Jump to content

322

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  51
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

322 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. 322

  Allah'ın "Sütün" Nasıl Oluştuğunu Bilmemesi!

  Allah’ın varlığına, birliğine emare ve delillerden birisi de hayvanlardır. Allah (cc), içtiğimiz hâlis ve tam gıda olan sütü, hayvanların içinde kan ve fışkı (arasın)dan hâsıl etmektedir. Artık ilmen sabittir ki, canlının yediği gıda, midede ve bağırsaklarda sindirilir. Atılacak artık madde bağırsaklarda kalır; sindirimle hasıl olan kan ise bir kısım guddeler tarafından emilir ve kan damarlarına sevk edilir. İlk tasfiye böyle yapılır. Bunun ardından, süt guddelerine gelen kanın bir kısmı bu guddelerdeki hücrelere besin, bir kısmı da memeler musluğunda süt haline gelir. Modern ilim, hayvanın yediklerinin süt haline gelebilmesi için, onun midede sindirilmesini müteakip önce fışkıdan, pislikten ayrıldığını ve sonra da kandan ayrıldığını söylüyor. Kur’ân’da, “min beyni fersin ve demin” ifadesiyle, “Kan ve fışkı arasında iki tasfiyeye tabi tutularak, meme musluklarında süt haline gelir.” buyuruyor. Bunu, on dört asır öncesinde Kur’ân’la haber veren Allah Resûlü’nün (asm) şahsen bilmesi şüphesiz mümkün değildi. Bunu ona, Kur’ân vasıtasıyla öğreten Allah’tı. Ne sen ne de bu yazıyı hazırlayan o malum site ne de her şeyi bilen Allah'ın, memelilerde sütün nasıl oluştuğu hakkında en ufak bilgiye sahip değilsiniz. "Sindirim artığı ile kan arasındaki oluşum" nasıl bir tanımlamadır? Gerekli hormonlar salgılanmadıktan bu hayvan veya insan(memeli) istediği kadar besin tüketsin o süt yine oluşmaz.
 2. Nahl 66 Gerçekten süt veren hayvanlarda da sizin için ibretler vardır. Zira, onların karınlarından, bağırsak içeriği, sindirim artığı ile kan arasındaki oluşumdan gelen, içmek isteyenlere, içimi kolay hâlis bir süt içiriyoruz. Ayetten de anlaşıldığı üzere Kuran'ın Allah'ı sütün "sindirim artığı(bok) ile kanın" bir araya gelmesi sonucu oluştuğunu söylüyor. Yani "Kainatın yaratıcı", "Her şeyi bilen", "Ol diyince olduran" Allah sütün nasıl oluştuğunu bilmiyor! Peki "Sütün" nasıl meydana geldiği hakkında bilim bize ne söylüyor?
 3. 322

  Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

  Be Hey Cahil! Süt bezi nedir, doğum sonrasında süt bezlerinde süt üretimine sebep olan hormonun ismi nedir bunları da mı bilmezsin?
 4. Kuran olarak bildiğimiz kitap Arap Milletine özgü bir kitaptır. Kuran'dan Mekke ve çevresinde yaşayan Araplar sorumlu tutulmuştur. Dili Arapça'dır. Peygamberi de yine Araptır. Yani Kuran dediğimiz kitap evrensel değil bölgesel bir kitaptır. Müslümanlar tarafından "Kutsal" olarak kabul edilen Kuran'da bu durumu kanıtlar nitelikte ayetler mevcuttur. İbrahim 4 Biz, her gönderdiğimiz Peygamberi, ancak bulunduğu kavminin diliyle gönderdik ki, onlara apaçık anlatsın. Artık, Allah dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de hidayete erdirir. O, her şeye galibdir, hükmünde hikmet sahibidir. Buradan anlaşıldığı üzere her Peygamber ancak sorumlu tutulduğu kavmin diliyle gönderilmiştir. Muhammed'de Arap kavminden sorumlu tutulmuş bir Peygamberdir yani diğer kavimleri(milletleri) ilgilendiren bir durum yoktur. Muhammed'i Peygamberi olarak kabul eden birisi de Arap kavminden yani Arap milletinden olduğunu kabul etmiş olur. Secde 3 Yoksa: "Onu kendisi uydurdu" mu diyorlar? Hayır o, senden önce kendilerine hiçbir uyarıcı gelmemiş olan bir kavmi uyarman için uyarman için Rabbinden (gelen) haktır. Umulur ki doğru yola ererler. Bu ayetten de Muhammed'in sadece "bir kavmi" uyarmak için geldiğini anlıyoruz. Özellikle "bir kavmi uyarman için" kısmına dikkat edin. Kavimler demiyor "bir kavmi" diyor. Yani Muhammed'in bir kavmi(Arap kavmini) uyarmak ile görevlendirildiğini anlıyoruz. Meryem 97 Onunla (Kur'an'la) takva sahiplerini müjdeleyesin ve direnen bir kavmi uyarasın diye onu senin dilinle kolaylaştırdık. Bu ayetten de yine Kuran'ın sadece tek bir kavmi(Arap kavmini) uyarmak için ve yine o kavmin dili(Arapça) ile gönderildiği anlatılmış. Yasin 6 Ataları uyarılmamış bir kavmi uyarman için (gönderildin). Çünkü onlar gaflet içindedirler. Yine Muhammed'in tek bir kavmi(Arap kavmini) uyarmak için gönderildiği anlatılmış. Şimdi Müslüman bize soruyor "Neden Müslüman değilsin?" diye, üstüne bir de "Cehennemde Odun" olacağımızı söylüyorlar. Peki o zaman söyleyen Ey Müslümanlar! Kuran'ın sadece "Arap kavmi" için gönderildiğini ve Muhammed'in de yine sadece "Arap kavminden" sorumlu olduğunu kanıtlar nitelikte bu kadar fazla ayet varken Biz Türkler sadece "Arap kavminin" sorumlu tutulduğu Kuran'a nasıl inanalım? Zaten Kuran'ın kendisi diyor bu Kitaptan sadece "bir kavim" sorumludur o da "Arap kavmidir" diye...
 5. 19 mucizesi gerçek olsaydı sadece Kuran'ın "Kötü" bir Tanrı tarafından yazıldığı ispatlamış olacaktı. İçerisinde bunca kötü ayetler(vurun, öldürün, esir alın, cariye alın) olan bir kitabı ancak "Mazoşist" bir Tanrı veya "Ruh hastası" bir insan yazmış olabilir.
 6. 322

  Miras Ayetlerinin Çözümü

  @Emre Karaköse'ye şunu sormak lazım. Madem ki kendisi bu kadar çok şey biliyor, Kuran'ın nesiller boyu yanlış anlaşıldığını ama Kuran'ı en doğru şekilde kendisinin anladığını savunuyor. O halde bu bildiklerini neden Diyanet İşleri Başkanlığına veya İslam İşbirliği Teşkilatı gibi yerlere anlatmıyor? Neden İslam Dünyasına aslında tüm bildiklerinin yanlış olduğunu, en doğrusunu kendisinin bildiğini anlatmıyor? Yoksa kendisinin "doğru" olarak kabul ettiği şeyleri anlattığı zaman "Mürted" damgasını yemekten mi korkuyor?
 7. Kuran'ın içinden türlü türlü sayı sistemleri çıksa bile bu Kuran'ı kurtarmaya yetmez. Kuran'ın içerisinde yüzlerce kötü ayet(vurun, öldürün, esir alın, cariye alın) olduktan sonra o kitap benim için Tanrı kelamı filan olamaz. Bu kötü ayetler bu kitabın içerisinde olduktan hangi sayı sistemi olursa olsun Kuran'ı kurtarmaya yetmez.
 8. 19 denilen şey aslında Edip Yüksel'in bir tarafından uydurduğu, Numerolojiden ibaret olan ve insanlara "Mucize" diye uydurduğu bir sayı sisteminden fazlası değildir.
 9. 322

  haber kanallarında sürekli neden para konuşuluyor?

  Ekonomik Kriz olan bir ülkede bu konuların konuşulması sence gayet normal değil mi?
 10. Klasik bir 19'cu işte. Ortada ne bir kaynak var, ne de başka bir şey. "Allah orada bunu demek istemedi, şunu demek istedi" dışında başka verecek cevapları yok. Hayır yani eğer savunduğun şeyin gerçekten doğru olduğundan bir Müslüman olarak bu kadar eminsen bak Dünya çapında hizmet veren Uluslararası İslam Teşkilatları var, ne bileyim Türkiye'de Diyanet var. Git buralara anlat derdini diyecem ama sizin bir tarafınız yemez bunu yapmaya çünkü anında sizi Mürted ilan ederler. Bu gerçeği bildiğiniz içinde ancak böyle forum köşelerinde konu vs. açabiliyorsunuz. Ayrıca bizim gibi Deist/Ateist insanları tekrar İslam'a geri kazandırmaya çalışır gibi böyle konular açman gerçekten saçmalık. Biz 1 günde bu dini terk etmedik o yüzden burada yazdığın deli zırvası şeyleri gören herhangi bir Deist/Ateist tekrar bu dine geri dönmez aksine bu dinden biraz daha soğur. Zaten şu savunduğunuz şeylere sadece Edip Yüksel ve onun müridleri dışında inanan başka bir kesim yok ki onlarda Müslümanların belki de %1'ini bile temsil etmiyor.
 11. 322

