Jump to content
Ateistforum

Googler

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  237
 • Katılım

 • Son ziyaret

Googler kullanıcısının paylaşımları

 1. Googler

  Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

  Senin gibi picleri neden burada tutarlar ki? Ulan adam geldiği günden beri ben trolüm diye bağırıyor. Ve bizim yönetim hala uyukluyor. Anlaşılan bu forumda değişen hiçbir şey yok. Yöneticiler kafasına göre takılıyor. Bir daha böyle bir şeye tanık olmak istemiyorum. Bu pisliği derhal göndereceksiniz!
 2. Googler

  Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

  Bak sen neler de biliyormuşsun böyle. Be hey bok kafalı! Bunların Kemalizmle ne ilgisi var?
 3. Googler

  Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

  Faşizm dediğin ne senin? Faşist kim?
 4. Sadelik, yalınlık ve keskinlik. Türk nesrinin bu üç temel taşı beni her zaman büyülemiş, hayran bırakmıştır. Sade, yalın ve keskin anlatımı biz en iyi Atatürk'te görüyoruz. Kurduğu o dahiyane cümleler sadece hedefini on ikiden vurmakla kalmıyor. Okunduğunda zihinde unutulmaz bir tat bırakıyor. Her kelime, kelimelerin ahengi, gücü, coşkusu, yarattığı etki. O sözler birer sanat eseri. Unutmak mümkün mü? İşte Bekir Coşkun da bu ekolün en önemli temsilcilerinden biriydi. Kelimelerin efendisiydi. Onun kaleminden çıkan kelimeler öyle sıcak öyle canlıydı ki
 5. Googler

  Bölümümle alakasız konularda kitap yazamaz mıyım?

  Aslında yıllar önce bunu ben de düşünmüştüm. Ama resmi arşivlere ulaşmak, bu işe hak ettiği zamanı vakfetmek, mali sorunlar vb. birçok şeyden ötürü gerçekleştiremedim. Önemli bir sorun da Atatürk'ün çağdaşı olmayan ve tarihçi/sosyolog vs. gibi bir sıfatı da bulunmayan amatör bir araştırmacı olarak böylesine büyük bir şahsiyetin biyografisini kaleme almanın barındırdığı büyük riskti. Elbette insanlar bir hikayeyi birincil elden, yani araştırmaya konu şahsiyeti kendi yaşamı içinde tanımış, onunla birçok şeye iştirak etmiş, tartışmış, kısacası onun döneminde yaşamış kişilerden dinlem
 6. Googler

  KONDA Anketi: Cumhur İttifakı % 50'nin altına düştü!

  Uzun uzun yazıp link atmışsın. Çok sağol. Emeğine sağlık.
 7. Googler

  KONDA Anketi: Cumhur İttifakı % 50'nin altına düştü!

  İnternet'te gezinirken değil ama herhangi bir İnternet sayfası açıkken sürekli olarak ekranın sağ alt köşesinden bir reklam kutucuğu çıkıyor. Bu o kadar sık oluyor ki sinirlerimi bozup çalışmama mani oluyor. Bahsettiğiniz "AdGuard Reklam Engelleyici" bunu engelleyebilir mi? Bir de şu var: bu tür programları indirirken bilgisayarınıza virüs bulaşabiliyor. Daha önce başıma geldi. İndirdiğimiz sirenin güvenliğinden nasıl emin olabiliriz? Bildiğiniz güvenli bir adres var mı?
 8. Tagore bir bilimadamı mı? Ne işle iştigal eder? Ve Tagore Einstein'a ne demiş?
 9. Googler

  Doğu Perinçek ile Nazlı Ilıcak arasındaki benzerlik

  Perinçek Gülen cemaatine karşı propaganda yürütüyordu. O yüzden Ergenokondan içeri tıkıldı. Ne var ki Fetöcü olmaması ya da onunla ters düşmüş olması Perinçeği aklamıyor.
 10. Googler

