Jump to content

Doğuştan işşiz

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  433
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Doğuştan işşiz Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

365 profil görüntüleme
 1. Doğuştan işşiz

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  MÜSLÜMANLARIN CEVAP BULAMADIĞI MALUM SORULARA DEVAM EDELİM. BAKIINZ ŞİMDİ SADECE1 SORUYLA 1 MİLYAR MÜSLÜMANI EGALE EDİCEM.1 SORU NASIL BİR SÜRÜ OLUCAK İYİ BAKINIZ.. SORU ŞU . PEYGAMBERİN VE KURANIN DEĞİL ALLAHIN VAROLDUĞUNA DAİR , İSPAT NEDİR? 1 :ALLAH NEDİR? 2. NASIL YARATIR? 3: NEDEN YARATIR? 4: NEDEN GÖRECELİ DEĞİLDİR? 5. NASIL SES FREKANSI KULLANIR?(CEBRAİLE SES FREKANSI MUHAMMEDDE AYET İÇN SES FREKANSI. 6: HİÇLİKTE SES FREKANSI OLUR MU? 7: ZAMAN VE BOYUTTAN BAGIMSIZ İSEN SES VE GÖRÜNTÜ FREKANSI OLUŞMAZ O ZAMAN ALLAH NASIL İLETİŞİM KURMUŞTUR? MUHAMMEDDE NASIL İLETİŞİM KURMUŞTUR. CEBRAİLLE. 8: ALLAH NEDEN İNSANLAR GİBİ İSİM KULLANIR? 9: HERŞEYE GÜCÜ YETEN ALLAH ,BİR SİSTEM YARATIP KENDİNİ İSPATLAMA ÇABASINDA İSE O ZAMAN EGOSU OLDUGUNU KANITLAR VE EGO SADECE VAROLMUŞ İNSANLAR İÇİNDİR. O ZAMAN EVRENİ ALLAH YARATMIŞ OLAMAZ ALLAHIN MANTIGINA TERS BİR PARADOX OLUŞTURUR. 10 :ALLAHI TANIMLIYALIM. 1: İNSAN DEĞİLDİR. EGOSU OLMAZ 2 .İNSAN DEĞİLİR BİR ŞEY PLANLAMAZ. 3 .İNSAN DEĞİLDİR. ZAMAN VE MEKAN DA YAŞAMAZ. 4. İNSAN DEĞİLDİR.İNSANLAR GİBİ AKLI VE MANTIGI OLMADIGI İÇİN İSPATA İHTİYACI YOKTUR.Ç İŞTE EN ÖNEMLİ YERE GELDİK. İSPATA İHTİYACI OLMUYAN ALLAH NEDEN EVRENİ YARATARAK , KEDİSİNİ İSPATLAMAK ZORUNDA KALMIŞTIR. ZORUNDA KALMIŞTIR DİYORUM HERŞEYE GÜCÜ YETEN BİR GÜÇ KENDİSİNİ İSPATLAMAK ZORUNDA KALMAK İÇİN EVRENI YARATMIŞ İŞTE BUNDAN KRAL İSPAT YOKTUR BU EVRENDE.EGER SİZ MÜSLÜMLER ALLAHI GERÇEKTEN KABUL EDİYORSANIZ BUNU HAZMETMEK ZORUNDASINIZ BİR EVREN YARATMAK ZORUNDA KALMIŞ, DEMEKKI HERŞEYE GÜCÜ YETMİYOR EVRENSİZ BİR İSPAT SUNAMIYOR SİZ MÜSLÜMLERE. :))
 2. Doğuştan işşiz

  Müzikle Açalım

 3. Her zaman olduğu gibi harikasın yaşlı dostum.. ben bu konuya benzer bir başlığı yıllar önce paylaşmıştım, müslümlerin ağır hakaretlerine ve ağır küfürlerine maruz kalmıştım. adamlardakı mantıga bak, c 14 testine iannmıylar, ama bir kağıt parçalarından oluşan bir arap masalına gözü kapalı iannıyorlar tam afyon kafası ...
 4. İMZAMI ATARIM BU SÖZLERE... MÜKEMMEL ÖZETLEMİŞ HOCAMIZ.. HER ZAMAN OLDUGU GİBİ..
 5. Doğuştan işşiz

