Jump to content

Eren Yılmaz

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  7
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Eren Yılmaz Hakkında

 • Derece
  Newbie

Güncel Profil Ziyaretleri

88 profil görüntüleme
 1. Asıl soru şu : Kendine inanmayanların öldürülmelerini isteyen bir dinle ile ona inanmayan bir topluluğu yönetebilir miyiz ? (Bkz. Bariz ülke)
 2. Yukarıdaki cevap o yazı okunarak verilmiş bir cevap. İstersen sende cevapla.
 3. Bak alıntı yapcağım örnek verdiğin surelerden: Şimdi senin ifadene bakalım: Öncelikle böyle bir şey yok "şahitlerden bir erkekle iki kadın ki, birisi unutunca, öbürü hatırlatsın" diyor. Yani kadının yarım akıllı olduğunu ve unutacağını söylüyor. Yine senin ifaden: Kadınların ticari haytta meşgul olmaması zaten kitabının bu dönem için değil 6-7. yy 'lar için yazıldığının başka bir göstergesi. Ayrıca ayette diyorki "Bir de hak kendi üzerinde olan adam söyleyip yazdırsın ve herbiri yazarken Rabbi olan Allah'dan korksun da haktan birşey eksiltmesin." Adam söyleyip yazdırıyor. Kadının bir iddia atma hakkıda yok. Orada adam söyleyip yazdırabiliyor. Burada da kadını aşağıda tutuyor. Yine senin ifaden: Ayette öyle bir şey direk yok. Uyduruyorsun. Ayette aynen şöyle diyor: Burada bir koşul belirtmiyor yok akraba yok aralarında husumet bulunmayacak diye. Yeterki şahit olsun diyor. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Şimdi senin ifaden: Nerede erkeklerden zengin olmasını tavsiye ediyor ? Nerede tek başına geçinme hakkı veriyor söylermisin. Diyorki evlerinizde oturun. Hatta üstüne bide diyorki siz kirlisiniz. Allah sizi temiz yapacak. Almışsın kadına hakaret ettiği ayeti gidip erkekten zengin olmasını istiyor demişsin. Üstüne üstelik bu ayet öyle her kadına da değil. Buda verdiğin sureden bir önceki sure. Ayni Ahzap 33 te sadece peygamberin karılarına sesleniyor. Hem zaten Ahzap 55 te sadaka veren kadınlar zekat veren kadınlar demesi ayrıca saçma çünkü yine Allah şöyle diyor: Madem erkekler mallarından harcıyor kadınlar neden sadaka veriyor ? Hem bak yine surede erkeklere diyorki "kadın üzerine idareci ve hakimdirler". Ütüne üstelik aynı surede kadının fenalık ve geçimsizliklerinden korkulunca öğüt ver, yatağından ayrıl olmassada döv diyor. Bu nasıl eşitlik ? Birde şu var: Burada zaten diyorki eğer kendinden başka şahidi yok ise kadının. Yani eğer varsa o da gelmek zorunda kalacak. Şahidi olmayan 2 kadın şahit bulamayacağı için bu ayet var. Yine kadın aşağıda. Şimdi senin ifaden: Namus kavgası mı ? Muhammed Aişe zina yaptığına şüphlenmesi üzerine Kur'an'a ayet indirmiyormu ? Bir de engellenmiş diyorsun. Hem Kur'an da kadının evlenme yaşı kaçtır ? Aişe ile Muhammed kaç yaşında evlendi ? Ben söyliyim 9 yaşında. Al sana namus. Namus kavgası önlenmişmiş. Senin o namus dediğin bekaret kadının üzerine oluşturulmuş sosyal bir tabudan başka bir şey değil. Oysa Muhammed'in yaptığı çocuk tecavüzü. Al sana örnek.
 4. Eren Yılmaz

  tanrı neden 14 milyar yıl bekledi?

