Jump to content

pica pica

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  315
 • Katılım

 • Son ziyaret

pica pica kullanıcısının paylaşımları

 1. pica pica

  Meditasyon

  Meditasyonda sakinleşirsin. Sakinleşince de bütün vücudun rahatlar ve ister istemez ağrı sona erer. Sonuç olarak ağrı geçer. Mesela ben regl ağrısı çektiğim dönemlerde denedim bunu. Kafamı başka bir şeye verip hayal kurdum. Sakinleştikçe ağrı da hafifledi. Yani olay kendini sakinleştirmen sadece.
 2. pica pica

  Dünyanın dört bir yanından dinsel ritüeller

  Evet, bakıyoruz da @kavak efendi uyuyorlar. Bir zahmet daha çok yazın size zahmet olacak ama. ?
 3. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Sebep?
 4. pica pica

  Hobilerim

  Benim bildiğim orkideye öyle bir şeye gerek yok. Bizimkiler de çeşme suyunu kullanıyorlardı yetiştirdikleri dönemde.
 5. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Ben yaşadığım süreçte kendi kendimi kurtarayım yeter. Bir orman kurabilirsem bir şeyler olabilir belki. Artık onu da göreceğiz zamanla.
 6. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Benim bir şey dememe gerek yok ki. Ben arsayı aldığımı söylerim yeter. Kendileri gelir çalışırlar zaten. Bizimkilere öyle bir arsa almak onların sevineceği bir şey. Annem şu an memleketinde bile komşunun arsasını kullanıyor bir şeyler ekmek için. Yani anlayacağın boşa tepki gösteriyorsun. Bizim çatıda, evde bile envayi çeşit bitki var baktıkları.
 7. pica pica

  Hobilerim

  Muhteşem yav. Biz de daha doğrusu babamda da var çiçek yetiştirme tutkusu. Birsürü ağaç var çatımızda. Hem meyve hem de çiçek olarak.
 8. pica pica

  Hobilerim

  Kitap okumak hobi sayılmaz yalnız. Akvaryum bizde de vardı bak ama biz küçüktük ve taşındığımız için unutuyorduk. Doğal olarak gitti hayvancıklar gökyüzüne.
 9. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Doğanın kaynakları tükenmez kolay kolay. Türü yok eder ama yine de yok etmez. Her şey dönüşüm halinde ve doğa bir yolunu bulur sen merak etme. Ben mesela mesleğime başladığım anda bir arsa alıp ağaçlandıracağım onu. Birsürü hayvana da yuva olur hem. Büyük bir arsa şart oldu. Başına da koyarım annemle babamı tamam işte.
 10. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Ben diyet yapmam sağlıklı beslenirim. Elimden geleni yapıyorum ama bırak da şu iki ayda yaşadığım şeylerin etkisi bitsin. En azından bir şeyler yapmaya başladım diyebilirim.
 11. pica pica

  Düşünce Dünyası'nın forumunu tekrar açtım

  Sözlüklerde takılmaktan ve genelde yönetimin bu konuda bir şey yapmamasından olabilir.
 12. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Evet hatta insan dişleri aslında eti koparmak için çok güçlüdür ancak içgüdüsel olarak bunu yapmıyoruz.
 13. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Evet ama ben açlık durumundan bahsetmiyorum. Domuz yemek bilemiyorum. Merak duygusu insanda çok güçlü tabi. Maalesef öyle. Dünyanın stoklarını bitiriyoruz resmen.
 14. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Ee, bu domuz eti yemediklerini göstermez ki. Yani Türkiye'de bile yetiştirildiğini duyunca ben şok olmuştum mesela. Valla balina noktasında dediğim gibi yunus var ama onu da yerler mi emin değilim. Gerçi köpekbalığı yüzgeci çorbası falan var Japonya taraflarında da dünyaca durum ne olur bilmiyorum. Nereden köpekbalığını yemek akıllarına gelmiş merak ediyorum.
 15. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Doğru ama benim aklım bunu almıyor. Gerçi ben de her gün tavuk ve balık yiyebilirim. Yunus peygamberden dolayı avlanmayacağını düşünüyorum yine de. Gerçi benim merak ettiğim şey domuz yiyip yemedikleri. Gerçi bunlar her haltı yerler. Midesizler.
 16. pica pica

