Jump to content

blackflicker

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  89
 • Katılım

 • Son ziyaret

blackflicker kullanıcısının paylaşımları

 1. blackflicker

  Allah'in 1 günü 1.000 yil mi, 50.000 yil mi?

  Zamandan ve mekandan nezih denen yaratıcının "yanına" "bir süre içinde" çıkmak kadar saçma bir şey olamaz, Allah'ın yanı daki gün ne demek? Zamandan bağımsızsa, yanında gün veya süre diye bir kavram olmaması gerekir. Cebrail vs bir süre sonunda ona ulaşabiliyorsa bu da yaratıcının mekana sahip olduğunu gösterir, Olmayan mekana veya mekandan bağımsız bir şeye ulaşılması da gerekmez. Tüm bunlar kuranın, muhallebici muhoşun fikri olduğunu defalarca kez kanıtlar.
 2. Saçma sapan varsayımlarda bulunma. Sen ne anlarsın benim gibi bir ateistin ne hissedeceğinden ? Sofuluktan çıkabildin mi hiç ? Ateist oldun mu hiç ? Ne anlarsın ? Ben sofuydum ateist oldum ama ? Seni iyi anlarım. Gözlerinin ne denli kör olduğunu senden daha iyi "görürüm" ben. İslamiyet ve iman vermez o inancı. Yaşamda bulduğun sevginin gücü verir yalnızca, senin çöl dinin değil. Bilim adamı mısın sen böyle yüzlerce araştırma yapmış gibi konuşup altına imzanı atıyorsun ? Müslüman olduğu anladık tamam ama bari yalancı olma.
 3. Senin psikolojik sorunların mı var ? tanrın olmadan yaşayamıyor musun sen ? bağımlılık yapan ilaç gibi olduğunu kanıtlıyorsun dinlerin yeniden. neyse bırak burada haklı olup olmadığımı. ama: Bir defa geldiğim bu "bilinç" seviyesini niye kaybetmek isteyeyim ? "Ben" dediğim bu zevki ne olursa olsun niye kaybetmek isteyeyim ? Kötü şeyler oluyor evet ama niye insanları sevmeyi keseyim ? Sevmeye niye devam etmeyeyim ? Niye sevdiklerimi üzeyim ? Kusura bakma ama, ben mutlu bir ateistim, hem de çok mutlu. Arkadaşlarım, ailem hepsini seviyorum, onlar da beni. Hayatım düzenli, herşey tıkırında vs. Eee intihar etmek için deli mi olmak lazım, yoksa dinci mi ?
 4. blackflicker

  İnsan acı çekmezse Tanrı mutlu olamaz

  Doğruya "tek benim bildiğim doğrudur" yaklaşımıyla ulaşamazsın. Yazılan konuyu oku. Tanrı, kudreti gereği insanları günah/sevabın olmadığı, yalnızca mutluluğun olduğu bir cennete koyabilirdi. "Bir bildiği vardır" demekle hiçbir yere varamazsın. Bu kötülükleri durdurmuyor. Bırak onun bildiğini, sen burada yaşadıklarına bak. O ne bilirse bilsin. Tecavüz edildikten sonra inançlı biri olmak ne demek yahu ? Bu şekilde terbiye mi olur ? Bu resmen çocuğunu döverek okumaya zorlayan bir ebeveyn gibidir. Çocuk o kadar dayak yer, o kadar içine kapanık olur ki sonunda bu kötülüklerden kurtulmak için derslere sığınır büyük adam olup dayaktan kurtulmak için. Böyle saçma terbiye mi olur ? Yanıt: Olmaz. Burası herkesin gülmeye korktuğu tanrının bir tiyatrosu yalnızca başka birşey değil. Kafanızı kullanın biraz, bu kadar kör olmayın.
 5. Bence sen de yapma bu kadar sayın inevitable
 6. Böyle saldırmadan yaklaşman hoşuma gitti, bravo :-) Öğrenme yolunda başarılar diliyorum en içten ( ciddiyim, hepimiz öğreniyoruz ).
 7. Atma. Evrimi bulmak ne demek, evrim bir yerlerde mi yaşıyor ? Bilimde teoriler çürütülene kadar teori olarak kalırlar. Evrim teorisi de 200 yıla yakındır bizlerle, yani çok sağlam ispatlara sahip. Onbinlerce akademik-yazıya, araştırmalara, bulgulara sahip. Evrim bir "gerçek" yer çekimi gibi, teorisi ise kim kimden geldi, ne zaman geçişler oldu ve nasıl olduya yanıt arıyor. Yoksa evrim zaten burda.
 8. blackflicker

  BİR YAPAN OLMADAN KENDİLİĞİNDEN KÖPRÜ OLUR MU?

