Jump to content

everest

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.150
 • Katılım

 • Son ziyaret

everest kullanıcısının paylaşımları

 1. everest

  tanrı nasıl olmalı...

  Daha önce de aynı konu açılmıştı . Onunla benzer şeyleri yazıcam . Tanrı dediğin kafa dengi olacak arkadaş . Böyle Yukarıdan oramızı buramızı gözetlemeyecek dürüst olacak , röntgenciliği bırakacak . İki ileri bi geri olmayacak . Delikanlı olacak . En azından kafası yarattığı moronlardan daha fazla çalışacak . Bayan olacaksa da benim olacak . Gerisi yalan olacak .
 2. everest

  Evlendim

  Yahut hadi evlendin . Şu düğün dernek saçmalığı ne ki . Hiç anlamıyorum . Zaten zor olan bir işi daha da zorlaştırmak çok saçma geliyo bana . Buradan tüm evlenmeyi düşünen arkadaşlara sesleniyorum . Evlenmeye karar verdiyseniz düğünü aklınızdan çıkarın . Şöyle aile arasında basitçe toplaşmak en iyisi . Bu kadar boş masrafa hiç gerek yok . Yapılan masraflarla bir araba alınır be .
 3. everest

  Ve karanlık başlıyor...

  Tçk tçk .... Yine olmamış . Yine anlamamışsın . Daha önce mantıklı çıkarım yapamamanın nedeni merhamet duygusallığıydı . Şimdi ise agresifliğe dönüşmüş . Neden yazım bu kadar tahrik etti ki seni İşaretlediğin yerleri bir daha okumama gerek yok çünkü onları bizzat kendi ellerimle yazdım . Mavi pek yakışmamış onlara . Keşke ateş kırmızısı yapsaydın . Birde demişsinki 10-15 tane adam öldüren adamın akıl sağlığı yerinde olamaz . Bak bak bak . Hangi deneyimlerine dayanarak bun söylüyorsun ki ? Birde kalkıp bana araştırıp dava araştırmamı söylemişsin . E arkadaşım savıma karşı çıkan sensin . Sen araştırıp buraya getireceksin . Böyle şey mi olur . Serii katillerin hepsi delidir diye bir saçmalığı ilk defa senden duyuyorum . Ha kendi çapında sanan göre bu suçu işleyenler deli olabilir ama sadece kendi çapında . Seni çapına göre konuşacaksak seni sana daha uygun adreslere yönlendiriyorum . Ama biz burda evrensel doğrularla hareket ediyoruz . Diğer adıyla nesnel doğrular . Sadece karşı çıkmak için yazmak gibi bir huyum yoktur genelde . Zaten bu tartışmaya girerken kişisel olarak kimseyi hedef almayıp genele hitap ettim . Seni anlamak zor değil aslında . Tipik kadın savunma iç güdüsü bunlar . Gerçek hayattan iyi biliyorum Valla yapabildiğim tek yemek menemen dir . Beğenirsem ondan yapayım . Senin alkollü kafanla iyi gider
 4. everest

  Ve karanlık başlıyor...

  Tçk ... Olmamış . Anlamamışsın .. Demişsinki aman efendim o sapıkta benim çocuğumun biyolojik yapısını deformasyona uğrattı . Bende onu uğratıcam falan filan . E zaten bizde bu adam senin yada başkasının bilmem hangi yakınını deformasyona uğrattığı için ceza veriyoruz ya . Sonra bu cezanın niteliğini anlatmaya çalışıyoruz ya . Bak ne diyoruz iyi anlayın . Bir insanın bir suçu işliyorsa bu suçta o kişinin hayatında olan Yani onu bir şekilde etkilemiş hepsinin parmağı vardır dedik . O suç tüm sisteme mal olmuş bir suçtur dedik . Biz sistemin etkisi yüzünden zaten deformasyona uğramış birey hali hazırda bulunurken neden üstüne bizde deformasyon yaratalım ? Hem de bilinçli bir şekilde ? Bir insan neden suç işler ? Neden toplumsal normlar dışına çıkar ? Neden farklı eğilimlerde bulunur ? Neden birilerini öldürür ? Önce bunların cevabını net olarak bir verin hele . Ceza yaptırımını konuşuruz . Mesela yukarıda demişinki bunlara dayanarak seri katilleri koruyalım besleyelim bırakalım öldürsün bla bla ... E bunu kim söyled ki sana ? Neyse ben aslında başka bi yönden giricem konuya onun için ele aldım . Tamam serii katil gelmiş 10-15 tane adam öldürmüş . Ama psikologlar bunun ruh sağlığı yerindedir diye rapor vem .Bak bak bak . O zaman bu adamın doğru bildiği bi şey var . Sana yanlış gelen ama bu katile doğru gele bir nokta var ama ne ? İşte sorunda burda . Doğrular ve yanlışlar . Kararları ortaya çıkarırlar . Kişiye göre değişirler . Sonuçlarıda değişkenlik gösterir . Senin için bir askerin savaşıp 10-15 tane teröristi öldürmesi ne kadar doğru ise ve doğal olarak öldüren asker içinde öyle ise bir katil için 10-15 tane adam öldürmek doğru ve yerinde bir davranıştır . Anlaşamadığınız nokta bu doğrunun yalnızca serii katile özgü olmasıdır . Yani kişiye veya kitleye özgü olması.
 5. everest

