Jump to content

kabara

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  346
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne kabara kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. On 10.06.2020 at 11:15, Türk Ateist yazdı:

  Aa nickli üye, foruma yalnız tebliğ yapma amacıyla geldiği ve her başlığa aynı birkaç iletiyi yazarak forumu kirlettiği için atılmıştır. Kendisine peygamberlik mesleğinde başarılar dileriz.

  Benim üyeliğimi sonlandırmanızı istiyorum. 

  Buraya yazdım çizdim tartıştım ama kimseye argo veya küfür kullanmadım bana yazılanlara aynı derecede karşılık verdim. Bilmeyerek birilerini kırdıysam af ola. 

  Bana bu foruma yazma fırsatı veren ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

  Forumdaki yazılardan istifade ettiğim konular oldu ve üye olarak değilde ziyaretçi olarak ara ara gelip okuyacağım yazılanları. 

   

   

 2. 3 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

  Elektriği bulan adam var olan bir şeyi buldu. Olmayan bir şeyi kafasına göre yaratmadı. Eğer elektriği insanı öldürmeyecek bir şekilde yaratabilecek olsaydı ve yinede insanları çarpan şekilde yapmış olsaydı, evet suçlu olurdu. 

  Daha önce yazdım yine yazayım sen düşünürken ve yazarken Allah'a inanmadığın düşüncenle yazıyorsun. 

  Müslümanlar sınavda olduğunu düşünür ( konuyu tecavüze getirmeden ) kötü ve iyi kavramlarına bakmanız lazım.

  Sizlerin dediği insan günahsız yaratılmış olsun mantığı geride eksik bir parça bırakır. İyi varsa ve kötü yoksa o zaman sınava da gerek yok.

  Günahsız yaratılan yada meyli olmayan insan sınavda olamaz dolayısı ile din kendi kendini inkar etmiş olur eksik kalır.Ki insanların bir iradesi olduğunu söylemiştik karar verirken bu özgür iradesi ile karar veriyor. Tecavüzü yapan kişi kötü bir şey yaptığını bilmiyor mu biliyor elbet bile bile gidip onu tercih ediyor.

  12 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

  Lütfen cümlelerini dikkatli ve düşünerek seç en azından bana karşı. 

  Ben genelde cümlelerimi düşünerek yazarım düşünmeden yazdığım yok ta . Neden özellikle sana karşı onu anlamadım anladığım kadarı ile kibir var biraz sanki. 

 3. 5 dakika önce, deadanddark yazdı:

   

  Tamam iste bir tarafta kusursuz yüce tanri bir tarafta hata yapmaya müsait kul.

  Tecavüz ise kacinilmaz.

  Sana iyi sinavlar. Eminim egleniyorsundur. Forumda iyi vakit gecirdigin belli.

  Yalniz eger ciddiysen burada yazdiklarini ve sana verilen cevaplari günlügüne yaz. Ilerde okuyunca yüzünün nasil kizardigini görecegini umuyorum.

   

  Sen hala biri kusursuz bir kul diyorsun ben bunu bilmiyordum çok sağol. Sen oraya takılmaya devam et. Benim sana neyi göstermeye çalışıyorum sen ne görüyorsun.

  Emin ol yüzü kızarması gereken sensin başkası değil. Sen genç bir arkadaşa benziyorsun ilerde pişman olmazsın inşallah burada yazdıklarına. 

  Neyse ortada daha cevap verecek bir şey kalmadı bana göre. Tabi sen ve sizlere cevap olmaması çok normal zaten dinsizsiniz.

 4. 5 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

   

  Tanri yoksa nihai suclu yok deyince senin tanrini mi aklamis olduk? Millet sizin kafayi yasamak icin ne paralar veriyor, bedavadan yasiyirsunuz hadi yine iyisiniz..

  Seni zeki çocuk ? Hadi iyisin iyi. Kendin cevap vermediğin için inançsız olduğundan cevaplayamadığın soruların cevabı yokmuş gibi görmen sadece seni kendi iç dünyanda tatmin olursun. Hadi iyisin ve kendi iç dünyanda çok zekisin. Ama kuş uçamaz onu söyliyim.?

 5. 1 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

  Yapan şahısa yıkacaksın ya kime yıkacaksın ? 

   

  Tanrı varsa bütün suçlar tanrıya kalır. Her şeyde eli olanın her şeyde sorumluluğu vardır. 

   

  ....

  O zaman uçağı yapan adamı öldürmek lazımdı. Kazalarda bu kadar kişi öldü onun yüzünden.Veya elektiriği bulan kişiyi idam etmek lazım o kadar kişi elektriğe çarpıldı. Komik ve salakça değil mi. 

