Jump to content
Ateistforum

Teşup'unOğlu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  85
 • Katılım

 • Son ziyaret

Teşup'unOğlu kullanıcısının paylaşımları

 1. Şimdi döner derken, tavuk döner mi yoksa et döner mi ?
 2. Mal Ahmet birşey diyeyim mi , yukarıda uzunca yazdığın ve şuan alıntı yaptigim yazini okumadım .
 3. Bende sana senin kaynağından şu videoyu sunayım . Böyle antin kuntin tık alma amaçlı yapılmış yapımları izleyeceğini otur adam gibi history channel, National fln izle de azıcık birşeyler öğren. Acıyorum sana, senin gibi malların üremesi engellenmeli. Vazektomi tek çözüm.
 4. İsin ucunda Arap boku olunca İngiliz,Yunan farketmeksizin Mısırlıoğlu piçi gibi karınızı,kızınızı peşkeş çekersiniz sizi kansızlar. Madem bu İngilizler bu kadar doğru ve kesin bilgilere ulaşıyor neden onların dinine gecmiyorsun? Sonuçta ingilizler İslam i seçmemiş, e bu İngilizler bu kadar doğru bilgiler buluyorsa onların dinine geçsene, Kuran'da ne bok arıyorsun ?
 5. Tevrat-incil-kuran hepsi de Ortadoğu olarak adlandırılan coğrafi konum. Hepsi birbirinden etkilenmiş her kabile mitolojisi kendine göre şekillendirmiş sonra din e dönüşmüş, bunda anlaşılmayan birşey yok. Neden Kuran'da avustralya'daki veya mayaların mitolojilerinden örnek göremiyoruz? Ben diyeyim çünkü komşu değiller. Nerden geldiği belli olmayan taşı oraya koyup aha bu taşı öpünce diğer dünyada size şefaat edecek olan taştan bahsediyoruz değil mi ?? Yani bildiğin put !!! Hasan mezarcı da tanrıyla konuştugunu söylüyor, her söyleyenin her dediğ
 6. Gerizekalı Muhammed yaşadığı tarihte dünyada birtek mekkedemi insan vardı? Büyük iskenderi oku tarih senin sahtekâr peygamberin den binlerce yıl öncesi ama adam Makedonya'dan Hindistan'da kadar fetih yapmış.Anlayacağın binlerce yıl öncesinde de savaş aynı savaş. Fakat senin mahalle kavgasını burda bize savaş diye anlatman tam bir gerizekalilik örneği.
 7. Salak işte bildiğin salak. Bilgilendirme yapayim savaş dediği olayda muslimler 3 bin kişi , paganlar 10 bin kişi. Savaş dediği olayda 6 kişi muslimlerden 8 kişi paganlardan ölmüş. Bu nasıl savaş arkadaş bildiğin mahalle kavgasi , Adana'da 100 kişi birbirine girse bundan daha çok kan çıkar. Gerçek bir savaş tarihi okumak istersen eğer Büyük İskender 'in, Kartacalı Anibal 'ın, General Baycu' nun, Cengiz Han 'ın, Timur 'un, Atilla 'nin, Atatürk 'ün savaşlarına bir göz at derim.
 8. Ona delil, buna delil, ortada ne var bir çuval saçmalık. Bunlara ancak ilkokul çocukları inanır. Muhammed hiçbir boku bilmiyordu, kuranı da Muhammed yazmadı, ondan sonra gelen emevi-abbasi hanedanlığı kuranı yazarken kendinden onceki mitolojileri derleyip topladilar. Muhammed okuma yazma bilmiyor yahu kitap nasıl yazsın ? Antik Mısır mitolojisine, sümer mitolojisine bakarsan tevratta ve Kuran'da ortak bir sürü hikaye görürsün. Hikayeleri hırsız gibi çalıp kendi isimleriyle değiştirmişler. O cinler,periler gibi saçmalıklar da İslamiyet öncesi putç
 9. Teşup'unOğlu

  Yalvarırım bana yardım edin.

