Jump to content

ApollonTheGod

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  47
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ApollonTheGod Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

313 profil görüntüleme
 1. ApollonTheGod

  Kaç yaşında ve neden

  Dini savunmaya çıktığım lise yıllarıydı, okuldaki feminist deneycilerin, "Erkeklere birden fazla eş var, biz de çok erkek istiyoruz" laflarına, mürekkep yalamış halimle "Biyolojik olarak 9 ay içinde taşıyacağın kişiye muhtaçsın, dediklerin de deli saçması" gibi boş laflar etmiştim. Oysa kafam yeteri kadar çalışmamış ki, saf iyilik içeren cennetin katmanlı olduğu saçmalığı, çöpteki pisliklere beslenen cinler saçmalığı, hatta bizim inşaat ettiğimiz evlerde yaşayan cinler, karısını kendi elleriyle muhammede siktiren zavallı zeyd gibi basit şeyleri göremedim. Dini savunduğumda müslümandım, ama ne namaz vardı ne oruç, ağzımızdan küfür eksik olmazdı, bir hevesls takım tutar gibi tuttuk onu. Şimdi ne galatasaraylıyım ne de müslümanım.
 2. ApollonTheGod

  Herkese merhaba

  Hoş geldin Hoşçakal.
 3. ApollonTheGod

  Mükemmel bir ateist olmam lazım...

  Çünkü basit. Tehlikeli ve zararlı olsa da, enerji tasarrufu sağlayabilecek bir yöntem. Ayrıca kime göre kötü Hah, sonunda akıllıca bir yazı yazmışsın, bak işte, elemanın birinin neden dinden çıktığını doğru bildin. Sorunlar şöyle: 1. Bir tren rayı var, makası değiştirmezsen tanımadığın bir insan ölecek 2. Sokakta küçük bir çocuğa saldıran bir erişkin gördün, çocuğun kıyafetlerini yırtıyor 3. Kapının önünde önceki yazdan beslediğin kediyi gördün, bir deri bir kemik kalmış.. ... .. . Böyle uzar gider, fakat sabahın bu saatinde uzatılacak başka şeyler var. Yukarıdaki 3 örnek de, hiçbir şey yapmamanın bir sorumluluğu olduğunu anlatıyor aslında. Daha da senin anlayacağın dilden söyleyeyim, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir". Ha, müslümanlar ne diyorlar bu konuda, allah gelmiş, dünyaya yollamadan önce şartları fısıldamış herkese, herkes de kuralları bilerek inmiş falan. Basbaya saçmalık, nerden baksan. Şimdi, komşunu aç bırakmamayı öğütleyen bir söz denmiş, fakat bunu diyen arkadaşın emir aldığı kişi, ne hikmetse hiçbir sorumluluk almıyor. Hassiktir, ama nasıl? Neden sorumluluk almıyor peki? 1. Bunun için gücü yetersiz, -Haşa olur mu hiç öyle şey 2. Bunu bilerek ve isteyerek yapmıyor -Nasıl ya, koskoca allah çocuğun tecavüzüne göz mü yumacak 3. Yapmak istiyor, ama gücü kalmamış -Lafı uzatma amk, sadede gel işte. Yani özetle, herhangi bir işe el atmanın getirdiği sorumluluk varken, o işe elini bile uzatmamanın da bir sorumluluğu olabiliyor. Fakat müslümanlar, sado-mazo fantezilerinden olsa gerek, bir şekilde allahın aslında bu sorumlulukları almayarak, kötülüğe göz yumarak, çok daha kutsal şeyleri hedeflediğini düşünüyorlar. Hayatınızı zehir ediyorsunuz, hadi onu geçtim, bizim hayatlarımıza da el uzatıyorsunuz, peki onu da hallederiz, yetişkin sayılırız, ezdirmeyiz kendimizi, Fakat ağaç yaşken eğilir, beynini sulandırdığınız çocuklar da sizler gibi oluyor, beyinlerinde sekelli, tuhaf dogma davranışlarla dolaşıyorlar. Temennim, yeni neslin aklının bulandırılmayıp büyümesi yönünde.
 4. ApollonTheGod