  Niye olmasın ? Turan dursun neydi ? O da mı işkembeydi ? Sana göre öyledir tabi. Asıl ateistten iyi muhaddis olur, çünkü aynen anibalın yaptığı gibi oturup referanslarını, geçmişini herşeyini inceler teker teker yığar önüne. Altından kalkması zor mu geldi müslo ?
 9. Seyirci sana katılmak zorundayım. Beynindeki en temel düşüncelerinin köklerini teist bir bağlamda oluşturup sonrasında edindiği pozitif bilimlerin ışığıyla gerçeği yakalayabilmiş nice şanşlı insan bile farkında olmadan, büyük olasılıkla teistliğinin etkisinde bir çok olaya / duruma yaklaşıyor. İşte zaten asıl sormak, konuyu getirmek istediğim nokta buydu. Post-teist döneminde teistsel tepki veren nöronlarındaki hasar nasıl indirgenebilir. Bu konuda acaba dünyada araştırmalar var mıdır ? Eğer böyle araştırmalar varsa bu gerçekten dünyanın kurtuluşu olabilir :-) Teistlere gerçekleri göstermek isteyen kısmen-aydınlanmışlar ( örn: ben ) bunu başarabilmek için ne yapabilir ? Yalnızca NLP değil, herhangi birşey olabilir bu. Ben bu forumu senelerdir takip ediyorum ve gördüğüm malesef teistlikten arınabilen insan yüzdesinin çok düşük olduğu. Halbuki, teistlerin argümanlarına yanıt veren arkadaşların argümanları da genelde bir o kadar mantıklı ve vurucu oluyor fakat teist yine de "banane banane" diyor, işin içinden çıkmak için kıvırıyor. Demek ki, yalnızca anlatmak yetmiyor teistlere. Beyinleriyle en temelden, yani fiziksel olarak görmelerini sağlamak gerekiyor. İşte başta bu nedenle NLP demiştim; nöron manipülasyonu olduğu için. NOT: namaza lezzet, kadınlara meyve diyen mask gibi nurculara hiçbirşeyin fayda etmeyeceğini malesef tahmin edebiliyorum ama yine de bir umut...
 10. blackflicker

  Siz Allah olsaydiniz?

  Kendi başına sıkılmış olan allah birbirine zıt iki şey yaratayım ve bunların ortasına denge diye de birşey koyayım sürekli bir hareket bir heyecan olsun hayatımda diye düşünerek yaratmıştır şeytanı. kendi çalıp kendi oynamaktadır garibim sıkıntısından. yalnızca tek problem seyircilerin olanlara, bu büyük tiyatroya gülmeye korktuklarıdır.
 11. Bu inevitable acaba bir komplo teorisinin baş aktörü mü ya. Bak birden bir teist gibi düşünmeye başladım. Sanki aydınlanmış-müsloyu oynayıp, diğer aydınımsı-müsloları kendi tarafına çekip en sonunda hep beraber cumburlak yalnızca evren yazacaklar diye düşünüyorum imzalarına... Bunlar benim hüsnükuruntularım
 12. Bana da daha senin alacağın çok yol var gibi geliyor... Niyeyse öyle hissediyorum junior-atheist gibi bişisin.
 13. Olmak üzere gerçekten ama hayal gücü onu engelliyor. Allah, peygamber peşinde o nedenle hala. Bilimkurgu falan gibi değerlendiriyor gibi geliyor bana, böyle kadim, kudretli şeyler gibi. Kuran şiir kitabı olduğu içinde istediği yöne, "kafasına göre" çekiştirip duruyor... Fakat her gönderisinin sonundaki gıcık smileysine gıcığım işte bu --> ;););)
 14. Konu anlaşılmadıysa şöyle özetleyeyim: Bir teist beyni tüm zehirli geçmişine rağmen nasıl kurtarılabilir ?
 15. blackflicker

  BİR YAPAN OLMADAN KENDİLİĞİNDEN KÖPRÜ OLUR MU?

  süper bir derleme, islamiyetin özeti resmen, arkadaşlarıma gönderdim bile :-)
 16. Kaynak yayınlarının çok güzel eserleri var ancak sanki kürtleri, bölücülüğü destekliyorlar gibi bir havaları da var. Doğu Perinçek örneğin, PKK lideri Apo ile el sıkışırken görüntülendiği fotoğraflara sahip, PKK yandaşı söylemleri var. Yayınevi devrim yapılmasını, kürtçülüğü ama çok şaşırtıcı olarak aynı zamanda türkçülüğü de destekliyor. Bana bu konuda daha detaylı bilgi verebilecek olan biri var mı aranızda ? Üstün körü bir araştırma yapabildim çünkü çok sağlam delillerim yok, yalnızca varsayımlardan yola çıktım, söylediklerimin hepsi çöpte olabilir. Evet ?
 17. blackflicker

  Cennet Sorusu

  umutsuz vakasın, bu topic'e artık mesaj falan atmam; söylenmek istenen herşey yeterince söylendi. gavs'ın üçkaatçı yalaka, delusional bir müslo olup hapı yuttuğu gösterildi. ayrıca, konuyu açan arkadaş da yanıtını aldı, bir müslo anasını babasını sevdiğini bile cennete gitme uğrunda satabileceğini gösterdi.
 18. blackflicker

