Jump to content

Doğuştan işşiz

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  204
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Doğuştan işşiz Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

145 profil görüntüleme
 1. (1. HATA HEPSİ ALLAHTAN GELİYORSA, ÖZGÜR İRADE GERÇEKTEN YOKTUR.) 2: HATA İYİLİK ALLAHTAN GELİYORSA, KÖTÜLÜK ALLAHTAN GELMİYORSA ALLAH.. YARATICI!! SIFATINI!! AÇIKÇA KAYBEDER. 3: HATA..BAŞIMIZA NE GLİYORSA! ALLAH BİLDİĞİ İÇİN DEĞİL ALLAH DAHA ÖNCE BÖYLE OLMASINI İSTEDİĞİ İÇİN GELİYORDUR)
 2. Anlamadığın nedir? sana biraz akıl verelim...
 3. 7:54 - Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu. O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. 9:129 - Eğer aldırmazlarsa onlara de ki: Bana Allah yeter. O'ndan başka ilâh yoktur. Ben O'na dayanmaktayım ve O, o büyük Arş'ın Rabbidir. 10:3 - Rabbiniz o Allah'dır ki, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra arş üzerine istiva etti (onu hükmü altına aldı), işi tedbir eyliyor. O'nun izni olmaksızın hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte Rabbiniz olan Allah budur. O'na ibadet ediniz! Hâlâ düşünüp ibret almayacak mısınız? Yarattığı eserlerden bagımsız, Allah'ın ne işi olur rakamlarla?
 4. Allah herşeyi bilen olarak kabul ediliyor. Herşeyi bilen Allah, Aslı Han ın her tercihini, her kararını her yönelimini kısacası herşeyini biliyor. Ölene kadar tüm hayatı boyunca yapacağı her şeyi biliyor. Ölünce imanlı mı imansız mı öleceğini de biliyor. Hatta cennete mi cehenneme mi gideceğini de biliyor. Ve Aslı , Cennete gitmiş olsun. Allah bunu da biliyordu. Kritik noktaya geldik. Allah bunları ezelden beri biliyordu. Daha Aslı doğmadan önce biliyordu. Hatta Aslının ruhu yaratılmadan önce de biliyordu. Bütün bunları bilerek yaratıyor Aslı yı. Allah'ın bilgisi değişmez. Aslıyı yaratırken cennete gideceğini biliyor ise Aslı Cennete gidecek kaçarı yok. Aynı şeyler Uğur Gökmen için de geçerlidir. Allah uğuru yaratmadan önce herşeyini biliyordu. Onun da hayatı boyunca yapacağı tüm seçimleri, alacağı tüm kararları işleyeceği bütün ammelleri biliyordu. Bu hayatın sonunda Uğur un cehenneme gideceğini de biliyordu. Cehenneme gideceğini Uğur, doğmadan önce biliyordu, Uğur u yaratmadan önce biliyordu. Uğurun ruhu yaratılmadan önce biliyordu. Ve tüm bunları bilmesine rağmen, yani Uğurun cehenneme gideceğini, uğuru yarattı. Uğurun hiçbir kaçarı yoktu. Cehenneme gitmesini hiçbir şekilde engelleyemez. çünkü Allah'ın bilgisi uğrun cehenneme gitmesini yönünde. Uğurun cüzzi iradesi ile yapacağı hiçbir şey Allah'ın bilgisini değiştirmeye yetmez. Çünkü herşeyi bilen Allah Şaşıramaz. Uğurun yapacağı hiçbir şey Allah'ı şaşırtamaz. Allah'ın şaşırması için, cehenneme gideceğini zannettiği Uğur un (çünkü Allah'ın bilgisi cehenneme gitmesini yönünde) iyi ameller işleyip cenneti haketmesi gerekir. Allah şaşırır ise , yani bildiği sadece tek bir bilgi bile yanlış çıkarsa, Allah olamaz. Herşeyi bilen , âlim sıfatını taşıyamaz artık. Bu yüzden uğur ne yaparsa yapsın cehenneme gitmek zorunda, Aslı da cennete gitmek Zorundadır. Allah'ın bilgisi bu. Bunu sizi yaratırken biliyordu. Sizin bilip bilmemeniz hiçbir şey değiştirmez. Allah bilip sizi ona göre yaratıyor. İmtihan işi, Allah'ın herşeyi bilen sıfatını tam kavrayamamış kişiler için uydurulmuş bir palavradır. Herşeyi ezelden beri bilen ve bu bilgisine rağmen herşeyi yaratan Tanrı asla ve asla imtihan yapamaz. Yaptığı şey imtihan olarak değerlendirilemez. Ölçtüğü hiçbir şey yoktur. Bilinmez hiçbir şey yoktur onun katında. Çizdiği resmi yüz binlerce yıl seyretmekten, Yazdığı senaryoyu milyonlarca kez okumaktan, Çektiği filmi milyarlarca defa izlemekten daha da fazlasıdır.
 5. İSLAMA GÖRE ALLAHIN EVRENİN İÇİNDE OLDUĞUNUN KANITI BİZE BAŞKA BİR KANIT DAHA SUNUYOR, CENNET VE CEHENNEMDE EVRENİN İÇİNDE,DEMEKKİ 1400 YIL ÖNCEKİ BEDEVİ AKLI İLE BİR YARADAN TASARLANMIŞ,AMA ALLAHIN BUNDAN HABERİ OLMAMIŞ. AMA AYETTE DİYORKİ ALLAH EVRENDEN YANİ , ZAMANDAN VE MEKANDAN BAGIMSIZDIR.
 6. Doğuştan işşiz

