Jump to content

baglanti

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  3.082
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne baglanti kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. Sen gerçekten patolojik vakasın.

  İnsan nasıl bu kadar gurursuz ve haysiyetsiz olabilir, hayret!

  Forum kurallarına uyduğun sürece atılmazsın. Kimse atılmaz.

  Ama insanları durmadan provoke etmek, itiraf ettiğin gibi ortalığı karıştırmak için başlıkları boğmak da atılma nedeni.

  Hatırlatayım dedim.

  Yoksa senin gibilerle günlük hayatta o kadar sık karşılaşıyoruz ki..

  Hiç öyle sandığın gibi farklı falan değilsin.

  Hele benim için, son derece sıradansın.

  Ortalığı karıştırıp başlıkları boğuyor değilim. Gayet normal tartışıyorum. Olur olmaz mesaj yazmam. Herkes kadar şaka ve espri yapmak benimde hakkım arada tabii. Burada ortalığı karıştırmak derken tabii şaka yapıyorum. Yoksa forumda olay çıkartmak gibi bir işim hiç olmadı. Ben artık müslümanım diye bir başlık açtım ve son derece ciddiyim elbette. Millet cıvıttı arkasından. Bu benim suçum değil. O kadar garip başlıkları onlara silah zoru ile açtırmadım ya.

 2. Bağlantı,lütfen s.irgit şurdan.

  Merak etme isterlerse beni atacak bahaneyi kısa sürede bulurlar. crowuna kavuşursun tekrar. Ben sadece ateistlerin adaletini göreceğim bu olayda. Ne gidecek mişim? Bulmuşum böyle fırsatı gider miyim hiç? crow ettiği lafın altından nasıl kalkacak bakalım? He he. Çok eğlenceli. Sersem bana gün doğdu bu yaptığı ile. Bende nasıl ortalığı karıştırsam diyordum gene. :D

 3. thecrow gitmesin,onun yerine bağlantı forumdan atılsın,bundan daha mantıklı bir çözüm olacağını sanmıyorum.Lütfen bağlantıyı atın

  Forum yönetimine müdahale edenleri de atıyorlarmış. Yeni çıkmış bu kural fırından taze taze. :D

 4. Vaaaaaayyy çektiği numaraya bak su crowun. Şart öne sürerek ayrılma talebide neyin nesi? Zavallılık sadece. Ya ben ya o diyerek nereye varacaksın acaba?

  Kodoman, ne yapacaksın şimdi? Ben senden beni atmanı da beklerim. Sizin sağınız solunuz belli olmaz. Bu konuda hakka hukuka riayet etmeyebilirsiniz yani belli olmaz. Neyse buda bana çok önemli birşeyi göstermiş olur. Hadi bekliyorum napacaksınız bakalım şimdi?

  crow, eğer forum yönetimi adil davranırsa sana cehennemin dibine kadar yolun var diyorum. Bu kadar kudurmuş olacağın aklıma gelmezdi. Oha be oha. Nefrete bak. Cevap verememenin çaresizliğine bak sen.

  Bendende sana bir hediye. Kuduz aşısı. :D

 5. Bu fikir değiştirdiğin yalanına ancak miyop bir gerizekalı inanır. Kendi çapında bir oyun oynamaya çalışıyorsun. Allah'ın ıslah etsin, ne diyelim?..

  Gerçekten fena saçmalıyorsun. Tartışmada tutarlılık aranır. Neyse boşver. Takıl forumda sen.

 6. Ulan bağlantı, ne yüzsüz insansın sen ya. Daha bilmem kaç gün önce BilgehanBengi'ye seni evrim konusunda aydınlattığı için sonsuz teşekkürlerini sunmuşsun. Ne oldu da bir anda evrime düşman kesildin bu kadar?

  Evrime düşman değilim. Uyduruk evrime karşıyım. Üstelik fikir değiştirdim. Ne var bunda? Kendime din seçtim. Olamaz mı yani? Bu Bilgehanın bilgilerini ve öğrettiklerini tümüyle değersiz hale getirmez. Gene değerlidir. Ama onunla bugün tamamen aynı görüşte değilim tabii. Bu çok normal.

 7. Saf salaksın, başka bir şey değil. Neden beyin almıyormuş? Neden anlaşılamıyormuş?

  İndirdiği kitabında bu konuya da bir iki açıklık getirseydi ölür müydü?