  Doğu Perinçek ile Nazlı Ilıcak arasındaki benzerlik

  "Aslında ben bu iki kişinin siyasî çizgisindeki değişimi PKK'nın değişimine bağlıyorum. PKK kurulduğunda Marksist-Leninist bir terör örgütüydü. Bu dönemlerde Sovyet Rusya, İran, Irak, Suriye ve Filistin gibi ülkelerden destek görüyordu. Bugün ise herkesçe malumdur ki PKK'nın arkasında ABD ve diğer Batı ülkeleri var. İşte bence bu yüzden Doğu Perinçek dün Kürtçü iken bugün Türkçü, Nazlı Ilıcak ise dün Türkçü iken bugün Kürtçü kesildi." PKK'nun bahsettiğin ülkelerden gördüğü önemli bir destek yok. Ama ondan önce Perinçeğin çizgi değiştirmesinin PKKyı destekleyenlerin değişmesiyle ilg
 11. Googler

  Doğu Perinçek ile Nazlı Ilıcak arasındaki benzerlik

  Son paragrafa kadar güzel yazmışsın. Ama PKK'nin M-L olup olmasının böyle bir sonuç doğurması imkansız. PKK M-L çizgiye sahipken de bugünkü kadar iğrenç ve kahpeydi. M-L ideolojinin esasları arasında yer alan devrimci şiddet, yani bildiğin cinayet ve katliam meşru bir eylem olarak görülür. Bolşevikler Ekim devriminden sonra Çarın masum küçük çocuklarını, eşi ve yakın akrabalarının büyük bir kısmı ile birlikte asit havuzlarında eritmişlerdir. M-L'ler devrimci şiddet adına kan donduran katliamlar yapmaktan çekinmemişlerdir. Bu meczuplar kan dökmede oldukları kadar siyasi tutarsızlıkları ve ahlak
 12. Dile benzetilebilir elbette. Ama dil dildir matematik de matematiktir.
 13. Matematik elbette bilimin temeli değildir. Ama bir temel bilimdir. Matematik bir dil ya da araç da değildir. Hesaplama bilimidir kısaca. Bu anlamda diğer bilimlere yardımcı bir bilim dalıdır diyebiliriz.
 14. Googler

  KONDA Anketi: Cumhur İttifakı % 50'nin altına düştü!

  Uydur uydur yaz. Her yan senin gibi paranoyaklarla dolu.
 15. Googler

  Bölümümle alakasız konularda kitap yazamaz mıyım?

  Çok yanılıyorsun. Orada daha da çok dışlanırsın. Azerler bizden daha tutucu. Aliyev'in Tayyipten farkı yok. Bırak şu saçma sapan takıntıları. Türkiye'de de kafa dengin birçok insan var. Ortam değiştirerek farklı insanlar, sana yakın insanlar bulabilirsin.
 16. Googler

  Bölümümle alakasız konularda kitap yazamaz mıyım?

  Kitap işleri çok çetrefilli, yorucu, zor masraflı işler. HACI epey uzun bir zaman önce Türkiye'de bir kitap çıkarmak istemiş ve bazı girişimlerde bulunmuştu. Perinçek tayfasına yakın bir yayınevi peşin para talep etmiş ve adamcağızın yüklüce parasını alıp dolandırıvermişti. Şu anki medya, yani yurtsever aydın geçinen medya bile çoğunlukla tüccar mantığıyla çalışıyor. İnsanlara, hitap ettikleri kitleye gerçeğin tamamını değil, sadece pazarlayabilecekleri kısmını iletiyorlar. Çıkarılan yayınların bir çoğu bilimsellikten uzak, ticari kaygılarla yazılmış paçavralardan ibaret. Toplumun istisnasız h
 17. Googler

  Bölümümle alakasız konularda kitap yazamaz mıyım?