  Müzikle Açalım

 6. Doğuştan işşiz

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Al-i İmran Suresi, 186. ayet: Andolsun, aklınızla ve (nefis)mallarınızla ve canlarınızla imtihan edileceksiniz ve sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve şirk koşmakta olanlardan elbette çok eziyet verici (sözler) işiteceksiniz. Eğer sabreder ve sakınırsanız (bu) emirlere olan azimdendir.
 7. Doğuştan işşiz

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  MÜSLÜMANLAR BU SORULARA MANTIKSIZ CEVAPLAR VERİYOR. ,allahınızın herşeye gücü yetermiş. Allah’ın her şeye(gücü yeten) kadîr olduğunu bilmez misin? (2/Bakara 106) 1: eyyy müslüm senın allahın evrenı yaratmadan insan yaratamaz. 2. eyyy müslüm senın allahın yaratmak sadece evrenın içinde yaratmak ve kontrol etmek dışında hiç bir işe yaramaz. 3: eeyy müslüm.senın allahın zamansız evreni yaratamaz. 4 :eyy müslüm senın allahın herşeye gücü yetseydi insanları yarattıktan sonra sınamazdı. sebeplerini ve sonuçlarını yaratıyorsa bu irade yaradanın iradesidir. insna iradesi geçicidir.. ölünce yok olur gider. herşeye gücüm yetseydi böyle boktan bir sistem yerine mükemmel bir sistem kurardım. bu sistemde sınamak yok güçlünun güçsüzü akıllının akılsızı kullanması vardır. bu sistem insanlara özgür irade yerine , kuralları belirlenmiş kölelik vermektedir. her akıl eşit değildir akıllar ve mantıklar farklı yaratılmıştır.. çünkü iradey iinsan aklı değil yaratıcı belirler. iradenin ve kapasitenın bir sınırı vardır bu sınır aşılmadıgı sürece irade asla özgür olamaz.
 8. Doğuştan işşiz

  KURANDA NAMAZ

  Dünya tepsi gibi düzdür diyen ayetleri gelmiş burda savunuyorsunuz daha ne olsun lann.. heee daha ne olsun ? biz ilkokulda öğrendik, dünyanın gerçekten yuvarlak oldugunu.. hacı gerçekten çok iyi biri ve çok sabirli ben bu forma admin olsaydım, benden çekiceginiz vardı hiç şüpheniz olmasın, formu kasten kirletiyorsunuz açtığınız başlıklar çöp .. bu forma gelmeden önce dogru düzgün başlık açmayı öğrenin önce..
 9. Doğuştan işşiz

  KURANDA NAMAZ

  Kuranda 5 rakamı yazsaydı dünyanın her yerinde namaz 5 vakit olurdu zaten, bunun asıl nedeni çok fazla orjinal kuran yazılmış olmasıdır.. örnegın şii kuranına göre iranda 3 vakit namaz kılınır. 5 vakit kılanlar kafirdir.. yemende 2 vakit sudi arabistanda ise 4 vakittir. bunun asıl nedeni budur, namaz vakitleri yazmadıgı için kuranda , her müslüman ülkenın kendi diyaneti kafasına göre yorumlamış namaz vakitlerini ve sonuçta ortay böyle bir gerçeklık çıkmıştır. sadece namaz değil orjınalınde oruçta yoktur oruç kavramı buhari ve gazalı dönemlerinde önce hadis olarak sonrada ayet olarak yazılmıştır.. çok bilmek önemlı değil önemlı olan islamı dogru bilmektir..
 10. Doğuştan işşiz