  Ve karanlık başlıyor...

  Şimdi burada bazı arkadaşlar var . Onların bir kaç yazısından çıkardığımda bir kaç ana fikir var . Ve o ana fikirlere ithafen bunları yazıyorum . Çoğunuz kendinizden oldukça eminsiniz . Bir insanın yaptığı davranıştan dolayı onun biyolojik yapısına müdahalede bulunma hakkını elinizde bulundurduğunuzu sanıyorsunuz . Ama yapamazsınız arkadaş . Yapmamalısınız . Bu hakkıda kendinizde bulunduramazsınız . Bu kişi 4 yaşında bir çocuğa da tecavüz etse 80 yaşında birine tecavüzde etse onun bir tarafını kurcalama hakkını kimse elinde bulunduramaz . Neden ? Çünkü kişi gelişimini salt kendi genlerinde oluşmuş karakteristik özelliklerle sürdürmüyor . Sosyal yaşamında onu dolaylı yada doğrudan , dikkate değer görülen , yada dikkate değer görülmeyen etkenlerle geliştiren milyarlarca sosyal etki mevcut . Eğer bir kişiyi cezalandırmak için onun fiziksel yapısının herhangi bir noktasına hayati açıdan her nasıl olursa olsun onun normal seyirinde sürdüren bir işleve etki ettiğinizde uyguladığınız ceza şu anlama gelir ; Bu kişi %100 hiçbir dış etki altında kalmadan , Tamamen saf karakteristik yapının etkisinde kalarak şu şu olumsuz fiili işlemiştir anlamına gelir . Ve böyle bir durum da tamamen olanaksızdır. İnsanlara verilebilecek tek mantıklı cezanın , onların özgürlüğünü belirli derecelerde kısıtlamak ve zorlaştırmak olmalıdır . Gaza gelmeden mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde bunun sizinde mantıklı bulacağınızı düşünüyorum . Zira Bir çok etki altında kalabilen bir bilinci O etkilerden belirli sürelerde soyutlamak uygulanabilecek en uygun sosyal kontrol sistemidir . İstediğiniz kadar bir tecavüzcünün penisini yada bilmem neyini kesmiş olun . O kişinin bilincinde yine aynı eğilim her zaman olacaktır . Ve bu eğilimi bir başkasına aktarma olasılığı da yüksek olacaktır . Asıl özgürlük nasıl bir başkasına hiç bir zararlı etkide bulunmadan oluşabiliyorsa , bunun aksi halinde bulunanlarada uygulanması gereken cezalandırma bir başkasına zararlı etkide bulunması önlemek olmalı , buda zararlı kişinin zarar etkisini gösteremiyecek bir ortamda bulundurulması ile olabilir .
 6. everest

  Biyoloji Soruları....

  Bu sorunun altında bir bit yeniği mi var Benim bildiğim sudaki oksijeni kullanabilmek için evrilmişlerdir .
 7. everest

