Jump to content

Freudyen

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  40
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Freudyen Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

88 profil görüntüleme
 1. Freudyen

  EVRENDE DÜZEN Mİ VAR YOKSA KAOS MU?

  Her şeyi tersinden düşünüyorsunuz da o yüzden bu sonuca varıyorsunuz. Madde, koyulan kurallar gereği bu şekilde hareket etmez. Madde bu şekilde hareket ettiği için bir insanlar kuralları yarattık.
 2. Bu nasıl bir soru? İnsanlarda tekerlek nasıl olabilir soruyorum sana! Bir canlıda tekerlek nasıl olabilir? Bunun ne gibi denge sorunlarını beraberinde getireceğini düşündün mü hiç? Sadece denge değil, sakatlıkları vs. beraberinde getirebileceğini düşündün mü?
 3. Freudyen

  İnsanlar neden kendi kendine konuşur?

  Bu bir sorun değildir. Kendinle konuşmak normaldir, herkes konuşur. Sorun kendi beyninde başka bir kişiyle konuşuyorsa vardır. Örneğin kişi dissosiyatif kimlik bozukluğu yaşıyorsa, kendi beynindeki başka bir kişiyle konuştuğu için sorundur. Ama kişinin kendiyle konuşmasında bir şey olacağını düşünmüyorum.
 4. Freudyen

  Evrenin ortaya çıktığı 'hiçlik' nedir?

  Tanrı parçacığı dediğin şey "Higgs bozonudur". Anti-madde ayrı bir şey, tanrı parçacığı ayrı bir şey. İşkembeden sallamayın.
 5. Freudyen

  Sicim Kuramı Her Şeyi Açıklayan Kuram Olabilir mi?

  Okurken kanser oluyordum az kalsın. Bu adamlar tanrı bulmak için uğraşmıyor. Cidden bu bilgi seviyesi ve zekanızla buraya gelip saçmalamayın sinir bozmayın.
 6. Bu kişi tanrı mantık olarak çok saçmalık içerir. Hataları vardır. Çıkmazlara sahip bir labirenttir, totolojidir. O yüzden sorgulayınca bir sürü sonuç bulabilirsiniz. Ama tek kesin sonuç: sadist olduğudur.
 7. Freudyen

  DETERMİNİZM VE KAOS

  İnsan olmasa bu olgular olmayacaktı çünkü bilgi akıldan gelir. Kaostan gitgide düzen falan oluşmuyor. Sanırım astrofizikten pek haberin yok. Galaksiler kütleçekim ile toplanıyor diye ahenk oluşuyor sanma. Hala düzensizliğe gidiyoruz, çünkü buna mahkumuz. Evren gitgide genişliyor ve bir gün evren hiçliğe geri katılacak. Yok öyle ahenk düzen falan, kendinizi kandırmayın. Determinizm ve kaos tek gerçektir.
 8. Freudyen

  DETERMİNİZM VE KAOS

  Einstein tanrıya inanmaz. Einstein gibi bazı fizikçilerin kullandığı tanrı ifadesi ilk sebep anlamında kullanılabilir. Ya da yasalara tanrı diyebilirler. Tanrı zar atmaz deyişi sadece temsili bir kullanımdır.
 9. Freudyen

  Kurandan Saçma Ayetler

  Ateistlerin mucize çıkarttığı yok salaklaşmayın.
 10. Freudyen

  Meryem yalancı Bir Fahişe mi?

  Tabii doğru olabilir ancak bu karakterlerin yaşadığına dair bir iz yok, yaşamamış da olabilirler. İsa, Musa, Muhammed ve Nuh gibi peygamberler kolektif bilinçlerimizde var olan karakterlerdir. Yaşamışlar veya yaşamamışlar diyemiyoruz. Bununla ilgili çeşitli tarihi belgeler ve kitaplar mevcut tabii.
 11. Freudyen

  Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

  Kendi sıfatları altında ezilmiş, kemal ve cemalini göstermek için kullar yaratmaya ihtiyaç duyan bu totolojik varlığı niye bu kadar kutsallaştırıp, ona tapıyorsunuz?
 12. Freudyen

  Yazasım Var

  Maalesef insanlara böyle yaklaşırsan bunu suistimal ediyorlar. Tatlı-sert olmakta her zaman fayda vardır.
 13. Freudyen

  Hayatta Kalma İçgüdüsü

  Bu tamamen hedonizmle ilgilidir.
 14. Freudyen

  Yazasım Var

  Bazen kardeşler güvenilmezdir...
 15. Bizler öldüğümüzde vücudumuz azot ve karbon döngüsüne katılacak. Siz maddesel olarak zaten evrenin oluşumundan beri varsınız. Evrenin sonuna kadar hep var olacaksınız. Bu sebeple karbon döngüsüne katılan parçalarınız başka canlı vücutlarda hayat bulacak. Ruhani olmasa da reenkarnasyon maddesel boyutta gerçektir.
×
×
 • Yeni Oluştur...