  Ama hayır sen iman et, o seni bulur

  God bless u ! :lol:

  Anlayamayacağın için geniş ifadeler var zaten. Tümüyle anlamamak değilde anlayabildiğin kadar anlamak söz konusu. Zaten en fazla bu zamanda anlaşılıyor. Ancak genede tümünü anlıyor değiliz. Kimse ilimsel ve bilimsel tüm bilgiye vakıf olupta iman edemez elbette. Gönderilen kitap ilmi olarak anlaşılmaya müsaittir. Çarpıtmalarla bir yere varamazsınız.

  Sen ve senin gibiler düz mantıkla baktıkları için anlamıyorlar. Oysa sizde de pekala sofistikasyonu anlayacak bir kapasite vardır. Ama onu işletmemeyi tercih ediyorsunuz.

 8. Puhahhaha. Sanatın ve bilimin gelişmiş zekanın doğal sonucu olduğunu bilmemek gerzekliktir başka bir şey değil

  Enerjinin nasıl oluştuğunun önemi vardır, bilmeye anlamaya çalışıyoruz; ama Allah'ın ne zaman olduğunun bir önemi yok, o her zaman vardır, ezeli ve ebedidir. :lol:

  Allah Allah olduğunun farkına ne zaman varmıştır?

  Allah kendisinde yaratma gücünün olduğunu ne zaman anlamıştır?

  Allah hiç bilmediği bir şeyi nasıl yoktan var etmektedir?

  Allah kendisinden başka hiç bir ilahın olmadığını nerden bilmektedir?

  Bunların önemi yok; ama enerji nasıl oluşmuştur lan! :crazy:

  Sen Allah ile ilgili durumları nasıl anlayacaksın? Dünyada kim anlayabilir? Bunlar saçma sorular. En önce anlayamayacağını kabul edeceksin. Bunun başka yolu yok. Ha diyorsan o zaman bende red ederim et. Amaaaaaa o enerjinin nereden geldiğini ve ne sebeple dönüşüp durduğunu açıkla. Açılayamazsın ki. Öyle kalırsın işte ortada. Hadi bakim naş naş.

 9. İnsan hayvandan daha gelişmiş bir canlı değil de nedir? Zekasından başka ne farkı vardır hayvandan? Gerçi bazılarında zeka olduğundan da şüpheliyim. Bütün canlılar bir dönüşüme girmeye ve yok olmaya mahkumdur. Yok olma korkularınızla materyalist görüşe bok atmaya çalışmayın.

  Tabi tabi hayvanlar sanat yapar, bilim yapar, yöntemler geliştirir, medeniyetler kurar, evreni araştırır, ölümü bilir, ölünce nolucak diye merak eder, Tanrıyı arar, v.s. v.s. Bu kadarlık bir zeka farkı vardır aramızda. Akıl hayvanda yokmuş ne gam. Akılda zekanın biraz gelişmiş halidir zaten. İnsandaki derin hisler ve sezgiler sanrıdır.

  Sende zıpçıktısın zaten. İki yokluk arasında bir varlıksın. Nasıl oluyorsa artık? Maddenin kökeni olan enerjinin nasıl var olduğu nereden geldiği sorusunun hiçbir önemi yoktur. O cevaplanmasa da olur. Ne halt etmeye dönüşüp durduğu ise hiç önemli değildir. Dönüşür işte yeterli bir cevaptır. Oh be. Yaşaşın ateizm. 8)

 10. Darwinist materyalist görüş insanı yok olmaya mahkum, hayvandan gelişmiş bir canlı olarak görür. Bu sebeple gelişim saydığı ilerlemelere engel olacak insan topluluklarını hiç önemsemez. Hatta onların köleleştirilmelerini yada ortadan kaldırılmalarını normal sayar. Açık ve gizli terör veya savaşı hayat mücadelesinin bir parçası olarak görür. Siz büyük balığın küçük balığı yutmasının toplumsal çerçevede basit bir iş olacağını mı sandınız? O denizdeki yada doğadaki doğal avlanmaya hiç benzemez.

  Berguzarın yukarıda yaptığı alıntılar bu görüşün dillendirilmesidir. Çarpıcı ve ilginçtir. Gerçekleri gözler önüne sermektedir.

