Jump to content

Thermalix

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  4
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Thermalix Hakkında

 • Derece
  Newbie

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Thermalix

  Devri daim makineleri çağına doğru

  1. 500W maliyeti kurtarmaz 2. Direk üretime geçmek: keşke gemiler laf ile yürüse. 3. Bir modüler sistem 4 MW a kadar üretim yapabilir, maksat yüzlerce MW üretimi yapan santraller ile global enerji üretimi sıkıntılarına nihai çözüm getirmek. Bu arada bu kadar tepki niçin?
 2. Thermalix

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Aşağıdaki, 20 m boyunda ki cihazımın tepe kısmı. Tabiatı ile tüm cihazı veyahut çalışma şeklini forumlarda açık şekilde paylaşmam ahmaklık olur.
 3. Thermalix

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Arkadaşlar, 500 kW lık olmasa da numunem var. Kötü niyetim yok, zaten patent ortaklığından bahsettim. Neyse, sizler de haklısınız, yaklaşımlarınız anlaşılır durumda: biri bana böyle gelse ben de dikkatli olurum. Hakikaten iş gören çözümler üretilmesine rağmen yatırım bulmak çok zor çünkü yatırımcılar fikir ve prototipten çok işi yürütebilecek ekip ve altyapıya yatırım yapmaktalar. Benim derdim doğru bir ekibi yaratıp işe koyulmaktır. Bu arada bu foruma daha önce kayıt olmamıştım, "yine" kelimesi geçtiği için söylüyorum. Hoşça kalın ve iyi bayramlar.
 4. Thermalix

  Devri daim makineleri çağına doğru

  Arkadaşlar, pek çok çalışma olup daimi döner çark sistemleri geliştirilmiştir. Fakat, performans, ortam manileri, maliyetler konusunda icraata geçmeye yönelik yatırım elde edilememiş, piyasa bu çözümlerden faydalanmamaktadır. Böyle olması pek çok sebeplere bağlı olmaktadır. Mesela, yukarıda ki örnek 1m çapında olup 500 rpm elde edip 500 kN elde etse ilgi çeker. 10m çapında olup 50 kN elde edip 20 rpm sonucu enerji üretiminde ilgi çekmez. Maalesef böyle. Ben değil, parasını verenler böyle yaklaşmaktadır. Maksadım şevkinizi kırmak değil, daha etraflıca düşünmenizi sağlamayı çalışmak. Bu konulara yıllarca kafa patlatıp, bir takım deneyler için binlerce TL harcadıktan sonra, dünyanın enerji sıkıntısını tarihe gömecek neticeye vardım. Gel geleli, Patent için param kalmadığı ve günümüzün ortamı malum, zırnık işlemiyor, çözümümü paylaşamaz durumdayım. 15 m² alan içerisinde daimi olarak 500 kW ötesi elektrik üretile bilmektedir. Laf ile gemiler yürümez. Varsa 100 bin $ parası olup patent ortağı olmak isteyen buyursun, irtibat kursun. 500 kW elektrik elde edmek için 1900 m² solar panel gerekmektedir. Benim ki dana bank değil, patent ortaklığı. Memur misali bilimin papağını gibi gelenlerden hoşlanmam, kuvvetli şekilde cevaplarım. Devlet destekleri filan demeyin de, gerekli atılımlarda bulundum, tahminlerim dışında yaklaşımlar ile karşı karşıya kaldım. Çok güzel yaklaşımlarda bulunuyor, paylaşımlar sergilediğinizden dolayı kutlarım. Saygılar
×
×
 • Yeni Oluştur...