  Peki suç insanda ise tanrı onu yarattı diye suç neden tanrının olsun suçu işleyen kimse suçlu odur. 

  Özgür irade,sınav,zaman kavramının sadece bizim için geçerli olduğunu ve buna benzer Müslümanların inanışlarının tamamını düşünmen lazım bunu anlaman lazım. İnanmayan beyninle zaten anlamanı anlamanızı beklemiyorum. Ama yinede cevaplamaya çalışıyorum.

 6. Şimdi, SUPERULLAH yazdı:

   

  Hadi bakalim yarin dersine daha iyi calis oyle gel

   

   

  Suna da bi gozat bakalim, allah nasil mudahale edip istedigini kayiriyormus anlayabilecek misin gorelim..

   

  74. Yeniden yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocuğa rastladıklarında hemen onu öldürdü. (Musa): "Bir can karşılığı olmaksızın suçsuz bir canı öldürdün mü? Doğrusu çok çirkin bir şey yaptın!" dedi.

  80. Çocuğa gelince: Onun anne babası mü'min kimselerdi. Biz onun onları taşkınlığa ve küfre sürükleyeceğinden korktuk.

  Kendine cevap veriyorsun ama bunu da anlamayıp dersine çalış diyorsun komik adamsın. 

 7. 1 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

   

  Yaw niye birilerini suclamak zorunda olalim, beyinleriniz tecavuze ugradigindan hep belli kaliplar icinde dusunmeye calisiyorsunuz. Tanri yoksa din de yok, nihai olarak suclanacak bir varlikta yok..

  Tamam bu kadar başka soracak sorum yok. Çok güzel kendi kendine cevap vermiş oldun. Hayırlı geceler.

 8. 4 dakika önce, deadanddark yazdı:

   

  Sen basina birsey gelirse kimseleri suclama.

  Cünkü bunu yapanlar sinavda. Ödürende sinavda, tecavüz edende sinavda.Illaki birileri gecer not alamayacak. Cehenneme odun lazim degil mi?

  Bak ne kadar körsün kendi düşündüğünün nasıl sonuçlarını olduğunun dahi farkında değilsin. Tam tersi senin tecavüze uğrayınca ses çıkarmaman lazım çünkü sana göre  bunu zaten yaratan planlamış sırf sen tecavüze uğra diye yaratılmışsın gibi konuşuyorsun. 

  Diğer açıdan bakarsak senin için tanrı yok. Bu seçeneği ele alalım. İnsanlar tanrı olmadan var olduysa bu sefer ortada suçlanacak bir tanrıda kalmıyor. EEE peki bunun hesabını kimden soracağız. Bu sefer neden insanlar gitti çocuğa tecavüz etti. 

 9. 12 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

   

  Sizdeki beyni kusa taksak ters ucar. Farzetki sen bir tanrisin ve herseye gucun yetiyor. Insanlari yaratip onlari sinamak istiyorsun. Elinde bir suru yontem var ve tecavuzle sinamayi da kuklanmak istiyorsun. Halbuki bikiyorsun ki bu yontemle bir suru cocuk tecavuz edilecek, iskence gorecek ve bunun baska bir yolu oldugu halde bunu seciyorsun. Oturup her bir cocugun acisini izleyip ortak olup yasiyorsun. Sana nasil bir sadist psikopat tanrisin demezler mi?

  Bu forumda hep dejavu yaşıyorum. Şimdi sana soruyu terse çevirip ben sorayım. Farzetki senin düşündüğün gibi bir tanrı yok ve biz tesadüfen evrimle oluştuk. O zaman şöyle mi demeliydik. 

  Bu evrim ne kadar sapık bizi nasıl oluşturmuş bak insanlar gidip çocuklara tecavüz ediyor. Üstelik bu adamın alacağı bir cezada yok çünkü sana göre öbür taraf yok öbür tarafta da ceza almayacak.

 10. 1 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

   

  Sizdeki beyni kusa taksak ters ucar. Farzetki sen bir tanrisin ve herseye gucun yetiyor. Insanlari yaratip onlari sinamak istiyorsun. Elinde bir suru yontem var ve tecavuzle sinamayi da kuklanmak istiyorsun. Halbuki bikiyorsun ki bu yontemle bir suru cocuk tecavuz edilecek, iskence gorecek ve bunun baska bir yolu oldugu halde bunu seciyorsun. Oturup her bir cocugun acisini izleyip ortak olup yasiyorsun. Sana nasil bir sadist psikopat tanrisin demezler mi?

  Sizdeki beyni kuşa taksalar kuş aptallaşır ben ne yapacaktım diye yerinde sendelerdi hareket bile demezdi bırak ters uçmayı. Bu bakış açınla zaten bunu ispatlıyorsun. 

