Jump to content

husnu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  78
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

husnu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. husnu

  Forum Çok Durgun

  @Türk Ateist @Magnesia @Bir Buçuk @DreiMalAli @mantik yaşıyor musunuz? Mail adreslerine uyarı mesajı giderse bakarlar belki foruma.
 2. husnu

  Forum Çok Durgun

  https://antidogmatik.com/ Bazı üyeleri bu forumda buldum. Buraya gel.
 3. husnu

  Forum Çok Durgun

  Forumun yöneticileride üyeleride koronodan öldü galiba. Gelen giden yok.
 4. Sağdaki Skycrane(gök vinci) roket egzoslarından neden alev çıkmıyor?
 5. husnu

  Hayvanların kendi pisliğini yemesi?

  ALLAH dilemedikçe, sizler dileyemezsiniz ayetleri var.(insan süresi) Bozukluk ve takvayı ilham edene andolsun ayeti var.(şems süresi) ALLAH'ın takdiri. Özgür irade hem bilimsel olarak hemde dini olarak yoktur. Foruma giren sayısı az ondan cevaplanmıyor.
 6. husnu

  Forum Çok Durgun

  Forumun sahibi ile yöneticileride aktif değil. Başıboş bıraktılar. Ayrıca hem şikayet ediyorsun aktif değil diye hemde foruma çok nadir uğruyorsun. Konu açmazsanız forum zaten pasif konumda kalır. :)
 7. husnu

  Geometri sevenler

  En ilginci sıfır diş. Dişlinin çapı büyüyüp küçülüyor.
 8. husnu

  Geometri sevenler

 9. husnu

  Geometri sevenler

  https://www.desmos.com/calculator/dl15dbv8tw Diş dibi yarıçapı(p) ile diş yüksekliği(q) arasındaki oran bir oranı geçince dişliler birbirlerine tam oturmuyor. Diş sayısı artışıda etkiliyor. Sikloid eğrisine göre dişli yapımı oldu bu. Sikloid eğrisine göre yapılmış dişliler artık kullanılmıyormuş. Onun yerine evolvent eğrisine göre yapılmış dişliler kullanılıyormuş.
 10. husnu

  Geometri sevenler

  Dişli simulasyonu nasıl yapabilirim? Grafik hesap makinesi ile deneme yanılma ile oluşturdum. Ama diş sayısını değiştirince uyumsuz olmaya başlıyor. Denklemi yazamadım bir türlü. https://www.desmos.com/calculator/e88ngvr4pc
 11. Sorun kapitalist sistem. Para yoksa hizmet yok. uygulanan demokraside temsili demokrasi. Çıkarılan kararları toplum değil sermaye sahipleri veya onların temsilcileri belirliyor. demokrasinin uygulanabilmesi için oylamaya sunulan şey hakkında bilgin olması gerekiyor. Yapılan şey evet hayır.Kanun paketinin içinde neler var bilmiyorsun.Sana paketin güzel yanlarını söylüyorlar.
 12. Wikipedia linkini verebilir misin? Ters kare yasasını kullanmadığını biliyorum. Ben ters kare yasasını kullanmaya kalktığımda uyumsuz sonuçlar elde ettim. Aydan yansımayıp dünyanın güneşten uzaklığına dünyanın ay mesafesi kadar uzağa koyarsam sonuç başka çıkıyor. Aydan yansıyıp dünyaya gelince farklı çıkıyor. Nerede hata yaptığımı bulamadım. Yansımayı %100 yapıncada tutarsız sonuçlar elde ediyorum. Aynı çıkmalıydı.
 13. husnu

  Geometri sevenler

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Kosin%C3%BCs_teoremi C2=A2+B2-2*A*B.cos(a) cos(a) çekip çıkaramadığım için istediğin eşitliği yazamadım.:)
 14. husnu

  Geometri sevenler

  D noktasını A veya B noktası üzerine getirirsek A1 + A2 =|AB|2 oluyor.
 15. dünya yörüngesi yarıçapı uzaklıkta enerji miktarı 1362watt/m2 Dünyanın albedo değeri 0,30-0,36 Ayın albedo değeri 0,12 Ters kare yasasını nasıl uygulayabiliriz? Aydan yansıyan enerjiyi hesaplarken ayın dünyaya uzaklığını hesaba katacak mıyız? Ayı sıfır noktası kabul edersek yayılan dünyaya düşen enerji verdiğin değerlerden çok küçük oluyor. Yoksa 1362watt/m2 x 0.12 olarak mı hesaplayacağız? Bu şekilde hesaplarsak çok büyük oluyor. :)
×
×
 • Yeni Oluştur...