Jump to content

İgnostik Üye

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  35
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

İgnostik Üye Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

105 profil görüntüleme
 1. İgnostik Üye

  Allahı neden göremiyoruz

  Ateistler , bana göre, tanrıyı teolojik olarak , yani bilimsel bir veriymiş gibi, evren ve oluşturduğu termodinamik yasalara, irdelenmiş , gözlemlenmiş ve sonuçlanmış, ve tanrı yoktur, denilmiş ve ateizm icat olmuştur, bu bana mantıklı gelmiyor, peki ateisler ne diyor? enerji yoktan var olmaz vardanda yok olmaz, çok dogru, dogrusuda bu zaten, ama ilginç olan şu, bir ateist, aynı zamanda, big benge inanıyor, bir ateistin big benge inanma hakkı olamaz, olmamalı, mümkün değil!,akıl ve mantığada sığmaz, trajikomik olur bu denklem..tamamen ütopyadır, ateizmin teolojık tanrısızlık savunusu! 13.7,,, milyar yılın 1 saniye öncesine gittigimizde, zaman- ve enerjinin yoktan varolduğunu görüyoruz, bu nasıl paradox? işte ateistlerin korkulu rüyasıda bu.. gözlemlenen şey, varolmuş, ve teolojık bir veri içeriyor, bakınız burası çok önemli,varlığı ve yokluğu tartışılan "tanrı" kavramının tanımında bir tutarlılık bulunmadığını, tutarlı bir tanımı bulunmayan bir kavramın da varlık yokluk açısından tartışılmasının anlamsız olduğunu, çok net! anlıyabiliyoruz, bunu 8 milyarda anlıyor, ateist- deist-teist, ve diğerleri, bu yüzden ignostisizm! bir inanış betimi değil, bir ispattır.. Ve agnostisizmin bir level üstüdür.. Sonuç irdelendiğinde, ignostisizm haricindeki tüm betimler, psikolojık bir egodur, diyebiliriz..
 2. Banada mesaj gelmedi, yalnız değilsin..Bez maskeler, bir işe yaramaz, virüs gözdende girer, ama ben başından beri koronaya inanan biri değilim,dışarda geziyorum, kalabalık bir ortamdayım, herkes maske takmış, 1 kişinin hapşurduğunu veya burnunun aktığını görmedim, tıp eğitimi almış biri olarak, bu virüs, insanı uyutmaz bile sürekli burun akıntısı, yüksek ateş, ve sürekli kuru öksürükle rahatsız eder, bana garip gelende bu, 1 kişi bile grip olmamış mı? herkes turp gibi maşallah.. Günde yüzlerce insan ölüyormuş, sadece rakamsal değerler veriliyor, haber 60 saniye içinde bitiyor, ne cenaze töreni var, nede ölenlerin, neden öldüğüne dair rapor.. Sana nasıl şüphelendiğimi anlatim, bir gün heyet! raporuna baktım, kanserden ve kolu bacağı kopup, ölen bir kaç vakaya, , koronadan ölmüştür diye, heyet raporu geçmişler, üstelik bu rapor yasal ölümü tecil hale getirir.
 3. İgnostik Üye

  R.T.ERDOGAN DiYORKi

  Bu ülkede hukuk var mı? diyenlere cevap verim, olmaz mı? 18 yıldır, (kek ve makarna hukuku-diktatör hukuku-arap sevici hukuku-bop projesi hukuku..eşittir: akkorona projesi) sonuç: 2023 yaklaşıyor, ülke bağımsız olucakmış,aksine bana göre, ülke 2023'te daha kötü olucak.. adalet ve hukuk, tek adamın elinde, bu açıkça belli oldu, resmen bir khk ile kanun anaysaya işlenmediği halde bu ülkede hukuk olarak adlandırılıyorsa, bu ülkedeki hukukun işgal edildiği ve yanlı olduğunu kanıtlar. Sizce tesadüf mü?,bop projesi iddiaları! 1: 2002 de basın kontrol altına alındı. 2: 2010 da polisler kontrol altına alındı. 3: 2015 de ordu konrol altına alındı. 2017 de yargı kontrol altına alındı(tek adam rejimi)
 4. İgnostik Üye

