Jump to content

mirasyedi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  243
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

mirasyedi Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

148 profil görüntüleme
 1. mirasyedi

  müslümanlara bir fizik sorusu

  Soru fizik sorusu ama cevabı fizik ile alakalı değil. Daha hızlı dönmesi kuvvet uygulandığı için olmuyor. Dönen cismin kütle merkezini değiştirdiği için hızlı dönüyor. Tanrı enerjiyi, kuvveti,kütleyi. kütlemerkezini vb şeyleri değiştirebilir ama matematik kuralları tanrıdan bağımsızdır.Hiçbir tanrı onları değiştiremez.
 2. mucize olmayan ne var? Mucize olmayan yok ise veya her şey mucize ise mucize kelimesi anlamsız oluyor.
 3. Bu çamurdan yuva yapan arı şekile hiç dikkat etmiyor. Altıgenmiş uzunmuş kısaymış umurunda değil.
 4. @akılsızşuursuzatom Çocukken pergel ile çizdiğim ilk şekil. Hatta bu şekili autocad sınavında sormuşlardı. En hızlı ben çizmiştim. Sebebi ben hesap yapmadan çizmiştim. Bazı şeyleri başarmak için hesap kitap gerekmiyor.Bilinçsizce pergelle oynayan herkes bu şekili çizebilir.
 5. Matematik açısından en uygun olup olmadığı kişiden kişiye değişir. Ama altıgen arılar için en uygun şekil.
 6. Ölçebildiğim, gözlemleyebildiğim,deneyebildiğim şeyler dışında bir şey bilmiyorum. Onu teistlere sor.
 7. Arılar matematik bilmezler. Sadece kendi etrafında dönüp yuvarlak petek yapmaya çalışırlar. Altıgen şekile dönüşmesi ise ağızlarındaki kıskaçların tam kapanmaması yüzünden. Yuvarlak şekildeki petek duvarlarında kalın olan yerler kıskaçlarının aralarındaki boşluğa kadar incelince kendiliğinde altıgen şekil oluşur. Bunu tam kapanmayan cımbız ile kil kullanarak deneyebilirsin.:)
 8. mirasyedi

  Öz eleştiri

  Tao te ching ,tevrat, incil,kuran gibi sürekli yanımızda taşıdığımız Türkçe yazılı kaynağımız yok. Örneğin Yahudiler tevrat vb kitaplar sayesinde dillerini unutmadılar. Dil eğitimi arapların hakimiyetine girince başladı.Okul diye bir şey yok. Kaşgarlı mahmud'un sözlüğü mesela. Evleneceğin kişi 7 kat yabancı olmalı diye bir gelenek var. Bu akraba evliliklerinden kaynaklanan genetik sorunları çözüyor ama asimilasyona sebep oluyor.Dilimizi babadan çok anneden öğreniyoruz. Bilimde felsefede hiç başarımız yok.Eziklik hissediyoruz. Övünecek birşeyimiz yok. İsmi buluşu yapan kişinin dili belirliyor.
 9. Özel sermaye sahibi olan Türk vatandaşları birşey üretmiyor. Devlet fabrikaları hem kalitesiz hemde gelişen teknolojiye uygun mal üretemedikleri için kapatıldı. Sosyalist devletlerin zaten paralarının yurt dışında karşılığı yok. Menderes asılınca kurtulduk mu? Menderesi asanlar neden dışa bağımlılığa devam ettiler? osmanlıda üretim yapmıyordu zaten. Atatürk 'ün yaptığı fabrikalarda dışa bağımlı.yedek parça gelmeyince çalışmıyor fabrikalar. Koçun ford fabrikasıda aynı şekilde yurt dışından parça gelmeyince üretim duruyor. Yurt dışından parça alıp içerde monte etmek dışa bağımlılığı ortadan kaldırmıyor. Topraklarımız miras yolu ile üretim yapılamayacak kadar küçük alanlara bölündü. Toprak alanımız aynı olduğu halde nufusumuz 24 milyon ile 80 milyona çıktı. O zamanlar üretilen buğday yetiyordu şimdi yetmiyor. Zaten buğday üretimi karsız bir iş. 10 dönüm alandan 2-3 ton buğday çıkar.Buğdayın kilosu 1 lira.:) 3000 liraya geçinebilir misin bir sene boyunca. Biçerdöver zaten yarısını alır bu paranın.:)
 10. mirasyedi

  Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

  piramidde kullanılan taşlar 20 ton değil. ortalama 3-5 ton civarında. dikilitaşlar çok ağır 100-200 ton civarında.:) tren rayında taşınır ama ağaç kızaklarda zor.sert zemin ister taşımak için. aşağıdaki manivela demirini bende makine montajlarında çok kullanıyorum. Kullandığım torna tezgahı 5 tondan fazla zaten
 11. mirasyedi

  ABD Suriye'den Çekiliyor

  https://nupel.net/trump-kurtler-bize-2-dunya-savasinda-yardim-etmedi-52307h.html Bu sayfayı karageyik yazılım ajansı açmış. Dalga geçmek için mi açmışlar gerçekmi bilmiyorum. Ama https://twitter.com/ArsivMed sayfasında bu siteni reklamı yapılıyordu. Kürtler ikinci dünya savaşında amerikalılara yardım etmemiş. O yüzden Kürtleri yalnız bırakmış trump.
 12. https://haber.sol.org.tr/turkiye/sivan-perwerden-harekat-aciklamasi-272038 Aralarında su sızmıyordu.Şimdi sayıp duruyor.
 13. https://tr.wikipedia.org/wiki/Öklid https://tr.wikipedia.org/wiki/Arşimet https://tr.wikipedia.org/wiki/Eratosthenes https://tr.wikipedia.org/wiki/İskenderiyeli_Heron Allah bu bilim adamlarını peygamber yapsaydı forumda neyi tartışacaktık?
 14. mirasyedi

  Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

  https://www.cheops-pyramide.ch/pyramid-building.html Bu bağlantıda nasıl yapıldıkları hakkında bilgi var. Ama bu bilgiler tarihi bilgiler değil deneme yanılma ile bulunan bilgiler. Bronz aletler ile taş kesmede başarı sağlayamamışlar.Demir aletler taş kesmek için daha uygun. O dönemde Hititler demirden alet yapabiliyormuş. Onlardan satın almışlar demir aletleri. Demir altından pahalı imiş o yıllarda.
 15. mirasyedi

  Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

  yeraltı şehri değil. istanbulda dikilitaş var ya onun kesilmemiş halinin bir benzeri Dikilitaş ilk olarak Mısır firavunu III. Tutmosis tarafından MÖ 15. yüzyılda yaptırılmış ve Karnak tapınağının yedinci pilonunun güneyine dikilmişti. Roma imparatoru II. Constantius MS 357 yılında dikilitaşı tahtta bulunuşunun 20. yılı onuruna Nil ırmağı üzerinden İskenderiye şehrine getirtti. Daha sonra, MS 390 yılında imparator I. Theodosius dikilitaşı gemi ile İstanbul'a getirterek Hipodrom'da şimdiki yerine diktirdi.[1] Dikilitaş kırmızı Asvan granitinden yapılmıştı ve orijinal yüksekliği 30 m idi. Ama ya nakliye sırasında ya da şimdiki yerine yerleştirilirken alt bölümü tahrip olduğu için bugünkü yüksekliği 18,45 m'dir (kaidesi ile birlikte 24,87 m). Ağırlığı yaklaşık olarak 200 ton'dur. https://tr.wikipedia.org/wiki/Dikilitaş_(Sultanahmet) Bu 200 ton taşı nasıl dikmişler?:)
×
×
 • Yeni Oluştur...