  Lisede ateist olmak

  Ben lise 1 de ateistliğe geçişe başlamıştım . Biraz sancılı oldu ama mutlu sona ulaştım Sonrasında da ateist olduğumu belirtmekte çekinmedim hiç bir zaman . Tabi öyle zank diye ortaya çıkıp " bakın ulan ben ateistim huhahaa " falan gibi değil . Sadece konu inanç kısmına geldiği zaman hiç susmadım . Hep doğru bildiğimi belirtme gereği duydum . Dışlanma vs gibi durumlarım pek olmadı . Tabi bunun nedeni çevremin çağdaş kafa yapısından dolayı değil tamamen kendimle ilgili . Her durumda insanların ağzının payını vermekten çekinmemenin yanında üslubuma da dikkat etmekte fayda buldum . İnsanların üzerine üzerine gitmekten çok onlara neyi ne kadar bildiklerini neyi ne kadar bilmediklerini her fırsat bulduğumda hatırlatmaya çalıştım . Dinlemeyenleri benzetmekten çekinmedim . Ancak bu çok sık olmadı tabi . Çünkü kimsenin bir süre sonra benimle diyaloğa girerken din konusunu açmadıklarını farkettim . Nedense artık bu konuyu benimle konuşmaktan çekiniyolardı sanki . Bir tür korku hissediyolardı ve bende bunu fark ediyordum . Bu durumda da üzerlerine gitmiyodum . Böyle böyle geçinip gidiyorduk işte Ama son zamanlarda fark ettiğim bir şey olmuştu . İyice asosyalleşmiştim . Önceleri bütün okulda tanınan biri iken bir bakmışım çevremde sürekli takıldığım bir kaç kişi kalmış . Ama sonradan da anladım ki bu geçici bir durummuş . Kafa olarak değişince kişilik kısa süreli bir şoka uğruyor ve kendini toplamaya çabalıyor . Bu süreç içinde otomatikman kendini soyutlama tekniğini geliştirip eksik olan taşları yerine oturtma işlemine geçiyor . Eksik taşlar da yerine oturunca yine eski haline dönüyorsun . Yani hiç düşünmene gerek yok öyle pek arkadaşım yok falan diye . Zamanla düzelecektir . Hele bi eksik taşlar yerine otursun . Bu arada ben böyle görmüş geçirmiş gibi konuştum ama lise biteli fazla olmadı . Eeee 5 sene lise okuduk yani
 8. everest

  Artık ben de bir (pozitif) ateistim

  Kendimize ait kararımız yok mu ? O halde kararlarımız kim veriyor ? Sen mi ? Ben şu an bu yazıyı sana yazarken bizzat kendi özgür irademle karar verdiğimi söyleyebilirim . Çünkü beni oluşturan parçacıklar beni ben yapan şeyler olduğuna göre özgür iradem yine her zamanki özgür irademdir . Senin pişmiş bir kekteki sütü , unu , yumurtayı Birbirinden bir şekilde ayırdığını kabul edelim . Sen ona yine kek mi diyeceksin ? Bu kafayla dersin hiçte şaşmam .
 9. everest

  Dollo yasası nedir?

  Ama buradaki tavuk örneği gayet açıklayıcıydı . Tavuklarda veya herhangi bir kuş türünde dişlerin oluşması ihtimali nedir ki . En fazla tırtıklı gaga yapısına sahip olabilirler . Çünkü şu an doğada gözlemlediğimz kadarıyla bunun aksini belirten hiçbir örnekle karşılaşmamaktayız . Yani bütün genler sonradan hortlayabilir diye birşey söz konusu değil . Ama bazılarının hortlaması muhtemel deniliyorsa doğru bir çıkarım .
 10. everest

  ADAMLA HAVVA VİDEÜLERİ

  Ben bunu beğendim
 11. everest

  ADAMLA HAVVA VİDEÜLERİ

  tolonbey resim eklemek için ileti yazdığın bölümün sağ orta bölümünde gülücük suratın iki yanında resim ikonu var . Üzerine gelince resim ekle diyor . Oraya ilgili resimin url sini kopyalıyacan . Url de resime sağ tıkladığında resmin url si kopyala diyor sende koplayamış oluyorsun . Sonra resim ekleye gelince yapıştır diyorsun bitti .
 12. everest

  Dollo yasası nedir?

  Dollo konusu anibalin açılımını yaptığı şekilde ise mantıklı . Ben bu konuda hiç araştırma yapmayıp direkt başlıkta belirtildiği gibi kaba biçiminin üzerinden yola çıktım .
 13. everest

  Gerçekleri görebilseydin - versiyon 2.0

  Başlık süper olmuş . Bir üst versiyonunu bende açmak istiyorum daha sonra . Burada teistlere çok iyi bir ders var görülebilirse ama benimki de laf . Hiç akıllanmıyacam hiç ....
 14. everest

  FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

  Özgür iradeden tam anlamıyla bahsedecekseniz atom altı parçacıklarına kadar yolunuz var . Buyrun inceleyin . Özgür irade nerede ne şekilde neden ortaya çıkmış öğrenin . O kadar kapasiteniz varsa tabi .
 15. everest

