Jump to content

mirasyedi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.047
 • Katılım

mirasyedi kullanıcısının paylaşımları

 1. Doktorum tedavisi olmadığını söyledi. 8000 hz ile 9000 hz arasında sürekli ve şiddetli sabit frekanslı ses duyuyorum. maskeleme tekniği işe yaramıyor. 500 hz altını duymuyorum. 9000 hz üstünü ise bazen duyuyorum bazen duymuyorum.
 2. mirasyedi

  Bir İnsanın Adı Hem Mustafa Hem Kemal Olamaz

  @outsider hoşgeldin. eski hızını kaybetmişsin. böyle deli eden sorular bekliyoruz senden.:)
 3. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  kaşık yerine pinpon topu ile yapalım aynı deneyi. sonra aynı hacimde demir top kullanalım. terazinin gösterdiği değer değişir mi?
 4. mirasyedi

  Excel'deki bir animasyondan GİF yapmak mümkün mü?

  http://www.indirucretsiz.com/ekran-goruntusunu-gif-olarak-kaydetmek-icin-ucretsiz-programlar.html bu programların biri ile ekran görüntüsünü gif olarak kaydedebilirsin. visual basic bilmiyorum.bu belki direk çevirebilir.
 5. mirasyedi

  Excel'deki bir animasyondan GİF yapmak mümkün mü?

  https://excelribbon.tips.net/T009304_Converting_Charts_to_GIF_Files.html birde bu var.
 6. mirasyedi

  Excel'deki bir animasyondan GİF yapmak mümkün mü?

  excelde animasyon nasıl yapıyorsun? https://www.zamzar.com/convert/xls-to-gif/ bu bağlantı online çeviriyormuş ama animasyon olarak mı çeviriyor yoksa dosya olarak mı onu bilmiyorum.
 7. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  Denedim. Çay kaşığını bardağın dibine değdirmeden ve su taşmıyacak şekilde çay kaşığını soktum. Ağırlık artışı oldu. Bunun sebebi nedir?
 8. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  bu yazdığın denklemin integralinden ortalama hızı bulablirsek zamanı bulabilir miyiz?
 9. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  terazi üzerinde su dolu bardak koyduk. çay kaşığını bardağın dibine değdirmeyecek şekilde elimizle suya sokarsak terazinin gösterdiği ağırlık artar mı azalır mı yoksa aynı mı kalır? :)
 10. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  Kapalı kutu içinde dronu terazi üstüne koyduk ağırlığın ölçtük. sonra drone kutuya değmeyecek şekilde havalandırdık. kutunun ağırlığı artar. kutunun ağırlığı eksilir. kutunun ağırlığı değişmez. bunlardan hangisi doğrudur? Büyük bir kutu bulabilsem deneyeceğim.
 11. mirasyedi

  Türkiye'ye gök taşı düştü.

  mir uzay istasyonu bile hızlı düşüyor.kamera takip edemiyor.
 12. mirasyedi

  Türkiye'ye gök taşı düştü.

  çok ilginç düşme hızı çok yavaş.
 13. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  Bu kitaba göre sarkacın enerjisi kütlenin düşme yüksekliğine göre bulunuyor. WKE=m*g*(e2/L)=m*g*h @John_Ahmet merkezkaç kuvvetin bu enerjiden daha fazla enerji oluşturduğu iddiasında.
 14. mirasyedi

  Kendi özdevinim tasarımım!

  ümit yok.mıknatıslar ile sürtünme kayıplarını sadece azaltabilirsin. milin rulmanları yerinede manyetik yatak kullanrısın. yağlamaya gerek kalmaz. bu resimdeki eşitlik doğru. sarkaç kütlesi dairesel hareket etsede serbest düşme enerjisine eşit enerji üretiyor. merkezkaç kuvvet fazladan bir enerji üretmiyor.
 15. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  nasıl bulunduğu anlatılmıyor. orjinali almanca imiş. kitabın adı teknik formüller almancasını bilmiyorum. Yazarı Kurt Gieck Bu farklı bir kitap.
 16. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  Elimdeki kitaba göre sarkaç hızı böyle bulunuyormuş. e ile f harfi gösterilen kiriş boyu olarak alınmış. yay boyu olmalı değil miydi?
 17. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  Öğretmediler yeni buldum. nasıl bulunduğunu öğrenmedende öğrenmiş sayılmam. sinuslu cosinusluyu sevmedim. Dönüşümlerin nasıl bulunduğunu öğretmedikleri için nefret ediyorum. sonsuza giden dizi ile taylor serisini diyorsan onu hiç anlamıyorum. Aritmetik geometrik ortalama kullanılanı öğret. h yüksekliğinden sarkacı bırakınca a açısındaki hızı veren formül var mı? Elimdeki kitapta yazılan sarkacın formulu gibi hatalı olmalı çünkü serbest düşme formülünü kullanmış.
 18. Ben pes ettim.Hesaplarda yardımcı olamayacağım. @DreiMalAli @Sütlü Kase @Bir Buçuk kadar bilgim yok.
 19. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/pendl.html#c1 % 20 hata veren formul yerine bunu öğretsinler o zaman.:)
 20. mirasyedi

  KÜRT TARİHİ

  Annenizin babası Arap annesi Yahudi babanızın babası Rum annesi Kürt olan biri olup Türkle evlenseydiniz çocuğunuzun hangi milletin tarihini araştırmasını isterdiniz? Kendinizi hangi milletten sayardınız?
 21. mirasyedi

  İlginç Fizik Soruları

  bir metre uzunluğunda sarkaç koluna bağlı kütle 1 metre yükseklikten bırakılınca kaç saniyede alt noktaya ulaşır? bir metre yükseklikten bırakılan kütle kaç saniyede yere düşer? farklı sürede mi düşer? aynı sürede düşüyorsa sarkacın bir salınım süresi neden düşme süresinin 4 katı değil? t=2*pi*sqrt(l/g) t=sqrt(2*h/g)
 22. mirasyedi

  Kendi özdevinim tasarımım!

  Milkoviç videoda enerji kazancından değil sarkacın dişlililere kayışlara göre verimin yüksek olduğundan bahsediyor. sürtünmede kaybedilen enerji kadar sisteme enerji verirsen her sistem çalışır. Diğer sistemlere göre daha verimli o kadar. Sisteme giren enerjiden daha fazlasını üretseydi ozaman devri daim makinesi olurdu. Sisteme giren enerjinin sadece % 80 kullanabiliyor.% 20 si çöp işe yaramadan gidiyor.
 23. mirasyedi

  Kendi özdevinim tasarımım!

  merkezkaç kuvveti dahil zaten hesaplara. Milkoviçin kendisi yaptırmış hesapları ve testleri. Yaptığı düzeneklerde habire eliyle sarkaca enerji aktarıyor. Elle müdahele etmeyince sistem duruyor.
 24. mirasyedi

  Kendi özdevinim tasarımım!

  http://www.pendulum-lever.com/docs/Jovan_Marjanovic_Recommendations_for_Construction_and_Efficiency_Measuring.pdf verimi % 80 civarında imiş.Fazladan enerji üretmiyor yani.
 25. mirasyedi

  Kendi özdevinim tasarımım!

  solidworks bilmiyorum. sistem analizi yapıyor diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum. lisans ücretide yüksek hersene yenileyecekmişsin.
×
×
 • Yeni Oluştur...