Jump to content

Teşup'unOğlu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  143
 • Katılım

 • Son ziyaret

Teşup'unOğlu kullanıcısının paylaşımları

 1. İniş için 4-5 farklı modül sırayla çalışıyor. Sırası gelince açılacak, izlediğim kadarıyla yere belirli bir mesafe kalınca devreye giriyordu.
 2. Teşup'unOğlu

  Kuran yırtan İbrahim Atabey Ne Yapiyor

  İnancına takıntılı olanlar kuran yirtmayanlara da suikast yapıyor. Turan Dursun bunun çok acı bir örneği. Bu mallara onların anladığı dilden konuşacaksın ki kafalarına girsin. Kutsal saydıkları kitaplarda da hakaret dili kullanıldığı için beyinleri bu tür hakaretleri çok güzel işliyor. Saygı çerçevesinde konuşunca kendilerini bir bk zannediyorlar. O yüzden alıştıkları dilden, kara köpek,pç,aşağılık maymun gibi hakaret içerikli konuşma olmalı ki beyinleri algılasın.
 3. Abiler sohbetinden yeni çıktın galiba. Diyorsun ki bitkiler insanların tat organı için evrilmiştir. Diyorsun ki tüm kuruyemişler insanlar için var olmuştur.
 4. Teşup'unOğlu

  Kuran yırtan İbrahim Atabey Ne Yapiyor

  99 Gölcük depremi. Kuran sohbetindeyiz. Sohbet anlatan arkadaş batıda dinden uzaklaştıldığı,kuran yırtıldığı,okuma yapılmadığı için bu tür doğal afetlerin yaşandığını anlatıyor. Birde adamın biri yurtdışında kuran yırtmış ta, evinde durduk yere yangın çıkmış ta , tüm sevdikleri ölmüş te. Blablabla. O dönemler ağzım açık dinlerdim, ortamdaki herkes öyle. Şimdi kıçımla gülüyorum.
 5. Sen onu bırak ta kuran gökleri aşamazsınız diyordu. Bak mars,ay,Venüs, Plüton, gidilmedik gezegen kalmadı. Ayrıca yıldızlar arası seyahat eden başka bir uzay aracı da yıllardır ilerliyor. Ne oldu?? Dünya merkezli ptolomey kuranınız boşa çıktı...
 6. Beslenme alışkanlıkları kültürden gelir. Doğu'da küçükbaş, büyükbaş hayvan tüketimi fazladır. Karadeniz'de balık, ege Akdeniz de sebze. İstisna gıdalar hariç beslenme düzeninin dinlerle bir alakası yok. Ayrıca, gerçekten aç kalan birisi; müsloş bile olsa, ateşte kızarmış babanın götünü bile yer.
 7. Teşup'unOğlu

  Kuran yırtan İbrahim Atabey Ne Yapiyor

  Kitabı yirtinca maymun olunuyor denilirse eğer bunu kanıtlamak için o kitap yırtılır. Aha bak maymun olmadı, adam sapasağlam duruyor.
 8. Teşup'unOğlu

  Kuran yırtan İbrahim Atabey Ne Yapiyor

  Binyillar boyunca "din" dokunulmaz bir özellikte olduğu için varlığını sürdürebilmiştir. Din, bu dokunulmazlığa zorbalık ve şiddetle ulaşmıştır. Bu durumda ortada saygı duyulacak birşey yoktur. O yüzden her bir sayfasına tükürüp,yırtıp atmak gerekiyor. Tıpkı müslimlerin kabedeki Allah putu hariç diğer putları kırıp attığı gibi.
 9. Teşup'unOğlu

  Hayvanların kendi pisliğini yemesi?