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  Neden sürekli şehirlerarası yasak uzatılıyor? ne zaman kalkıcak bu yasaklar? bir kişinin agzıyla ülke yönetiliyor, savcılar ve hakimler uyuyor mu? böyle ülke mi olur?evrensel hak ve hukuk ihlalidir khklar.dan kanun olmaz. Koronayla şehirlerarası yasağın ne alakası var? tak maskeni git..Maskeyi niçin takıyoruz? o zaman atalım gitsin.
 5. İgnostik Üye

  Yeni kısıtlamalar hakkında duyuru

  Arkadaşlar, 20 ileti demişsiniz, 30 iletim var, ve konu başlığı açamıyorum, yine mi güncellendi? 50 mi oldu bu rakam? son durum nedir?
 6. İgnostik Üye

  KÖTÜLÜK PROBLEMİ

  Arkadaşlar, kötülük ve iyilik bunların tanımı bile tutarsız net bir tanımlama yok, forumda ateisti-deisti-teisti kurana göre yorumlamış bu tanımları...
 7. İgnostik Üye

  Film Önerileri

  Şiddetle tavsiye ederim, esaretin bedeli,yapım yılı 1993, muhteşem, idm puanı 9 alan tek filim.
 8. İgnostik Üye

  Müzikle Açalım

 9. İgnostik Üye

  Allahı neden göremiyoruz

  Arkadaşlar, bence daha ciddi bir problemle karşı karşıyayız, bu sorudan önce sorulması gereken, daha önemli bir soru var, varlığı yada yoklugu konusunda bir anlam bulamıyoruz, bu açıkça belli oldu, varoluşu yarattığı düşünen canlılardan gizleyen bir gerçeklik var, zaten bu yüzden tartışmıyormuyuz? diğer forumlar gibi, ateistforum kuruluş amacıda bu değil mi? bir olguyu açığa kavuşturmak mı? yoksa sadece bir olguyu , sonuçsuz sadece tartışarak irdelemek mi? Her üye mutlaka neden tartıştığını biliyor olmalıdır, ama tartışmanın nedenlerini irdelemez, uzun uzun yazmakla haklı olduğunu düşünür, daha öncede belirttiğim gibi, söz konusu olgu nedir? neyi tartışıyoruz? göreceli bir kavrammı? veya gördüğümüz şeylerin aslı tam olarak, bize gösterilen şeklimi dir? bunu tartışmıyoruz. İşte bu noktada ben, yaratıcı kavramını böyle düşünüyorum, kendisi gizleniyor, yetmezmiş gibi birde varoluşun nedenlerini sonuçlarınıda, gizlemek zorunda kalıyor, herşeye gücü yeten bir ,yaratıcın'ın; nedenlerini sonuçlarını , gizlememesi gerekir, aklımız mantığımız, ,irdelerken dogru tanımlama üstünde net bir karar mekanizması oluşturması gerekmektedir.Varoluş gizlendiği için, farklı düşünceler oluşmuyor mu? bakın burası çok önemli.. peki; böyle bir oluşum var mı? a: kesinlikle yok. b: göreceli kavramlar,her zaman mantıklıdır. c. görecesizlik nedir? nasıl tanımlanır? işte tamda burada, tartışmanın mantığının içine eden durumlar oluşmaktadır. tekrarlıyalım.(görecesizlik nedir? nasıl tanımlanır? )tanımlıyalım, tanımsız ve tutarsızdır, ve tanımlanamaz, işte burada tanımlarken bile tanımsız oldugunu anlıyabiliriz. sonuç olarak, varoluşu vareden dışındakı her olgu, tartışlılabilir ve sonuç alınabilir,kısaca ve özetle...
 10. İgnostik Üye

  Biraz gülümseyelim lütfen ...