  Hastaya küfreden doktor

  Hiçbir şey, olayı bilmiyoruz zira. "Aralarında ne gibi bir anlaşma var, Doktor söz vermiş mi" gibi sorularla uzar gider. Doktorların yaptığı meslek her ne kadar hassas olsa da, onlar da birer insan ve onlar bir şeyi eksik yaptıklarında maliyeti gördüğünüz gibi çok büyük olabiliyor. Yazmışsın zaten, bu gibi kişiler az değil, hatta bunlardan birisi de benim. Küfürden rahatsız olmayacağını düşündüğüm birine bir olayı küfürle anlatmak beni rahatsız etmiyor. Sinirlendiğinde ise mevzu seviye atlıyor, karşıdakinin hassasiyeti pek umurunda olmuyor, çünkü o sırada kendini en doğal ve anlaşılır olduğunu düşündüğün şekilde anlatmaya çıkmış oluyorsun, sonra "Vay efendim, yaşlı kadına hakaret ettin" Türk Ateist çok iyi yakalamış aslında, sorun iki insanın birbirini anlamamasından kaynaklı, hatta bu ikilide bir haksızın olması şartı bile yok.
 5. Bugün haber olmuş, ve bu gibi örnekler hiç az değil. Bu gibi haberlere yorum yazmayı doğru bulmuyorum, elemanın birisi olayın ortasında, sonunda kamerayı açıp kayda başlıyor. Yasal olarak yapılan suçu kaydediyor, pekala anlaşılabilir. Fakat kamerayı açtıktan sonra kendisini tutuyor, kurallara ayrı bir uyuyor ya, sinir bozucu iş, bu. Doktor haklı mı, hayır, haksız. Çeken kadın ne kadar haklı, tartışılır. Mevzunun tamamına hakim değiliz, haber kaynaklarında doktorun doğru dürüst ifadesi bile yok. Fakat halk için doktorun yaptığı yanlış yeterli. İşte tam da bu konudan doktora şiddetin haklılığından yürümüşler. Ayrıca öbür tarafı da var, "Adamı sinir etmişler", "Koronadan dolayı doktorlar çok zor durumda" gibi cümlelerle doktoru aklamaya çıkmışlar. İkisi de düşünmeden yapılmış, kendine benzeyeni koruma içgüdüsünün dışa vurumu gibi. Unutulan şu, herkes insan amk. Doktora şiddet, memura şiddet, seks işçisine şiddet, kadına şiddet.. Bu gibi terimleri, alt kategoriler olarak görüp, oradan ayrı dallar olarak ilerlemek süreci hızlandırıyor olabilir. Fakat ben, her insanın önyargısız, etkilenmeden bunları karşılayabileceğini sanmıyorum. Bu gibi dalları, göze bata bata çıkarınca, sonrasında gördüğümüz şey "Düşman Doktor" "Pislik Erkekler" "Lanet travestiler" gibi absürt genellemeler oluyor. İnsanların kötü davranışları var, kötülüğe göz yumma gibi bir davranışları da var, bunların bizi rahatsız etmesinin doğal olduğu açık, ama insanlar böyle düşünmeyip, yani genelden özele doğru gelmektense, "O doktor, doktorlar orospu çocuğudur, suratına vurulasıdır" gibi önyargılara kapılıyorlar. Yani ben bu gibi haberlerin, insanların davranış ve kararlarını kötü etkileyebileceğini düşünüyorum. Polis ve askerleri bilerek yazmadım, onlar emir kulu. Onların görevdeyken bu gibi şiddetlere yol açmalarını başka bir başlıkta tartışırız
 6. ApollonTheGod

  Ateist olmak istiyorum . Ne yapmam lazım pampiş

  Kim bilir hangi hayat standartlarından vazgeçtin de böyle konuşuyorsun. Zaman geçip gidiyor, ve TARDIS'imiz yok. Bugünü, şu anı bilerek, hissederek yaşamak varken düne takılmak ya da gelecekten medet ummak saçmalık.
 7. ApollonTheGod

  Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

  Batman mı Spiderman mı? -Baydırman
 8. ApollonTheGod

  Tayyibe neden oy veriyor sunuz?

