Jump to content

towboatery

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  57
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

towboatery Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

181 profil görüntüleme
 1. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Şeytanın ağaçla ilgili söylediklerinin doğru olmasına rağmen, yine de yalan söyleyen Allahın doğru düşündüğünü düşünenlerin de dinidir.
 2. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Yazınız gayet iyi fakat özgürlükten kast ettiğim şeyin ne olduğunu biliyorsunuz Kuşa göre ise özgürlük kafesin kapısıdır. Özgürlük bile görecelidir şahsi görüşüme göre.
 3. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Fakat kanıtlanamaz. (Eklemeyi unutmuşum)
 4. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  @mmmrkl Sağduyunun dedikleri mantıksız şeyler değil. Siz asla bir yaratıcının varlığınını kanıtlayamazsınız. O da aynı şekilde yokluğunu kanıtlayamaz. @Yeni Üye İşte tek gerçek bu. Tek gerçek bilinmeyen ise tartışmak fazlasıyla mantıksız. Fakat şu da var ki bizler yani inanmayanlar en azından hayatımızı bilinmeyen üzerinden kurmaktansa özgürce yaşamayı yeğliyoruz. Dünyadaki tüm tanrılar 1000 taneyse bu tanrıların hepsi gerçek dışıdır. Bu kadar da basit.
 5. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  @mmmrkl Çok teşekkür ederim yazınız için. Fakat bir soru sormak istiyorum. Nebi dediğiniz haberciler kim ve ne gibi haberler getiriyorlar. Yani bir dine mensub musunuz bilmediğim için soruyorum .
 6. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Yaşadığım süreçleri aktarmak için konuya yazmaya devam edeceğimi söylemiştim. Şu ana kadarki hissettiğim temel duygular kendimi kullanılmış hissettim ve kendime biraz kızdım. Hayatı daha değerli ve doğru kılmak için neden bu kadar geç kaldım diye. Aynı zamanda özgürlüğü hissettim ve bundan haz aldım. Artık bir hata yaparsam (ya da dini anlamda günah diyebiliriz buna) yaptığım bu hatayı hiçbir baskı altında kalmadan özgürce yaptığım için çok daha rasyonel ve tarafsız düşünüp, neden yaptığımı sorguluyorum ve doğruları daha iyi görebiliyorum. Dini anlamda düşünürsen ezberci hareketlerin oluyor ve pişman olup geçiyorsun genellikle. Seni buna iten alt sebepleri düşünmüyorsun. Bu konuda bir artısı var dinsiz olmanın. Şimdi hayatımı daha anlamlı bir hale getirmek istiyorum. Öldüğümde ardımda bıraktıklarımın güzel fikirler olmasını istiyorum. Ölümümü anlamlandırmak tabiri caizse. Fakat bunu nasıl yapacağımı hala bilemiyorum. Şu an kafa yorduğum konu bu. Ek olarakta cesaretim arttı ve bu yüzden bölümümü bırakıp sadece hayallerimin peşinden koşmak istiyorum. Fakat bunun için şu an vizyonumu düşürmem ve yeniden hayata başlamam gerekecek. Ayrıca neden bilmiyorum ama ufkum artmış olmalı ki, sanki yapacağım şeylerin sınırı yokmuş gibi bir hisse kapılıyorum. Önümde birçok seçenek varmış gibi. Belki bunun dinle değil karakteristik düşüncelerimle alakası olabilir fakat yine de paylaşmak istedim.
 7. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Öncelikle zahmetin için teşekkür ederim. Konuyu açalı neredeyse 1 ay oldu. Bu durum üzerinde birçok süreç geçirdim. Artık eskisine göre çok daha rahat ve huzurluyum. Rol yapma olayı da dediğin gibi çok da problem oluşturmuyor. Dinle ilgili her şey psikolojik süreç istiyor. Konu dinsizlik bile olsa. Fakat insanın alışamayacağı bir şey yok. Hayatım ve düşünce tarzım birden değişiverdi ve ben de uyum sağladım. Bakalım ilerde ne gibi durumlar yaşayacağım allah bilir
 8. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  @nogodbutAllah Bu arkadaşa yazmıştım fakat alıntılamayı size almış. Kusura bakmayın
 9. towboatery

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Allah kabul etsin
 10. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Sen de taktın ilahiyat okuyup okumadığıma O meali verenler elektrik elektronik mühendisi zaten. Yükseklisanslarını arapçadan yaptıysalar demek ki çoğu. Neyse işin aslına gelelim. Bu Muhammed'in tebliğ özelliği yok muydu? Niye birçok anlamı olan bir kelimeyi hangi anlamda kullandığını söylememiş? Alimlerin çoğunda cehennemin ebedi olacağına dair ittifak vardır. Tacu'l arus sözlüğünün doğru anlamda kullanığını kim nerden bilecek. Bir sürü sözlük var bu şekilde. Yani her şeyi geçtim. Kur'an apaçık indirilmiştir ayetine bakıp bile bazı noktaları göremiyorsanız şu durumda, gözüne perde inen bizler değil sizlersiniz. Ulan insanoğlunun her sırrını çözebilecek bir kitap inecek dünyaya tanrı denilen varlık tarafından ve bu kitap birçok konuda alimler tarafından görüş ayrılıklarına sebebiyet verecek. Demekki bu kitabın kusursuz olmayan bazı noktaları var. Kusurlu bir kitabın sahibi kusurlu bir tanrıdır. Benim hayalimdeki tanrı ise kusursuz. Senin tanrın sana benim tanrım bana tabi tanrım için beni öldürmeyeceksen...
 11. towboatery

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Peki ya o zaman neden bilimde adları yok bu varlıkların?
 12. towboatery

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Etrafımız mitlerle sarılmış. Neden insanlar gerçekleri bu kadar yalpalıyorlar? Neden doğru sanılan birçok yanlış bu kadar etrafımızda cirit atmaya devam ediyor? Bunun aksini düşünen biz olmak çok yorucu. Gerçekler insanı gerçekten yoruyor. Sanırım cevap bu.
 13. towboatery

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Çok iyi noktalara değindiniz. Anlattıklarınız gayet açık teşekkür ederim. Fakat hala mantıksal anlamda kafama oturmayan noktalar var. Örneğin bir hoca kuzenime bağlama büyüsünün yapıldığını söylemişti. 25 yaşındaki kuzenim kendisinden 35 yaş büyük, yaşlı, fakir bir adamla kaçmıştı. Kuzenimin böyle bir aptallık yapacağını sanmıyorum. Kimse gidipte böyle bir aptallık yapmaz.(Şu an kendisiyle aynı yaşta biri ile evli) Bu nasıl olabildi? Bu noktalar kafamı karıştırıyor.
 14. towboatery

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Zor veya değil ne önemi var? Örneğin bu video sahte bile olsa birçok insanın yaşadığı bu tarz olaylar mevcut. Bunun sebebi nedir peki? Enerji denilen şeye insanlar nasıl bakıyor burada? Sadece bunu merak ettiğim için açtım bu konuyu. Örneğin arkadaşımın annesi pozitif enerji ile sürekli olan baş ağrısından kurtulmuştu. Anlattığına göre de kendi seansında uçtuğu hissedebilmiş. Ruhunun çekildiğini ve rahatladığını anlatmıştı. Yalan söyleme ihtimalini göz ardı edin ki söyleyeceğini sanmıyorum.
 15. towboatery

  CİNLERİN VARLIĞI?

  Herkese merhaba. Cinlerin varlıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Cinler hakkında sürüsüyle filmler, ritüeller, videolar mevcut. Görüşlerinizi fazlasıyla merak ediyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...