  Hayatta kalma içgüdüsü. Savaş sonucu mağarada mahsur kalan insanlar da hayatta kalmak için kendi bokunu yemişlerdir. Uzun süre aç kalınca,beyniniz yeteri kadar beslenemez. Bu durumda hormonlarınızın salınımı değişir. Davranışlarınız değişir. Farkında olmadan asla yapamayacağınız şeyleri yapabilirsiniz. Yamyamlık yapıp arkadaşınızı yiyebilirsiniz. Öyle 1-2 gün oruç tutmakla beyniniz bu hale gelmez tabi. 1-2 gün oruç tutmakla gerçek açlığı tecrübe edemezsiniz.
 10. Teşup'unOğlu

  Forum Çok Durgun

  Her konu yeteri kadar konuşulmuş. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın bir manası olmadığı gibi insanı yoruyor. Gelen misafir kullanıcılar da hep eski konular arasında geziniyor.
 11. Müsloşların kader, sınav,irade çıkmazı bitmez. Kendileri de bir süre sonra bu konular hakkında düşünmeyi bırakıp; " yahu bunlara sıra gelene kadar sen hele bir 5 vakit namazını kıl da sonra düşün. Bu tür ilmi meseleleri defalarca açıklamışlardır. Sen üstüne düşeni yap,ibadetlerini tamamla çok ta düşünme. " diye kendilerini telkin edip, düşünmekten kaçarlar. Sonra cüzi irade,külli irade saçmalıklarında boğulup giderler...
 12. Teşup'unOğlu

  Dua etmek fantastik bir yardım beklemektir

  Geçen gün diyanet yağmur duasına çıktı, üstelik meteoroloji yağmur bekleniyor dedikten sonra. Allah putu çok kızmış olmalı ki dua bir işe yaramadı, yağmur yağmadı Dua etmek acizliktir. İnsanin yaşamı boyunca aciz hissettiği bir dönemlerinin olmasi gayet normaldir. Kimse yoktur ki bütün hayatı mükemmel geçmiş olsun, hiçbir zorluk yaşamamış olsun. Dua edeceğinize içinde bulunduğunuz mevcut durumdan kurtulmanın yollarını arayacak olursanız, duaya ihtiyaç olmadığının farkına varırsınız.
 13. Yiyemeyeceğin y***ğın altına yatma diye bir deyim vardır. Tam sana uygun. Kusursuz dediğin günümüz matematiği; birkaç sayfa aksiyon üzerine inşa edilmiş bir sistem. Farklı aksiyonları kabul edip bambaşka matematik türleri inşa edildi. Ha bunu senin gibi gerizekalılar değil Wolfram'ın elindeki yapay zeka yaptı. Senin gibi gerizekalılar her baktigi yerde boklu tanrısını gördüğü için bir adım öteye gidemiyor. Her boku bildiğini sanan aptal beynin tüm bunları kavrayamaz tabi. Anca böyle kem küm, ah uh yapar kıçının üstüne oturursun.
 14. Matematik,kendi başına hicbirşeyin açıklaması olamaz. Fiziksel teoriler, matematiğin prensipleri öyle söylüyor diye var oldukları şekillerde değildirler. Matematiksel prensipler, fiziksel teorilerimizi ifade etmek için kullandığımız bir dilden ve bu teorilerin sonuçlarını hesaplamakta kullandığımız bir araçtan ibarettir. Günümüzdeki matematik varolabilecek tek matematik türü değildir. Tamamen farklı matematik sistemleri inşa edilebilir. Buraya sayfalarca şey yazardım ama senin gibi beyinsizin eğitimini üstlenecek değilim. Meraklı olanlar yeteri kadar araştırma yaparlars
 15. He he tamam. Şu g*tü boklu tanrınız bir işe de burnunu sokmazsa olmaz zaten. Şimdi de matematikçi oldu. İbnelik nedir desek en büyük ibne tanrıdır rö rö diye bağırmaya başlarsınız. Tanrıyla kafayı yemişsiniz. Önce matematiğin ne olduğunu öğren de sonra millete akıl ver.
 16. Einstein kendi tezini mutlak gerçek olarak görmemiştir. Atom altı parçacıklarin davranışları hakkında, Einstein in görelilik kuramı yetersiz kalıyor. Kendisi de bir gün kendi kuramının yetersizliğini tamamlayacak daha kapsayıcı bir kuram bulacak biri çıkacaktır diye belirtiyor. Atom altı parçacıklarin davranışları bildiğimiz matematik diliyle hesaplanamıyor. Bugünkü matematikle hesaplamayan birçok durum var.
 17. Tüm evren matematik ile hesaplanamiyor.
 18. Teşup'unOğlu

