Jump to content

Doğuştan işşiz

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  318
 • Katılım

 • Son ziyaret

Doğuştan işşiz kullanıcısının paylaşımları

 1. Doğuştan işşiz

  Defne yaprağı kansere iyi gelir mi?

  Bu konunun uzmanı ,anibala sormalısın, bakalım o bu konuda ne yorum yapıcak?
 2. Doğuştan işşiz

  cennet özgür irade

  Cennet ve cehennem diye bir yer yok, olmasıda mantık dışıdır, herşey belirsiz, yaşam hatta yaratıcının varlığı bile, neden varolduk? daha bunu bile çözemedik, ölüm sonrası için, yorum yapmak hiçte akıllıca olmaz..
 3. Elektrikli sandalye tarafından idam edildiğinde sadece 14 yaşındaydı.Duruşması sırasında, infaz gününe kadar, masum olduğunu iddia ederek her zaman elinde bir İncil taşıdı.11 yaşındaki Betty ve 7 yaşındaki Mary olmak üzere iki beyaz kızı öldürmekle suçlandı, gencin ailesiyle birlikte ikamet ettiği evin yakınında bulundu.O sırada tüm jüri üyeleri beyazdı. Duruşma sadece 2 saat sürdü ve ceza 10 dakika sonra verildi.Çocuğun ailesi, mahkeme ye hediyeler vermesi ve ardından onları o şehir den kovması nedeniyle tehdit edildi, engellendi. İnfazdan önce George, ebeveynlerini görmeden 81 gün geçirdi.Şehrinden 80 km uzakta, yalnız bir hücreye hapsolmuştu. Ebeveynlerinin veya bir avukatın varlığı olmadan yalnızdı.Kafasında 5,380 volt ile elektrik verildi. MASUMİYETİ ANCAK 70 YIL SONRA Güney Carolina'da bir yargıçca KANITLANDI. İki kızın öldürüldüğü alet 19.07 kilogramdan daha ağırdı. Bu nedenle, Stinney'in onu kaldırabilmesi imkansızdı, iki kızı öldürecek kadar sert vurabilecek kadar gücü de yoktu. Çocuk masumdu, biri onu sadece siyah olduğu için suçlamak için her şeyi bir araya getirdi.Stephen King, bu davadan 1996 yılında Green Mile ( YEŞİL YOL ) adlı kitabı yazarken bu hikayeden ilham aldı. Daha sonra filmi çekilen hikaye tüm dünyada bilindi!!??? GEORGE STİNNEY Jr., ABD'de 20. YÜZYILDA ÖLÜME MAHKUM EDILEN EN GENÇ İNSANDI!!?
 4. Doğuştan işşiz

  Müzikle Açalım

 5. Doğuştan işşiz

  Dinlerin Sınav Mantığının Geçersizliği

  Bir başka ayette'de meleklerin elçi ve nebi olduğu yazıyor, diğer ayette'de eliçi ve nebinin Allah'ın yardımcısı olduğu yazıyor, başka bir ayettede meleklerin, elçi ve nebinin anlamı yazıyor, elçi ve nebi, islama göre, Elçi: Bir devleti başka bir devlette temsil eden kimse, sefir. Peygamber için de kullanılır Türkçe bir kavramdır. Nebi: Müstakil bir din ya da kitap sahibi olmayan daha önce gönderilmiş bir kitap üzerine insanları iman etmeye çağıran. ... Peygamber: Allah'ın kulları arasından seçtiği ve vahiy ile görevlendirdiği kimse. 1. melekler elçi ve nebi ise: 2: neden kitabı yok? 3. neden insanlara allahın vahiylerini indirmiyor? melekler sadece Alla'ha görev için yaratılmış , bu durumda elçi ve nebi olmaz,ayetler bir birini yalanlıyor. 4. melekleri nasli görevi bellidir. a.mevsimleri ayarlamak. b.can almak., c.Alla'ha yardım etmek.
 6. Doğuştan işşiz