  Muslumanlara Nacizane Tavsiyeler

  15 ) Bizimle allahın varlığını tartıştıktan sonra Tekrar kelime i şehadet getirmeyi unutmayın ( Çünkü bizimle bu tartışmaları yaparken dinden çıkıyorsunuz ) 16 ) Günde 5 vakit namazını kılın . 17 ) Zekatınız vermeyi unutmayın 18 ) Hacca gitmeyi ihmal etmeyin ( Hac sırasında düdüklenme ihtimali olsa dahi ) 19 ) Ramazan bayramlarında oruç tutmayı sakın ihmal etmeyin . Eğer bir gün bile kaçırdıysanız 60 gün tutmayı da unutmayın . Daha da tavsiyelerde bulunabilirim . Ama şimdilik 5 tane şart koşuyorum size .
 16. everest

  Dollo yasası nedir?

  Alında ben yukarıdaki insan evrimine ithafen yazmıştım onları . İnsan hiçbir zaman aptal olmayacak diyemem çünkü benim gözlemlerim çoğunluk bazında insanın aslında daha da aptallaştığını gösteriyor . VE hatta hatırlarsanız uzun bir süre önce bilim forumunda bir başlık açmıştım . Acaba bir grup insanı , diğer insanlardan ve onların eserlerinden , etkilerinden vs . tamamen soyutlayıp insan elini değmediği ancak hayati ihtiyaçlarını karşılayacak kaynakları bulmakta zorluk çekmeyecekleri bir ortama salıversek belirlenen bir süre zarfı içinde ve sonrasında durum nasıl olur diye . Birçok kişi karşı çıkmıştı . . Dollo yasasına hiç girmedim . Girilecek gibi de değil zaten . Başlıkta şöyle bir şey diyor ; Biz günümüze kadar ki değişim geçirmiş tüm genlerin saklandığını biliyorduk . Ama dollo yasası bunu aksini söylüyormuş . Birde yasa demişler . Ben yasa değince bir sonucun kendisinden başka alternatifi olmadığını ve % 100 e yakın kesinlik içerdiğini anlarım . Halbuki doğadaki gözlemlerimiz bize bunları söylemiyor . Yılanlar ayaklarını kaybetmiştir . Yine yukarıda denildiği gibi solungaçlarımızı kaybetmiş durumdayız . Çoğu kuş türü yere uyum sağlayarak kanatlarının körelmesine yol açmış büyük ihtimalle bir süre yok olmasına kadar gidecektir . Tabi ki bunların mutasyonlar , doğal baskılar , ve doğal seçilim çerçevesinde oluştuğunu belirtmeme gerek yok ancak doğanın bazı temel yasaları da var . Hani şu insanların bi tarafından uydurmayıp gözlerine gözlerine sokulan yasalar . Doğal seçilimin basit yasası . Ortam neyi gerektiriyorsa öyle ol . İnsanların akıllarına daha az ihtiyaç duyup , fiziki güce dayalı ihtiyaçlara yönelik bir ortamda doğanın yasası bellidir . Ya güçlü ol yada öl . Genlerimizde atalarımızda gelen kıvraklık , atiklik , tırmanma yetenekleri saklanmış olduğuna göre gerekli ortamda bu genler doğal seçilim tarafından seçilecektir . Bu durumda şu dollo bilmem neyisini ben mantıklı bulmuyorum . Kaybedilen özelliğin nasıl tekrar kazanılabilmesi ihtimali varsa kazanılan özelliklerin de yerini diğer özelliklere bırakıp kaybolma ihtimalide vardır .
 17. everest

  Dollo yasası nedir?

  Günümüz teknolojisi ne kadar daha çok gelişime yönelik olsada bu gelişim insan türünün aklını daha çok kullandığı anlamına gelmez . Aksine daha da aptallaştığı anlamına gelir . Tür içinde bir grubun kafasını çalıştırıp , geriye kalan diğer bireylerin bu nimetlerden sadece yararlanması bir tür etki tepki meselesi aslında . Türün genelinin daha akıllı olduğunu varsaymamak gerekir . Zira Gelişen teknoloji daha az fiziksel özellik kullanımını beraberinde getirirken uygulamalı tecrübe ihtiyacından çoğu birey mahrum kalır . Bişeyler yapabilmek için birilerinin kafasının çalışmasını bekleyen bir türüz açıkçası . Az sayıda kafasını çalıştıran birileri de zamanla diğerlerine oranla daha az seviyede kafasını çalıştıran birilerine elediklerine göre sanırım bu beyin gelişimi evrimini hızla sürdürecek ancak popülasyonda daha önceki yıllara oranla daha az kafasını çalıştırmayan insan kalacak . Bu mücadele taki yalnızca kafasını çalıştıranların kalmasına kadar devam edecek . Çünkü kafasını çalıştıranların varlığı kafasını çalıştırmayanlara bağlı olduğundan bu değişim sürecinde bağımlılık ortadan kalktığında sekteye uğrayacak . Ve son . İnsan türünün tükenişi . İlerde kafanızı dondurup yıllar sonra çözme şansınız olursa bu yazdıklarımı hatırlayın .
 18. everest

