Jump to content

Noah

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  38
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Noah Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Noah

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Communist_Party_USA
 2. Noah

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Evet o kanunlar değişti ama hala parti kapatma var. Akp pek çok Hdp'li belediyeye kayyum atadı terörü gerekçe göstererek bu durumda en azından kapatma davasının da açılması gerekirdi. Akp hem Chp'ye karşı Hdp'yi kullanıyor, ortaklık yapıyorsunuz falan diye hem de istediği Hdp belediyesine kayyumla el koyuyor. Hdp kapatılıp doğuda aday gösteremezse o seçmen kazanma ihtimali en yüksek olan muhalif adaya oy verecektir ve bu durumda kayyum atamak da çok kolay olmayacaktır.
 3. Noah

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Öyle değil aslında SSCB'ye karşı savaşanlar Taliban'ın öncülleri olup Hanefi'ydiler. Sonra bu gruba Arabistan destek vermeye başladı ve Arap Selefiler gelip Afganistan savaşına dahil oldu. Bunlar mücahidlerin bir kısmını da Selefi yapıp El-Kaide'yi kurdular. El-Kaide'yi kurduran Arabistan'dır.
 4. Noah

  ABD'de El Kaide'yi savunan parti kurulabilir mi?

  Sinnfein örneğinde olduğu gibi kurulanlar ve kapatılmayanlar da var, Batasuna ve ardılları örneğinde olduğu gibi sürekli kapatılanlar da. HDP kullanışlı olduğu için kapatılmıyor büyük ihtmal, çünkü AYM daha önce defalarca kapattı benzerlerini.
 5. Noah

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  Bak bende zerre kadar Tayyip, PKK , HDP yakınlığı onu geç gram alakam varsa cümle alem beni siksin ama sen yalancı bir pisliksen seni sikelim. Atatürkçülüğü de bana kimse öğretemez. Pkkyi da sikeyim. Ama, Atatürkçülük demek İrtica bütüktür Pkk demektir bunu diyemeyen aslında Akp yalakasıdır. Daha da uğraşamam senle kudur dur amk.
 6. Noah

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  Araştır bul sen orospu evladı. Daha bu kafayla çok siktirisin ananı avradını yedi ceddini yedi sülaleleni. Türklük maskesine sığınıp ona buna sallayacağını sanıyorsun o dilini keser götüne sokarlar orospunu fışkırttığı.
 7. Noah

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  Yiyemeyeceğin yarrağın altına yatmayacan o zaman ağzını toplayacan, neyse cevap verme niyetin yok herhalde, bok dolu beyninle devam et böyle.
 8. Noah

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  Sikim Hdp'yi de seni amk malı oku yazdıklarımı oraya ne anlatmışım 300 bin Türk ortodoks'u gönderip, Gagavuzları almayıp Müslüman Pomaklar'ı bilmem kimleri ülkeye kim aldı amk evladı? Kürtçüler mi aldı Hdpli'ler mi? İslam soslu Türk milliyetçiliği yaptığını sanıp ülkenin anasını sikenler aldı işte. Sonra Varlık Vergisi'nden tut elli tane şerefsizlikle ülkeyi siktiler. Orrospu evladı.
 9. Noah

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  Senin o bok dolu ağzını keser götüne dikerim ha amınakodumun oğlu doğru konuş benimle. 6-7 Eylül olayları Türkiye'de en az bir yüzelli senedir süren sistematik ayrımcılığın çok ufak bir parçasıdır sadece. 1910'larda Anadolu'da yüzde 25'i bulan gayrimüslim nüfusu sistematik ayrımcılıkla 0'a indirilmiştir. Bunda 300 bin öz be öz Türk Ortodoks'un Türkiye'den gönderilmesi de vardır. Bunun yapanlar da senin gibi Türklük adı altında bir bok yediğini sanan ama ülkenin demografisinin içine edip meydanı Akp'ye bırakan gerizekalılardır. 6-7 Eylül'ü yaptığını Sabri'nin kendisi söylüyor zaten sana noluyor amınoğlu, ana rahminde baba yarrrağına göt veren pezevenk. Onu geç Varlık vergisi ne, bir tane gayrimüslimin asker, subay vali olamamayı geç bir tane Alevi vali bile olmaması ne? Sistematik ayrımcılığı yapan devlet içindeki faşist sözde Türkçü klik zaten, Türkçülüğü maske yapan klik. Çünkü Abdülhamit döneminde başlamasına rağmen İttihat Terakki yıllarında zirve yapıyor. Amerika'da zenciler devlet başkanı bile oluyor sende ne olabiliyor gayrimüslim? Ayrıca ulan teres hangi ortadoğu ülkesinde ırk üzerinden ayrımcılık var zaten. Irk üzerinden ayrımcılık yokken elli bin tane konuda ayrımcılık var, bu ülke de aynı işte gerizekalı. Neyiyle övünüyorsun bunun? Not: Sikim pkk'yı da seni de amk oğlu.
 10. Noah

  CHP, gerçekten de HDP'ye muhtaç mı?