  Yeni Yıl Kutlaması

  Ateyizler şimdi bunu açıklasın da görelim. 7=0+3+4 mucizesi tesadüf mü
 19. Teşup'unOğlu

  ..................da ROBOTLARIN GÖSTERİSİ

  DNA in yapay versiyonu olan RNA zaten üretildi... Şimdi ben bu Atlas robotu satın alsam, hacerul esved putunun etrafını benim adıma dönüp dursun. Devreleri yanana kadar tavaf etsin. Kesin cennetlik olmam mi ?? Sonuçta hac ibadetini vekalet verip başkasını gonderebiliyorsun. Eee İslam kolaylık dini.
 20. Teşup'unOğlu

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Norveç,Finlandiya,İsveç te 6 ay güneş batmıyor haberin yok galiba.
 21. Teşup'unOğlu

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Mayaların,inkalarin,Sümerlerin, mısırlıların,İskandinavların,çinlilerin,orta asya Türklerinin yıl kavramını,mevsimleri takip edip yılbaşı kutlamaları yapması; kurandan binlerce yıl önce olan ritüeller. Bu durumda Kuran'da yıl kavramı varsa çok şaşırmayız çünkü kurandan 1000-2000 yıl önce zaten insanlar mevsimleri ve yılları takip ediyor,biliyor, üstüne üstelik takvimi icat ediyor. Bu bağlamda Kuran'da yıl kavramının olması neye işaret eder ? Neyi kanıtlıyor? Ne için yırtınıyorsunuz alamadım.
 22. Teşup'unOğlu

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler. Ayette yörüngede yüzen gök cisimlerinin arasında dünya yok. Ayrıca gökyüzünde güneş ve ayın yüzüp gittiğini defalarca vurgulayan, dünyanın dümdüz döşek gibi yerinde kalan, dağları dünyayı sabit tutmak için kazık gibi çakan ayetlerle hepsini bir arada degerlendirince dünya düz ve yerinde kalıyor,diğer gök cisimleri de onun etrafında dönüyor mantığı ortaya çıkar. Ayrıca kuran astronomisi batlamyus astronomisine dayanır. Çünkü o yıllarda bilinen en iyi kozmoloji batlamyustaydi. Batlamyus kozmolojisind
 23. Teşup'unOğlu

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Enam Suresi(96) O, karanlığı yarıp sabahı çıkarandır. Geceyi dinlenme zamanı, güneşi ve ayı da ince birer hesap ölçüsü kıldı.Bütün bunlar mutlak güç sahibinin, hakkıyla bilenin takdiridir (ölçüp biçmesidir). Enbiya Suresi(33) O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler. Lokman Suresi(29) Görmedin mi ki Allah geceyi gündüzün içine ve gündüzü de gecenin içine sokuyor. Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Her biri (kendi yörüngesinde) belli bir zamana kadar akar gider. Şüphesiz Allah işlediklerinizden hakkıyla haberdardır. Furkan Sure
 24. Teşup'unOğlu

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Ne Güneş Ay'a erişebilir ve ne de gecenin gündüzü geçmesi mümkün olabilir. Hepsi de bir yörüngede hareket ederler. Şu resimleri görünce aklıma bu ayet geldi güldüm... Ayrıca Gregoryen takvimi de %100 doğdu değildir. Hata payı vardır. Bu hata payları periyodik olarak her 100,500 yılda bir farkedilir. Arap takvimi ; 600lu yıllarda, o yıllara göre nispeten doğru ay hesaplaması yapması, bugün problem çıkarmayacağına kanıt olamaz. Çünkü takvimler 50-100 yıl ı baz alınarak yapılamaz. Daha çok öğrenmek için izleyin...
 25. Teşup'unOğlu

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Ayrıntılı bilgi için bkz (55:40) Muhammed'in yaşamamış olması yaşamış olmasında daha iyidir. Muslimlerin yerinde olsam pedofili,yağmacı,putperestlerin dinlerine saygısızlık yapan terbiyesiz,karı düşkünü,kan'dan beslenen,kumar oynayan bir peygamberim olacağına,olmamasını temenni ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...