Jump to content

AcriManious

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  82
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

AcriManious Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.369 profil görüntüleme
 1. AcriManious

  Sevdiğim Laflar...

  Maske kadinin mavi bir cildi vardi, erkegin de oyle. erkek gizledi bunu, kadin da oyle.. arayip durdular hayatlari boyunca, kendileri gibi mavi olani. gunun birinde birbirlerinin yanindan gectiler, ve bunu asla bilemediler...
 2. AcriManious

  Sevdiğim Laflar...

  Yıldızlar ve çiçeklenen meyve ağaçları: mutlak kalıcılık ve aşırı kırılganlık. Her ikisine de eşit derecede bahşedilmiştir ebediyet.
 3. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bu forumda arayıp da bulamayacağınız tek bir dini konu yok. Birikim için güzel kaynak olacak kullanıcıları da var. Sorun nedir?
 4. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  @rahip Kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. Önemli olan fanatik olmamak. Çünkü ne kadar fanatik olursanız, o kadar şiddetle müdafaa ediyorsunuz.
 5. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Sorduğunuz sorular , tarafları anlamaya çalışma çabanız takdiri hak ediyor. Fakat şunu atlıyor olabilirsiniz; herkesin hayata yüklediği anlamlar farklıdır ve bu skala o kadar geniştir ki çoğu zaman başka hayatları anlamakta zorluk çekeriz. Şunu unutmayın; herkes doğru olduğunu sandığı şeye inanır ve bireysel gerçek sadece bundan ibarettir. Belki anlamsızlık bile sizin için en büyük anlam olabilir.
 6. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Elbette sordum. İnançlıyken de boşluktaydım ama herkes gibi ben de bu boşluğu, kimi zaman görmezden geldim, kimi zaman geçiştirdim. Bu durumun üzerinde gittim ve gittikçe daha da fazla beni içine çekti. Fakat anladım ki bu boşluk dediğimiz şeyin ne üzerine gitmeliyiz ne de görmezden gelmeliyiz. İnsan vücudu gibi, sahip olduğumuz bir parça olduğunu kabul etmek gerekiyor.
 7. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Herkese merhaba. Yazmayalı uzun zaman oldu. Umarım iyisinizdir. Ben çok iyiyim. Kendimi hayatın akışına doğru bıraktım ve meditasyon yapmaya başladım. Konuyu ilk açtığım zamandan bu yana her şey çok değişti. Hayatım, karakterim, düşüncelerim, kimi zaman hislerim. Artık eskisi gibi, Tanrı vb. konuları düşünmüyorum. Halen agnostik düşüncelere sahibim. Tanrının var olup olmama ihtimaline kafa yormanın yorucu olduğunu fark ettim ve zihnimi daha farklı şeylerle meşgul etmeye başladım. Mümkün olduğunca, şimdiki zamandan kopmamaya çalışıyor, yaşadığım anı en iyi şekilde değerlendiriyorum. Müzik dinli
 8. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bu gece 4 yıldır yakın arkadaşım olan, eskiden cüzi miktar tanışmışlığım olduğu biri ile, alkol içtim. Evet, bunca aklın, mantığın ve arzunun geçtiği bir konuda, alkollü bir şekilde yazılmış kelimeler, cümleler de ne diyeceksiniz. Yakın arkadaşım dediğim kişi ile, sizlere açıklamasını yapmak istemeyecek kadar benzer yönlerimiz var. Onunla konuşurken, bugün, sanki karşımda bir ayna varmış ve onunla konuşuyormuş gibi hissettim. O da aynı şeyleri hissetti ve yakın dostluğumuzda bu ilk kez yaşandı. Ayrıntılara girmek istemiyorum çünkü burda daha önce bahsettiğim şeyler ile çelişkili ve alakasız. B
 9. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Öncelikle herkese merhaba. Durumla ilgili fikri ve karakteristlik gelişimime sebebiyet veren her değişikliği buraya yazmaya devam ediyorum. Konu üzerinde yazılan tüm gönderileri tekrar okudum ve gereğinden fazla iddialı yazılar yazdığım kanısına vardım. Özgürlük vb. konularda. Şunu unutmayın ki aşağıya yazacağım tüm cümleler tamamıyla kişisel görüşümdür ve bir iddia değildir. Kimsenin, sırf başkası yüzünden hayatını tamamen değiştirmeyeceğini biliyorum. Bu durumdaki farkındalığım her kelimem için geçerli olmaya devam edicektir. Dini inanışların beraberinde, insanın düşünce yapısınd
 10. AcriManious

  Bu videonun (Cadılık) gerçeklik payı ne?

  Açıklamanız tatmin edici. Teşekkür ederim.
 11. AcriManious

  Bu videonun (Cadılık) gerçeklik payı ne?

  İlgimi aslına bakarsanız benim de çekmiyor fakat bunca metafiziksel olayı sanki her gün görüyormuş, sanki musluğu açıp kapamak ne kadar gerçekçi ise o kadar gerçekmiş gibi anlatıyor. İnsanların aura enerjisinin bilimsel olarak kanıtlandığına dair bir çok yazı okudum. O yüzden merakımı uyandırdı. Neyse cadı-hatipler kapatılsın.
 12. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu enerji dalgaları vs. üzerinden manevi bir çıkarım yapılabilir mi? Gerçeklik payları ne kadar? Bilgisi olan varsa, çok merak ettiğim bir konu lütfen açıklasın.
 13. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bunlar bir yaratıcıya dönmek için sebep mi? Allahım bugün de depreme sebep olduğun için teşekkür ederim mi demem gerek? Sizce de komik değil mi bu durum dicem, tabii ki hayır diceksiniz. Anlam verilmeyecek kadar saçmalığa dönüştü bu yazdıklarınız.
 14. AcriManious

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bu sorular zaten bu olayın ilk evrelerini oluşturuyor. Her ihtimali tartıyor insan. Hangi taraf ağır basarsa seçimini ondan yana kullanıyor. Eğer bu söyledikleriniz gerçekten de var ise, ne olmuş yani? Sırf bir şeyleri tarttığımız için, normal olarak ağır basan tarafı seçtiğimiz için Allah, Tanrı, Yahwe veya Baba-Yaga herhangisiyse beni cehenneme atamaz. Bu seçimi yapan kimseyi atamaz, atmamalı da. Bu ahlaki açıdan bile komedi iken, artık bunları düşünüp zihnimi meşgul etmem sadece vakit kaybı olur. Ben iyi bir insanım ve dünyada iyiliğin son bir zerresi kalsa bile iyi olmaktan vazgeçmeyeceğim
×
×
 • Yeni Oluştur...