Jump to content

mirasyedi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  119
 • Katılım

 • Son ziyaret

mirasyedi kullanıcısının paylaşımları

 1. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Higs bozonu gibi değil graviton. Higs bozonu hakkında bulunmadan özellikleri belirtildi hesaplamaları yapıldı. Graviton hakkında hiçbir formulasyon yok.Özellikleri kısmı bomboş. Bulunan şeyin graviton olduğunu nereden bileceğiz? Bir sürü tanrı tanımı var.Yapıştır gitsin tanrı etiketini. Bilmediğim şey olduğu için attım.Sadece ben bilmiyorum bilim adamlarıda bilmiyor.Bilseler yazarlardı özelliklerini.:)
 2. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Ne oldukları belli değil. Diyalektik materyalistlere bunlar dindar diyor.Komunist oldukları için herhalde.
 3. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Ateizm diye birşey yok. Tanrı = madde diyen materyalistler ateist olamazlar. Tanrı = doğa diyen naturalistler ateist olamazlar. Bilgimiz artıkça tanrının özellikleri ismi değişiyor sadece. teist tanrı ezeli ve ebedi der. naturalist doğa ezeli ve ebedi der. materyalistte madde ezeli ve ebedi der.
 4. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Einstein graviton ile ilgili ne dediğini bilmiyorum. Deney gözlem ile doğrulanmamış şeyler söylediyse götünden sallamıştır.
 5. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Gözlem ve ölçme ile doğrulamadığın her şey götünden salladığın bir kavramdır. Kavramları karıştırıyorsam nasıl karıştırdığımı söylemelisin. Graviton nasıl bilimsel olarak biliniyor anlatır mısın? Gravitonun hacmi var mı? Gravitonun kütlesi var mı? Graviton tanecik mi?dalga mı? Graviton yerine tanrı desem ne değişir?
 6. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Bilim herşeyi açıklayamaz.Gözlem ve ölçme araçlarının sınırı bilimin sınırlarıdır. Gözlemleyemediğin ölçemediğin şeyi ilerdede açıklayamazsın.
 7. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Kütleçekiminden sorumlu parçacık varsa adını yazarmısın? Sonra teistlere tanrını göster dediğin gibi bu parçacığı göstermeni bekliyoruz. Bu sadece bir örnek tanrı gibi gösteremediğin bir sürü şeyler var.(çoklu evrenler,4 den fazla boyutlar, vb şeyler)
 8. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  İnancı olan herkes agnostiktir. Herşeyi bilen insan yoktur. Teist inanıyorum diyor biliyorum demiyor. Ateist biliyorum diyor ama bilmediği bir sürü şey olduğunu unutuyor. Senin gibi ateistlerde sıkmaya başladı. Teist olsun olmasın soruya odaklanın.Teist olunca başka cevap ateist olunca başka cevap mı vereceksin?
 9. Bilgisine değilde hitabetine dilim tutulur.Sonuçta imam hatip okumadım. Hitabet zaten okulda da pek öğrenilmez doğuştan gelen bir yetenek. Ama çok sabırlı biriyimdir.Öyle bir kaç dakikalık video ile olmaz bu işler. Benim burada açılmış bir sürü başlığım var. Teistler cevap veremedi ama cevap verecek bilgili teist varsa buyursun gelsin.
 10. mirasyedi

  Ateizm ve materyalizm ayrılmaz bir bütün müdür?

  Materyalist biri bence ateist olamaz. Çünkü maddeyi tanrılaştırmıştır.
 11. mirasyedi

  Tanrının Tanrısı

  X'in tanrısı varsa X tanrı değildir. Tanrı X'i yarattı ise X'i yaptıklarında dolayı sorgulayamaz. X yerine kendisini dışkı ve atıklara sokması gerekir.
 12. mirasyedi

  CHP nin başarısızlığının nedeni nedir?

  anket açılmış ama şıkları göremiyorum.
 13. mirasyedi

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Serbest piyasa ekonomi uygulamadığı için bu ülkeler ABD nin düşmanı. Serbest piyasa ekonomisini uygulasalar savaş etmeye gerek yok. Amerikan şirketleri petrolleri diğer kaynakalrı bu devletlere vergi ödemeden almak istiyor.
 14. mirasyedi

