Jump to content

Seyirci

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  727
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Seyirci Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Kozmos

Güncel Profil Ziyaretleri

3.357 profil görüntüleme
 1. "Yelkenim fora

  Rüzgarim bora

  Soran olursa yoldayim

  Rotam sona"

  Mükemmel.

 2. Gitmeseydin keşke

 3. Başta Ifeelgood, Hacı, Sexy Huri, Sultan Galiyev olmak üzere düşüncelerimi geliştirmemde yardımcı olan herkese teşekkür ederim, onlara minnettarım.

  Forumda artık bulunmayacağım. Belli kişilerin dediği gibi "hassiktirip" gideceğim,

  Üzerime asılsız iddialar, yargılar ve hakaretler gönderen seviyesiz bir adminin mekanında bulunmayacağım.

 4. Seyirci

  forum yönetimine duyrulur;

  Teistler dışında, Bu kişilerin belli bir kitabı, kuralı olmayacak. Yani direkt olarak tüm ideoloji sahiplerini zan altında bırakacaklar hodri meydan gibi bir bölümde. Sorularınızı ateistforumda sorun, Herkes en başta düşüncesini belirtsin ve soruları cevaplasın. Aksi takdirde vakit kaybından öteye gitmeyecektir.
 5. Seyirci

  forum yönetimine duyrulur;

  Bu kişiler belli ideolojik görüşleri temsil edecekler, ben xzer in deistleri rezil edişini unutmuyorum misal. Kişilerin o ideolojileri temsil etmelerini oylamaya sunmak istiyorum...
 6. Seyirci

  Forumdaki Hristiyanlar

  Teizm mantığı farksızdır, reform dönemiyle hristiyanlık hafifleştirilmişsede bu islamdan daha mantıklı anlamına gelmiyor. Karamel, imzandaki resmi küçültür müsün? Tek görüşlük sayfanın yarısını kaplıyor. Aksi halde rapor edeceğim.
 7. Seyirci

  Kadının yeri evidir

  Ağda yapmayın gitsin yav, kasmayın. 1-2 ay geçerse otomatik olarak bir koruyucu duvarı oluşacaktır.
 8. Seyirci

  hangi Tanrı daha vahşi?(Türklerinki mi Araplarınki mi?)

  İğrenç bir insansın. Senin kadar döneğini ancak pkk forumlarında görebiliriz. Türk kağanları, olağanüstü güç ve yeteneklerle donatılmış değillerdir. Tanrının ona yol gösterdiği, yardımcı olduğu düşünülür. Peygamber değildir kağanlar. Kaç defa yazı yazdık, Bilgi ilettik! Ama senden inatla cahillik akıyor, Girdiğin her başlıktan rezil oluyorsun. O minik kafanı biraz zorla!
 9. Seyirci

  Asıl İnanmayanlar Teistler midir?

  Anlamadın ve kelimelere takıldın sanırım, zaten tümüyle reddetmiyorum... Tanrının ham maddeside bizim egomuz. Herkesin tanrısı kendine. Allahda egoizmden yapılmıştır Gyatso. 3 kafalı ejderhada benim egom. 3 kafalı ejderha dendiğinde herkesin kafasında farklı bir yaratık şekillenir. Verdiğim soyut, kurmaca örnekler bu yüzdendi. Anlatabilmişimdir umarım, Türkçemi yeni yeni düzeltmeye başladım. : ) Herneyse, Çözümsüzlüğe(var oluş temellerine), yine çözümsüz bir yanıt vermek sadece kaçmaktır, Teizm kaçmaktır. Bu kadar basit. Verilen yanıt olan çözümsüzlüğün adı; her zaman tanrı da değildir tabii ki. Piyonun adı değişir, eşeklik baki kalır. Ailelerinden gerekli eğitimi alınca putperest olan, hayvanlara tapan(inek), terörist olan kişilerde var. Mitolojik eğilim doğmatik olmadığı sürece çok saçma gelir. Bir şintoiste islamı anlatmaya kalkmayın : )
 10. Seyirci

  Allah'ın ne suçu var!

  @Aslan15 kardeşim, Tanrıyı iyiliğin yaratıcısı olarak temiz varlık gibi görmek ile kötülüğün yaratıcısı olarak suçlu varlık gibi görmek arasında bana göre fark yoktur. Sözde tanrı, hayatın ta kendisidir ve hayat acıdır. Konuya biraz daha yumuşak yaklaşayım... Bir senarist, yarattığı kötü karakterler kadar mıdır? Elbette değildir, Çünkü senarist herşeyin oyun olduğunun bilincindedir ve bu yüzden rahattır, umursamazdır. Ama, biz tanrı için sadece bir oyun muyuz? Felsefik tanrı kavramını dışarıda bırakıp Allahı ele alırsak, O gerçekten suçludur. Kötülüğün simgesini yarat, Herşeyi o simgeye yık. Kendini temiz tut. Bak sen şu komediye... Müminlerin 7 aylık bebeğe tecavüz etsinler, sonra tövbe getirip işin içinden az ceza ile sıyrılsınlar, Gayri müslimler namuslu, şerefli hayat sürselerde ahiret kapısında hüsran ile karşılaşsınlar. Bak sen şu komediye... Üstelik bu allah nedense update edilmiş arap kültürünü evrensel olarak insanlığa dayatıyor. Birazda ırkçı mı ne? Ehihi..
 11. Seyirci

  Asıl İnanmayanlar Teistler midir?

  Ayrıca uçan spagetti canavarınıda, 3 kafalı ejderhayıda kanıtlayamayız.
 12. Seyirci

  Asıl İnanmayanlar Teistler midir?

  Bu ifadeler bilimsel olarak(huriler, melekler, alemler mertebeler) kanıtlanamaz, Kesinlikle kavranamaz, ulaşılamaz, görülemez.. Sadece kabul edilebilir, doğru olarak nitelendirilir. Ama esasında bu sebeplerden dolayı gerçeğe ulaşamadığını teistte bilir. Teist doğru olduğuna inandığı şeye sessizce tapınır. Gerçekliğine tamamen inanamadığı düşünceye kendini teslim eder. Doğruluğuna inanmak ile Gerçekliğine inanmak arasında farkı düşündüğü zaman, Ateizm'e adım atmış olur. Konu yukarı...
 13. Seyirci

  Kadının yeri evidir

  Hah şöyle erkek gibi kıvırtmadan konuş, Atatürkcü değilsin. Bir dahada o adamın fikirlerini çarpıtarak gül suyu kokulu klavyene konu etme. Her başlıkta rezil ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...