Jump to content

mirasyedi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  22
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

mirasyedi Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

33 profil görüntüleme
 1. mirasyedi

  Akıl ve Zihin gelişir mi?

  Kendin ile çelişen birisin. Yaşlandıkça zor geldiği için forumda detaylı bilgi bile vermiyorsun.Hesap yapma kabiliyetinde sıfır zaten. İhtiyar heyetinde yaşlıların seçilme sebebide hafıza ve zekalarının güçlü olması değil . Gençler duygularını kontrol edemedikleri için. Yaşlı biri kendine küfür edilse umurunda olmaz.Genç olan küfür edene bir tane yumruk atar.
 2. mirasyedi

  Akıl ve Zihin gelişir mi?

  Hipnoz çok tuhaf bir şey bazılarında işe yarıyor. Bir arkadaşım italyancayı kısa sürede bir ay gibi öğrenmişti. Çevremde hipnoz yapan biri olsa bende denemek isterdim. Self hipnoz ile başarı sağlayamadığım için bilen birininde bana faydası olacağını zannetmiyorum. Hipnoz edilemeyen kişilerdenim galiba.
 3. mirasyedi

  asosyallik

  ukala @anibal için daha uygun.
 4. mirasyedi

  Akıl ve Zihin gelişir mi?

  Aklın net bir tanımı yok. Ben akılı descartes gibi duyu verilerinden fark ve benzerlikleri bulma yeteneği olarak tanımlayacağım. Yaşlandıkça duyularının hassasiyeti azalacağı için benzerlikleri bulma yeteneği artacak ama farkları bulman zorlaşacak. Zihin ise bellek hafıza demek. Yaşlandıkça hafıza ve belleğinin kapasitesi azalacak.Bunları geliştiremezsin. zeka ise hızlı işlem yapma yeteneğidir.Hafızan azaldıkça daha hızlı işlem yapacağın için zeka artmış gibi görünebilir.Ama sahip olduğun bilgin azalacak.:)
 5. mirasyedi

  17 Ağustos 1999 Depremi ile ilgili efsaneler

  Birde o ışıklardan bazıları deprem esnasında trafoların üstünde bulunan elektrik kesicilerden kaynaklanıyor. Oluşan ark bir metreye kadar uzuyor.
 6. mirasyedi

  hızlı yürümek mi koşmak mı

  Askerde 30 cm yüksekliğindeki tabureye 300 defa inip çıkarttılar. Nabzı dakikada 120 üstünde olanlara koşmayı yasaklamışlardı. Diğer sporları yapabiliyorduk. Benim nabzım 180 üstü çıkmıştı doktor sayamamıştı.
 7. mirasyedi

  17 Ağustos 1999 Depremi ile ilgili efsaneler

  Ben alev topu görmedim.Denizin üstü izmit körfezi boydan boya kıpkırmızı ışık olmuştu.Neon lamba ışığı gibi. Birde sahilde kumda küçük delikler görmüştüm.Çevresindeki kumlar bile erimişti. Hadi ben imkansızlıktan kayıt altına alamadım.Bilim adamları neden kayıt altına almıyor bu tür olayları anlamıyorum.Yattıkları yerden maaş alıyorlar.
 8. mirasyedi

  Tekrar yazmasını istediğiniz üyeler

  Sokakta görsem yolumu değiştiririm. Çok gıcık bir tipi var. Rene descartese benziyor.
 9. O kadın haritada gösterilen bu ülkelerden birinde yaşasaydı taşlanarak öldürülecekti. Girdiği dinin ne boktan bir din olduğunu bilmiyor.
 10. mirasyedi

  Tekrar yazmasını istediğiniz üyeler

  @Dehri @thecrow @serabis @Pante @korelmis @ANTİATEİST şimdilik aklıma gelenler bunlar.
 11. mirasyedi

  Silinen dosya hakkında

  Güzel uygulama ama sadece resimleri gösteriyor. 5 sene önce yazıcıya gönderdiğim resimi buldum.
 12. mirasyedi

  Allah insanları yakmak için yaratır.

  Seçerken kimin tasarladığı beyni kullanıyorsun? Beyninin çalışma şeklini sen mi tasarladın? Tasarlamadığın bir şeyin yaptıklarından sorumlu tutulabilir misin? Mesela ben unutkanım hafızam iyi değil. Bunu düzeltmem asla mümkün değil. Bu sorunu çözdük diyelim ikinci aşama da bu hafızada tutulan bilgileri karşılaştırmak için yorulmayan hata yapmayan hızlı çalışan bir beyine ihtiyacım var. Bunuda yapmam mümkün değil. Kusurlu olan beynimin hatalarından sorumlu tutulamam. Benim sorumluluğum nerede?
 13. mirasyedi

  Silinen dosya hakkında

  Cep telefonlarında çöp kutusu simgeside yok. Çöp kutusu simgesi olsa çöp kutusunu kafanda canlandırıp yerde olan çöp kutusuna attığını sanmışsın derdim. Belleklerde veriler silinmiyor silinmiş gibi yapılıyor. Bellekte silmiş olduğun verilerin bulunduğu aynı adreslerin üzerine başka veri yazılması gerekiyor. Çöp kutusunu boşaltmadığın için yedeğide orada olabilir. Çöp kutusuna erişmek için ben asusun dosya yöneticisini kullanıyorum. Çöp kutusunu gösteren çok az uygulama var.
 14. mirasyedi

  Allah insanları yakmak için yaratır.

  İnsanın İradesi insanın elinde mi Allah ın elinde mi? Eğer insanın elinde dersen İnsanın iradesini tanrılaştırırsın. Şirk koşmuş olursun. Şems süresinde nefse birtakım kabiliyetler veren ,iyilik ve kötülükleri ilham eden kimdir?ALLAH dışında başka tanrıların mı var? http://www.kuranmeali.com/Sayfalar.php?sayfa=594 Şems Suresi (Mekkî - 15 Ayet - Nüzul: 26 Mushaf:91) Bismillâhirrahmânirrahîm. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Güneşe ve kuşluk vaktindeki aydınlığına, güneşi takip ettiğinde aya, onu açığa çıkarttığında gündüze, onu örttüğünde geceye, gökyüzüne ve onu bina edene, yere ve onu yapıp döşeyene, nefse ve ona birtakım kabiliyetler verip de iyilik ve kötülüklerini ilham edene yemin ederim ki, nefsini kötülüklerden arındıran kurtuluşa ermiş, onu kötülüklere gömen de ziyan etmiştir.
 15. Evrim nesne değil eylemdir. Güneş bu verdiğin örnekde eylemin sebebi olan nesnedir. Eylemler nesneler olmadan tek başına anlamları yoktur. Bu yüzden evrim şuna yol açıyor buna yol açıyor demek aptallıktır. Sınırsız salaklığını verdiğin örnek ile göstermişsin.
×
×
 • Yeni Oluştur...