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  O dönem pkk güç filan kaybetmedi? Sadece bocaladı ideolojisinide değişirdi.Doğu Perinçek gibi. Doğu perinçek in şimdiki PKK ya düşmanlığı bu yüzden. SSCB çökmüştü.ABD ırağa girdi. PKK ya silah yardımını o zamanlar diğer sol örgütler gibi SSCB yapıyordu. Irak ile suriye PKK nın eğitim kampları idi. Apoyu bize teslim edende amerika zaten. Rusyayı hala SSCB zannedip ye sığınmak istemedi mi? Kabul edilmeyince Apo yunanistan italya salak salak dolaşıp durmadı mı? Suriye o zamanlar Türkiye için terör örgütlerini destekliyordu. Şimdide Türkiye Suriye içindeki terör örgütlerini besliyor.Tayyibe amerikaya göre Esat hala komunist sosyalist yok edilmesi gerekiyor. Silah yardımı yapan tırlar açığa çıkınca gizli yardım yerine açıktan destekliyoruz.Açığa çıkartanda fetönün kendi haber ajansları.
 15. Tanrı hakkında saydığın deliller deney ile doğrulanmış olursa say. salt akıla dayanıyorsa boşuna sayma. Deneysiz akıl ile herşeyi var yaparsın.
 16. mirasyedi

  Ekrem İmamoğlu hakkında

  Chpliler özal zamanında trt müdürünü dövmüşlerdi.Erdal inönü açıklama yaparken kamera önünde dövmeseydiniz diyordu. Kamera önünde dövünce suç kamera arkasında dövünce suç olmuyor mu? Pkklı teroristleri meclise SHP sokmadı mı? Türkiyede neredeyse bütün partiler oy için ilkelerine bağlı kalmıyor. İşçi partisi eskiden HDP gibi kürtlere özerklik ana dilde eğitim verilmesini filan savunuyordu.Şimdi ise Atatürkçü, Türk milliyetçisi kesildiler.
 17. eski nickimin şifresini vereyim gir bak. üyeliği sonlandırılmış yazmıyor ve bütün iletilerim silinmiş. Girince ekranda banned yazıyor. şu anki nickim banlı değil ama bir ip adresi ile girince gene banned yazıyor.
 18. mirasyedi

  Müzikle Açalım

  Bende yabancı dil bilmiyorum. Melodisi hoşuma gitti.
 19. mirasyedi

  Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

  Acizlikten tanrıya ulaşılmaz. Sadece anne gibi seni kollayıp gözeten bir tanrının olmasını istersin. Ama tanrın aciz olmadığı halde aciz annen gibi çağrılarına cevap vermiyorsa varlığı konusunda ne düşünürsün? Ayrıca yılanın koruyup gözeten annesi olmadığı için başka hayvanlara yem olmasıda var. Hep kendini merkez alarak cevaplıyorsun.Empati yeteneğin yok mu senin?
 20. mirasyedi

  kişisel gelişim kitabı okumanın saçmalığı...

  Saçmalık newton gibi bilimadamlarının yazdığı kitaplarda kişisel gelişim kitabıdır. Herkes aynı şartlarda doğmuyor. Herşeyi yeniden deneyip bulmayada ömrü yetmez. Ayrıca her yöntem başkasında işe yaramayabilir. Kişisel kitap diye satılanların çoğu self hipnoz motivasyon üstüne kurulu. Örnek vereyim self hipnozu öğrenmek için bir sürü kitap okudum. Yazılan yöntemler bende işe yaramıyorsa bu kitabı yazanın suçu mu?
 21. mirasyedi

  kitabın yarısına iman...

  Özgür irade seçim yapabilme imkanı diye geçiştiremezsin. Seçim yaparken önceki deneyimlerine ve tasarımına bağımlısın. Örnek vereyim. Cinsel ilişkiden zevk almayacak şekilde tanrı seni tasarlasaydı, cinsel suç diye isimlendirilen suçların hiçbirini yapamayacaktın. Aynı şekilde cinsel zevke sahip olup çevre şartları( bu şartlar gene tanrıya bağlıdır) bu suçları yapmanı engelleyecek şekilde olursa gene bu suçları işleyemeyecektin.
 22. mirasyedi

  kitabın yarısına iman...

  Tanrı özgür iradeli insanlar yaratamaz. Özgür iradeli varlık demek başkasına bağımlı olmayan demektir. İnsan tasarım(bilgi,enerji,madde) olarak tanrıya bağımlıdır.
 23. mirasyedi

  Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

  Yılanı kendi başının çaresine bakabilecek şekilde yaratan tanrı insanı neden kendi başının çaresine bakamayacak şekilde yaratmış? Bende buna şaşırıyorum.
 24. mirasyedi

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Tanrının varlığının anlamı tanrının var olmasıdır.
×
×
 • Yeni Oluştur...