra" kelimesini değil "ayrıca" kelimesini kullandı.
 5. KuranMumini2698

  Big Bang

  Yanlış anlam vermişler.
 6. KuranMumini2698

  Big Bang

  "sümme" kelimesinin birçok anlamı vardır. İnanmıyorsan Arapça sözlükten bakabilirsin. Fussillet 9-12 arasında "sümme" kelimesi geçmektedir
 7. KuranMumini2698

  Big Bang

  Fussilet Suresi'nde geçen kelime "sümme" kelimesidir. Arapça dilinde "sümme" kelimesinin birçok anlamı mevcuttur. Fussilet Suresi'nde geçen ayetlerde "sümme" kelimesini "bir de,dahası" kelimeleri kullandığımız zaman sorun oluşmaz. Çünkü "sümme" kelimesinde "bir de,dahası" anlamlarda vardır. Meal çevirenler bu detaya bakmıyorlar. Genellikle ilk anlamı veriyorlar. Kur'an'ın bütününe göre anlam vermemektedirler.
 8. Çelişkilerini yaz.
 9. İbni İshak, Muhammed'den 100 yıl sonra yaşamış bir adam. İbni Abbas'ın öyle dediğini nereden biliyor ?
 10. KuranMumini2698

  Big Bang

  Kur'an'da Dünya'nın geçmişi 7000 yıldır ayeti nerede geçiyor ? Kur'an'ın hangi ayetinde "evren oluşmadan önce Dünya mevcuttu" ?
 11. KuranMumini2698

  Big Bang

  Ben dinlerden bahsetmedim. Evrenin başlangıcı olması insanların dine inanmasını gerektirmez. Yazdığım yazıda "evrenin başlangıcı var dindar olun" diye bir şey söylemedim. Ateizm ile Bilimin çeliştiğini ortaya koydum.
 12. Hadis kitaplarından Emevi devletinin uydurduğu tarih kitaplarından sözde delil getirmen çok saçma. Kendi içinde çelişkiler mevcut olan kitaplardan delil getiriyorsun.
 13. Bu iki ayetin birlikte inmediğinin kanıtı nedir ?
 14. Hangilerinde zırvalamışım ? Bu iki ayetin birlikte inmediğinin kanıtı nedir. Enfal 65'de sabırlı olursanız 1/10 vermektedir. Enfal 66'da ise zaaflarınızın olduğunu söylüyerek 1/2 vermektedir.
×
×
 • Yeni Oluştur...