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Tanrı eğer imtihan sonucu insanların genelinin cehenneme gideceğini bilmiyorsa el-alim değildir. Bile bile imtihanı iptal etmiyorsa merhametli değildir. İkisi de değilse sadisttir.
 7. Ateist - Müslüman - Agnostik - Deist Tartışma Ortamı.mp4
 8. Doğuştan işşiz

  Bu hacı adayı, Alla'ha tam olarak dönmüş..

  Ilımlı ve yumusak islam...
 9. HACI,_ADAYI,_AYOL,_tu_tu_masallah,_DÖKTÜR,_ALKIŞ,_KOMiK_-_YouTube.mp4
 10. Doğuştan işşiz

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Doğrusu hiç mantıklı bulmadım illısion...Bence düşünmen gereken daha ciddi bir problemin var, neden sadece senin düşüncen 8 milyar gibi değil? sana göre eşşiz ve çok özel...Bunu tepki olarak algılama lütfen,ortak noktamız şu, senin düşüncen sana göre, çok özel olabilir, haklı nedenlerin olabilir , farklı nedenlerden dolayı benim düşüncem, bana göre % 100 haklı olduğumu gösterir, bu konuda seni eleştirmiyorum ,sadece önyargıların ne kadar gerçekçi? bunu sakin bir zamanında sorgulaman gerektiğini düşünüyorum.. Bir gerçeği kabul etmek zorundasın, bir tanrı gerçeği olmadığını ve varoluşun tanrı gibi , anlamsız ve türevsizce şeyler üretmediğini, diyalektik, bir sistemin daha anlaşılır olduğunu ,kabul etmelisin.
 11. musa_muhammed_güvenilir=parametre?denklem sonuç=musa el muhammed de diyebilirsiniz. anlamı değişmez.el emin _muhammed =musa = el emin şimdi takıyı musanın başına getirelim. muhammed el emin musa musanın gerçek adıdır..(güvenilir peygamber musa)
 12. Hamede =ovdu Hammede= cok ovdu Muhammedun=cok övülen Olmakla beraber herhangi sahis yada ozel isim niteligi taşımamaktadır... Muhammed gerçekten hayalı, ama Musa gerçekten var ve tevratı bitirdikten sonra arap kökenli yahudilere veriyor, yaklaşık 3500 yıl sonra bu kuşaktan kuşaga giderek, 1400 yıl önce Muhammed diye bir çoban iç savaş başlatıyor medinede ve mekkede kontrolu ele geçirince, kureşlileri katlediyor sonrada tevrata bakarak kuranı şekillendiriyor ve kutsal kıtap yazdıgını iddia ederek pepgamber oldugunu açıklıyor cahiliye dönemı olduğu için çoğu bedevi ona inanıyor. .daha sonrada daha inandırıcı olması için! özellıkle 38 ayetten oluşan muhammed ayetlerini kurana ekliyor ,gerçekten çok zekıce bir taktık. 1400 yıl önce kuran sadece firavun ve Muhammed sürelerinden oluşuyordu gerçeklere devam edelim.Muhammed öldükten sonra Ebu bekİr ve sırasıyla Ömer ve en sonunda Ali halife oluyor ali döneminde kuran tekrar modifiye oluyor.ali kurana ali imran sürelerini ekliyerek sünni kuran açıkça şii kuranı olmaya başlıyor.ali öldükten sonra Buhari Gazalı ve Farabi dönemlerinde ise .. kuran tekrar modifiye olmaya başlıyor..en büyük modifiye ise osmanlı dönemın'de oluyor binlerce sahte ayet ekleniyor. kurana.ve son modifiye ise 1947 ve 1956 yılları arasında oluyor, türk mealciler kuranı türkçeleştirip diyanete gönderiyor, diyanette ayetleri yanlış yorumluyarak ,6236 ayete göre tamamlıyor.işte size ilk ve tek gerçek ..işte bu yüzden kuran ayetleri farklı yorumlanıyor...çünkü islamın tek peygamberi Musadır... Muhammed kuranı aramiceden ve farscadan ve ibraniceden çevirmiştir.. Muhammed yahudi kökenlı bir arap oldugu için bu sahtekarlığı yapmıştır..Muhammedın ana dili, aslında ibranice ve aramıce idi arapçayı mektepte öğrendi..
×
×
 • Yeni Oluştur...