Jump to content

uygur

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  82
 • Katılım

 • Son ziyaret

uygur kullanıcısının paylaşımları

 1. Konu başlığında ve içeriğinde iktidara atıf yok.Kurtuluş savaşındaki kadınlar ile suriyeden göçen kadınlar karşılaştırma yapılmış. Sunni suriyeliler Esad tarafından potansiyel suçlu olarak görülüyor. Suçu ispatlanana kadar herkes masumdur diye bir söz var. Ayrıca pkk yıllarca baba Esad ve SSCB tarafından desteklendi.
 2. Balkan göçmenleride suriyeliler gibi kaçtı. Kaçtı diye aşağılamamak lazım. Suriyelilerin ayrıca hem devlet baskısı var hemde terorist grupların baskısı var sığınacak yerleri yok.
 3. uygur

  Ve Ekrem İmamoğlu yeniden başkan

  Ekrem imamoğlunun kazanmasına sevindim ama kendilerine benzeteceklerinden korkum var. Umarım benzemez.
 4. uygur

  Sizce nasıl özgür olunur?

  Kapitalizminde sosyalizminde tanımı bellidir. Amerikada korparatizm uygulanması onu kapitalizmin tanımından çıkartmıyor. Korporatizm üretim araçlarını özel mülkiyetten çıkartmıyor. Nasyonal sosyalizme sosyalist ismini verenlerde senin gibi mantık ilkelerinden haberi yok.
 5. uygur

  İlginç Fizik Soruları

  1980 yıllardan kalma bir kitaptı.Bulabilsem resmini atacağım. 4 bit ile referans gerilimini 16 eşit parçaya bölebileceğimiz söyleniyordu.Ama bölünmüyor. Ölçtüğümüz değeri karşılaştırıp ikili sayı sistemine çeviriyordu yani. 16 voltu kolaylık olsun diye verdim. 4 bit ile kaba ölçme olur zaten.8 bit daha uygun. 8 anahtar ve 9 direnç ile referans gerilimi 256 eşit parçaya bölünebilir mi peki?
 6. uygur

  ademle havvanın, oğulları hakkında...

  Celal şengöre çok benziyor.
 7. uygur

  Dedim dedim inanmadınız, bak n'oldu şimdi?

  Enkaz alıp daha büyük işler yapan diğer devletleri görünce Kemalistlerin yaptığı sıfır kalıyor. çekoslovakya,polonya,bulgaristan,japonya,rusya vb. Gerçi bunlardan bazıları geçmişte hızlı atak yaptığı halde günümüzde çöküş içindeler.
 8. uygur

  Nihal Atsız'ın kaleminden Nurculuk

  Türkçünün kafatası Türk çıkmamış. Büyük birlik partili aynı zamanda nihal atsız hayranı olan biride bana Türk değilsin deyip kafatasımın arkasında çıkıntı olup olmadığına bakmıştı. Kendisinde o çıkıntı hiç yoktu.
 9. uygur

  Dedim dedim inanmadınız, bak n'oldu şimdi?

  O zamanlarda deli imiş. Osmanlıyı din için övüyorlar. Ama Osmanlıda dinini koruyacak teknoloji ve bilim yoktu. Demiryollarını almanlara ingilizlere döşettirdi. Süveyş kanalını fransızlara yaptırdı. Elinde para kalmayınca silahda alamadı çöktü gitti. Ağızdan dolma tüfeği icat etmişsin ama geliştirememişsin. Buhar makinesi icat olmuş üreten fabrikan yok. Demirçelik fabrikan bile yok. ilkel yöntemler ile top döküyorsun.Ürettiği toplarda dökme demirden olduğu için çelik kadar sağlam değil. Bu yüzden yivli topda üretemiyorsun. Adamlar selülozdan barut üretimine geçmişler. sen hala inek gübresinden sızan nitrat tuzlarından kalitesiz barut yapmaya çalışıyorsun. Gerçi kemalistlerde aynı ama osmanlıya göre bir numara iyiler.
 10. Budizm konusunda ultra master ciosuyum yazmışsın o yüzden sordum.
 11. tummo solunumu (meditasyonu) hakkında bilgisi olan var mı? Nasıl yapılıyor bu meditasyon? Yabancı dilim yok googledan doğru dürüst bilgi bulamıyorum. Ben kendi bildiğim meditasyonu yapınca donuyorum.Subzero gibi. Vucut sıcaklığımı artıran yöntemi öğrenmem gerekiyor. @fezadabirtürk @karamsarhuman yazılarınızdan bu konularla ilgili gibi görünüyorsunuz.
 12. uygur

  Aytunç Altındal FETÖ' nün Kökeni

  Geçmişte iran büyükelçilik çalışanlarıda birini öldürmüştü. Dokunulmazlıkları olduğu için ülkelerine gönderilmişti. Türkiye'nin yapacağı tek seçenek arabistanın bütün elçilikleri kapatmak.Bütün ilişkileri sonlandırmak. Ama yapamazlar.Araplar sebze meyve alıyorlar.Biz ise petrol.
 13. Ateist öyle soru sormaz. Bu müslümanların kafalarında canlandırdığı ateist . Buna kendisi çalıp kendisi oynamak denir. Kuran ayetleride kendisi çalıp kendisi oynuyor zaten.
 14. 12 eylülden sonra okul ve askerlik günlerim aklıma geldi. Papağan gibi istedikleri cümleleri tekrarlatınca beyin yıkayacaklarını zannediyorlar.Ama yıkanmıyor. Ruhsuz duygusuz robot gibi insan oluyorsun.
 15. uygur

  Forumdakı herkese, özel bir başlık.

  sayfalar tutacağı için yazmak zor geliyor.
 16. Bir metre suyun basıncı 10 metre su basıncını nasıl yeniyor? Bunu açıklayacak kişi aranıyor forumda?
 17. uygur

  Matematik Soruları Paylaşalım

  Eşit çaplı birbirlerine değen 4 kürenin aralarındaki boşluktan geçen en büyük kürenin çapı nedir?
 18. uygur

  Ihvancı Mursi geberdi

  Bizim cumhurbaşkanı gibi naylon eğitim almamış adam.
 19. uygur

  Ihvancı Mursi geberdi

  Camilerden Mursi için giyabi cenaze namazı çağrısı yapılıyor.
 20. uygur

  Ihvancı Mursi geberdi

  sisi hükümeti mursi hükümetinden farklı bir şey yapmamışken sloganvari bir şekilde övmek aptallıktır.
 21. uygur

  İlginç Fizik Soruları

  Buna benzer devreyi dijital voltmetreyi anlatan bir kitapta görmüştüm. Anahtarlara isim vermedim onlarıda direnç isimleri ile adlandırın. Anahtar kapalı 1 Açık 0 olacak. Bu devrenin girişine 16 volt veriyoruz. Bu dört anahtar ile E direnci uçlarından 0,1,2,3,4,5,...14,15 volt değerleri arasında istediğimiz değeri alamadığımız halde neden alınmış gibi anlatıyorlar?
 22. uygur

  Sizce nasıl özgür olunur?

  Hiçbiri. Herşeye(bilgi, madde,enerji,doğa) bağımlıyız.Bağımlı olanın özgür olması imkansızdır.
 23. uygur

  sayik erol tangut denen sahtekar

  Bu adamın dokunulmazlığı var.
 24. yeniden başlatınca ağ geçidi ip adresini yanlış atadı . Dns değiştirdim bakalım ne olacak.
×
×
 • Yeni Oluştur...