Jump to content

Macchiato

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  670
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Macchiato Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.disaridakiler.com
 1. daha o zamandan belliymiş büyüynce delügannı olacağı, bakışlara baksanıza. :)

 2. gitmene çok üzüldüm

 3. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  hamilton'ın durumu iyi gitmiyor.
 4. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Hımmm... herneyse...ohalde bir tanrı varsa yalancı olabileceğinde insanları kandırıyor olabileceğinde hemfikiriz işte bu bütün bilinemezlikler güvensizlikler içerisinde tanrı adaletsiz gözükse bile ona tapmak mantıklı aklın yoludur diyen Karun saçmalamış oluyor değil mi? Karun şuanda CNN Türk izliyor:) Yarın kendisi cevap versin artık. Ben onur ve onursuzluk ile ilgili söyleyeceğimi söyledim.
 5. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Hatırladığım Deha'nın Tanrı'nın yalancı olabilmek için başkalarına ihtiyaç duyduğunu söylediği. Belki de yanlış yerde konuya atlayıp maydonoz olmuşumdur,ama benim dahil olduğum yerde sizin söyledikleriniz mantıksızdı.
 6. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Yalancı sıfatını kazanabilmesi için mi?....tanrının sıfatları değişime uğramaz sonradan eklenip çıkarılmazdı ...konuyu hatırlarsan Ben böyle bişey hatırlamıyorum. Hatırlasam ne olucak,bu benim iddiam değil ki. Başlıkta tanrının kimseye ihtiyacı olmadan yalancı sıfatının olduğunu söyleyen sendin. Bende bunun olmayacağını söyledim.Bahsettiğin şeyin güç,yetenek olabileceğini söyledim. "Yalan söyleme yeteneği".
 7. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Değil. "Yalancı" sıfatını kazanabilmek için "Yalan söyleme eylemini gerçekleştirmesi gerekiyor". Bu eylemi gerçekleştirebilmek için kendisi dışında yalan söyleyebileceği birilerine ihtiyacı var. "Yaratıcı" sıfatını kazanabilmesi için "yaratma eylemini gerçekleştirmesi gerekiyor" Bu eylemi gerçekleştirmek için başkalarına ihtiyacı yok. Ben Tanrının yalancı olamayacağını söylemedim,yalancı olabilmek için başkalarına yani yarattıklarına ihtiyacı olduğunu söyledim. Yaratma ve yalan söyleme becerisi,gücüne...vs sahip olabilir. Ama bu sıfatları eylemleri gerçekleştirdiğinde kazanır.
 8. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Değil. "Yalancı" sıfatını kazanabilmek için "Yalan söyleme eylemini gerçekleştirmesi gerekiyor". Bu eylemi gerçekleştirebilmek için kendisi dışında yalan söyleyebileceği birilerine ihtiyacı var. "Yaratıcı" sıfatını kazanabilmesi için "yaratma eylemini gerçekleştirmesi gerekiyor" Bu eylemi gerçekleştirmek için başkalarına ihtiyacı yok. Ben Tanrının yalancı olamayacağını söylemedim,yalancı olabilmek için başkalarına yani yarattıklarına ihtiyacı olduğunu söyledim. Ayrıca Karun,bunun tam tersini söylemiş de olabilir.Karun'un söylediklerimin tersini söylemiş olması burda onun söyledikle
 9. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  TylerDurdenn; Yanlış hatırlamıyorsam daha önce size Tanrı'nın yalancı olabilmesi için "yalan söyleme eylemini gerçekleştirmesi" gerektiğini ve bu eylemi gerçekleştirmek için kendi dışında yalan söyleyebileceği birilerine ihtiyacı olduğunu anlatamamıştım. Adaletsizlik,bu sizin fikriniz. Bunu kabul ediyor ve diyor ki adaletsizlik olsa bile bunda kanıt olabilecek mantıksız bişey yok. Onursuzluk,bu da sizin fikriniz. Bunu da kabul ediyor,kabul edip belkide diğer tarafta böylesi işe yarıyordur diyor. Bu başlığa daha yazmayacağım bilginize. Sıkıldım
 10. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Jadı ister ahlaki seçeneği tercih edip ateist olursunuz ister tersini.. tartışma bağlamında ben mantığı, siz onuru haysiyeti seçiyorsunuz Bak bunu Karun söylüyor. Sizin adaletsizlik dediğiniz şeylerde inkar etmek için bir mantıksızlık yok diyor. Ben mantıklı olup olmadığına bakıyor öyle değerlendiriyorum (tartışmalarda),siz ahlaki olup olmadığına bakıyorsunuz diyor.
 11. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  her ne kadar adaletsiz görse bile sırf cehenneminden korktuğu için ona boyun eğmenin onursuzluk olsada mantıklı seçim olduğunu savunuyor Bunun onursuzluk olduğunu siz söylüyorsunuz. Cehenneminden korktuğu için boyun eğdiğini nerden çıkardınız? Ben neden böyle bişey çıkaramıyorum onun yazdıklarından?Gerizekalı mıyım (olabilir ama yine de Karun öyle bişey demiyor) O kendi inancı üzerine konuşmuyor,değerlendirme yapıyor ve tanrının varlığı ile yokluğunun kanıtlanamayacağını bu yüzden inananlar ile inanmayanlar arasında fark olmadığını söylüyor. İnananlar fark olmadığı için mi inanıy
 12. Rexino;

  Tekrar yazmaya başlayacağınızı bilsem yazmazdım.

  Bende önce 1000 sonra 1010 iletiden sonra yazmamaya karar verip bozdum :)

 13. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Büyük bişey kaçmamış. Değişmiyor. "Onurlu" davranmış olmak için bir tanrıya değil adaletsiz olduğunu iddia ettiğiniz tanrıya inanmak gerekiyor. Ona inanıp adaletsizliklerinden dolayı kafa tutmak gerekiyor. Ancak böyle sizin mantığınız ile Karun'dan daha onurlu olmuş olursunuz.
 14. Macchiato

  KARUN'UN MANTIKLI AMA ONURSUZ SEÇİMİ

  Karun üzerine yaptığım bir tespit ile başlayayım. Kendisi anlaşılmadığı zamanlarda,yazdıklarından çıkarılan yanlış anlamları da kabul edip öyle devam ediyor. Allah yoktur diyenle Allah vardır diyen arasında hiç bir fark yoktur.. Varlığı ve yokluğu kanıtlanamıyorsa evet vardır diyen ile yoktur diyen arasında fark yoktur. senin adalet anlayışına göre adaletsizlik var.. tanrının anlayışına göre de adalet olmadığını söyleyemezsin, referansın yok.. tanrı yaratmış adaletim bu demiş.. bana laf söylemek düşmez.. bunda mantıksız bir yan yok.. Demiş. Burda da yanlış bişey yok. Baş
 15. Karun Özeti :) = Pazar günleri forumu takip etmeme nedenim.

×
×
 • Yeni Oluştur...