  Cennet Sorusu

  cidden iki yüzlüsün. senin sevdiğin allah değil senin sevdiğin kendi benliğinin hoşuna giden şeyler. allahı sevdiğini sanıyorsun çünkü senin bu hoşuna giden şeylerin sana kat kat iyisini verebileceğini sanıyorsun. ya veremezse, ve seni öldüğünde böyle birşeyle sınasa o zaman bir anda isyan edip sevmeyecek misin. hem senin çok zeki tanrın çoktan senin böyle bir üç kaatçı olduğunu anlamıştır, welcome to hell gavs :-)
 19. blackflicker

  Cennet Sorusu

  way beee... şu ahlaksızlığa, laflara bak. neyse, neyse. müslolar cidden çok kıvırgan insanlar. şekil a'dan da görüldüğü üzere, o kadar kez anlatılmaya çalışılan konuyu bir müslo kendi ağızıyla söylüyor: "başka birinin evladı olsaydık şuankileri tabii ki sevmeyecektik" ben onu şöyle çevireyim: "başka dinden birinin evladı olsaydık müslüman olmayacaktık, tanrı bizi kayırmış müslüman etmiş" sende her yol var ya. iki yüzlülük, ahlaksızlık vs vs. şuanki annene git bunları anlat bakalım. sen cehenneme gitsen bile ben tomurcuk öpçem tanrı öyle dileyecek çünkü de bassın tokatı.
 20. blackflicker

  Cennet Sorusu

  büyük saçmalayıp çok cahilce, kabaca genelledin. biraz daha tırmalama çünkü kendi kazdığın kuyuya düşüyorsun. yukarda arkadaşlardan birinin dediği gibi, annen bir anda şu ana kadar hiç görmediğin bir yüzünü gösterip birini öldürse ( cinnet falan geçirmeden ) ve cehennemlik olsa, ben cennete tomurcuk öpebilecek miyim sence ? uzatma saçmalık gayet açık.
 21. blackflicker

  Cennet Sorusu

  Çok şekilciymişsin sende... Ben sevgilimi bakışı, gözü, yüzü içinden çok çok çok daha fazla vicdani, bakış açısı için seviyorum. Kloncu seni... Benim sevgilim cehennemde yanacak ama allah bana aynen benzerinden hediye edecek ve bende sevinecem öyle mi ? hem böyle biri olacam hem de cennete girmiş olcam öyle mi ? ahlak anlayışın yerlerde sayın gavs...
 22. blackflicker

  Cennet Sorusu

  Yepyeni yaratılışmışmış, yalanın da bu kadarı... Utanma yok sizde... Bu dünyada, evrimsel süreçle tüm canlılarda olduğu gibi insanda da var olan üreme dürtülerinin aynısı cennette üremeyecek olduğumuz halde tomurcuklu hurilerden anladığımız gibi bizlerle olmaya devam edecekmiş. Buyrun size yepyeni yaratıcılık.... Boş lafların "defteri" kuran.
 23. blackflicker

  Cennet Sorusu

  Oha. Yani sen şimdi diyorsun ki cennetteki müslo, orijinal müslo olmayacak. Allah efendi yine oturup hisleriyle falan oynayacak, kafasına göre "dileyecek" yine birşeyler. Cennete girip cehenneme düşmüş çok sevdiği sevgilisi cayır cayır yanar iken bizimkisi hurilerin tomurcuklarını mı öpecek ? Bu Allah'a güven olmaz ben size söleyeyim müslolar diikat edin.
 24. NLP kısaltması popüler diye NLP dedim. Yoksa yıllar önce de NLP'nin öğütlediği yöntemlerin çoğu vardı ama isimleri yoktu, NLP onları bir araya getirip vizyon kattı. Asıl sorum şu: Müslüman olsun, Hristiyan olsun farketmez inancı olan bir teistin beynini, anılarının silinmesine neden olmadan yalnızca evrenden ve bu evreni gözleyebilen kendi bilincinden zevk alabilen arınmış bir beyine NLP yöntemleriyle dönüştürmek mümkün müdür ? Teistlerin inandığı dayanaksız ( kendilerine göre dayanaklı ) varsayımların asılsız olduklarının ayırdına varmalarını sağlamaya çalışmak imkansıza yakın bir uğraş. Bu nedenle beyin yıkama gibi olmadan, ancak NLP sayesinde tarafsız bakabilmelerini sağlayacak ekstra bir vizyon katacak bir NLP çalışması ile teist beyni sizce kurtulabilir mi bu çaresizliğinden ? Kurtulursa olacaklar neler olabilir ?
 25. blackflicker

  ALLAH'IN İMTİHAN SİSTEMİ SAÇMALIKTAN İBARETTİR

  bence kendine bu kadar hakaret etme :-)
×
×
 • Yeni Oluştur...