Jump to content

ApollonTheGod

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  63
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ApollonTheGod Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

486 profil görüntüleme
 1. Fırsat buldukça, merak eden istediği haltı yer, yiyor da.
 2. ApollonTheGod

  Hayvanların kendi pisliğini yemesi?

  Böyle boktan bir konunun hiç cevaplanmamasına şaşırmadım.
 3. ApollonTheGod

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  Eski yazarlardan hiç cevap gelmemiş. Birkaç yıl önce ben de bu soruyu sormuştum buraya, cevap basitti: -Olması için bir sebep yok. Biz sadece biyolojik makineleriz, kanımızdaki hormonlar, kafamızın içindeki çakan nöronlardan ibaretiz. Aslında bu kötü haber değil, hatta daha çekici bir haber var. Makine programlanabiliyor, koşullanıyor. Buna bir takım şeyler sebep oluyor; yaşadığın çevre, başından geçenler ve belki de en önemlisi, bunları algılayışın. Böylece kanlı canlı bir makine olmuş oluyorsun, yaptıkları, en büyük amacı olan üremeye
 4. Konu başlığına cevap: %20 öldüren bir hastalık yaşlılarca gerçekten önemsenirken, %80 öldürmeyen bir hastalık gençler tarafından hiç önemsenmeyebilir. Yani, iş sende ve tedbirlerinde bitiyor.
 5. ApollonTheGod

  Hayatta her şey neden ters gidiyor?

  Belki bir şekilde mümkündür, ya da değildir, kıçından testosteron al. İntramusküler enjeksiyon yani. 2-3 güne düzelirsin. Süperfizyolojik dozdan bahsetmiyorum, seni normale çekecek kadar. Fakat şunu da biliyorum ki, dünya ve Türkiye buna hazır değil. Sebebi belki SSRI'ların getirisi olsun, belki de testosteronu öcü hormon bilmemiz olsun; bu böyle.
 6. Forumlar eskisi gibi değil, durum güncellemesi gibi attığımız hislerimize, artık Twitter "Gel buraya" diyor. Ama yazılanlarda birilerinin yanmakta olan ateşi tekrardan harladığını seziyorum, en iyisi ateşi onu harlayana doğruca püskürtmek.
 7. ApollonTheGod

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Bizim eve de gelsin, kalabak su ara sıra geçmiyor, apartmanın önüne bıraksın..
 8. ApollonTheGod

  Yalvarırım bana yardım edin.

  Halter kaldır. Kafan yerindeyse bisiklet sür. Gerekirse acizler gibi koş, sür, kaldır, çünkü acizlerden pek farkın yok şuan.
 9. ApollonTheGod

  Bu nasıl bir hastalıktır?

  Paracelsus da bir şeyler demiş vaktinde, düşünüp kafa yormak okuyana kalsın: "The dose makes the poison" Burada asıl cevabım Smile'a,şeker ve ekmeği kes diyemezsin, kabul. Hatta ben şeker ve ekmek yemeden aylar geçirdim. Tüketmek zorunda kalmadım, tüketme ihtiyacı duymadım ama bu söylemekle kurala bağlanacak bir şey değil. Akşama kadar bir şey yiyememek gibi, fakat intermittent fasting ismini takmadan. Bu mevzuya da hiç şaşmadım, hatta açıp baktım. Boyuma göre bir iki kiloyla kaçırıyorum. Zaten mekik de çekmem, dakikada 57 tane falan çektir
 10. ApollonTheGod

  Bu nasıl bir hastalıktır?

  Onun mutlu olup olmadığı beni aşar ama senin alıntıladığın kocaman yazıda, "TEŞHİS KONULMASI İÇİN BİR ŞEYLER İHMAL EDİLMİŞ OLABİLİR, YA DA OLMUŞ" gibi bir şey yazıyor. Yani yine anlamadıysan, "KLAVYEDEN TEŞHİS KOYMAMIŞ". Ve çok doğru olarak da, işin ucunu bırakmaması için, tıp fakültesine gitmesini söylemiş. Böyle kulaktan dolma bilgilerle, komşudan alınan öğütlerle iş yürümüyor maalesef. Şeker zararlı, çok kötü, şeytan... Peki ne yapsın onu kullanan, derdi bitmiş gibi bir de onu mu sarsın başına. Keto diyet yazmayı uygun görecekse, psikiyatr'ı görür. Ne
 11. ApollonTheGod

  Fizik Kanunları Nedir?

  Kopernik insanı merkezden uzak tutarak güneş sistemini açıklamış. Bu örnek gibi, bazı soruların cevaplarını almak için sahip olduğumuz yanılsamaları ne kadar en aza düşürdüysek, sonuçlar o kadar anlamlı oluyor.
 12. ApollonTheGod

  Fizik Kanunları Nedir?

  Kanun, teori olsa da olmasa da, evren işleyecek. İşleyişi hiç değişecek mi, değişti mi, şimdiki evren eskisi ile aynı mı, bunlar başka sorular. Ama sırf doğaya anlam verelim diye çabalarımızın sonucu olan şey, evrenle birbirini gerektirmemeli. Evren var ki, kanun ve teori ile açıklamaya çalışabiliyoruz. Biz olmasak, ne kanuna ne de teoriye hiç de gerek kalmayabilirdi.
 13. ApollonTheGod

  İlginç Fizik Soruları

  Bahsettiğin merkezkaç'lar merkür ve venüse ne yapmamışlar ki, hala küre kalmışlar?
 14. ApollonTheGod

  Ateizm Derneği de bulunsun buralarda

  Diyecem, lan hiç mi görmedin. Baya boylu poslu adamlar, popolarına pipi kaçmasından hoşlanıyorlar, ergen bile uyanır bu mevzuya.
 15. ApollonTheGod

  Kan grubunuz nedir?

  Her şeyi sıralamışsın zaten, ne anladık bu işten?
×
×
 • Yeni Oluştur...