  Dinlerin Sınav Mantığının Geçersizliği

  Nisa 79: iyilik Allahtanmış, kötülükte insanın kendisinden yani nefsinden geliyormuş, tamam iyide Şeytanın görevi ne o zaman? bu durumda Şeytanın asli görevi iptal olmuyor mu? bu ne biçim Allah? hadi müslümler mantıksız bir şekilde açıklamaya çalışında sabah sabah güldürün beni, siz olmadan gülemiyorum, beni ancak siz güldürürsünüz,imkansız! mantıgınızla . Kendisiyle sürekli çelişen bir Allah tanımlaması var, kuranda bunu görüpte hala savunmak, bana göre, psikojik bir yenilgidir müslümler için. Şeytanın görevi Şeytanın görevleri, hakkında her şey... ... Bununla birlikte şeytan, insanları doğru yoldan uzaklaştırarak onları hata/yanlış unsuruna sevk etmek üzere zaaf noktalarını yakalamakta ve her an her saniye hain planlar hazırlayarak ve onların nefsi oyunlarına alet ederek yenik düşmesini amaçlamaktadır
 7. Avrupa kökenli türk oluyorsun.. OSMANLIDA YALNIZCA AVRUPA KÖKENLİ TÜRKLERİN KAYDI BULUNMUYOR, 1923 TEN SONRAKİ SİSTEME GÖRE BELİRLENMİŞ, SOY KÜTÜKLERİ TÜRKLERİN.. ARAP KÖKENLİ TÜRKLERİN VE ARAPLARIN SOY KÜTÜKLERİ , HALEN DİYANETİN ARŞİVİNDE BULUNUYOR.,EN ESKİ SOY KÜTÜĞÜ NO LARI 17, YYA AİT OSMANLI ARŞİVİNDE BULUNUYOR, DİYANETTE..
 8. Peki etnik kökenini araştırdın mı? soy kütüğünde osmanlı hanedanlığına ait ,18 yya ait bilgiler varsa, sen arap kökenlisin, eğer sadece anne ve baban birde; dedenin adı varsa sen türk kökenlisin demektir, bunları biliyor muydun?
 9. Sünnileri neden bu kadar güçlü savunuyorsun? anlıyamıyorum, Arap kökenli değilsin değil mi? 11 milyon içinde 6 milyon erkek eli silah tutan insanlar var, türk askeri yerine bunlar cepheye gönderilmiş olsa daha iyi olmaz mı? türk askeri bir başkası için şehit olurken onlar türkiyede tatil yapıyor , bumu senin adil anlayışın? 6 milyon suriyeli vatanı için savaşmıyor, bu tür insanlara vatan haini deniyor biliyorsun değil mi?
 10. Doğuştan işşiz

  Tek Gerçek; Nihilizm (Hiççilik)

  Namusun kavramına göre, değişkenlik gösterir, ahlaki değerler için, net bir tanımlama koymak gerçekten imkansızdır, yani sen bu soruyu sorarak, haklı oldugunu ispatlıyamazsın; Peki ben sana daha zor bir soru sorucam, senin mantığına göre, idama mahkum tecavüz mahkumu'nu idam eden cellat, namusu temizlediği için mi? kahramandır? yoksa bir insanı öldürdüğü için katil midir? hadi buyur burdan yakta görelim..
 11. Doğuştan işşiz

  Evreni Yok Etmenin Yolu: Vakum Bozunması

  Bu iddianın diğer teorilerden farkı nedir? 1. kanıtlanabilirlik ilkesine uygun mu? 2: gözlem yada deney mümkün mü? 3: anti madde hodronların çalışma prensibine göre, bu örnekleme kesinlikle tarihin çöplüğüne adaydır..
 12. Alla'ha hadislerle bilimsel veriler ekleyen masum köylü müslüm, yahu biz ayetleri hekliyoruz, parçalıyoruz, yok ediyoruz, herif gelmiş buraya hadis yazıyor, olucak işmi ya? sonra bana diyorlar'ki neden bu kadar çok gülüyorsun? zekadan akıldan, mantıktan gülüyorum efendim neden olucak? (yaw hehe inandık, hadislere göre All'ah (ARAP PUTU) evrenden bağımsızmış.. )
 13. Bence en büyük sorun Türkiyedeki 11 milyon terörist suriyeliler, bunların % 79 u sünnidir yani kripto, işid yanlılarıdır, bildiğiN canlı bombadır, Esad konusunda haklısın, ama bu sorunu çözücek olan sadece Esad değil , Türkiyedeki malum iktidardır, Şamda namaz kıllma hayalleri yerine, Esadla anlaşılmış olsaydı şimdi amerika ve rusya burada olmazdı..
 14. Senin gerçekten hiç birşeyden haberin yok, güney illerine gittin mi hiç? 2011 den önce türkçe tabelaların yerine arapça tabelalar konuldu, amaç bopu hızandırmak ; güney illerinde'ki tüm esnaflar suriyeli çalıştırıyor, hepside arap sevdalısı,güney illerine gitmeyi dene, bakalım, türkiyeden eser yok artık, artık türkiye arap tayo imparatorlugu oldu.. Atatürke hakaret edenler, serbest, diktatöre en küçük hakarette ceza alıyorsun...
 15. https://www.youtube.com/watch?v=wrSDbb65Al4
 16. https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201809271035396979-turkiye-suriyeli-istihdam/
 17. Abartmadım, sadece yanlış yazdım, 200.000. çocuk yapıyorlar 1 yılda, suriyeliler tüm ülkeye dağılmış durumda, bunlar bilinçli yapılıyor, amaç bopu hızlandırmak.Mantıklı düşün biraz oy için gelselerdi, çoktan gitmişlerdi. ayrıca kamplarda olurlardı, ülkeye alınmazlardı.. Edirneden Karsa her yerdeler.. https://tr.sputniknews.com/ekonomi/201809271035396979-turkiye-suriyeli-istihdam/
 18. bilgihavisin bahsettiği 6 rakamı az olmuş, şu an türkiyede 11 milyon suriyeli var, asıl terörist türkiyedeki suriyelilerdir, vatansever olanlar zaten cephede savaşıyor, bop eşbaşkanıda, bunları oy için değil, iiç savaş çıkarmak için almıştır, dahada kötüsü, bu pislikler yılda 200.000. çocuk yapıyor, böyle giderse, türkler türkiyede azınlık olucak, durum çok ciddi, kimse bu gerçeği göremiyor.. Ve 2023 e kadar diktatörü, tanrılar bile , tahtından indiremez, ...
 19. Amerikay'la savaş aynı zamanda dünyanın yarısıyla da savaşmak demektir, bu riski rusya ve çin bile göze alamaz. Ortada savaş falan yok, savaş büyük devletler arasında olur, teröristler arasında olmaz, orda ne olduğu malum, bop projesini tıkır tıkır işletiyor, Amerika,İsrail,Ypg, ve üst akıllar.
 20. Doğuştan işşiz