  KURANDA NAMAZ

  yorumun tamamen zırvalık , hiç birşeyi ispatlıyamazsın sen .. 1947 den öncekı kuran ,ile 1947 den sonrakı kuran mealler bile arapça çevrilmiş tekrar modifiye edilmiş . 1400 yıllık kuran nedir? hangi ayetlerden oluşur? hiçi birşeyden haberin yok .. burda yaptığınız yorumlar tamamı , propaganda amaçlıdır, çok gördük senin gibilerini bu forumda hepsi tarih oldu gitti.. birde orjinal kuranı bulucakmış? 1400 yıl önce sadece sünni kuranmı yazıldı? şii kuranıda yazıldı. hangisi orjinal 1400 yıllık 2 kuran var bu dünyada ve ayet sayıları çok az .. salatının anlamını bile bilmiyorsun bilseysin arapçada salatı zaten namaz anlamına gelir.. namaz türkçe mealcilerin çevirisi arapçada salati derler, salatının anlamını 1000 defa açıkladık bu forumda peygamber dualarıdır... ayrıca 5 rakamı yoktur.. kuranda açıkça belirtmiş kuşluk vakti başlar gece oluncason erer beynininizi öyle bi yıkamışlarki cemaatler kurandan bir habersiniz hepiniz.. 1. m.s. 500 yazılmış orjınal kuran ayetleri sadece firavun süreleri var. 2. muhammed döneminde yazılmış kuranda firavujn ve muhammed süreleri var. 3: ali döneminde ali imran süreleri eklendi. 4: gazalı farabi buharide e naz yüzlerce ayet ekledi. 5: osmanlı döneminde ise binlerce ayet eklendi. 6. son olarak diyanette türkçeye ceviriirken bilimden kopy paste yapıldı.. bu kadar basit.
 11. Doğuştan işşiz

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Ahaaaa işte böyle katmersizce saçmalarsın.. siz müslümlerden daha fazlasını beklemek hayalperestlik olur.
 12. Doğuştan işşiz

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  müslümanlar bu sorulara mantıklı cevap veremiyor. müslümanlar diyor ki. bana ölünce allahı görüceksin bende bunun imkansız oldugunu açıkça ispatladım bunun için tanrıya ihtiyac duymadıgımıda açıkça ispatladım .ölünce olmayan birşeyi anlıyamayız varsa gerçekten bu onun varlıgının ispatı değil dir. yaratıcının varlıgı yada yoklugu bilinemez çünkü varlık yada yokluk evrenle sınırlıdır. yaratıcı varlık yada yokluk olmadıgına göre biz sonsuza dek onu göremeyiz bilemeyiz .benim düşünceme göre, temel mantık o mantıgın çıkış yeri kaynagıdır, bizim vücüdumuz bir gün ölücegine göre geriye sadece akılı kalsa bile bu aklın kaynagı biz olamayız bu imkansızdır. varoluş biçimi madde boyut zaman iile sınırlıdır birde termodinamık yasaları katarsak bunları çıkardıgımızda bizler aslında hiç varolmamış oluruz bu durumda varolmamış biri yaratıcıyı göremez öyle değilmi?
 13. Doğuştan işşiz

  KURANDA NAMAZ

  Kuranda namaz ve oruç yok müslümler bunu ne zaman anlıyacaksınız? diyanetin çakma meallerini okuyup burda propaganda yapmanız size hiç birşey kazandırmaz, bu konuda hacının sonunda kadar arkasındayım, haci size az bile yapıyor, ben admin olsam sizin yetkilerinizi kısıtlardım..
 14. bende senin yorumunu düzeltim, o kaynakta kuranın m.s.500 yılında muhammed dogmadan önce yazıldıgı yorumlanmış verdiğin kaynagı anlıyarak yorum yapmalısın.. senin verdiğin kaynak bu orjinal kaynaktan alıntıdır.. link paylaşmadan önce bu tarz şeylere dikkat etmelisin. https://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/08/150831_kuran_times
×
×
 • Yeni Oluştur...