  İnsanlarda gülümsicek hal mi kaldı? 3 aydır evdeyiz, psikojimiz bozulmaya başladı, resmen cezaevi gibi bir farkı yok....
 11. İgnostik Üye

  R.T.ERDOGAN DiYORKi

  Büyük ortadoğu projesinin eş başkanı ol, askerlerinin başına ırakta cuval geçirilsin, müzik notası mı! de dalga geç, terörü ve teröristi azdır, iktidar'a gelmek için CİA ajanı olan devletin her yanına sızmış fetöyle ortaklığa oval ofiste evet de, terörü ve teröristi azdır, ülke'nin kurumlarından Türkiye Cumhuriyeti ibarelerini kaldır millet, ulus kavramlarını aşağıla ve kürt Türk ümmetiz de kürtlere mavi boncuk ver, terörü teröristi azdır. Demokrasi de, eski Türkiye de, soldan sosyalistlerden yanına liboşları devşir, yetmez ama evet de anayasayı kendine ve fetöye göre değiştir, terörü teröristi azdır, ülkede satılmadık fabrika liman bırakma, adalarını yunanlılara avrupa birliği için sat, selçuklu ve osmanlının atasının mezarını ve Türk toprağını kürtlere petrol ve çıkar için sat ve sonra liboşları sat, sonra fetoşları sat, sonra bopoşları sat, şimdi vatan millet, din iman, yalan dolan, mal mülk, vebal cevval, fırsat hepsat!!! ya ne yaşadığınızı bilmiyor yada biliyor yalana başvurup kolaya kaçıyorsunuz, yada kafa uçmuş ne yaptığınızı bilmiyor, suçluluk duygusuyla bocalıyorsunuz. 2. Dünya Savaşı zamanı askeri mühümmat için, kullanılmayan 2 camiyi kapattı diye İnönü ve chp'ye iftira ettiniz, sizler salgında tüm camileri kapattınız,2. Dünya savaşı zamanı dünya açlıktan ölürken, ekmek karnesi dediniz, siz maskeyi değil karne dağıtmayı beceremediniz, 2. Dünya savaşı zamanı petrol yağ kuyruğu dediniz, siz salgın zamanı dünyada petrol fiyatları yerlerde sürünürken siz kuruş kuruş haftada bir zam yaptınız, ne devlet ne ülke ne millet bırakmadınız herkesi kendinize muhtaç zannedip ödeneğe bağladınız, zannediyorsunuz ki bu devran böyle gider dediniz büyük şehirleri kaybettiniz, 1. ve 2. Dünya savaşı sonrası devlet ve millet için yeni kurulan sisteme tek adamlık dediniz, beslendiniz, kullandınız demokrasiye geçildi, iktidar oldunuz menderes, iktidar oldunuz demirel, iktidar oldunuz mç koalisyon, iktidar oldunuz özal, iktidar oldunuz tansu, iktidar oldunuz mesut, 70 yıldır iktidar olan siz yine darbeleri yapan sizin oğlanlar olan askerler yani fetöcü, yani Türk islamcı, yani Amerikancı , geçin bu ağızları, darbe olursa yine sizin oğlanlar yapacak boşalan hapishanelerde de biz yatacaz planınız yine aynı ama zaman, teknoloji, durum, insanımız farklı birtek siz aynı noktadasınız ki, bir milim evrilmemiş milletide mal sanıyorsunuz. O kadar safsatana bu kadar gerçek.
 12. İgnostik Üye

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Yine uzatılmış bu şehirlerarası yasaklar, sürekli uzatılıyor, ne zaman kalkıcak bu yasaklar?
 13. Arkadaşlar, iyi güzelde, sürekli aynı eleştiriler, bir üye bile sormuyor ki, neden varoluş gizlidir, yani herşeye gücü yeten biri için , neden varolduğumuzu gizlemenin mantıgı nedir? açık açık neden varolduk? neden ölücez? ölünce ne olucak? bunları akıl ve mantık anlamak istiyor..şimdi soralım neden böyle bir hakkımız yok? yaratıcı neden sürekli gizli planlar peşinde? Ayrıca nedir bu tanrı denilen paradox? tanımı bile net ve açık değil, tanımsız tutarsız bir irdeleme..
 14. İgnostik Üye

  Kuran’a göre kozmos!

  BU forumda, konu başlığı nasıl açılır?
 15. İgnostik Üye

  Müzikle Açalım

  https://yandex.com.tr/video/preview/?filmId=10227077444964940168&text=Enigma - Return To Innocence - YouTube&path=wizard&parent-reqid=1588567629543157-58947342012483239200121-production-app-host-man-web-yp-65&redircnt=1588567634.1
×
×
 • Yeni Oluştur...