Jump to content

Smile Buddha

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.407
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Smile Buddha Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.167 profil görüntüleme
 1. Smile Buddha

  TÜRKLERDE DİN YOK,İNANÇ VAR.(N.K.ZEYBEK

  mevlana sunni müslüman değil. Aleviler gibi doğu dinlerinin islam dini ile karıştırıp oluşturulan panteistik bir tanrıya inanıyor. Her şey tanrının parçası. ihlas süresi böyle bir tanrıyı kabul etmiyor.
 2. https://slideplayer.biz.tr/slide/12665182/ Hala metafizik devredeyiz. Teorik fizikçilerin açıklamaları deneysel olmadıkları için açıklamaları metafiziktir. Onun için bilim dinin yerini alamadı. Okullarda eğitim deneysel değil ezbere dayanıyor. Gelir dağılımı eşit olmadığı için eğitim eşitsizliğide var. Çocuk gibi avutulanlara yapacak birşey yok.Onlar eğitim ile de düzelmezler. Hayal dünyasında yaşayıp duracaklar.
 3. Smile Buddha

  Deizm ve panteizm de ateizmin kolları sayılamaz mı?

  Her panteizm aynı değil çeşitleri var. sağlık,güç,zenginlik vb şeyler için.
 4. Smile Buddha

  Deizm ve panteizm de ateizmin kolları sayılamaz mı?

  Deist ile panteist dua ediyorsa dini ritueller uyguluyorsa ateizm ile eş tutulamaz.
 5. videoda anlatılan şekilde su damlası ile santimetre bulunamaz. suyu damlattığın çubuğun çapı damlanın büyüklüğünü etkiler.
 6. Smile Buddha

  IRK KAVRAMI ÜZERİNE

  yahudilerin genetik hastalıklarının çoğu akraba evliliğinden kaynaklanıyor. yahudiler nazilerden daha çok ırkçılar. https://en.wikipedia.org/wiki/Medical_genetics_of_Jews
 7. Smile Buddha

  Bu ‘zafer’ benimdir

  İsrail ile BAE ve Bahreyn arasındaki normalleşme anlaşmaları Beyaz Saray'da imzalandı https://www.aa.com.tr/tr/dunya/israil-ile-bae-ve-bahreyn-arasindaki-normallesme-anlasmalari-beyaz-sarayda-imzalandi/1974459# Bazı arap ülkelerinin İsraille anlaşma yaptıkları için arapları kötülüyorlar.
 8. Smile Buddha

  TÜRKLERDE DİN YOK,İNANÇ VAR.(N.K.ZEYBEK

  Mevlana sevmezsin. Mevlana seveni seviyorsun. @tolonbey
 9. Smile Buddha

  Halil Sezai Konusu

  Ayyaşlar hurdacılık ile geçinenler gibi sülük gibi yapışıyorlar. Laftan anlamayınca dövmekten başka çare kalmıyor.
 10. Smile Buddha

  Allah'ın melekleri Adem'e secde ettirme çelişkisi

  Askerlik gibi.Emir demiri keser.
 11. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  500 wattlık için 25 metre yükseklik mi gerekiyor? Enerji kaynağı ne? ona cevap vermedin?
 12. Smile Buddha

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Kazanırsa ne olacak önemli olan o. :) Amerikada seçimler iki parti dışında kazanan yok. Rusyada komunistler şiddet yolu ile özel işletmelere el koydular.Seçimle gelmediler.
 13. Smile Buddha

  AVRUPAYI TiTRETEN, 500,000 KiSiLiK ORDUSU OLAN TÜRK

  nulla-sıfır egy-bir kettő-iki három-üç négy-dört öt-beş hat-altı hét-yedi nyolc-sekiz kilenc-dokuz elülső-on tizenegy-onbir tizenkét-oniki macarca sayıların türkçe,azerice,kazakça,uygurca,kırgızca,türkmence ,gagavuzca ile hiçbir alakası yok. (Sıfır dışında) https://tr.wiktionary.org/wiki/Kategori:Gagavuzca_sayı_adları Herkesi Türk kabul etmek boş bir böbürlenmedir.
 14. İnsanlar çocukluktan beri dini telkinlere rağmen tehlike altında zannedildiği tanrı adını anmıyorlar. İlk ağızlarından çıkan kelime anne kelimesidir.
 15. Smile Buddha

  AVRUPAYI TiTRETEN, 500,000 KiSiLiK ORDUSU OLAN TÜRK

  Orta asyadan her gelen Türk değildir.Dil birliği yok. Dil birliği olsaydı bugün birleşmiş milletlerde arapça gibi yer alırdı. Dil akrabalığı öyle belirlenmiyor. Sayma sayıları el ayak gibi organ isimleri aynı değilse dil akrabalığı yoktur. Uygur biri konuşsa anlıyorum.Macar biri konuşsa tek bir kelime bile anlamıyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...