Jump to content

322

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  58
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

322 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. 322

  Faiz neden haramdır?

 2. Bunları bana değil, İslam'ın güç kaybetmesini fırsat bilip alttan alttan Hristiyanlığı pompalayan misyoner tayfasına anlatacaksın. Zaten bu Misyoner tayfasının bizim "İslamcı" veya "Yobaz" olarak tarif ettiğimiz insanları Hristiyan yapmakmış gibi bir dertleri yok. Bunların tek derdi İslam dinini terk etmiş insanları bulmak ve onları Hristiyanlık dinine kazandırmak. Bunu da genellikle İslam dininin pisliklerini ortaya dökerek yapıyorlar ama bunu yaparken Hristiyanlık dinini de şirin göstermeye çalışıyorlar.
 3. 322

  TÜM BEYAZ BATI HALKLARI TÜRKTÜR

  Senin gibi bokunda boncuk arayan dangalaklar "Y-DNA Haplogruplarını" araştırırsa Türk insanı ile Avrupa insanının çok farlı haplogruplara sahip olduğunu görür. Tabi senin gibi dangalaklar kaynak olarak oturma organını kullandığı için böyle gerizekalıca konular açarak kendisini rezil etmekten öteye gidemiyor.
 4. Ne yazık ki Türklerde dahil olmak üzere Orta Doğu'da yaşayan milletler o kadar gerizekalı ki İslam'dan kurtulduktan diye sevinirken giderler başka bir din çukurunun içine düşerler ki bu şuan bile gerçekleşiyor. İslam'ın her geçen gün güç kaybettiği şu günlerde gerek bu forumda ve diğer bir çok ortamda alttan alttan "Hristiyanlık" pompalanıyor. İslam'ın güç kaybettiğinin farkında olan Hristiyan Misyonerlerde kendi inançlarını İslam'a alternatif olarak sunmaya çalışıyor, kısmen de başarılı oluyorlar. Yani İslam'dan kurtulduktan diye sevinirken büyük bir ihtimal başka bir inanç çukurunun içene düşeceğiz gibi hissediyorum. Şuan ki gidişat bu duruma işaret ediyor.
 5. 322

  Kur-an'ı Kendime Göre Yorumluyorum, İtirazı Olan Varmı?

  Dünya üzerinde 1 Milyon tane Müslüman varsa zaten her birinin kendi İslam anlayışı var, her birinin ayetlerden çıkardıkları anlam farklı. Birde sen Kuran'ı kendine göre yorumlamışsın çok mu?
 6. 322

  Allah'ın "Sütün" Nasıl Oluştuğunu Bilmemesi!

  Allah’ın varlığına, birliğine emare ve delillerden birisi de hayvanlardır. Allah (cc), içtiğimiz hâlis ve tam gıda olan sütü, hayvanların içinde kan ve fışkı (arasın)dan hâsıl etmektedir. Artık ilmen sabittir ki, canlının yediği gıda, midede ve bağırsaklarda sindirilir. Atılacak artık madde bağırsaklarda kalır; sindirimle hasıl olan kan ise bir kısım guddeler tarafından emilir ve kan damarlarına sevk edilir. İlk tasfiye böyle yapılır. Bunun ardından, süt guddelerine gelen kanın bir kısmı bu guddelerdeki hücrelere besin, bir kısmı da memeler musluğunda süt haline gelir. Modern ilim, hayvanın yediklerinin süt haline gelebilmesi için, onun midede sindirilmesini müteakip önce fışkıdan, pislikten ayrıldığını ve sonra da kandan ayrıldığını söylüyor. Kur’ân’da, “min beyni fersin ve demin” ifadesiyle, “Kan ve fışkı arasında iki tasfiyeye tabi tutularak, meme musluklarında süt haline gelir.” buyuruyor. Bunu, on dört asır öncesinde Kur’ân’la haber veren Allah Resûlü’nün (asm) şahsen bilmesi şüphesiz mümkün değildi. Bunu ona, Kur’ân vasıtasıyla öğreten Allah’tı. Ne sen ne de bu yazıyı hazırlayan o malum site ne de her şeyi bilen Allah'ın, memelilerde sütün nasıl oluştuğu hakkında en ufak bilgiye sahip değilsiniz. "Sindirim artığı ile kan arasındaki oluşum" nasıl bir tanımlamadır? Gerekli hormonlar salgılanmadıktan bu hayvan veya insan(memeli) istediği kadar besin tüketsin o süt yine oluşmaz.
 7. Nahl 66 Gerçekten süt veren hayvanlarda da sizin için ibretler vardır. Zira, onların karınlarından, bağırsak içeriği, sindirim artığı ile kan arasındaki oluşumdan gelen, içmek isteyenlere, içimi kolay hâlis bir süt içiriyoruz. Ayetten de anlaşıldığı üzere Kuran'ın Allah'ı sütün "sindirim artığı(bok) ile kanın" bir araya gelmesi sonucu oluştuğunu söylüyor. Yani "Kainatın yaratıcı", "Her şeyi bilen", "Ol diyince olduran" Allah sütün nasıl oluştuğunu bilmiyor! Peki "Sütün" nasıl meydana geldiği hakkında bilim bize ne söylüyor?
 8. 322

  Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

  Be Hey Cahil! Süt bezi nedir, doğum sonrasında süt bezlerinde süt üretimine sebep olan hormonun ismi nedir bunları da mı bilmezsin?
 9. Kuran olarak bildiğimiz kitap Arap Milletine özgü bir kitaptır. Kuran'dan Mekke ve çevresinde yaşayan Araplar sorumlu tutulmuştur. Dili Arapça'dır. Peygamberi de yine Araptır. Yani Kuran dediğimiz kitap evrensel değil bölgesel bir kitaptır. Müslümanlar tarafından "Kutsal" olarak kabul edilen Kuran'da bu durumu kanıtlar nitelikte ayetler mevcuttur. İbrahim 4 Biz, her gönderdiğimiz Peygamberi, ancak bulunduğu kavminin diliyle gönderdik ki, onlara apaçık anlatsın. Artık, Allah dilediğini sapıklıkta bırakır, dilediğini de hidayete erdirir. O, her şeye galibdir, hükmünde hikmet sahibidir. Buradan anlaşıldığı üzere her Peygamber ancak sorumlu tutulduğu kavmin diliyle gönderilmiştir. Muhammed'de Arap kavminden sorumlu tutulmuş bir Peygamberdir yani diğer kavimleri(milletleri) ilgilendiren bir durum yoktur. Muhammed'i Peygamberi olarak kabul eden birisi de Arap kavminden yani Arap milletinden olduğunu kabul etmiş olur. Secde 3 Yoksa: "Onu kendisi uydurdu" mu diyorlar? Hayır o, senden önce kendilerine hiçbir uyarıcı gelmemiş olan bir kavmi uyarman için uyarman için Rabbinden (gelen) haktır. Umulur ki doğru yola ererler. Bu ayetten de Muhammed'in sadece "bir kavmi" uyarmak için geldiğini anlıyoruz. Özellikle "bir kavmi uyarman için" kısmına dikkat edin. Kavimler demiyor "bir kavmi" diyor. Yani Muhammed'in bir kavmi(Arap kavmini) uyarmak ile görevlendirildiğini anlıyoruz. Meryem 97 Onunla (Kur'an'la) takva sahiplerini müjdeleyesin ve direnen bir kavmi uyarasın diye onu senin dilinle kolaylaştırdık. Bu ayetten de yine Kuran'ın sadece tek bir kavmi(Arap kavmini) uyarmak için ve yine o kavmin dili(Arapça) ile gönderildiği anlatılmış. Yasin 6 Ataları uyarılmamış bir kavmi uyarman için (gönderildin). Çünkü onlar gaflet içindedirler. Yine Muhammed'in tek bir kavmi(Arap kavmini) uyarmak için gönderildiği anlatılmış. Şimdi Müslüman bize soruyor "Neden Müslüman değilsin?" diye, üstüne bir de "Cehennemde Odun" olacağımızı söylüyorlar. Peki o zaman söyleyen Ey Müslümanlar! Kuran'ın sadece "Arap kavmi" için gönderildiğini ve Muhammed'in de yine sadece "Arap kavminden" sorumlu olduğunu kanıtlar nitelikte bu kadar fazla ayet varken Biz Türkler sadece "Arap kavminin" sorumlu tutulduğu Kuran'a nasıl inanalım? Zaten Kuran'ın kendisi diyor bu Kitaptan sadece "bir kavim" sorumludur o da "Arap kavmidir" diye...
 10. 19 mucizesi gerçek olsaydı sadece Kuran'ın "Kötü" bir Tanrı tarafından yazıldığı ispatlamış olacaktı. İçerisinde bunca kötü ayetler(vurun, öldürün, esir alın, cariye alın) olan bir kitabı ancak "Mazoşist" bir Tanrı veya "Ruh hastası" bir insan yazmış olabilir.
 11. 322

  Miras Ayetlerinin Çözümü

  @Emre Karaköse'ye şunu sormak lazım. Madem ki kendisi bu kadar çok şey biliyor, Kuran'ın nesiller boyu yanlış anlaşıldığını ama Kuran'ı en doğru şekilde kendisinin anladığını savunuyor. O halde bu bildiklerini neden Diyanet İşleri Başkanlığına veya İslam İşbirliği Teşkilatı gibi yerlere anlatmıyor? Neden İslam Dünyasına aslında tüm bildiklerinin yanlış olduğunu, en doğrusunu kendisinin bildiğini anlatmıyor? Yoksa kendisinin "doğru" olarak kabul ettiği şeyleri anlattığı zaman "Mürted" damgasını yemekten mi korkuyor?
 12. Kuran'ın içinden türlü türlü sayı sistemleri çıksa bile bu Kuran'ı kurtarmaya yetmez. Kuran'ın içerisinde yüzlerce kötü ayet(vurun, öldürün, esir alın, cariye alın) olduktan sonra o kitap benim için Tanrı kelamı filan olamaz. Bu kötü ayetler bu kitabın içerisinde olduktan hangi sayı sistemi olursa olsun Kuran'ı kurtarmaya yetmez.
 13. 19 denilen şey aslında Edip Yüksel'in bir tarafından uydurduğu, Numerolojiden ibaret olan ve insanlara "Mucize" diye uydurduğu bir sayı sisteminden fazlası değildir.
×
×
 • Yeni Oluştur...