 11. Osmanlı fuhuşun dilenciliğin hatta hırsızlığın yasal olarak uygulandığı bir ülke

  Sal'A Loncası,dilenci meslek örgütüdür

  Muhabbet tellalları kethudasının ne iş yaptığını anlayın artık

  600 yıl boyunca recm sadece bir kez ,oda kadın bir yahudiyle yattı diye uygulandı

  Osmanlı tartışmasına döndürmeyelim şimdi. Osmanlı İslamı tam uygulamamıştır ve çok entrikalı bir saltanat olmuştur. Bunlar doğru. Ama genede İslam devleti idi. Yani iliklerine kadar İslam işlemişti ve kültürünü İslam üzerine inşa etmişti. O kültürün muhteşemliği ortada. Göz kamaştırıcı. Merak eden araştırıversin bir zahmet. Topkapı sarayındakilerin değeri Türkiyenin dış borcunu ödeyecek kadar diyorlardı bir ara. Düşün artık sen saltanatın büyüklüğünü. Yaratılan kültürün inceliğini bir anla istersen.

 12. Ben anamın, bacımın, kızımın çantasında prezervatif bulmaktansa ölmeyi yeğlerim.

  Sende tutuculuk yapma şimdi. Dünyada insanın başına böyle birşeyde gelebilir. Napacaksın buldun diye? Ölmen yada öldürmen gerekmiyor. Senin dinine göre aklı selim hareket etmen gerekiyor. Durumu adam gibi konuşup bir hal çaresi düşünmen gerekiyor. Unutma ki İslam ahlakına aykırı yaşayan ve bunda ısrar eden akrabalarınla ayrılma hakkın var. Anan baban olsa bile. Bunu kınıyorlar. Ama aile içi sorunların çözümü için ne güzel bir yol olduğunu anlamıyorlar. Sorun çözülemiyorsa yolları ayırmak en güzeli değil mi?

 13. yani 1400 yıllık kurallar bozuntusunu savunmak istiyorum korkumdan diyorsun. türkçe meal olarak :blink:

  Geyikleşme. O kurallar bozuntusu dediğin çağları aşmış gelmiş. Senin bin tane kuralına on basar. Sadece siz çok cahilsiniz ve çok çarpıtıyorsunuz. Hem o kurallar öyle kurallardır ki zamana göre açılımları söz konusudur. Al eline meali kafana göre yorumla olayı yok yani. Osmanlı o kurallarla altı yüzyıl hüküm sürdü. Mirası hala göz kamaştırıyor. Cahil cühela takımındansın. Sen ne biliyorsunda konuşuyorsun ki?

 14. Biz babası belli çocuktan bahsediyoruz..Peki senin sevgili peygamberin kadınların ekonomik özgürlüğü olmaması yanında her türlü özgürlükten mahrum olmaları gibi çoook çok önemli bir toplumsal sorun karşısında ne yapmış??

  Çokeşlilik...Ne muazzam bir çözüm ama değil mi?O zamanlar o zamanlar diyosun..Allahın peygamberinden bahsediyorsun burda boru mu bu?Ota boka gücü yeten allah kadınların bu durumu karşısında bırak bişeyler yapmayı,muhoya bu durumun değiştirilmesi için en ufak bir girişimde (lafla bile olsa) bulunmasını bile salık vermemiş..

  Çözüme bak... <_< Peygamber kadınları penguen gibi kapatacağına iş imkanı sağlanmasını ve çocuklarına bakabilme gücünün ortaya çıkmasını sağlayamaz mıydı?"Kadınlar çalışsın,erkekler çalışan kadınlara ilişmeyin" demek bile bu kadar zormuydu?Daha fazlasını yapabilirdi ama sadece lafla bile bişeyler yapılırdı..Yapmış mı?Yoookk!!!

  Geç bunları Bağlantı geeeç..Çok şey anlatmışlarmış..Evet çok şey ama boş şeyler...

  Sen bu işleri basit sanıyorsun ama değil. O zamanda bunu nasıl yapsın? Hz. Muhammedden asırlar sonra bile yapılamamış. Ama İslama göre kadının çalışması yasak değil. Bak zamanı gelince din ile aykırı bir tarafı yok bunun. Hem o zamanda kadınlar çalışmak istese ne iş yapacak? Yok ki öyle bir imkan. Tarım yapma imkanı olan yerlerde ise kadınlar hep çalışmış zaten yüzyıllar boyu. Ya çok bilgisizsiniz. Tarım toplumundan sanayi toplumuna geçeli ne oldu şurada? Şimdide bilgi çağına geçtik zaten. Ama o çok yeni daha. Peygamber sanayi çağınıda mı getirseydi yanında? Yok artık. Herşeyin bir zamanı var.

