Jump to content

mirasyedi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  717
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

mirasyedi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

534 profil görüntüleme
 1. mirasyedi

  Din ve hipnoz

  Müslüman olmak için Self Hipnoz yöntemi biliyorsan söylede müslüman olalım. Benim çevrede hipnoz yapmayı bilen yok.Doktorlar bile bilmiyor.
 2. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  gecelerin süresi artar. t1=bir gün 86400 (saniye) t2=? saniye m=dünyanın kütlesi (kilogram) r1=eylemsizlik yarıçapı (metre)https://en.wikipedia.org/wiki/Radius_of_gyration r2=Kutuplar buzlar eridikten sonraki eylemsizlik yarıçapı E=dönme enerjisi ( joule) bu formülden dönme enerjisi bulunur. E=(m*r1*pi)/t enerji eşitliğinden faydalanıp r1 yerine r2 yazılırsa bir gün kaç saniye olduğu bulunur. t2=(m*r2*pi)/E Kutuplardaki buzlar eriyince r2 eylemsizlik yarıçapı artacağı için gecelerin süresi artar. düzgün kürede eylemsizlik yarıçapı =4r/3pi Dünyanın eylemsizlik yarıçapını hesaplamak zor.
 3. Bende benzer sorular sormuştum cevap alamamıştım. Bana gözlemlenilmeden ölçülmeden etkileme saçma geliyor. Ama kuantum dolanıklık olayında kopya tanecikler birbirlerini taklit ediyorlar. uzak mesafelerde olsa birine müdahele yapılırsa diğeride etkileniyor.
 4. örnek verin derken açık kod yada algoritma demek istedim. slaytlarda sınırlı bilgi veriyorlar. Sözlük karşı tarafa nasıl iletiliyor yazmıyorlar. sözlükte yer alan karekter veya karekter grupları sayısı 256 aşarsa ne yapılıyor anlatmıyorlar. sendende şikayetçiyim.programını yazıp yayınlamıyorsun.Verimli olup olmadığını göremedik.
 5. mirasyedi

  En Pahalı Tablolar

  Gerçekçi olmayan resimler fazla yetenek gerektirmiyor. O yüzden bu resimlere verilen yüksek fiyatları saçma buluyorum.
 6. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  vakum altında bir uçtan bir uca sürekli gidip gelir. hava varsa sürtünmeden dolayı merkeze doğru giderek yaklaşmaya başlar.Belli bir süre sonra merkezde durur.
 7. mirasyedi

  Atakan'ı seven sevmeyen herkesin yorumları nasıl acaba?

  Bu kişilerde unutma diye birşey yok. Tek sefer okumaları yeterli. Okuduğu kitapdaki cümleleri hatasız şekilde aktardığı için akıllı gibi görünüyorlar. Ama aptaldırlar.Papağandırlar yani.
 8. Kayıpsız sıkıştırma algoritması örnekleri verin. Açık kaynak yazılımlarda bile kapalı kodlar var.(Örneğin kütüphaneler)
 9. mirasyedi

  Kader ve Özgür İrade

  Hiçbir şey belirleyemezsin.Nasıl ki bilgisayarlar yazılı kod dışına çıkamıyorsa insanda çıkamaz. @EK gibi Yapay zeka örneği vermeyin.Aynı şartlar altında yapay zekada aynı sonuçları verir. İki insandan biri farklı davranıp cennetlik diğeri cehennemlik oluyorsa bu insandan kaynaklanmaz. İnsanın yazılımınıda yaşadığı çevre şartlarınıda değiştiren ALLAH'tır. Ya yazılımı yada çevre şartları değişmiştir.
 10. mirasyedi

  Kader ve Özgür İrade

  Yoktan var etme ile dört kenarlı üçgen aynı şeydir. 1-ALLAH'In olduğu yerde yokluk olur mu? 2-ALLAH yoktan var ettiği varlığı kendisinin olmadığı mekanda mı yaratıyor? 3-yokluktan varlık ortaya çıkar mı? 4-Yoktan var olan varlığın özelliklerini ALLAH belirliyorsa bu varlık özgür olabilir mi?ALLAH'ın çizdiği snırların dışında çıkabilir mi? ALLAH'In hakimiyeti ile gerçekleşiyor ise insanın özgürlüğü nerede? Özgür olmak bağımlı olmamaktır.
 11. mirasyedi

  Kader ve Özgür İrade

  ALLAH dört kenarlı üçgen yaratablilir mi? ALLAH'ın hakimiyeti dışında bir olay gerçekleşebilir mi? ALLAH'a bağımlı olmayan varlık var mıdır? cevaplarını bekliyorum.Hatalı olan kim bakalım? boşver benim panteist olup olmadığımı.Konu ben değilim.
 12. mirasyedi

  Kader ve Özgür İrade

  Ya özgürümdür ya değilimdir.Ortası olmaz bunun. İntihar edende edemeyende özgür değildir. ALLAH dilerse intihar eder dilemezse intihar etmez.
 13. mirasyedi

  Kader ve Özgür İrade

  Özgür değilim ki ölünce özgürlük bitsin. Ayrıca şartlara göre (şartları ALLAH belirler) ölmeyi isteyebilirim. Özgür insan şartları kendi belirler başkası belirlemez.
 14. mirasyedi

  Din ve hipnoz

  https://en.wikipedia.org/wiki/Anatoly_Kashpirovsky Bu adam yaşına göre çok dinç duruyor.Spor geçmişide varmış. Sayfası rusça olduğu için hakkında fazla bilgi öğrenemedim.
 15. mirasyedi

  Kader ve Özgür İrade

  Alıntıyı bölemedim.Enter tuşuna basınca eskiden bölünüyordu. Bu yazdıkların nasıl özgür olduğumu açıklamıyor. varlığımda birikimlerimde benim eserim değil. ALLAH'tan başka baskı altında tutan yok. Tutan mı var? istediğin başlığı açabilirsin. Bana faydası olmasada belki başkasına faydası olur.
×
×
 • Yeni Oluştur...