  Meditasyon

  Meditasyon değil de doğanın seslerini dinlemek daha kolay bence. İnsanı rahatlatıyor. Meditasyonun insanı rahatlatmasının sebebi tamamen sakinleşmesini ve doğru nefes almasını öğretmesinden geliyor. Bir de anın tadını çıkarıp zihninizi sakinleştirmenizden. Bunun için doğaya da gidebilirsiniz bence. Bir ormanın insanı ne kadar sakinleştirebildiğine ve onun bir parçası olduğunu anlamasına hayret edersiniz.
 17. pica pica

  Hacı'yı Kaybettik

  Bu yaptığın saygısızlık. Saçmalamışsın resmen. Bu başlıkta bu yapılmamalı.
 18. pica pica

  Balinadan Kurban olur mu?

  Bunlar nasıl sorular böyle @AteistBakish Komik olmuş bu sorular, ancak İslam ülkelerinin okyanusa kıyıları olmadığından balina kurban yerine geçemez. Çünkü denizde balina olmaz. "Yunus da balina pica." diyeceklere de şu cevabı vereyim. Malum yunusun karnında hayatta kalabilen Yunus'tan dolayı avlanmazlar. Ayrıca balinalar kurban yerine geçse bile o kadar eti nereye sığdırabilirler? Sığdırdılar diyelim sürekli et mi yenir yav? Gerçi bunu yapan Afrika ve Amerikan yerlileri var diye biliyorum. Bazı kabileler balina avcılığı yapıyor maalesef. Neyse eğlendim ben sorularla sağ olasın.
 19. pica pica

  Pardus forum kadar saçma bir forum görmedim.

  Yazılım için belli düzeyde iyi gibi duruyor ama tabi ki de üye olmam. Onlar nasıl saçmalıklar öyle? Yine de yazıları misafirler de görebildiği için biraz da olsa faydalanılabilir. Hee tabi daha iyi yazılım forumları vardır illaki. Üye olunmamalı kesinlikle.
 20. pica pica

  Sevdiğim Laflar...

  Naptım dedin? Kafayı mı yedin yav? Buradaki huzurumuzu bozmaya niyetin var galiba. Uzak dursun gelmesin. Gerek yok.
 21. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Bunu sana açıkladım dostum yukarıda verdiğim cevapta. Neden ararsan yüz tane bulursun. Nasıl dersen işleri orada karıştırırsın. Ayrıca termodinamik bunu diyor ben demiyorum. Yani termodinamik bunu kabul ediyor. Neden aramayı bırak, nasıl sorusunda gizli her şey. Ayrıca bir tanrı varsa o enerjidir.
 22. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Zamanı işin içinden çıkarman gerekmez ya da zamanı işin içinden çıkarırsan da bir şey değişmez. Bir zamansızlık olsa da -ki tekillikte var- bu tanrıyı göstermez.
 23. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Bir şeye var demen için onun varlığının var olmasına gerek yoktur. Öyle düşünmek istersen o senin için vardır. Yani tanrı vardır dersem bu onu var yapar benim zihnimde ancak gerçek anlamda olduğunu söyleyemeyiz. Yokluk nedir peki? Buradan hiçlik konusuna da gidebiliriz ancak ikisi farklı şeylerdir. Dikkat edersen ben sana bir neden var oldu sorusunu sormadım. Nasılını sordum. Yukarıda da yazdım. Nasıl sorusunun cevabı ile neden sorusunun cevabı farklıdır. Hayır imkanlıdır. Neden sorusunun cevabını arıyorsan insanlar diyebiliriz. Ancak nasıl var oldu derse
 24. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Sıkıntı da orada. Ben hep bir tanrı arayışındayım ancak o tanrı arayışında hep sorularıma yeniliyor. Bir ilklik durumunda o ilklik nasıl oluşmuştur? Dikkat edersen ben neden aramıyorum. Nasılını arıyorum. Nedenlerle gidersek işi çözemeyiz çünkü. Olay nasıl sorusunda.
 25. pica pica

  Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Evet, enerji.
×
×
 • Yeni Oluştur...