  Yazarsın tabii neden yazamayasın. Sanki Atatürk hakkında kitap yazanların hepsi tarihçi mi? Kaldı ki tarihçilerimizin yazdığı kitapların kalitesi de ortada. Ama devlet arşivlerine girebilmen için basın kartın olması lazım. Bunun için Atatürkçü gazetelere bizzat gidip kendini tanıtır, meramını anlatır ve şansını bir denersin. Ricayla olmazsa, para teklif edersin. Bir yol bulunur gibi. Kitabı yazdın diyelim. Bastırmak ve dağıtmak da büyük bir sorun olarak karşına dikilecek. Senin yazacağın o kitap muhtemelen birçok yayınevinin basmaya korkacağı cinsten bir şey olacak.
 18. Googler

  KONDA Anketi: Cumhur İttifakı % 50'nin altına düştü!

  AKP uzatmaları oynuyor ve bir şekilde gidecek. Ama bunun nasıl olacağı pek belli değil. Bir olasılık kendisini kurtarmak için savaş çıkaracak bu adam. Akdeniz'e inen onca gemi bunun bir emaresi olabilir. Uluslararası bir gerginlikte kamuoyunun nasıl konumlanacağını, bunun kendisine ne kadar prim kazandıracağını ölçmek istiyor gibi geliyor bana. Önümüzdeki şu 3 sene ülkenin kaderini belirleyen en önemli süreç olacak, bu kesin.
 19. Googler

  KONDA Anketi: Cumhur İttifakı % 50'nin altına düştü!

  Muhalefet elbette erken seçim ister, ama bunu sağlayabilecek gücü yok. Propaganda yapsa ne yazacak? Cürmü ne? Tayyip 23'ten önce ölse yine seçime gitmez.
 20. Googler

  Karşı cinse güvenememek

  Kadınların daha dindar olmasının nedeni bu değil. Bunun nedeni onların domine edilmeye olan ihtiyaçları. Kadın erkeğin onun lideri olmasını istiyor. Bu onun genetik kodlarına kazınmış bir davranış.
 21. Googler

  Karşı cinse güvenememek

  Ama aptal cesareti değil. Başaran, yenen, haklı cesaret.
 22. Googler

  Karşı cinse güvenememek

  Elbette cesaret! Kadın için en önemli şey cesaret.
 23. Googler

  Karşı cinse güvenememek

  Aynen öyle. Ne diyordu Mustafa Sandal: "Onun arabası var, güzel mi güzel, bastı mı gaza gider mi gider, ama maalesef ruhu yok" Araba para falan tek gecelik ilişkilerde işe yarar genelde. Ya da zayıf karakterli kızlarda. Oysa mevzu çok derindir.
 24. Googler

  Karşı cinse güvenememek

  Para avcısı çok kadın var öyle deme. Para, mevkii, güç bunlar kadınlar için önemlidir. Ama bunlar tek başına kadını bir erkeğe aşık etmeye yetmez. Yani birçok kadın, erklerden farklı olarak erkeğin sadece çok yakışıklı olmasına bakıp da ona aşık olmaz. Sadece çok parası var diye ise hiç aşık olmaz. Güzel arabaları görünce aklı fırtan çok kız gördüm. Kız atlıyor arabaya geziyor, erkekle bir iki öpüşüyor, bazen onunla birlikte de oluyor ama hevesi geçince her şey bitiveriyor. Kadınlar biz erkeklerin çoğu gibi şıp sevdi değil. Bir kadının kalbini kazan
 25. Googler

  Karşı cinse güvenememek

  "Doğru dürüst" erkek olursanız, hiç bir kız sizi aldatmaz. Çoğunlukla doğru bir tespit. Erkek dik durmayı bilemezse, hele ki rakipleriyle hasımlarıyla mücadelede zafiyet gösterirse, yenilirse, başarısız olursa kadının gözünden düşüverir. Biz erkeklerden farklı olarak kadınlar için erkeğin sosyal statüsü, başatlığı, hatta fiziksel gücü onu değerli kılan özelliklerdir. Ve çoğu kadın, nerdeyse her kadın erkek tarafından, bu özellikleri olan bir erkek tarafından domine edilmek ister. Bunu başaramayan her erkek aldatılma riskiyle karşı karıya kalır.
×
×
 • Yeni Oluştur...