  Daha önce yukarıda defalarca belirttim senin sorun yanlış zaten. Sen olayı getirip bu kadar geniş evrendeki onca şey içinde tecavüze indirgiyorsun. Senin bakman gereken iyi olanı yapıp sınavı geçmek kötü olanı değil.

  Kul dediğim gibi çok aşağılık mertebelere inebiliyor bunun sorumlusu yapan kişi olduğu için cezasını çekecektir. Üreme için verilen bir organı başka durumlar için kullanan kişinin suçudur.

 11. 1 dakika önce, deadanddark yazdı:

   

  Cok sig düsünüyorsun.

  Tecavüz denilen igrenc arzunun eksikliginde bir sinav mümkün degil mi diye soruluyor. Insan dogasinda gerektiginden fazla eksi puan getirecek davranis sekli var. -1 eksikle sinav sinav olmaktan cikmaz degil mi?

  Tecavüz etmeyi bilmeyen zeki canlilar olabilirdik degil mi?

  Biri gelip kizina tecavüz edip öldürdü , gözlerinin önünde. Sen simdi buna ilahi adalet diyerek, kizinin dünya sinavinin sona erdigini düsünmeli ve eylemi gerceklestireni suclamamalisin.

  Alinyazisi buraya kadarmis. Öldüren sapik olsa da cani alan tanri ve melek azrail.

  ?? Yahu kim sığ düşünüyor. Bak ne yazmışım kula cinsel organ tecavüz etsin diye mi verildi eğer evet diyorsan sana başka bir şey demiyorum ve verecek cevabım da kalmaz.

 12. 10 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

  senin kucucuk cocugunu kullanarak tecavuz edilmesini istiyor? 

  Yahu arkadaşım sana açıklamasını yaptığım halde halen bunu yazıyorsun. Tecavüz edilmesini istiyor diyorsun. Bak sen bunu böyle algıladığın için dinden çıkmışsın zaten. Bütün mesele senin anlama şeklinde. Evet bunları var eden O ama sırf git onu yap diye bir kulunu yaratmıyor. Bunu kul seçiyor. Tıpkı şu an sen atesitliği seçtiğin ve benim İslamı seçtiğim gibi bunu böyle düşünmelisin.Kimseye zorla git şu kötü iş yap diyen bir şey yok ortada. Yine evet bunlar yapılırken görüyor mu görüyor ve melekler tarafından tutuluyor şu kişi bu günahı işledi ve cezası veriliyor.

  Sana üreyebilmen için vermiş onu git tecavüz et diye değil. O zaman senin dediğin şuna geliyor bana  cinsel organı tecavüz etmem için verdi demekle eşit bir şey bu.

 13. Çoktan bulunmuş bir şeyi aramayın boşuna bulamazsınız. Bilimin bu kadar geriden geldiğini bilmiyordum.Eğer bilim bu kadar gerideyse bilim değil başka bir şeydir o.

  Kaldı ki bilim dünyadaki varlıkları inceler. Onun işi Allah'ın yarattıklarını incelemektir. Bilim dediğin olayda Allah'ın yarattığı kullarına verdiği bilgi ile yapılmaktadır.

 14. Senin asıl sorman gereken soru şu kişi neden iyi olanı seçmiyor da kötü olanı seçiyor bu sorunun cevabını araştırman gerekirken kötülük neden var var edildi gibi cevabını ilk okul çocuklarının bile bildiği bir soruyu soruyorsun kendine ve sanki bu açıklanamamış bir soruymuş gibi büyütüyorsun bunu. 

  Senin sorduğun sorunun mantığına gidersek bir kişi hata yaptığı zaman suç onun atalarında kişinin bir suçu yok. Senin diyelim 5 tane çocuğun var 4 tanesi çok akıllı ve zeki bir tanesi işe yaramazın teki. Bu işe yaramaz çocuk neden böyle oldu halbuki eşit şartlarda büyüdüler. Sen ona işe yaramaz ol dediğin için mi öyle oldu yoksa kendisi kafasının işe yaramayan tarafını mı eğitti diğer tarafını kullanmadı gerek duymadı diye mi öyle oldu. 

   

 15. 6 saat önce, mirasyedi yazdı:

  irade dediğin şey istekler ve bu istekleri eyleme dökme Allah'ın yazdığı program kontrolundedir.

  Program dışına çıkıp birşeyi isteyip onu eyleme dökemezsin.
   

  Örnek olarak satranç programı yazdım diyelim.
  Yanlış hamle yapınca suçu programa o programı kullanan robota bilgisayara atmam.Kendime atarım.

  Sınav için dünyaya geldik demek aptallıktır.

