Jump to content

oktay

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  401
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

oktay Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 20-07-1987

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  Müzik
 1. oktay

  Kuran'ı tek cümlede özetlemek

  İnanırları olan bir masal kitabı.
 2. oktay

  Müslüman ....

  başlık tavanarasına taşınsa daha iyi olur sanki. çünkü böyle boş ve gereksiz başlık, ateistforumda olmamalı bence.
 3. oktay

  İslam Barış Dini mi?

  soruyu bence biraz daha özele indirgeyerek sormalısın. bu şekilde sorarsan biraz kurana iftira "gibi" olur. çünkü kurandan sana iyiliği, kardeşliği ve güzelliği emreden en az 100 ayet getirebilirim. soruyu bence biraz değiştirmelisin. yoksa bu şekliyle müslümanların ağzını açmaktan başka bi işe yaramaz.
 4. oktay

  AHZAP SURESI FİLMİNDEN ÖZETLER

  Yazının tamamını okudum. Çok beğendim. Teşekkür ederim. Devamını da beklerim(z).
 5. oktay

  Ateist olma hikayelerimiz neler?

  doğru değil. tamamen yalan emin olabilirsin. bunu yazan da düpedüz yalancı. müslümanken ve heyecan ararken ben de etrafıma aynı böyle anlatırdım. ne günlerdi be. eğer istediğin böyle somut bilgiyse ben sana yaşadıklarını anlatacak çok kişi bulurum. ama hepsi yalan tabi ki. ama anlatanlar artık nasıl olduysa kendileri bile inanmaya başlamış bu olayları yaşadığına. yani böylesine yalan atmak için biraz da kendin inanmalısın. yoksa zevki çıkmaz.
 6. oktay

  Biyoloji Soruları....

  Kanın rengini içinde taşıdığı pigmentler verir. Hemosiyanin pigmentini (bazı eklembacaklılar, yumuşakçalar gibi) içeren kanlar mavi renkli olur. Örnek: Istakoz Bunların yapısında demir yerine "bakır" elementi bulunur. Mavi oluşunun nedeni bundandır.
 7. oktay

  Ateizm Eleştirileri

  eğer bir kişi süpermen veya örümcek adam yok derse bunun yerine bir alternatif süper kahraman koyabilmeli.(Aslında felaketleri falanca süper kahraman engelliyo da siz görmüyonuz, bilmiyonuz), gibi sağlam açıklamaları olmalı. yok ben bunu bilmiyom derse o zaman bunu konuyla ilgili olarak agnostik olmuş olur ki, artık onun inançsızlığından söz edilemez. Yani neymiş eğer süpermen yerine alternatif koyamıyorsa, süpermenin olabileceğini kabul etmeli. Şimdi biri de çıkıp derse, "Yav birader bunların hiçbiri yok ki.Ne süpermeni, ne alternatifi?" Değil mi yani ? Biz de onu diyoruz.
 8. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  Ben de bir cevapta bulunayım. (Karekök 2) - (1) planck mesafesi Bu da yaklaşık 0.41 planck mesafesi eder.
 9. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  Nem iki çeşittir. Mutlak nem ve bizleri ilgilendiren bağıl nem. Mutlak nem 1 metreküp havanın alacağı su buharının gram cinsinden miktarıdır. % ile belirtilmez. Bağıl nem, bir havanın içinde su buharı miktarının, o havanın alabileceği maximum nem miktarına oranıdır ve % ile belirtilir. Yani %40 nemli havan demek, o hava max. "x" gram su buharı alıyorsa, o havada "0.4x" gram su buharı var demektir. Su buharının özkütlesi kuru "net" havanın özkütlesinden azdır. Buna ispat olarak çaydanlıktaki kaynayan suyun odada yükselmesini gösterebiliriz ki, bu da su buharının özkütlesinin, havanın özküt
 10. oktay

  Onu bunu bırak bu soruya cevap ver.

  Bence en temel şey sağlıktır. Sonrasında iyi iş, iyi maaş, iyi bir eş, iyi akraba ve dostlar. Hobiler ve yararlı zevkli alışkanlıklar (satranç,kitap okuma, gitar çalma vs) Bence bütün bunlara rağmen mutlu olamıyorsanız gidin kendinizi asın.
 11. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  Bir önceki iletim için özür dilerim sevgili hacı. Bu iletinizi görmeden atladım. Hesabı bulmanıza da sevindim. Saygılar.
 12. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  Bu hesap kelimesi kelimesine doğrudur ve ne hesaplandığı bellidir. Sonuç pi=3.14 alındığında, kesinlikle 6.28 METREDİR. Eğer bu hesaba karşı çıkıyorsanız ve işlem hatası yapmadığınızı iddia ediyorsanız, temel matematik ve geometri bilgilerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
 13. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  Kilometre değil hacı, metre..
 14. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  Yaklaşımınız tamamen doğru svgili drekinci. Soruyu çözmek için dünyanın yarıçapını bilmeye gerek yok. Sanırım HACI soruyu başka türlü anladı. Öyle ki; Dünyanın yarıçapına "r" dersek ilk durumda kullanılan halat dünyanın çevresi kadar olur. O da (2)x(pi)x® olur. Pi=3.14 alabiliriz. (istersek) İkinci durumda yarıçap 1 metre artmıştır. Yani yeni yarıçap (r+1) olur. Budurumda kullanılan halat yine çemberin çevresi yoluyla (2)x(pi)x(r+1)= 2rpi+2pi olur. İlk durumda kullanılan halat (2rpi) idi. Aradaki farkı sormuştuk o da (2rpi+2pi)- (2rpi)= 2pi olur. Pi= 3.14 dersek aradaki fark 2x3.1
 15. oktay

  İlginç Fizik Soruları

  İkinci durumda, birinci durumdan ne kadar fazla halat kullanıldığını bilmek için dünyanın çapını bilmeye gerek yok ki buna rağmen işlem çözüldüğünde sonuç ortaya elbette çıkar. Burda ilginç olan önce tahminde bulunmak ve sonrasında soruyu çözüp çıkan sonuca bakıp şok olmak.
×
×
 • Yeni Oluştur...