  Bireysel psikoterapi kendi duygularini ve kişiliğini anlaman konusunda çok faydalı olacaktır. Fakat bunun için psikatriye değil psikoloğa gitmelisin. Ha öyle 1-2 gitmeyle flnda olmaz, düzenli 1 yıl gidince birşeyler farklılaşır. Tabi bu hem zaman hemde para harcayacağın bir süreç. Maddi imkanın yoksa çok zor.
 10. Yaz buraya da okuyalım embesil, senin yazılarını okumak için birde ne olduğu belirsiz bloglara mi girecegim. Ne özelliğin var.
 11. Deist olduğunu belirten arkadaşlarım var , hepsi de diyor ki tanrı var evet bilinçli bir şekilde evreni yarattı ama dinler yalan. Tanrı evreni yaratıp bıraktı, dinleri insanlar uydurdu. Bu arkadaşlar deist degil de teist mi ?
 12. Teşup'unOğlu

  Halil Sezai Konusu

  Ben olsam ilk başta dovmezdim belki ama böyle ezan, şehadet, arapça kelimeler fln duysaydim adamdan o zaman dayanamayıp doverdim işte.
 13. Teşup'unOğlu

  EV ALIP KİRAYA VERMEK

  Gün geçtikçe yaslaniyorsun, sağlığını kaybediyorsun. Odak noktana paranı değil kendini getirmelisin.
 14. Teşup'unOğlu

  EV ALIP KİRAYA VERMEK

  Malmisin arkadaş, paran varsa nerde harcayayim , ne yiyeyim, nereyi gezeyim diye düşünme zaten.
 15. Teşup'unOğlu

  Doğalgaz Keşfi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Huloggg devletimiz coh eyi, dıj güjler gazimizi kıskanıyor. 15 yıldır gaz buluyoruz ama bugün kiskanmaya basladi bu dij güjler, bunların derdi islam. Başka derdi yok. Gelmeyin oyuna. Büyük resmi görün.
 16. https://youtu.be/YaNGvnULhmM blockquote Grafik Beleşeniblockquote Grafik Beleşeni
 17. Teşup'unOğlu