  dinciler neden şiddet ve hakarete başvurur ?

  İslam'ın temelinde zaten bu yok mu? Dinden çıkanı öldürün, Din Allah'ın oluncaya kadar savaşın vs. burada yüzlerce örnek sıralanabilir. Senin o bahsettiğin dincilerde, kitapları onlara ne emir ederse onu uyguluyorlar.
 12. 322

  KURAN SÜREKLİ HAKLI ÇIKMAYI SÜRDÜRÜYOR

  Ayetin Arapçası yukarıda ve sen hala ''Devekuşu yumurtası şeklinde yuvarlattı diyor Arapçasına bakarsanız'' cevabını veriyorsun. Ulan ayetin Arapçası yukarıda işte be adam, bul oradan göster işte eğer bu dediğin şey yazıyorsa. Senin elinde farklı bir Kuran var da bizim haberimiz mi yok? Bozuk plak gibi ''Arapçasına bak'' demek dışında daha başka bir cevap veremedin. Biz sanki burada Çincesine bakıyoruz...
 13. 322

  KURAN SÜREKLİ HAKLI ÇIKMAYI SÜRDÜRÜYOR

  Al sana Arapçası işte. Söyle bakalım bu ayetin neresinde yumurta gibi yuvarlattı yazıyor?
 14. 322

  KURAN SÜREKLİ HAKLI ÇIKMAYI SÜRDÜRÜYOR

  @Emre Karaköse, kendi sitenizde Naziat 30'u ''Bundan sonra da yeri yayıp deve kuşu yumurtası biçiminde yuvarlattı'' şeklinde bir tarafınızdan sallayarak çevirmişsiniz veya savunduğunuz kitabın Arapçasında ne yazdığını kontrol etmeden bu ayeti bir yerden kopyalamışsınız. Naziat 30'un Arapçasına baktığımız zaman ''deve kuşu yumurtası biçiminde yuvarlattı'' şeklinde bir bir şey yazmıyor. وَالْأَرْضَ بَعْدَ ذَٰلِكَ دَحَاهَا WAL ARDA: VE YERYÜZÜNÜ BA DA: SONRA ZALİKE: BU DEHA HA: YAYDI NAZİAT 30: Ve yeri, bundan sonra yaydı. Bu kadar kısa bir ayetten nasıl oluyor da ''deve kuşu yumurtası biçiminde yuvarlattı'' gibi uzun bir cümleyi çıkartıyorsunuz gerçekten garip. Ondan sonra da size ayetlere takla attırıyorsunuz dediğimiz zaman hemen laga luga yapmaya başlıyorsunuz. Daha savunmaya çalıştığın kitabın Arapçasına bile bakmamışsın ne yazıyor diye.... Ebubekir Sifil'i ne kadar sevmesem de böyle durumlarda sizin gibilere gerçekten ağzının payını veriyor.
 15. 322

  Allahın ben yaptıklarımdan sorumlu değilim demesi

  İslam öncesi Araplarına göre, üvey evladının eşiyle nikah kıyılması büyük günahlardan biriymiş. ''Cahiliye'' diye bir taraflarınızı yırttığınız o dönemde bile bu iğrenç olay yasaklanmış. Peki Muhammed bu yasağı neden kaldırıyor? Tabi ki de Zeynep'i haremine almak için. O, Allah denilen putta zaten hemen Muhammed'in karı kız işleri ile alakalı hemen ayet göndermiş bu olaydan sonra. Zaten şu Kuran'da önce bir olay oluyor, o olayın ardından hemen Muhammed'in Allah'ı araya girip başlıyor ayetleri göndermeye. Benim büyüdüğüm topluma göre, öz veya üvey evladının geliniyle evlenen adam en hafif tabiriyle şerefsizdir.
×
×
 • Yeni Oluştur...