Jump to content

mirasyedi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  540
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

mirasyedi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

337 profil görüntüleme
 1. Felsefeciler kendilerini öznelciler,duyumcular,nesnelciler diye üçe ayırmışlar. https://tr.wikipedia.org/wiki/Materyalizm_ve_Ampiryokritisizm Lenin bu kitabında Ernst Mach ve onun takipçilerini eleştiriyor.Direk onları direk ruhçu olmak ile suçluyor.Madde gerçektir duyumlarımız zihnimizde tasarladıklarımız gerçek değil diyorlar. Ernst mach gibiler ise ne kendimizi ne de çevremizi biliriz diyor.Sadece duyumlarımızı biliriz diyor.Kendisi duyu yanılsamaları üzerine araştırma yapmış.Onları nasıl gerçek kabul ettiğini anlamasamda kendimi bu düşünceye yakın görüyorum. Ruhçular ise sadece kendimizi biliriz diyorlar.Diğerlerini yanılsama olarak görüyorlar.
 2. mirasyedi

  Elektronları gözlemlemek

  Konu başlığı atomlar ile ilgili değil.Elektronlar soruluyor. Atomlar aynı anda iki yarıktan geçmiyor. Elektronlar ise tek bir yarıktan geçmiş olduğu gözlemlendiği halde aynı anda iki yarıktan geçmiş gibi karşı ekranda iz bırakıyor.
 3. Başımı sağa sola yatırınca başımın açısı kadar gözlerim ters yöne dönüyor. Sırtüstü yatınca başımı sağa sola yatırınca gözlerim dönmüyor.Bu iç kulak denge organı ile açıklanabilir. Ama ayakta iken bedenimi başımı sabit tutup sağa sola yatırınca gözlerim dönmüyor. Bunun sebebi nedir?
 4. @DreiMalAli aynaya hiç bakmadığın için sorum ilgini çekmedi galiba.
 5. mirasyedi

  NIETZSCHE DELİREREK ÖLMÜŞTÜR

  NIETZSCHE fazla düşünmekten değil frengi hastalığından öldü. Aforizma yazmak dışında bir yeteneğide yok zaten.(yazdıklarının çoğu eski doğu bilgelerinin sözlerinden alıntı zaten)
 6. İngiltereden alınan kredilerle açılmış bir universitede okudum. Alınan krediler ile sadece ingilterede bulunan işyerlerinden alışveriş yapabilirsin şartı vardı. Satılmayan ürünlerini satmak için bu yola başvuruyorlar. Bunlar küçük işvereni desteklemek için değil büyük işverenleri desteklemek için kuruluyor.
 7. Dini kitaplar günlük hayatınızda hiçbir işinize yaramıyorsa neden foruma atıp reklamını yapıyorsunuz?
 8. mirasyedi

  AKP-İllüminati ilişkisi

  http://positivists.org/blog/olaf-simons https://twitter.com/olafsimons Bu tarihçi illuminatiyi en iyi bilen kişilerden biri. Almanca ingilizce biliyorsanız illimunati hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Pozitivizm felsefesini uygulayan ilk ülkelerden biri olduğumuz için Türklere karşı özel ilgisi var.
 9. mirasyedi

  Ingilterede bulunan 1370 yillik kuran

  Linuxda "sha19sum Kuran.iso" komutu ile Kuranın gerçek olup olmadığı bulunabiliyor.
 10. Ölçme gözlem yoksa bilimde yok.O konuda haklısın.
 11. Yeni doğmuş çocuğun benliği vardır. Her çocuk farklı tasarım ile doğar. Kopyalananlar aynı benliğe sahip olurlar.(analog sistemlerin birebir kopyalanması imkansız) Ama farklı ortamda oldukları için benlikleri değişir. Öğrendiği mekanı geçmiş bilgisi ile kıyaslama yapacak sonuçta.
 12. Benlik dediğin şey hafızandaki bilgiler. Başka bir bedene göç etmem imkansız. Analog çalışan sistemde birebir kopyalama imkansız zaten.
 13. mirasyedi

  Elektronları gözlemlemek

  Phenomenon Can be explained in terms of waves. Can be explained in terms of particles. Reflection Refraction Interference Diffraction Polarization Photoelectric effect http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/mod1.html#c2 Bu tabloda sadece fotoelektrik etkide tanecik özelliğinin yanında soru işareti yok.Diğerleri şüpheli.
 14. Gözlerin bu hareketine mekaniksel açıklama bulamadım. https://en.wikipedia.org/wiki/Gimbal https://en.wikipedia.org/wiki/Camera_stabilizer @ck789 yazılımsal olarak kamera titremesi nasıl önleniyor? İnsan beynide belki yazılımsal düzeltme gibi görüntüyü düzeltiyordur. İnsan gözlerinin hareketi koklea ile de bağlantılı. https://tr.wikipedia.org/wiki/Koklea Üç boyutlu oyunlarda sağa sola ileri geri yatmadığım halde yatmış gibi mide bulantısı yaşıyorum.
 15. Metafizik bir durum yok.Ölçümler ortada. Alın aynayı karşınıza başınızını sağa sola yatırın.Gözlerinizdeki dönme olayını göreceksiniz. Dönme açısı kişiden kişiye değişebilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...