  İmtihan Meselesi

  Hangi alemin rabbi ?? Şimdi marsta bir koloni olsa mars aleminin rabbi de senin Arap tanrısı mi olacak ?? Nereye dönüp namaz kilacaklar?? Marstan kıble mi belirleyecekler. Siz ve beyinsiz tasfirlerinizden gına geldi. Papağan gibi aynı cümleleri tekrarlamaktan bıkmadınız. Hah çok güzel soyledin. Tâbii olduğunuz Arap peygamberi tam da tasfir ettiginiz gibi ölmüş! Ve leşi 3 gün yerde kalmış değil mi! İnsan gibi defnedilememiş. Tıpkı otobanda ölen köpek gibi; orada öylece kokmaya bırakılmış. Hah bu arada hayvan gibi yaşamak diyorsun da zaten yaşadığın hayatta hayv
 18. Uzun zamandır aklımdaydı, yeşillendirmek adına birkaç link ekledim, şüphesiz yabancı basında da bu tür haberler var, zaman zaman denk geliyor ama şuan bulup ta koymadım. Forumda küçük bir arama yaptım fakat bu konu hiç konuşulmamış. Dinlerin saçmasapan vaatlerinin sonucu bu tür üzücü haberler okuyoruz malesef. Gerçi artık bu tür haberler okuyunca üzülmüyorum. Keşke inançlı bütün anneler bu kadar fedakâr olsa da dünya beyinsizlerden biraz arınabilse... https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ameliyat-olan-oglunu-hastanede-olduren-anne-cennete-gidecek-diye-yapti
 19. Ay dünyanın cekimindedir, kütle cekimini yitirmiş gök cisimlerine baktiginizda hepsi yamuk yumuk meteorlardan oluşur. Ayin oluşması 2 durumla açıklanıyor, 2 durum da dünyaya çarpan meteorlar sonucu. İki durumda da dünyanın seklinin bozulmamış olması düşünülemez. Merhaba, yanlişsam duzeltin, NASA nin çektiği fotoğraf tamamen gerçeği yansıtmamaktadir 1. Si çok yakin bir mesafeden çok geniş perspektifte bir fotoğraf cekinilmek istenir. Buda çevrenizi tam anlamıyla tasvir edemez. Örneğin bir dağın başında panoramik bir resim çekin. Sonra o resme bakın, gözünüzle gördüğ
 20. Resim okyanus olmayan sadece yeryuzu olan dünya tasviri. Güneşe yaklaşınca dünya suyunu kaybedecek. Akabinde atmosferini kaybedecek.O durumda böyle gorunecek.Zira dünyanın heryeri yükselti, düzgün bir yuvarlak çizmesi imkansız . Uzaydan çekilen resimlerde yuvarlağin çok düzgün hatlardan oluşması çevresindeki mavi atmosferden kaynaklı olmasın sakın ? Ayrıca gönderdiğiniz link bildiğimiz çember. Coğrafya dersi görmediniz sanırım, kutuplardan basık ekvatoru şişkin dünyayi çemberlemi tasvir ediyorsunuz ?
 21. Bilenler aydınlatırsa sevinirim . Son zamanlarda Kuran'da küre yaziyor hooo diye zıplayan şakirtlerden gına geldi. Forumda su resmi bulmuştum. Bu ne kadar doğru bir tasfirdir bilmiyorum. Fakat dünya da bir gök cismi olduğuna göre; bugün yusyuvarlak bir küre olsa bile, atmosferi olmadan önce çarpan meteorlar yüzünden yusyuvarlak bir küre olamazdı. Bunun gibi sagi solu yamuk bir gök cismi olması gerekirdi.
 22. Eğitim sistemine doğru bir şekilde reform yapıldığı için sadece 20 yılda halkın okuma yazma oranı %30 lara çıkmıştır. Almanya'nın siyasi hataları sonucu dönemin öğretim üyeleri farklı ülkelere kaçmış , Atatürk de bu fırsatı çok iyi değerlendirip gelen herkesi almıştır. O eğitimciler farklı ülkelere de gitmişlerdir hepsi Türkiye'ye gelmiş değildir. Ülkenin okuma yazma oranı yüzde 1, kendi egitimcileri parmakla sayacak kadar az olunca çağdaş bir eğitimi bu yetersizlikte sağlayamazsiniz. Sansiliyiz ki Almanlar bir hata yapıp o öğretim üyelerini kovdular.
 23. Müsloşlarin bu duruma hiçbir cevap veremeyip ama o dönemde öyleymiş demeleri yokmu...
 24. Modern tıbbı ve bilimi yalan olarak görüyorsun ama internet kullanmaktan cekinmiyorsun, bilim sayesinde bu foruma girip düşüncelerini aktarabiliyorsun . Ama farkında değilsin. Bu kafayla hastalanınca hastaneye gidersen, ilaç kullanırsan net ikiyüzlüsün. Hayatında hirbir aşı hiçbir ilaç kullanmasaydin bu yaşa gelemeden geberip gidecektin.
 25. Kendini zeki sanan ahmak birey, bilimin ne demek olduğunu , bir bilginin, düşüncenin,olgunun bilim olarak görülmesi için nasil olması gerektiğini anlamak için Karl Popper okumalisin. Bilim asla mutlak doğruyu savunmaz. Bilimsel bilgi kısmen öncekini tamamen dışarda bırakan, ama çoğunlukla önceki bilgilerin üzerine inşa edilmiş,önceki bilgiyi de kapsayan, sürekli gelişen ve değişen dinamik bir olgudur. Şimdi senin şu Aidin Salih her hastalığı altalnatif tıpla yok ediyor. Onu klonlayip çoğaltmak lazım. Hükümetler sırf hastalığın teşhisi için bile Röntgen,mr,tomografi,lab
×
×
 • Yeni Oluştur...