 15. hımm, yani allah o kuralları koyduğu için öldü o kadar erkek :fool:

  Dünya zorlu biryerdir. Hep savaşlar olmuştur. Dünyada insana rahat pek yoktur. Bu zaten bilinir. Rahat arayanlar daha büyük dertlerle karşılaşır çoğunlukla. Çünkü kuralları değiştirmeye kalkarlar sonrada olanlar olur. Zamanın değişimlerine göre İslamın yorumlanmasından bahsetmiyorum. O zaten meşru ama reform değil tabii. Hayatın sağlam ilkelerini oynatmaktan bahsediyorum. O hep kötü sonuçlar getiriyor.

 16. Niye utanç olsun ki."Boş ol" hikayesi yok muydu sanki?Evlenirsin bir adamla yaparsın çocuğu sonrada sen boşayamıyorsan adamı hoşnutsuz eder seni boşamasını sağlarsın,oturur bi daha da evlenmezsin.Bitti..

  Müslüman adamlar o dönemde karı boşayıp durmuyorlar mıydı?Nesi ayıptı bunun kadın için?

  Gayette normal bişeydi islama göre.Ayrılmak günahtır diyen bir tek hadis,ayet falan var mı?Yok..Eeee?

  Ayrıca bi insan evlenmeden nasıl olupta çocuk çocuk diye hayattan bezecek kadar dellenir ki?

  Olmayıversin çocuğun ne var?Kadınların çocuklarının olmayışı yüzünden dellenmeleri neredeyse tamamen

  eşlerini kaybetme veya en azından ona çocuk verememe ile ilgili bir olgudur zaten.

  Bekar bir kadının bu duygu içine girmesi diye bir şey çooook uzak ihtimaldir.

  Cübbeli senin dediğin gibi tekeşli kalmayı kadına bir hak olarak veriyorsa bu soruya ne gerek var?

  Devlet mi karar verecek kimle kaç kişiyle yatacağımıza?

  Eski zamanda çocuğun babası belli olduktan sonra sorun yok. Yani nikah altında hamilelik gerçekleşince sorun değil. Baba belli oluyor o zaman. Yoksa p.ç diye çok aşağılanıyormuş çocuklar eskiden. Hatta yakın zamana kadar bu böyleymiş.

  Ayrıca eskinin ekonomik şartlarını düşün. Kadınların geçimi genelde kocalarından. Bu işler o zaman ancak böyle çözülebiliyormuş. Daha ne kadar oldu ki kadınlar çalışmaya başlayalı. Siz ahir zaman ile öncesinin farklarını anlamıyorsunuz. Arada çok fark var. O sebeple atıp tutuyorsunuz. Biraz anlayın artık. Hem İslam ahir zamana görede çok şey anlatmıştır. Bu zamanıda boş bırakmamıştır. Siz o külliyatı okusanız çok şaşırırsınız. Ahir zaman bilgileri diye bir arayın bakın. Yada ne bileyim bilenlerden öğrenin işte.

 17. Sen isteyenler için diyorsun ama Cübbeli bundan mı bahsediyor acaba bilmem ama neyse..

  Ben aynı durumda ne yapacağımı şu anda bilmem.Ama ya cinsel tercihimi değiştiririm

  ya da karşımdaki insan sadece benle olur.Olmuyorsa yolu da açıktır.Zorla benim üstüme kuma getirecek değil ya.

  Benim tercihim birden fazla derse toplar pılını pırtını gider,bu kadar basit..

  Çocuk sahibi olmak zerre umurumda olmaz benim..İnsanların sıçanlar üremesini pek hoş karşılamıyorum.

  Ayrıca çocuklara hasta olduğum da pek söylenemez.Ama ille istersen havada karada yaparsın ne olacak ki...

  Bugün imkanlar varsa konuşuyorsun. Ama eskiden babasız çocuk büyük utanç idi. Çocuk içinde çok ağırdı. Bugünün şartları zaten İslama görede özel. Ahir zamanı yaşıyoruz. Gerçi gene zina günah ama zamanın şartları eskiye göre çok serbest. Hem bizim bugün tek eşliliği öngören kanunlarımız İslama ters değil. Çünkü normal bir düzende yaşıyoruz. Cüppelinin benim söylediklerimden çok farklı bir kastı olduğunu sanmıyorum.

