Jump to content

FISK

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  231
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

FISK Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. FISK

  Zeki insanlar daha az inanıyormuş.

  Evet, açılmış.Fark etmemişim, kusura bakmayın.Bu durumda bu başlık gereksiz , tavanarasına taşınmasını rica ediyorum.
 2. FISK

  Zeki insanlar daha az inanıyormuş.

  Yapılan son araştırmalar zeka ve dini inançlar arasında ilginç bir bağlantı kurdu. Araştırmacılara göre zeka oranı daha yüksek olan insanlar daha az inanıyor. Ulster Üniversitesi'nde emekli psikoloji profesörü olan Richard Lynn entellektüel kesimdeki pek çok insanın kendilerini, sıradan insanlara göre daha inançsız olarak tanımladıklarına dikkat çekti. Richard Lynn, yüzyılı aşkın süredir dinde görülen çöküşün zeka seviyesi yüksek insanlarla doğrudan ilişkilendirildiğine dikkat çekiyor. İnanç ve zeka arasında doğrudan bir ilişki olduğunu söyleyerek tartışmanın fitilini ateşleyen Lynn, üni
 3. FISK

  Ateistlere beyin cimnastiği

  Neye taparsa tapsın!Gitsin ineğe , ata , aslana tapsın.Ama ilkel ve acınası inancı için inanmayanlara saldırmasın.Bu durumda hiç sorun yok.Eğer o inek yüzünden bana saldırırsa , o zaman bakarız çaresine. İsterseniz taşa tapın ama o taşı bana atmayın!
 4. FISK

  Roma'da içki yasağı

  Bunları yazmak için Türk tarihi ile ilgili hiçbir bilgin olmaması gerek.Orhun abidelerini okumanı tavsiye ediyorum.
 5. FISK

  Türk Birliği

  Kesinlikle. Bahsi geçen milletlerle tarihimiz birlik gösteriyor olabilir.Ancak bu tarih birlikteliği zaten aynı coğrafyada farklı boylar halinde yaşamamızla yaşam birlikteliğine dönüşememiş.Tarihimize bakacak olursanız bu boylarla yapılan sayısız savaşı , boyların birbirlerine yaptığı ihanetleri , aralarındaki anlaşmazlıkları açık olarak görebilirsiniz.Türk tarihinde hemen hemen hiçbir dönemde bu boylar aynı devletin çatısı altında uzun süre bir arada yaşayamamış.Günümüz dünyasında ''Türk'' sadece bizler için , yani Türkiye Türkler'i için kullanılan bir kelime.Kırgızlar'ın abideler de dahi
 6. FISK

  Rüyamda Peygamberi Gördüm

  Görmüşken iki tokat çarpsaydın , islam illetinin hesabını sorsaydın!
 7. FISK

  Allah nedir?

  Bence Allah , insanın kendine yakışanı giymesidir. Sabah erkenden kalksak , mis gibi duşumuzu alsak , tıraş falan derken saçları da tarayıp biriyantinleriz.Sonra yeni ütülenmiş lacileri de çektik mi üzerimize...O zaman ayna karşısında ''Allah mısın be birader?'' diye sormaz mıyız kendimize?Herkes güzel giyinsin , bakımını yapsın.Hepimizin içinde Allah vardır.Ateizm diye birşey yoktu , bakımsız erkek vardır.
 8. FISK

  siz ateistlere MEYDAN OKUYORUM.......

  Şu şahsa cevap vere vere ne hallere getirdiniz.Komiklikten sinir bozuculuğa doğru gidiyor.Ajdar da ilk piyasaya çıktığından insanlar onunla alay edip gülüyordu , sonuç ortada.
 9. FISK

  Türkler zorla müslüman yapıldı

  Türkçe'yi bize Arapların öğrettiğini iddia ediyor bir yerden sonra!!!Bu adamın cidden tedaviye ihtiyacı var. Sanırım şöyle birşeyler daha dedi; ''Türkçe müslümanların günlük hayatlarında kullanmak için oluşturdukları bir dildir.'' Kayış kopmuş ne yazık ki , muhattab bulması bile ilginç.
 10. FISK

  bu video gerçekmi

  Ayrıcı dünya genelinde ülkeler , Savunma ve/veya İçişleri Bakanlıkları aracılığıyla ellerindeki UFO dökümanlarını paylaşmaya başladılar.Kanada , Meksika ve İngiltere başı çekiyor. Meksika Savunma Bakanlığı hava sahansında UFO'lar ile temasa geçildiğini resmi olarak açıklamıştı.
 11. FISK

  bu video gerçekmi

  Konuyla ilgili ''FAST WALKERS'' adlı harika bir belgesel yayınlanmıştı.İlgilenen arkadaşların izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum.
 12. FISK

  bu video gerçekmi

  Bu video büyük ihtimalle ''fake''.Ancak birçok kurum tarafından düzmece olmadığı kanıtlanan görüntülere http://www.siriusufo.org/tr/ adresinden ulaşabilirsin. Eğer dünya dışı yaşam ile ilgileniyorsan özellikle son dönemde KGB arşivlerinden çıkan UFO enkazı görüntülerini ve hakkında yazılanları okumanı tavsiye ederim. Jeff Peckman'ın çektiği video da oldukça ilginç.Uzmanlar ''fake'' olmadığı görüşünde birleşiyor. Konu gerçekten ilgini çekiyorsa şu ana kadar görülen en net dünya dışı temas ile ilgili Google'dan ''Phoenix Lights'' yazarak aratabilirsin.Gerçekten çok enteresan bir olay.
 13. Bence ; Bu özür dileme meselesi iki ülkenin Başbakanlarının ortak bir basın toplantısı düzenleyerek geçmişte yaşanan acı olaylardan dolayı üzgün olduklarını ve iki ülke halkından da özür dilediklerini söylemedikçe adaletli şekilde sonlandırılmış olmayacak.
 14. FISK

  Pkk ya karşı hümanist olunabilirmi?

  İslamiyet denen organize suç örgütü de aynı kaderi mi paylaşacak?
 15. FISK

  Muhammed ve Halifeler Neden Yaşamamışlardır?

  Ben Muhammed'in yaşamamış olma ihtimalinin olmadığını düşünüyorum. Kuran kollektif bir şekilde bir toplumun ortak inanışları dahilinde oluşturulmuş olsaydı bir tek şahıs ile ilgili bu kadar çok ayetin olmaması gerekmez miydi? Bir toplum ortak inanışlarını kitaplaştırırken hayal ürünü bir kahramanın , günlük hayatından , evliliklerinden , ona helal kılınan kadınlardan neden bahsetme gereği duysun? Zaten hiç yaşamamış bir kişinin çıkarlarını gözetecek sayısız ayeti neden bu kitaba eklesin? Bence Muhammed kesinlikle yaşamış ve Kuran'ı bizzat uydurmuştur.
×
×
 • Yeni Oluştur...