   

  Sen nasıl dışına çıkıyorsun o zaman.

 16. Son olarak Allah'ın seni yaratma gayesi zaten ortada. Bütün kötülüklerden arınıp ona ulaşman onu tanıman. Allah seni kötülük yapsın diye yaratıyormuş gibi bir algı oluşturuyorsun. 

  Seni kötülük yap diye yaratmadı senin sınavın kötülüğü yapmayıp iyiliği tercih etmen ve Rabbını bulman. Kötülük var tabi ki ama iyilikte var sen Allah'ın bütün uyarılarına rağmen kötülüğü seçeceksin ve suçlusu Allah olacak bunlar ancak basit bir kafayla düşünülebilir.

 17. 14 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

   

  Yaşin kac senin 10 mu? Yazilanlari anlamamak icin gerci daha kucuk olman lazim. Sana ne dediginin bi onemi yok, birileri cocuklara tecavuz edecek. Bunun bir imtihan sisteminde varolmasini isteyen allah. Herseye gucu yetiyorsa baska birsey bulabilirdi. Ama bunu secti. Bir cocugun iskence edilip tecavuzunu izleyecegime, butun kainati yokederim ben. Boyle bir onursuzluk igrenclik olur mu?

  Yok 9 yaşım. Sen neden anlamak istemiyorsun ki ısrarla zaten konuya küçük çocuk örneği vererek acitasyon boyutuna getirmişsin. Bu tamami ile senin anlama kapasiten ile ilgili bir durum. 

  Sana şöyle 9 yaşında birinin anlatacağı (anlayacağı ) şekilde anlatayım.

  Allah seni yarattı dünyaya gönderdi. sana bir irade verdi istediğini yapabiliyorsun ama sana şunlar kötü bunları yapma şunlar iyi bunları yap. Sana dedi ki bak sınavdasın bu sınav boyunca iyi işler yaparsan karşılığında iyi bir yere gideceksin. Ama yok kötü işler yaparsan ( bir çocuğa tecavüz edersen) seni lanetlerim ceza veririm. Bu durumda suç nasıl Allah'ta oluyor onu zaten cezalandırıyor. Kişi Allah'tan uzaklaşıp alçalmış sa bu neden onun suçu olsun. O kötülük var diye neden suçlu Allah olsun. Bütün insanları günahsız olsa melekler gibi yaşarsa imtihan denen olay ortadan kalkmış oldu.Allah bütün kainatı yaratmış içinde bu kadar iyi şey varken onları görmeyip konuyu tecavüze getirmek basitliktir.

 18. 3 dakika önce, SUPERULLAH yazdı:

   

  Tecavuz edene kizmayacaksina niye getirmeye calisiyorsun, ezberinizden cikin artik. Tecavuz edene de kiz, bunu gorup onlemeyene de kiz, bunu herseye gucu yettigi halde onursuzca imtihan araci olarak secene kizginligin en buyugunu hisset..

  Sana zaten yapma diyor sen onu dinlemeyip yapıyorsan neden onu suçlayıp kızarsın o zaman.

 19. 2 dakika önce, teflon yazdı:

   

  Senin karına kızına tecavüz edildiği vakit de böyle düşünür, zil takıp oynarsın o zaman.

  Da biz seni sormuyoruz ki?

   

  Haticeyi geç. Neticeye bak.

  Tecavüzler olmuş mu? İnsanlar bunun için ızdırap çekmiş mi?

  Peki allah baba bunun başka türlüsünü de yapabilir miydi?!
   

  Senin düşüncene göre onu yapman lazım çünkü nasıl olsa Allah suçu karına kızına tecavüz edildiği zaman oynaman lazım senin. Allah öyle uygun görmüş kimseye kızamasın senin düşüncene göre. Ben öyle düşünmediğim için benim değil senin oynaman lazım. Çarpıtarak bir yere gidemezsin.

 20. Birde senin önüne binlerce seçenek koymuşken sen neden gidip çocuğa tecavüz edersin. Sana bir irade vermiş mi vermiş sana diyormu kötü işler yapma cehenneme gidersin. Kötü işler yapan zaten cezasını çekecek.İşte anlamadığınız nokta tamda burası o kul yaratılırken tecavüz etmesi için yaratılmıyor kul kendini aşağı çekerek hayvandan daha aşağı bir konuma düşerek yapıyor bunları.Sen iyiliği tercih etmeyip kötü işler yapacaksın sonra suçu kolaya kaçarak Allah'a atacaksın. Kesinlikle konu insanın tercihleri ve aşağılık olmasındandır.Suçu Allah'a atarak sözde dini yada Allah'ı suçlamak basit bir hata ve yanlış yönlendirmedir.

×
×
 • Yeni Oluştur...