  Dinlerin Sınav Mantığının Geçersizliği

  Oldukça mantıklı, eğer yaratabilen bir yaratıcı sıfatıyla, soruyorsak oldukça mantıklı, bu soru insanların cevap verebileceği bir türden soru değil ne yazikki, yaratma özelliğine sahip biri için sopa değilde, onu yok edebilicek bir kavram yaratmak , yaratıcı için bile imkansızdır,yani anlıyacağın sopa benim klasik tuzak sorularımdan biri sadece.. bu sorudaki asıl denklem, ise;ne biliyor musun? herşeyi yaratmaya gücü yetiyorsa, bu herşeye gücü yettiği anlamına gelmiyor ne yazikki., herşeyin sihirli bir kelime bu denklem aslında bir şeyi açıkça ispatlıyor, oda,yaratıcının bile herşeye gücü yetmediğini.mekandan ve zamandan bagımsız bir yaratıcı, evren değildir, bu önerme aynı zamanda herşeye gücü yetmedigini ispatlar.herşeye gücü yeten önerme ise, hem evrem hemde evrenden bagımsız her iki kavramıda aynı anda başarabilicek bir yaradan sıfatıdır..herşeyin mutlak varoluş kaynağı ise hiçliğinde var oluş kaynagı olmak zorundadır.buda imkansız olduguna göre, herşeye gücü yeter denklemi, yaratıcı için mantık hatası oluşturur..birşeyleri yaratmak ve özgür irade vermek, aynı zamanda yaratılıştan bagımsız bir mantık oluşturur..buda yaradanın herşeyi iradeyi kontrol edemiyecek kadar güçsüz oldugunu ispatlar.. teizm tanrılarının herşeye gücü yetmez..PANTEİST DEĞİLİM AMA, bu yüzden en mantıklısı şimdilik panteizm tanrısıdır. panteizm tanrısı herşeydir yada hiç birşeydir.., DİPNOT DÜŞELİM: YANLIŞ ANLAŞILMASIN ,BİZ BURDA TAMAMEN TEİZMİN 'YARADAN' ÖNERMELERİNİ ÇÜRÜTÜYORUZ, İNSAN AKLIYLA KAFAMIZDAN UYDURDUĞUMUZ BİR TERİM YOK, TÜM ÖNERMELERİMİZİ TEİZMİ ÇÜRÜTMEK İÇİN KULLANIYORUZ, , EĞER GERÇEKÇİ BİR İSPAT ARIYORSANIZ; YARATICIN'IN VARLIGI YADA YOKLUĞU BELİRSİZDİR, BUNU HERKES ANLAMAK ZORUNDA.. BU YÜZDEN TEİZMİN BOKTAN TERİMLERİ VE SAVUNULARI İÇİN, EGO KASMAYA GEREK YOK..
 21. Doğuştan işşiz

  Dinlerin Sınav Mantığının Geçersizliği

  İNSANLIK TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN ZOR EN ESRARENGİZ FELSEFE SORUSU...(akıl ve mantık maximum zorlama)
×
×
 • Yeni Oluştur...