  Ahlaksızlığın sebebi akp falan değil, jenerasyon hala değişemedi, daha zaman var. Ama zaman geçtikçe ne olacak onu söylemek benim işim değil. 97'de baklava çalan çocukları hapis cezasına çarptıran bu milletti, tayyip akp yaftasına hiç gerek yoktu. Bu gibi olaylardanbbirkaç yıl sonra ise halk, sevgilisini seçti, başa geçirdi. İleri ya da geriye gittiğimizin pek bir önemi yok. Temel sorun şanlı halkımızın ahlak algısının yanlışlığı, ve bunu bana en iyi anlatan tıp etiği öğretmenlerim. Ne kadar doğru söylüyorlar, ahlak kesin doğru, yanlışlanamaz değildir diye, ahlak sadece o toplumda kabul görülen kurallar, etikten her ne kadar uzak ve kokuşmuş olsa da. Son ekleme, "insanın doğuştan getirdiği ya da sonradan kazandığı birtakım tutum ve davranışların tümü." Yaşadığımız ülkede evrimsel süreçle gelen o ahlak, terbiyesiz ve iğrenç sayılıp, sonradan kaybedilen bir şey olup çıkıyor.
 9. Özet geçtiğin iyi olmuş, zira salak din heyecanına bürünen yüzlerden gına geldi. Geçen de atmıştım, yine atayım: İnsanlar böyleler, ne yazık ki onlara hak vermek saçmalık, onlardan bir şey beklemek de evdeki köpeğin konuşmasını beklemek gibi olmaya başladı. Önüne 1 yudum su olan bardak getirseler, 1 yudum suyumu içtim oh, diyecek vardır. Geri kalanı nerde amk demek de var. Yukarıdaki sözde şahsı var sayıp, lider kabul etmeleri de bunun bir sebebi. Özetle, neyin nasıl olduğunu onlara anlatmanın bazen hiçbir faydası olmuyor, çünkü tek istedikleri açlıktan ölen çocuklara yardım edemeyen allah, oğlan çocuklarına tecavüz, kız çocuklarına sünnet, ötesi değil.
 10. ApollonTheGod

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Tamam, sürtünmesiz ortamı kur, Hatta şöyle yap sen, sürtünmesiz bir uzayda arabaya bin dümdüz uç, arabanın tepesine de küçük bir pervane yerleştir, onu da dinamoya bağla Aa doğru sürtünme yoktu..
 11. ApollonTheGod

  İlginç Fizik Soruları

  Kurşunu 1 atm basınçta buhar edebilene helal olsun, şimdilik öyle bir şey ne duydum ne de gördüm.
 12. ApollonTheGod

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Mühendisler boku bokuna çalışıp sistemin ısı çıkışını falan hesaplıyorlar, hepsi aptalın önde gideni zaten. Sahi sistemden bir ısı kaybı vardı değil mi? O iş yattı heralde. Eskişehir'desin çık gez diyecem de, bu kafayla bunlara sarar hayallere dalarsın sen. Zengin olunca bul beni.
 13. ApollonTheGod

  İlginç Fizik Soruları

  Peki bir sıvının buhar basıncının çevre basıncına eşit olması nedir? En basitinden başlayalım, buhar nedir, Buhar, gazın kritik sıcaklığından alçak bir sıcaklıkta sıvı veya katı da olabilmesidir. Örnek odandaki bardağın içindeki sıvı su ve ortamdaki gaz formundaki su. Su kaynama noktası olan 1 atmosfer basınç altında kabul ettiğimiz 100 santigrat derecenin çokça altında, hatta soğuk su, şu terleten günlerde içilecek tarzdan. Havadaki gaz formundaki su da ona yakın değerde bir sıcaklıkta, işte bu nasıl oluyor da, kaynama noktasının altında olan bir sıvı, o ortamda gaz halinde de bulunabiliyor İşte bunun sebebi maddenin uçucu olması Niye bu ikisi? Maddenin buhar olarak bulunma olasılığı ne kadar yüksekse, o ortamda yarattığı buhar basıncı da yüksek olacaktır, ta ki denge fazına ulaşana kadar. Yani sıvı-gaz dengesinin oluşturduğu buhar basıncı çevre basıncına eşit olduğunda sıvı kaynamaya başlayacak ve hızla gaz formuna dönüşecek. Senin sorun ise bir o kadar eksik. 1 kilogram su nerede kaç derece, kurşun hangi formda nerede, kaç derece. Tamamen boşluk. Kurşunun ve suyun hal değiştirme ısısını bulmak pek zor değil, al sana ikisi Konuya biraz hakim olup soru sorsan bu mevzu çıkmazdı, direk olarak işlemler yapılır önüne konulurdu.
 14. ApollonTheGod

  Mükemmel bir ateist olmam lazım...

  Birisi işsiz arıyor anlaşılan. Şu kayıp korona günlerinde bile açılıp bakılmayacak bir video daha. Al sana sarı mikrofon
 15. ApollonTheGod

  Aşk ya da sevgi adını siz koyun

  Çekirge taşı kapar oldum da dermiş. Neyse. Senin sorunun yanıtına gelirsem, @anibal bir akademisyen, yani bir öğretmen nihayetinde. Ben olucam doktor, o da örnek alınası bulduğum birisi, neden olmasın yani. Hayatımıza kimler giriyor sesini taklit ediyoruz, kimisinin farkında olmadan içerliyoruz, konuşurken sahip olduğun larynx pozisyonu bile değişiyor vs vs. Son formumuz olmaması dileğiyle diyeyim, adaptasyona devam..
×
×
 • Yeni Oluştur...