  Burada da oldu, oluyor ayrımcılık. Görmek istediğini görüyorsun sadece. Irk üzerinden olmuyor ya da az oluyor. 6-7 Eylül 1955'te ne oldu? Şimdi diyeceksin ki onu halk yaptı, Menderes yaptı falan ama öyle değil. Sabri Yirmibeşoğlu: ''6-7 Eylül de bir Özel Harp işidir. Muhteşem bir örgütlenmeydi. Amacına da ulaştı.''
 11. Noah

  "Our Boys have done it" yalanı

  Özal başarılı bir teknokrattı zaten. Dinci olduğu da söylenemez ama fazla liberaldi (Türkiye şartları için). Kenan Evren Özal'a karşı kendi partisini çıkartıyor ama seçimi kazanamıyor. Daha baştan Özal'ı engelleyecek olsa demokrasiye geçmezdi.
 12. Noah

  "Our Boys have done it" yalanı

  Bunlardan direkt 12 Eylül'ün payı yok aslında çünkü bütüN dinci örgütlenmeler kapatılıyor darbeden sonra, partiler dahil. Bunda en büyük sebep libarelleşen Türkiye'de, özellikle Özal döneminde dincilerin palazlanması.
 13. Noah

  "Our Boys have done it" yalanı

  12 Eylül'ü dinciliğin önünü açan bir eylem gibi göstermek yanlış, dincilik 12 Eylül'den önce de vardı. Hatta çoğu kişi bilmez 12 Eylül için bardağı taşıran son damla, Konya MSP mitinginde dincilerin İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmamasıdır. Bİr de şu ithal mal mevsusunda mesela Gümrük Birliği çok eleştirilir ama biz 60'lardan 90'lara kadar Avrupaya gümrük vergisiz ihracatta bulunduk o sayede.
 14. Noah

  "Our Boys have done it" yalanı

  Amerika'nın tarihindeki emperyalist altiviteler aslında bütün Avrupa'dan ve Rusya'dan daha az. Hatta I.Dünya Savaşı'na Amerika dahil olup savaşı İngiltere'ye kazandırdıktan sonra İngiltere kendi emperyalist eylemlerine ABD'nin destek vermesini bekliyordu ama Wilson İlkeleri'yle hayal kırıklığına uğradılar. Bizim Misak-ı Milli'de dayanak olarak kullandığımız şey de Wilson İlkeleri'ydi. ABD Fransa ve İngiltere'nin ortadoğudaki varlığına da uzun süre karşı çıkıyor. Hatta ikinci Arap-İsrail Savaşı'nda Amerika Mısır'dan yana taraf olmuştu. Amerika tarihinde direkt emperyalist eylem olarak belki sadece Filipinler'in ve Küba'nın işgalini gösterebiliriz, ama bunlar da tamamen ermperyalist İspanya'ya karşı yapılan savaşın sonucuydu ve uzun sürmedi. Özellikle kamuoyu baskısıyla bir süre sonra çekildi bu bölgelerden Amerika. Esasında emperyalizm çok da karlı bir şey değildir Hitler Fransa'yı işgal etmeden önce Fransa Almanya'dan daha büyük bir ekonomiydi ama işgal yıllarında Hitler bütün işgal ettiği bölgelerden Almanya'nın giderlerinin ancak yüzde 10'unu karşılayacak kadar kaynağı kullanabilmiş. İşgale uğrayan halk özellikle bilinçli bir halksa üretimi sekteye uğratıyor.
 15. Noah

  "Our Boys have done it" yalanı

  Bunun sebebi işgal ve kurtuluş retoriğinin sürekli tekrarlanması bence. Evet ülke kurulurken milleti birleştirmek için bu edebiyatın yapılması gerekiyordu ama bir türlü normalleşme olmadı. Avrupa devletleri birbirlerini defalarca ve bize olandan çok daha kötü işgal ettiler. Almanya, Fransa hepsi defalarca işgal edildi, Yunanistan bizi işgal ettikten sonra kendisi işgal edildi, ama hiçbir ülkede bu işgal retoriği devam etmiyor. I. Dunya Savaşı'nda Almanya savaşı kazansaydı biz de başta Yunanistan olmak üzere K.Afrika ve Arap Yarımadası'nda işgale girişmeyecek miydik? Savaşı kazandık ama büyüklük bizde kalsın mı diyecektik? Bu işgal retoriği ülkede batı düşmanlığını ve komplo teorilerini körüklüyor olan bu.
×
×
 • Yeni Oluştur...