 18. o allahın gerekenı yaptıgından degıldır

  kadınların tarıh boyunca savaslara katılmamasındandır

  Ama yaşanan gerçekler ile kural bağdaşıyor. Onu ne yapacaksın? Hem ateistler çarpıtıp durmasın. Kimseye zorla evlen diyen yok. İsteyen çok eşililiği kabul ediyor. İstemeyen etmiyor. Bekar kalma hakkı var. Yada tek eşlilik hakkı öyle bir durumda da gene var.

 19. Bunun ilginç bir örneği var..

  Almanya..

  İkinci dünya savaşında Alman erkeklerinin çoğu öldü. Almanlar erkek çocukları bile savaşa sürdü...

  Almanlar bu sorunlarını nasıl çözdülerse, Türk'ler de öyle çözerler..

  Değil mi? Cübbeli kardesim.

  Sen de böyle önemli ve özgün sorunlara değinmekten çok hoşlanıyorsun.

  Peki ya bir hastalık Müslüman kadınların dörtte üçünü yok ederse ne olacak.

  Bütün Müslüman erkekler gay mi olacak..

  keeeeeeeeeeh keh kehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

  İyi ama dünya tarihinde hiç böyle birşey olmamıştır. Yani kadın nüfusun azlığı hiç olmamıştır. Allah demek ki bir kural koyuyor ama gereğinide yapıyor.

 20. Cübbeli ve bağlantı eşlerini başka birileriyle paylaşabileceklerini kabul ettiler!!!Flaş flaş flaş!!!!!

  İsteyenler için dedim. Hem sen böyle bir durumda napardın? Ben muhtemelen bekar kalmayı yeğlerdim. Çünkü eşini paylaşmak zorunda kalacaksın muhtemelen. Ama diyelim sen böyle bir durumdasın ve eski zamandasın. Üstelik bir çocuk sahibi olmayı çok istiyorsun. Napardın?

 21. çözüm üreten olmadı. Şimdi ateistler için çözüm üretme zamanı. Buyrun; ilk örneği ben vereyim ve doğrusunu siz bulun. Savaş çıktı ve Türkiye'deki erkeklerin 4 te 3 ü şehit oldu. Kalan dullara siz olsanız nasıl bir hüküm koyardınız.

  Bu durumun isteyenler için çok eşliliğe izin vermekten başka çözümü yoktur. Durum kendi haline bırakılırsa toplum dejenere olur. Olmaz demeyin. Ciddi olarak bu böyledir.

 22. He işte bize okulda bunların başka teorilerini okuttular. O zaman ben bunları bilmiyordum yeni yeni öğreniyorum bu sözleride söylediklerini. Ama bu adamları varya o zamanda hiç sevmemiştim. Ne öğrettilerse he dedim geçtim. Ancak ters bişiler olduğu belli idi zaten. Al işte bunların ekonomik düzeni çatır çatır çatırdıyor şimdi. Olacağı buydu. Öyle saçmalıklar üzerine kurulu ki. Çok çeşitli yorumları takip ediyorum. Söylenenler bir daha asla eski düzenin süremeyeceği yönünde. Öyle olacak böyle olacak ama asla eskisi gibi olmayacak.

 23. 72. Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.10

  73. Allah, münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah’a ortak koşan erkeklere ve Allah’a ortak koşan kadınlara azap etmek; mümin erkeklerin ve mümin kadınların da tövbelerini kabul etmek için insana emaneti yüklemiştir. Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

  DİPNOT :

  --------------------------------------------------------------------------------

  10 - İnsanın yüklendiği emanet, başta akıl, irade ve iradeyi serbestçe kullanmanın gerektirdiği sorumluluklardır. İnsan, iyi ve kötü arasında seçim yapabilme yeteneğini olumlu yönde kullanmadığı zaman, hem kendine hem de çevresine zulmetmiş ve cehalete düşmüş olur. Âyette insan türünün bir özelliğine dikkat çekilerek onun genelde emanete riayet konusunda vefasızlık göstermeye yatkın olduğuna işaret edilmektedir.

  AHZAB SURESİ

  Demek ki bu emanet yüklenecekti ve yüklendi. Şimdi neden diye ne kadar sorarsak soralım tam bir cevabını bulamayız herhalde. Yada anlayamayacağımız bir cevabı olmalı ki bildirilmemiş. Sevdi yarattı, diledi yarattı, muhabbetinden yarattı da diyebiliriz. Bunu yeterli bulmayan daha ne cevap arar ki? Sanki kendi sırrına vakıf olmuşta soruyor.

×
×
 • Yeni Oluştur...