  Bak şimdi şöyle bi mucize var 14 milyar yıl diyon dimi ? Bak şimdi aynı Tanrı tevratı da indirdi. Şimdi orada ne yazıyor ? 14 milyar yıl değil 6 gün. Şimdi 6'nın karesini al. 36 dimi ? 36 daki 3 ve 6 yı çarp . Kaç çıktı ? 18. Şimdi başka bir mucizevi sayı gerekiyor. Hangi sayının kendisisyle tüm hiperişlemleri (toplama, çarpma, üs, tetrasyon vs.) aynı sayı çıkıyor ? 2 demi. Bak 2 + 2 = 4, 2 * 2 = 4, 2^2 = 4 (tetrasyonu yazamadım ). Hah şimdi 2 yle işlemm yapınca ne çıkıyor 4 demi. 18 den 4 çıkar kaç çıktı 14. Tanrı kaç milyar yılda yarattı ? 14. Al hadi budamı tesadüf. Şimdi sana birde 19 mucizesini anlatayım. Bak şu cümleyi oku: "Ey edip adanada pide ye !" bak şimdi cümleyi terseten oku. Yine aynı dimi. Şimdi "Ey edip adanada pide ye !" kaç harf ? 19 demi. Bu da mı tesadüf ? Hadi ateistler açıklasın. (İRONİDİR, BEN BİLE YAZARKEN ÇILDIRDIM)
 5. Eren Yılmaz

  Alkol Beyni Rahatlatıp Ritme Sokabilir mi?

  Plasebo efekti olabilir mi ? Çünkü kırmızı şarapta en fazla %14 alkol oranı oluyor. Buda 75 cl bi şişede 10.5 cl alkol oluyor demek. Alkol merkezi sinir sistemini etkilediği için ağrılarında azalma olmuş olabilir ona bişey diyemeyeceğim ama yarım bardak içtim diyorsun şişeyi diktim demiyorsun .
 6. Eren Yılmaz

  Evrende neden sonuç ilişkisini ispatlayan olur mu ?

  Yazılar yeni üye olduğum için gözükmüyor gibi bir şey mi var ? E-mail doğrulaması fln ? Bilen varsa yazarsa sevinirim yazılar gözüküyormu ?
 7. Eren Yılmaz

  Evrende neden sonuç ilişkisini ispatlayan olur mu ?

  Teist veya ateist bir görüşe çekmeyeceğim konuyu. Öncelikle doğruyu bulduğumuzu idda etmiyoruz. Şayet Newtonun oluşturduğu modellemede yanlış (Einstein'ın görelilikteoreminden bahsediyorum). Sadece elde ettiğimiz bulguların daha önceden de bildiğimiz bulgularla çelişmediğini ve doğruya yaklaştığımızı iddia ediyoruz. Sonrasında ise eğer bir deney yapıcaksan bağımlı/bağımsız/sabit değişkenlerin olmalı. Örneğin X türünde iki bitki aldım ve aynı koşullarda bu bitkilerin topraklarından birine (100g) aspirin kattım. Bitkileri oda koşullarında her gün 120ml su ile suladım. 30 gün sonunda bitkilerden toprağında aspirin olan daha çok büyüdü. Buradan hareketle ben aspirinin X bitkisinin büyümesini hızlandırdığı sonucuna vardım. Sonrasında benden başka binlerce kişi daha bu deneyi tekrarladı ve aynı sonucu gördü. İşte o zaman kanıtlamış olurum aspirinin X bitkisinin büyümesini hızlandırdığını. Kütle çekimi de aynı şekilde. İki tane lazer düzeneği kurdum ve lazerleri pvc piramitlerin uçlarına bakıcak şekilde yerleştirdim. Bir pvc piramitin yanına kendi kütlesinden yüz kat fazla bir metal küre koydum. Bir ay bekledim ve yanında küre olan metal piramitin ucunun artık lazer ışığı almadığını gördüm. Bunu binlerce bilim adamı daha tekrarladı ve aynı sonuca vardı. Kütle çekimini bu şekilde kanıtladım. Şayet ilerde aykırı bir gözlem çıkarsa yine hipotezimizi değiştirebiliriz.
×
×
 • Yeni Oluştur...