  Ölüp ölüp dirilen kurbağa

  kirec bulamadı ama sanırım ben bulabilirm . Bi dk ... kimdi kimdi kimdi ... Şöyle kocaman bişeydi . Ve de çok merhametliydi . Aynı zamanda da adil . Kimdi yaa ... Evet buldum . allah . Silinecek ama bu güzel soruyu yanıtsız bırakmayayım dedim
 19. everest

  Darwin'e Sorusturma

  Evrim belki yaratıcı güce ters düşmez ama allaha pek ala ters düşer . Zaten ülkemizde çoğunluğun inandığı yaratıcı güç ve ya tanrı allah olduğuna göre bu ortamda evrim tanrı görüşüne tamamen ters düşer . O programdaki dallama da amanda evrim tanrıyı yanlışlamaz benzeri birşey söylediğinde hemen o programın e mail adresini alıp biraz saydırdımsa da yayınlanmadı . Tabi küfür etmedim , yayınlanmamasını programın süresine bağlıyorum çünkü sonlara doğru göndermiştim .
 20. everest

  Artık ben de bir (pozitif) ateistim

  Bim bam bom ... ÇAtlasın düşmanlar ... Artık benimde yeni bir ateist modelim varrr...... Yahu hala anlamıyacaksınız değil mi ? Dünyada sadece bir çeşit ateist vardır . O da Sadece " ateist " tir . Sen pozitivstlikle sadece ateistliğine aksesuar eklemiş oluyorsun . Ve bu aksesuar yalnızca sana iyi veya kötü , uygun veya gereksiz , doğru veya yanlış görünür . Ben ateizm in sınıflara ayrılmasını çok yanlış buluyorum . Bu şekilde sanki iki farklı eğilim gibi geliyor insanlara . Halbuki bazı ateistler böyledir bazı ateistler şöyledir diye bir sınıflandırma daha genel oluyor . Diğer şekillerde bu sınıflara bir isim takılınca aynı zamanda o sınıf yalnızca o kriterlerle sınırlandırılmış oluyor . Halbuki ateizm de sınırlama yoktur olmaz . Kelime oyunu yapıp buda bir sınırlandırmadır demeyin size iki saat dil dökemem . Tanrının reddi bile bir sınırlandırma değil yalnızca belirtme ve tanımlama noktasıdır . Zira insanlar bu eğilimi daha iyi tasniflemek için böyle şeylere ihtiyaç duyabilir . Bu arada özgür dünyaya hoş geldin .
 21. everest

  Darwin'e Sorusturma

  Sen ölme sakın tolonbey . Acayip güldürdün beni :D
 22. everest

  yabancı hareketli müzik tavsiyeleriniz ...

  Bizim Offspring in anısına
 23. everest

  yabancı hareketli müzik tavsiyeleriniz ...

  Michael Jackson anısına ... http://www.youtube.com/watch?v=kXhy7ZsiR50
 24. everest

  İlginç Fizik Soruları

  Araçlar zemine tutunmanın etkisiz kaldığı durumlarda patinaj yapar. ASlında temel olarak motor gücü arttıkça tekerleklere aktarılan tork artacağından tutunmanın zayıf olduğu durumlarda patinaj yapma olasılığı daha fazladır . Bunu belirleyen de önemli bir faktör varki oda sürüş tekniğidir . Ama senin sorun çoğu durumda değişkenlik gösterir . Mesela hangi koşullarda patinaj ? Kalkışta mı ? yokuşta mı ? Asfaltta mı ? Karda mı ? Çamurda mı ? vs. gibi aracın hangi koşullarda tutunma derecesini belirleyen durumları belirtmen gerekiyor .
 25. everest

  REGL nedir?

  iyi de delik bi kere kazara açılıp bir daha hiç atraksiyonu maruz kalamayada bilir . yani bu olasılığı güçlü bir durum . böyle durumlarda ne tür tehlikeler ortaya çıkabilir ki vajina için .
×
×
 • Yeni Oluştur...