Jump to content
Ateistforum

towboatery

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  75
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

towboatery Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

433 profil görüntüleme
 1. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bu gece 4 yıldır yakın arkadaşım olan, eskiden cüzi miktar tanışmışlığım olduğu biri ile, alkol içtim. Evet, bunca aklın, mantığın ve arzunun geçtiği bir konuda, alkollü bir şekilde yazılmış kelimeler, cümleler de ne diyeceksiniz. Yakın arkadaşım dediğim kişi ile, sizlere açıklamasını yapmak istemeyecek kadar benzer yönlerimiz var. Onunla konuşurken, bugün, sanki karşımda bir ayna varmış ve onunla konuşuyormuş gibi hissettim. O da aynı şeyleri hissetti ve yakın dostluğumuzda bu ilk kez yaşandı. Ayrıntılara girmek istemiyorum çünkü burda daha önce bahsettiğim şeyler ile çelişkili ve alakasız. B
 2. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Öncelikle herkese merhaba. Durumla ilgili fikri ve karakteristlik gelişimime sebebiyet veren her değişikliği buraya yazmaya devam ediyorum. Konu üzerinde yazılan tüm gönderileri tekrar okudum ve gereğinden fazla iddialı yazılar yazdığım kanısına vardım. Özgürlük vb. konularda. Şunu unutmayın ki aşağıya yazacağım tüm cümleler tamamıyla kişisel görüşümdür ve bir iddia değildir. Kimsenin, sırf başkası yüzünden hayatını tamamen değiştirmeyeceğini biliyorum. Bu durumdaki farkındalığım her kelimem için geçerli olmaya devam edicektir. Dini inanışların beraberinde, insanın düşünce yapısınd
 3. towboatery

  Bu videonun (Cadılık) gerçeklik payı ne?

  Açıklamanız tatmin edici. Teşekkür ederim.
 4. towboatery

  Bu videonun (Cadılık) gerçeklik payı ne?

  İlgimi aslına bakarsanız benim de çekmiyor fakat bunca metafiziksel olayı sanki her gün görüyormuş, sanki musluğu açıp kapamak ne kadar gerçekçi ise o kadar gerçekmiş gibi anlatıyor. İnsanların aura enerjisinin bilimsel olarak kanıtlandığına dair bir çok yazı okudum. O yüzden merakımı uyandırdı. Neyse cadı-hatipler kapatılsın.
 5. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu enerji dalgaları vs. üzerinden manevi bir çıkarım yapılabilir mi? Gerçeklik payları ne kadar? Bilgisi olan varsa, çok merak ettiğim bir konu lütfen açıklasın.
 6. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bunlar bir yaratıcıya dönmek için sebep mi? Allahım bugün de depreme sebep olduğun için teşekkür ederim mi demem gerek? Sizce de komik değil mi bu durum dicem, tabii ki hayır diceksiniz. Anlam verilmeyecek kadar saçmalığa dönüştü bu yazdıklarınız.
 7. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Bu sorular zaten bu olayın ilk evrelerini oluşturuyor. Her ihtimali tartıyor insan. Hangi taraf ağır basarsa seçimini ondan yana kullanıyor. Eğer bu söyledikleriniz gerçekten de var ise, ne olmuş yani? Sırf bir şeyleri tarttığımız için, normal olarak ağır basan tarafı seçtiğimiz için Allah, Tanrı, Yahwe veya Baba-Yaga herhangisiyse beni cehenneme atamaz. Bu seçimi yapan kimseyi atamaz, atmamalı da. Bu ahlaki açıdan bile komedi iken, artık bunları düşünüp zihnimi meşgul etmem sadece vakit kaybı olur. Ben iyi bir insanım ve dünyada iyiliğin son bir zerresi kalsa bile iyi olmaktan vazgeçmeyeceğim
 8. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Yeniden herkese merhaba. Konuya yazdığım ilk iletide, düştüğüm boşluktan ve hayatın anlamsızlığına dair düşüncelerim olduğunu yazmıştım. Bu düştüğüm boşluktan ve anlamsızlıktan sıyrıldığımı söylemem gerek ki, bu aslında o kadar da zor olmadı. Çünkü bulunduğum durumdan şüphe etmedim. Doğru seçimi yaptığımı bildiğim için vicdanen rahatladım ve tahmin ettiğimden çok daha kolay bir şekilde bu süreci atlattım. Hayatımın anlamı yok vs. gibisinden cümleler de kullandım fakat bu cümlelerin ne kadar boş olduğunu fark ettim. Fark etmemin sebepleri ise yaşımın forumun yaş ortamasının altında olmasıydı. D
 9. towboatery

  evrim doğru olsa bile öbür dünyaya inanırım

  Bekir abi merhaba hoşgeldin. Forumda zaman geçirdikçe belli kişileri tanıyor, bir şekilde dost oluyorsunuz illa. Gitmeden de şuraya Alan Watts'ın sözünü bırakayım. "Ölüm bilinç dalgalanmasıdır. Bir zamanlar ölü olmasaydın şimdi canlı olduğunu nereden bilebilirdin."
 10. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  ahahah bilimin köpeğiyiz
 11. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Belki ama o dersi hala görmedik. En sevdiğim ders şu ana kadar din psikoloijisi oldu. Eğer yükseklisans yapacak olursam bu alandan yapmayı düşünüyorum.
 12. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Herkes kadar. Bu konuda beni inançlı insanlardan ayıran bir durum yok. Zaten dersler tamamıyla ezbere dayalı.
 13. towboatery

  İLAHİYAT OKUYORUM İNANCIM KALMADI

  Maalesef. Fakat şu an da eskisi gibi problem oluşturmuyor. Teşekkür ederim görüşlerin için.
 14. towboatery

  Satanizm

  Bu çocuk 321GO kanalının soramazsın videosunda da vardı. Neden satanist olduğunu söylüyor zaten. Ateist olarak yaşamak kötü etkilemiş ve o da bir inanç arayışına girip satanist olmuş. Satanistlik doğru olduğu için değil. Birde videoda çok mantıklı geldiğini falan söylemişti satanistliğin. Neye göre mantıklı geldiyse artık.
×
×
 • Yeni Oluştur...